Working Hours Monday - Friday 08:00-16:00
Toll Free 1800.899.900

Kalıp Alma, Prototipleme, Döküm Kalıbı

Kalıp alma, desen kopyalama, çoğaltma, mimari restorasyon, model tasarımı, prototip üretimi ve döküm amaçlı silikon kalıp imalatı gibi uygulamalar için geliştirilen SILASTOSIL® M Molding & Moldmaking serisi kalıp silikonları, oda sıcaklığında kürleşerek donan, iki bileşenli RTV-2 sıvı silikon kauçuklardır.

Akışkanlık, donma süresi ve sertlik düzeyi bakımından çok çeşitli seçeneklerde sunulan, sınırsız bir tasarım esnekliği ve yüksek kullanım konforu sağlayan ve maliyet düşürücü nitelikte olan SILASTOSIL® M serisi RTV-2 kalıp silikonları sağladıkları fayda ve avantajlardan ötürü hem bireysel, hem de endüstriyel üreticiler tarafından öncelikle tercih edilirler.

Silikon Pres Döküm

Silikon pres döküm, kompresyon presleme ve enjeksiyon döküm uygulamaları için geliştirilen SILASTOSIL® HTV serisi HTV silikon kauçuk hamurları, hedeflenen kalitede ve ekonomik yoldan yüksek adette imalatlar gerçekleştirmek için geliştirilmiş, dolgu içermeyen saf silikon kauçuk hamurlarıdır.

Gıda ile temas eden veya medikal nesnelerin üretilmesinde kullanılan platin katalizör içerikli SILASTOMER® HTV serisi HTV silikon kauçuk hamurları ise FDA onaylı olup, ISO 10993 ve USP Class VI mevzuat sınıfları standartlarında medikal malzeme imalatı için de idealdirler.

Silikon Enjeksiyon Döküm

Silikon elastomerler üzerine uzmanlaşmış olan TERRA, katı veya sıvı silikon enjeksiyon döküm ve çok bileşenli silikon enjeksiyon kalıplama işlemleri için geliştirilmiş, yenilikçi çözümler sunar. SILASTOSIL® ve SILASTOMER® serisi LSR sıvı silikon kauçuklar, enjeksiyona uygun HTV silikon kauçuk hamurları ve bu çözümler ile birlikte kullanılan pigment pastalar, katalizörler, peroksitler, primer türü yapıştırıcı astarlar, yapıştırıcı katkı maddeleri, silika tozları, ısı ve alev direnci sağlayıcı katkı maddeleri, kalıp ayırıcılar ve diğer çözümlerimiz uluslararası standartlarda, hedeflenen niteliklerde, yüksek adetli ve düşük maliyetli imalatlar gerçekleştirilmesine olanak verirler.

Silikon Ekstrüzyon

Silikon ekstrüzyon uygulamalarında kullanılan SILASTOSIL® HTV serisi HTV silikon kauçuk hamurları, hedeflenen kalite standartlarında, yüksek adetli ve ekonomik imalatlar gerçekleştirmek iiçin geliştirilmiş, saf silikon polimeri içerikli, kokusuz ve berrak renksiz, kolay şekil alan, hava kabarcıksız kürleşerek donan, kalite ve tedarik sürekliliği garanti altına alınmış, VMQ türü silikon kauçuklardır.

Tampon Baskı

Silikon baskı tamponu imalatında kullanılan SILASTOSIL® PP Pad Printing serisi RTV silikon kauçuklar, oda sıcaklığında kürleşerek donan, akışkan, iki bileşenli RTV-2 sıvı silikon kauçuklardır. Hedeflenen sertlik düzeyinde silikon baskı tamponu üretilmesine olanak veren bu yüksek kaliteli tampon baskı silikonları, her nevi metal, cam, plastik, kauçuk, kompozit, seramik, ahşap, kumaş ve benzeri yüzey üzerine ekonomik yoldan, yüksek adetlerde ve mükemmel kalitelerde baskılar yapılmasını mümkün kılarlar.

