Working Hours Monday - Friday 08:00-16:00
Toll Free 1800.899.900

Kalıp Alma, Prototipleme, Döküm Kalıbı

Kalıp alma, desen kopyalama, çoğaltma, mimari restorasyon, endüstriyel tasarım, silikon kalıp imalatı ve hızlı prototipleme gibi uygulamalarda kullanılan SILASTOSIL® M serisi RTV kalıp silikonları, oda sıcaklığında kürleşerek donan, iki bileşenli RTV-2 türü sıvı silikon kauçuklardır. Yüksek kullanım konforu sunan bu çözümler sağladıkları fayda ve avantajlardan ötürü hem bireysel, hem de endüstriyel kullanıcılar tarafından öncelikle tercih edilirler.

Silikon Pres Döküm

Silikon pres döküm, kompresyon presleme ve enjeksiyon döküm uygulamaları için geliştirilen SILASTOSIL® HTV serisi katı HTV silikon kauçuk hamurları, hedeflenen kalitede ve yüksek adette ekonomik imalatlar gerçekleştirmek için geliştirilmiş saf silikon hamurlarıdır. Gıda ile temas eden nesnelerin üretilmesinde kullanılan platin katalizör içerikli SILASTOMER® HTV serisi katı HTV silikon kauçuk hamurları ise FDA onaylı olup, ISO 10993 ve USP Class mevzuat sınıfları standartlarında medikal malzeme imalatı için de idealdirler.

Silikon Enjeksiyon Döküm

Silikon elastomer teknolojilerinde uzmanlaşmış olan TERRA, sıvı veya katı enjeksiyon döküm ve çok bileşenli silikon enjeksiyon kalıplama işlemleri için geliştirilmiş silikon kauçuklardan ve kauçuk katkılarından oluşan kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar. SILASTOSIL® ve SILASTOMER® serisi LSR sıvı silikon kauçuklar ve HTV silikon kauçuk hamurları, HOLCOSIL® serisi pigment pastalar, peroksit ve platin katalizör türü çözümleri içeren bu ürün yelpazesi uluslararası standartlarda, hedeflenen niteliklerde, yüksek adetli ve ekonomik imalatlar gerçekleştirilmesine olanak verirler.

Silikon Ekstrüzyon

Silikon ekstrüzyon uygulamalarında kullanılan SILASTOSIL® HTV serisi katı HTV silikon kauçuk hamurları, uluslararası standartlarda hedeflenen kalitelerde, yüksek hacimli ve ekonomik imalatlar gerçekleştirmek iiçin geliştirilmiş, kalite ve tedarik sürekliliği olan, esnek ve güvenilir çözümlerdir.

Tampon Baskı

Silikon baskı tamponu imalatında kullanılan SILASTOSIL® PP serisi RTV sıvı silikon kauçuklar, oda sıcaklığında kürleşerek donan, iki bileşenli RTV-2 türü sıvı silikon kauçuklardır. 0 ila 30 shore A  sertlik düzeyi aralığında üretilmesi mümkün olan silikon baskı tamponları ile plastik, kauçuk, kompozit, seramik, cam, metal, ahşap, kumaş ve benzeri yüzeylerde ekonomik yoldan, sorunsuz ve yüksek kalitede baskılar yapmak mümkündür.

Elektronik Koruyucu Kaplama ve Yalıtım

Mikroçip yalıtım kapsülleme, lens üretimi ve LED imalatı gibi uygulamalar için TERRA, çok yönlü teknik destek hizmeti eşliğinde yenilikçi çözümlerden oluşan kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar. Oda sıcaklığında kürleşerek donan RTV sıvı silikon kauçuklar, yüksek ısı altında kürleşerek donan LSR sıvı silikon kauçuklar, toz ve sıvı türdeki silikon reçineler, pigment pastalar, kıvamlaştırıcı tiksotropik ajanlar, katalizörler, silikon yağları ve diğer silikon kauçuk katkıları, elektrik, elektronik ve optoelektronik endüstrilerinde yeni tasarımlara ve inovatif ürünlerin üretimine olanak veren, güvenilir ve esnek çözümlerdir.

LCD Ekran, LED Aydınlatma Ve Güneş Paneli Koruyucu Kaplama

SILASTOSIL® EP Electronic Potting and Encapsulation serisi RTV sıvı silikon kauçuklar, elektronik ve optoelektronik endüstrilerine yönelik olarak geliştirilmiş, uluslararası standartlarda LED ampul ve ışık şeridi, likit kristal ekran LCD, wall washer ve silikon güneş paneli imalatı gibi uygulamalarda, özellikle dış etkenlere karşı izolasyon, darbe direnci, basınç mukavemeti, dielektrik direnci, ısı transferi, alev dayanımı ve benzeri amaçlar için kullanılırlar.

