Working Hours Monday - Friday 08:00-16:00
Toll Free 1800.899.900

Kalıp Alma, Prototipleme, Döküm Kalıbı

Kalıp alma, desen kopyalama, çoğaltma, mimari restorasyon, model tasarımı, prototip üretimi ve döküm amaçlı silikon kalıp imalatı gibi uygulamalar için geliştirilen SILASTOSIL® M Molding & Moldmaking serisi kalıp silikonları, oda sıcaklığında kürleşerek donan, iki bileşenli RTV-2 sıvı silikon kauçuklardır. Çok çeşitli sertlik düzeyi seçenekleri ile sunulan, eşsiz kullanım konforu sağlayan ve maliyet düşürücü nitelikte olan SILASTOSIL® M serisi RTV-2 kalıp silikonları sağladıkları fayda ve avantajlardan ötürü hem bireysel, hem de endüstriyel kullanıcılar tarafından özellikle tercih edilirler.

Silikon Pres Döküm

Silikon pres döküm, kompresyon presleme ve enjeksiyon döküm uygulamaları için geliştirilen SILASTOSIL® HTV serisi HTV silikon kauçuk hamurları, hedeflenen kalitede ve ekonomik yoldan yüksek adette imalatlar gerçekleştirmek için geliştirilmiş, dolgu içermeyen saf silikon kauçuk hamurlarıdır.

Gıda ile temas eden veya medikal nesnelerin üretilmesinde kullanılan platin katalizör içerikli SILASTOMER® HTV serisi HTV silikon kauçuk hamurları ise FDA onaylı olup, ISO 10993 ve USP Class mevzuat sınıfları standartlarında medikal malzeme imalatı için de idealdirler.

Silikon Enjeksiyon Döküm

Silikon elastomerler üzerine uzmanlaşmış olan TERRA, enjeksiyon döküm ve çok bileşenli silikon enjeksiyon kalıplama işlemleri için geliştirilmiş kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar. SILASTOSIL® ve SILASTOMER® serisi LSR sıvı silikon kauçuklar ve HTV silikon kauçuk hamurları, TERRACOLOR® serisi sıvı ve hamur tipi pigment pastalar, platin katalizörler, peroksitler, yapıştırıcılar, primerler ve yüzey astarları, silika tozları, alev direnci ve yüksek ısı dayanımı sağlayıcı katkılar, kalıp ayırıcılar ve diğer imalata yardımcı katkı maddeleri hedeflenen niteliklerde, uluslararası standartlarda, yüksek adetli ve düşük maliyetli imalatlar gerçekleştirilmesi için idealdirler.

Silikon Ekstrüzyon

Silikon ekstrüzyon uygulamalarında kullanılan SILASTOSIL® HTV serisi HTV silikon kauçuk hamurları, uluslararası standartlarda ve hedeflenen kalitede, yüksek hacimli ve ekonomik imalatlar gerçekleştirmek iiçin geliştirilmiş, saf silikon polimeri içeren, kokusuz ve berrak renksiz, kolay şekil alan, hava kabarcıksız kürleşerek donan, kalite ve tedarik sürekliliği garanti altına alınmış, güvenilir ve maliyet odaklı çözümlerdir.

Tampon Baskı

Silikon baskı tamponu imalatında kullanılan SILASTOSIL® PP Pad Printing serisi RTV silikon kauçuklar, oda sıcaklığında kürleşerek donan, akışkan, iki bileşenli RTV-2 sıvı silikon kauçuklardır. Hedeflenen sertlik düzeyinde silikon baskı tamponu üretilmesine olanak veren bu yüksek kaliteli tampon baskı silikonları, her nevi metal, cam, plastik, kauçuk, kompozit, seramik, ahşap, kumaş ve benzeri yüzey üzerine ekonomik yoldan, yüksek adetlerde ve mükemmel kalitelerde baskılar yapılmasını mümkün kılarlar.

Elektronik Yalıtım Kaplaması

Elektrikli alet ve elektronik parça imalatında yalıtım, dış etkenlere karşı koruma ve termal iletkenlik amaçlı uygulamalar için TERRA, yerinde teknik destek hizmeti de verdiği kapsamlı çözümler sunar. Oda sıcaklığında veya yüksek ısı altında kürleşerek donan RTV ve LSR sıvı silikon kauçuklar, silikon reçineler, silikon yağları, yapıştırıcılar, yüzey astarları ve diğer tamamlayıcı proses katkıları, elektrik, elektronik ve optoelektronik endüstrilerinin ihtiyaç duydukları niteliklerde ve uluslararası standartlarda inovatif ürünlerin imal edilmesine olanak verirler.

Tekstil Terbiyesi, Apreleme

Moda dünyasındaki trendler ve tekstil teknolojilerindeki ilerlemeler her geçen gün daha nitelikli, daha işlevsel ve daha çevreci tekstil yardımcı kimyasallarının kullanılmasını zorunlu kılmaktadır. Tekstil yardımcı kimyasallarının üretiminde kullanılan silikon polimerler ve proses yardımcıları üzerine uzmanlaşmış olan TERRA, doğal ve yeni nesil sentetik iplikler ile bunların karışımından mamül tekstillere yumuşak, ipeksi ve kaygan tutum nitelikleri kazandırmanın yanında, aynı zamanda esneklik, nemlilik, su emicilik veya su geçirimsizlik, aşınma ve yırtılma direnci, asit dayanımı, kolay dikilebilirlik ve ütülenebilirlik gibi işlevsel niteliklerin de elde edilmesine olanak veren, kapsamlı ve güvenilir çözümler sunar.