Elektronik Yalıtım Kaplaması

Elektrikli alet ve elektronik parça imalatında yalıtım, dış etkenlere karşı koruma ve termal iletkenlik amaçlı uygulamalar için TERRA, yerinde teknik destek hizmeti de verdiği kapsamlı çözümler sunar. Oda sıcaklığında veya yüksek ısı altında kürleşerek donan RTV ve LSR sıvı silikon kauçuklar, silikon reçineler, silikon yağları, yapıştırıcılar, yüzey astarları ve diğer tamamlayıcı proses katkıları, elektrik, elektronik ve optoelektronik endüstrilerinin ihtiyaç duydukları niteliklerde ve uluslararası standartlarda inovatif ürünlerin imal edilmesine olanak verirler.

Tekstil Terbiyesi, Apreleme

Moda trendleri ve tekstil teknolojilerindeki ilerlemeler daha nitelikli, daha işlevsel ve daha çevreci tekstil apre maddelerinin kullanılmasını gerekli kılar. Tuşe verici tekstil apreleri, elastomerik apreler ve silikon esaslı köpük kontrol sistemleri üzerine uzmanlaşan TERRA, doğal ve sentetik ipliklere, bu ipliklerin karışımından üretilen tekstill ürünlerine ve deri mamullerine yumuşak ve kaygan tuşe özelliği ile ayrıca elastikiyet, su emicilik, su ve yağ iticilik, aşınma direnci, yırtılma mukavemeti, yıkama dayanımı, dikilebilirlik ve kırışmazlık gibi özel nitelikler de kazandıran, kapsamlı ve yenilikçi çözümler sunar.

Linear, OH fonksiyonel ve amino fonksiyonel silikon yağları, hidrofil silikon yağları, silikon yağı emülsiyonları, silikon elastomerik apreler, fiberfill finish ajanları, köpük kesici ve köpük giderici silikon emülsiyonlar ve kompaundlar, emülgatörler ve diğer katkı maddeleri tekstil terbiyesi uygulamalarındaki tüm beklentileri eksiksiz karşılarlar.

Deri Terbiyesi, Tabaklama

Deri terbiye işlemlerinde, deriye parlaklık, yağlılık, kayganlık, yumuşak tuşe, esneme kabiliyeti, sürtünme ve çizilme direnci, su ve yağ iticilik ve yaşlanma direnci gibi nitelikler kazandırmak için TERRA, yeni nesil silikon polimerlerden üretilen, etklili ve yenilikçi çözümler sunar. Fonksiyonel silikon yağları, hidrofil silikon yağları ve bu yağlardan geliştirilen yüksek konsantre mikro ve makro silikon emülsiyonları deride hedeflenen niteliklerin sorunsuzca ve ekonomik yoldan elde edilmesi için idealdirler.

İplik Ön Terbiyesi

İplik ön terbiyesi işleminde doğal ve sentetik iplikler ile bunların karışımından mamul ipliklerde ve ayrıca fiberfill ve nonwoven polyester elyaf ürünlerinde kayganlık, parlaklık, ısı dayanımı ve termal stabilite, ısı izolasyonu, sürtünme ve aşınma direnci, kalıcı spiral kıvırcıklık gibi özel nitelikler elde etmek için TERRA, yenilikçi ve kapsamlı çözümler sunar. 

TERRAFLUID® serisi polydimethylsiloxane silikon yağları, TERRASIL® OPE serisi OH polimer emülsiyonları ve elastomerik silikon apreler küresel bilgi birikimleri ve saha tecrübeleri neticesinde geliştirilen, performansları kanıtlanmış, güvenilir ve maliyet odaklı çözümlerdir.