Tekstil Terbiyesi, Apreleme

Tekstil teknolojilerindeki ilerlemeler ve modadaki trendler tekstillere yumuşak tutum (tuşe) nitelikleri kazandırma işlemlerinde daima daha yenilikçi ve daha işlevsel tekstil yumuşatıcıların kullanılmasını gerekli kılar. TERRA, doğal ve sentetik iplikler ile bunların karışımından mamül tekstillere iç yumuşaklık ve kaygan tuşe nitelikleri ile, aynı zamanda dolgunluk, nemlilik, su emicilik, su geçirimsizlik, sürtünme ve yırtılma direnci, dikilebilirlik, kolay ütülenebilme ve kırışmazlık gibi işlevsel nitelikler kazandıran, yenilikçi, güvenilir ve maliyet düşürücü çözümler sunar. 

Deri Terbiyesi, Tabaklama

Deri terbiyesi ve tabaklama işlemlerinde, deriye parlaklık, yağlılık, kayganlık, yumuşak ve esnek tuşe, çatlama ve çizilmeye karşı direnç, su iticilik ve yağ iticilik gibi özel nitelikler kazandırmak için TERRA etklili ve yenilikçi çözümler sunar. Fonksiyonel silikon yağları ve bu yağların karışımından üretilen silikon emülsiyonlar deri terbiyesi ve tabaklama uygulamaları için idealdirler.

İplik Terbiyesi

Doğal ve polyster (PES) sentetik ipliklere parlaklık, kayganlık ve elastikiyet gibi doğalarında olmayan özel nitelikler kazandırma amacı ile gerçekleştirilen apreleme işlemleri ve silikon elastomerik kaplama uygulamaları için TERRA, tekstil mamullerinin imalatında geçerli olan güncel yasal düzenlemelere uygun, formülatörlerin ve nihai kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap verebilen, yenilikçi, güvenilir ve maliyet odaklı çözümler sunar.

Polyester Elyaf Elastomerik Apre

Polyester elyaf iplik ve nonwoven endüstrilerinde elastomerik apre ve fiberfill finish ajanı olarak kullanılan TERRASOFT® OPE serisi OH polimer emülsiyonları, elyaf iplik ve dolgu mamüllerine parlaklık, yıkama ve ışık haslığı, kohezyon ve elyaf-metal sürtünmesi, termal stabilite, tarak performansı, geri dönme esnekliği gibi faktörler açısından özel nitelikler kazandırmak için geliştirilmiş, etkili ve güvenilir çözümlerdir.

Tekstil Baskı Ve Kaydırmazlık

TERRA tarafından geliştirilen TERRACOAT® serisi tekstil baskı silikonları ve HOLCOSIL® serisi pigment pastalar, tekstil baskı ve kaydırmazlık uygulamaları için geliştirilmiş, kullanım konforu sunan, doğal ve sentetik iplikten mamul her nevi kumaş, dantel, elastik bant ve türevi tekstillerin yüzeyine uygulanabilen, ekonomik ve esnek çözümlerdir.

İnşaat ve Yapı Malzemelerinde Su Yalıtımı, Su Geçirimsizlik

İnşaat sahalarındaki uygulamalarında ve aynı zamanda yapı elemanı ve yapı kimyasalı imalatında su yalıtımı ve su geçirimsizlik elde etmek için TERRA etkili ve güvenilir çözümler sunar. Emprenye sıvısı veya katkı maddesi olarak kullanılan TERRASIL® WR Water Repellant serisi su geçirimsizlik sağlayıcı silikon emülsiyonlar ve TERRAFLUID® MH serisi methylhydrogen siloxane silikon yağları, uzun süre kalıcı, dirençli ve düşük maliyetli su geçirimsizlik uygulamaları için idealdirler.

Köpük Kontrolü

Toz ve sıvı formlarda üretilen TERRAFOAM® serisi köpük giderici ve köpük önleyici ajanlar, uzun yıllar boyunca küresel düzeyde imalat proseslerinde tecrübe edilmiş, köpük kontrolü etkinlikleri kanıtlanmış, güvenilir ve maliyet odaklı çözümlerdir.

Silikon İzolatör, Parafudr, Kablo Bağlantı Elemanı

Yüksek, orta ve düşük gerilim kompozit silikon izolatör, parafudr ve konektör gibi kablo bağlantı elemanlarının enjeksiyon döküm yöntemi ile üretilmesinde kullanılan SILASTOSIL® LR serisi sıvı LSR silikon kauçuklar, yüksek niteliklerde ve IEC standartlarında üretim yapılmasını garanti eden, kalite sürekliliği garanti altına alınmış, performans ve maliyet odaklı çözümlerdir.

Kalıp Sökümü, Kalıp Ayırıcılık

TERRA tarafından geliştirilen TERRASIL® Mould Release Agent serisi kalıp ayırıcılar, plastik, kauçuk, kompozit, poliüretan, polyester, metal, hafif alaşım metal, çimento, camyünü, taşyünü ve benzeri maddeler ile yapılan kalıplı döküm işlemlerinde kalıptan süratli, sorunsuz ve zayiatsız söküm yapabilmek için geliştirilmiş, etkili ve güvenilir çözümlerdir.

SOLUTIONS FOR PROFESSIONALS