Deri Terbiyesi, Tabaklama

Deri terbiyesi ve tabaklama işlemlerinde, deriye parlaklık, yağlılık, kayganlık, yumuşak ve esnek tuşe, çatlama ve çizilmeye karşı direnç, su iticilik ve yağ iticilik gibi özel nitelikler kazandırmak için TERRA etklili ve yenilikçi çözümler sunar. Fonksiyonel silikon yağları ve bu yağların karışımından üretilen silikon emülsiyonlar deri terbiyesi ve tabaklama uygulamaları için idealdirler.

İplik Ön Terbiyesi

İplik ön terbiyesi işlemlerinde doğal ve sentetik iplik filamentleri ile bunların karışımından mamul tekstillere ve ayrıca fiberfill finishing işlemlerinde elyafa parlaklık, kayganlık, esneklik ve yüksek ısı dayanımı gibi nitelikler kazandrmak için TERRA, yenilikçi ve kapsamlı çözümler sunar. Yüksek nitelikli TERRAFLUID® serisi silikon yağları, TERRASIL® OPE serisi OH polimer emülsiyonları ve elastomerik silikon apreler küresel bilgi birikimleri ve saha tecrübeleri doğrultusunda geliştirilmiş, kullanıcıların performans ve maliyet beklentilerini eksiksiz karşılayabilen, etkili ve güvenilir çözümlerdir.

Polyester Elyaf Elastomerik Apre

Polyester elyaf iplik ve nonwoven endüstrilerinde elastomerik apre ve fiberfill finish ajanı olarak kullanılan TERRASOFT® OPE serisi OH polimer emülsiyonları, elyaf iplik ve dolgu mamüllerine parlaklık, yıkama ve ışık haslığı, kohezyon ve elyaf-metal sürtünmesi, termal stabilite, tarak performansı, geri dönme esnekliği gibi faktörler açısından özel nitelikler kazandırmak için geliştirilmiş, etkili ve güvenilir çözümlerdir.

Tekstil Baskı Ve Kaydırmazlık

Uluslararası düzenlemelere uygun olarak üretilen TERRACOAT® serisi tekstil baskı silikonları, şeffaf veya renkli desen baskı, kaydırmazlık, su geçirimsizlik ve hava geçirimsizlik gibi amaçlar için kullanılan, etkili ve güvenilir çözümlerdir. Deri ile uzun süreli temasa uygun, doğal veya sentetik iplikten mamul her nevi dokuma ve örme kumaş ile dantel, elastik bant ve elyaf içerikli tekstil mamulü üzerine uygulanabilen, aynı zamanda yumuşak tuşe etkisi de verebilen TERRACOAT® serisi tekstil baskı silikonları uluslararası pazarlara yönelik yüksek nitelikli tekstil mamulü üreten ve kalitede sürekliliği hedefleyen imalatçılar için idealdirler.

Yapı Malzemelerinde Su Yalıtımı, Su Geçirimsizlik

İnşaat sahasındaki uygulamalarda ve yapı malzemesi imalatında, dış etkenlere karşı dirençli, güçlü ve kalıcı su geçirimsizlik niteliği elde edilebilmesi için TERRA, etkili, güvenilir ve maliyet odaklı çözümler sunar. Emprenye sıvısı ve katkı maddesi olarak kullanılan TERRASIL® WR Water Repellant serisi silikon emülsiyonlar ve TERRAFLUID® MH Methyl Hydrogen Siloxane silikon yağları inşaat ve yapı endüstrilerindeki su yalıtımı ve su geçirimsizlik ihtiyaçlarını eksiksiz karşılarlar.

Köpük Kontrolü

Toz ve sıvı formlarda üretilen TERRAFOAM® serisi köpük giderici ve köpük önleyici ajanlar, uzun yıllar boyunca küresel düzeyde imalat proseslerinde tecrübe edilmiş, köpük kontrolü etkinlikleri kanıtlanmış, güvenilir ve maliyet odaklı çözümlerdir.

Silikon İzolatör, Parafudr, Kablo Bağlantı Elemanı

Yüksek, orta ve düşük gerilim kompozit silikon izolatör, parafudr ve konektör gibi kablo bağlantı elemanlarının enjeksiyon döküm yöntemi ile üretilmesinde kullanılan SILASTOSIL® LR serisi sıvı LSR silikon kauçuklar, yüksek niteliklerde ve IEC standartlarında üretim yapılmasını garanti eden, kalite sürekliliği garanti altına alınmış, performans ve maliyet odaklı çözümlerdir.

Kalıp Sökümü, Kalıp Ayırıcılık

TERRA tarafından geliştirilen TERRASIL® Mould Release Agent serisi kalıp ayırıcılar, plastik, kauçuk, kompozit, poliüretan, polyester, metal, hafif alaşım metal, çimento, camyünü, taşyünü ve benzeri maddeler ile yapılan kalıplı döküm işlemlerinde kalıptan süratli, sorunsuz ve zayiatsız söküm yapabilmek için geliştirilmiş, etkili ve güvenilir çözümlerdir.

SOLUTIONS FOR PROFESSIONALS