Polyester Elyaf Elastomerik Apre

Polyester elyaf iplik, dolgu elyafı ve nonwoven endüstrilerinde elastomerik apre ve fiberfill finish ajanı olarak kullanılan TERRASOFT® OPE serisi silikon leastomerik apreler, OH polimer emülsiyonu şeklinde üretilen, yenilikçi ve güvenilir çözümlerdir.

Parlaklık, yıkama ve ışık haslığı, kohezyon ve elyaf-metal sürtünmesi, termal stabilite, tarak performansı, geri dönme esnekliği gibi kritik önem taşıyan unsurlarda hedeflenen niteliklerin elde edilmesine olanak veren bu çözümler, sağladıkları fayda ve avantajlardan ötürü elastomerik apre uygulamalarında öncelikle tercih edilirler.

Tekstil Baskı Ve Kaydırmazlık

Uluslararası standartlarda üretilen TERRACOAT® serisi tekstil baskı silikonları ve bu silikonlar ile birlikte kullanılan katkı maddeleri, doğal ve sentetik iplilerden üretilen dokuma ve örgü kumaş giyim tekstilleri, dantel ve elastik bant türü tekstiller, ev tekstil ürünleri ve teknik tekstiller üzerine şeffaf ve renkli desen basmak ve kaydırmazlık etkisi elde etmek için geliştirilmiş, sınırsız tasarım esnekliği ve kullanım konforu sunan, yenilikçi ve güvenilir çözümlerdir.

Dikiş mühürleme, su geçirimsizlik, hava geçirimsizlik, alev dayanımı ve elektriksel yalıtım gibi işlevsel nitelikler elde etmek için de kullanılan TERRACOAT® serisi tekstil baskı silikonları uluslararası mevzuatlara uygun, yenilikçi, kaliteli ve rekabetçi maliyette imalatlar gerçekleştirmek için idealdirler.

Yapı Malzemelerinde Su Yalıtımı, Su Geçirimsizlik

İnşaat sahasındaki uygulamalarda ve yapı malzemesi imalatında, dış etkenlere karşı dirençli, güçlü ve kalıcı su geçirimsizlik niteliği elde edilebilmesi için TERRA, etkili, güvenilir ve maliyet odaklı çözümler sunar. Emprenye sıvısı ve katkı maddesi olarak kullanılan TERRASIL® WR Water Repellant serisi silikon emülsiyonlar ve TERRAFLUID® MH Methyl Hydrogen Siloxane silikon yağları inşaat ve yapı endüstrilerindeki su yalıtımı ve su geçirimsizlik ihtiyaçlarını eksiksiz karşılarlar.

Köpük Kontrolü

Toz ve sıvı formlarda üretilen TERRAFOAM® serisi köpük kesici ve köpük giderici ajanlar, tekstil terbiyesi ve yıkama uygulamalarından petrol rafinasyon işlemlerine, deterjan ve temizlik maddesi üretiminden yiyecek, içecek ve kağıt endüstrilerine kadar pek çok alanda uzun yıllar tecrübe edilmiş, köpük kesicilik etkinlikleri uluslararası pazarlarda kanıtlanmış, güvenilir ve maliyet odaklı çözümlerdir.

Silikon İzolatör, Parafudr, Kablo Bağlantı Elemanı

Yüksek, orta ve düşük gerilim kompozit silikon izolatör, parafudr ve konektör gibi kablo bağlantı elemanlarının enjeksiyon döküm yöntemi ile üretilmesinde kullanılan SILASTOSIL® LR serisi sıvı LSR silikon kauçuklar, yüksek niteliklerde ve IEC standartlarında üretim yapılmasını garanti eden, kalite sürekliliği garanti altına alınmış, performans ve maliyet odaklı çözümlerdir.

Kalıp Sökümü, Kalıp Ayırıcılık

TERRA tarafından geliştirilen TERRASIL® Mould Release Agent serisi kalıp ayırıcılar, plastik, kauçuk, kompozit, poliüretan, polyester, metal, hafif alaşım metal, çimento, camyünü, taşyünü ve benzeri maddeler ile yapılan kalıplı döküm işlemlerinde kalıptan süratli, sorunsuz ve zayiatsız söküm yapabilmek için geliştirilmiş, etkili ve güvenilir çözümlerdir.

Polyester Jelkot

Doymamış polyester reçinesi ile imal edilen kompozit malzemelerin, özellikle fiberglass cam elyaf takviyeli plastiklerin en üst katmanında yer alan ve yüzey görünümünün kalitesini artırma ve buna ilave olarak malzemenin mekanik, kimyasal ve atmosferik hava koşullarına karşı dayanım performanslarını da iyileştirme amacı taşıyan jelkot işlemleri için TERRA, yüksek saflıkta, nano partikülde silika tozu türü katkı maddelerinden oluşan, kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

TERRASIL® SILICA serisi silika tozları, yüksek saflıkta, nano partiküllü silika tozlarından olup, polyester jelkot uygulamalarındaki tüm gereksinimleri eksiksiz karşılarlar.  

Poliüretan Döküm

Poliüretan duvar paneli, tavan paneli, kartonpiyer, ahşap ve tahta taklidi mobilya parçası, mobilya süslemesi, çerçeve, koltuk süngeri, otomotiv parçası, filtre, ayakkabı tabanı, terlik tabanı, tekerlek ve benzeri malzemelerin kalıp döküm yöntemi ile imalatında, kalıp söküm işlemi için kullanılan TERRASIL® Mold Release Agent serisi kalıp ayırıcılar, su bazlı ve solvent bazlı seçeneklerde üretilen, verim artırıcı ve maliyet düşürücü çözümlerdir. Etkili ve uzun süreli kalıp ayırıcılık etkisine sahip bu kalıp ayırıcılar kullanım konforu, kalıp temizlik gereksinimi, üretilen mamuldeki yüzey kalitesi ve maliyet gibi unsurlar bakımından poliüretan döküm endüstrilerinde öncelikle tercih edilirler.

Silikon kalıp kullanılan poliüretan döküm uygulamaları için geliştirilen SILASTOSIL® M serisi RTV-2 kalıp silikonları, sorunsuz ve mükemmel döküm kalitesi veren, yüksek adette döküm yapma olanağı sağlayan, yırtılmaya ve zorlamaya karşı dayanıklı, uzun ömürlü ve kalıp döküm maliyetini düşüren silikon kalıpların üretilmesi için idealdirler. 

Polyester Döküm

Polyester duvar kaplama paneli, duvar ve tavan süsü, ahşap ve tahta taklidi mobilya parçası, çerçeve, heykel, saksı ve benzeri imalatlarda, silikon kalıp kullanılan polyester döküm uygulamaları için geliştirilen SILASTOSIL® M serisi RTV-2 kalıp silikonları, oda sıcaklığında kürleşerek donan, iki bileşenli RTV sıvı silikon kauçuklardır. Akışkanlık, donma süresi ve sertlik bakımından çok geniş bir seçenek yelpazesi ile sunulan bu RTV-2 kalıp silikonları, sınırsız bir tasarım esnekliği ve eşsiz bir kullanım konforu sunmanın yanında, zayiatsız, tek kalıpta yüksek adette ve mükemmel kalitede döküm yapma olanağı vererek, etkin bir maliyet kontrolü sağlanmasını da garanti ederler.

Kalıp söküm işlemi için geliştirilen TERRASIL® Mold Release Agent serisi polyester döküm kalıp ayırıcılar su ve solvent bazlı sistemlerdir. Kalıp yüzeyine püskürtülerek veya fırça ile sürülerek uygulanan bu kalıp ayırıcılar kolay ve zayiatsız söküm olanağı sağlarlar, kalıp ayırıcı sarfiyatını azaltırlar ve silikon kalıp ömrünü uzatırlar.

SOLUTIONS FOR PROFESSIONALS