Working Hours Monday - Friday 08:00-16:00
Toll Free 1800.899.900

Kalıp Alma, Prototipleme, Döküm Kalıbı

Kalıplama, kopyalama, çoğaltma, model tasarımı, prototip imalatı, mimari onarım, tarihi eser restorasyonu, heykelcilik, dökümcülük ve silikon kalıp imalatı gibi uygulamalar için geliştirilen SILASTOSIL® M serisi RTV-2 kalıp silikonları, şeffaf ve beyaz renk seçenekleri ile sunulan, oda sıcaklığında donan, iki bileşenli RTV sıvı silikon kauçuklardır.

Akışkanlık, donma süresi ve sertlik düzeyi bakımından çok çeşitli seçeneklerde sunulan SILASTOSIL® M serisi RTV-2 kalıp silikonları, kullanım konforları, performansları ve maliyet düşürücü niteliklerinden ötürü bireysel ve endüstriyel üreticiler tarafından öncelikle tercih edilirler.

Silikon Pres Döküm

Silikon kauçuk alanında uzman olan TERRA, silikon pres döküm, kompresyon presleme ve katı enjeksiyon döküm uygulamalarına yönelik olarak VMQ türü HTV silikon kauçuk hamurlarından, pigment pastalardan, katalizörlerden ve çeşitli katkı maddelerinden oluşan kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

Mekanik, kimyasal ve elektriksel dirençler ve ısıl iletkenlik bakımından hedeflenen niteliklerde ve aynı zamanda FDA, ISO 10993, USP Class VI ve IEC düzenlemelerine uygun imalatlar yapılmasına olanak veren bu çözümler, imalat verimliliğini artırmaya, ürün kalitesini iyileştirmeye ve maliyetleri optimize etmeye de destek olurlar.

Silikon Enjeksiyon Döküm

Silikon kauçuk alanında uzman olan TERRA, silikon enjeksiyon döküm ve çok bileşenli silikon enjeksiyon kalıplama uygulamaları için kapsamlı çözümler sunar.

Sıvı enjeksiyon döküm amaçlı LSR sıvı silikon kauçuklar ve katı enjeksiyon döküm amaçlı HTV silikon kauçuk hamurları, sıvı ve hamur pigment pastalar, silikon kauçuk yapıştırıcıları,  kalıp ayırıcılar ve diğer çözümlerimiz FDA, ISO 10993 ve USP Class VI gereklerine uygun, uluslararası standartlarda, hedeflenen nitelik ve maliyetlerde üretimler yapılmasına olanak verirler.

Silikon Ekstrüzyon

Silikon ekstrüzyon uygulamalarında kullanılan SILASTOSIL® HTV serisi HTV silikon kauçuk hamurları ve bu silikon kauçuklar ile kullanılan hamur tipi pigment pasta boyalar, peroksit ve platin katalizörler, performans artırıcı katkı maddleri, mikronize kalsit türü dolgu maddeleri ve diğer çözümlerimiz uluslararası standartların gereklerine uygun, hedeflenen kalitede ve maliyette imalatlar gerçekleştirmek iiçin geliştirilmiş, yenilikçi ve ayrıca kalite ve tedarik sürekliliği garanti altına alınmış çözümlerdir.

Tampon Baskı

Silikon baskı tamponu imalatında kullanılan SILASTOSIL® PP Pad Printing serisi RTV silikon kauçuklar, oda sıcaklığında kürleşerek donan, akışkan, iki bileşenli RTV-2 sıvı silikon kauçuklardır. Hedeflenen sertlik düzeyinde silikon baskı tamponu üretilmesine olanak veren bu yüksek kaliteli tampon baskı silikonları, her nevi metal, cam, plastik, kauçuk, kompozit, seramik, ahşap, kumaş ve benzeri yüzey üzerine ekonomik yoldan, yüksek adetlerde ve mükemmel kalitelerde baskılar yapılmasını mümkün kılarlar.

Elektronik Yalıtım Kaplaması

Elektronik parça, elektrikli alet ve aydınlatma malzemesi gibi imalatlarda elektriksel direnç, mekanik mukavemet, ısı direnci, ısıl iletkenlik ve hacim direnci gibi unsurlarda hedeflenen nitelikleri elde etme, ısı, ses, basınç, su ve nem yalıtımı sağlama ve sert ortamlara karşı dayanım sağlama gibi ihtiyaçlara yönelik olarak TERRA kapsamlı ve güvenilir çözümler sunar.

Oda sıcaklığında ve yüksek ısı altında kürleşerek donan RTV ve LSR sıvı silikon kauçuklar, silikon reçineler, silikon yağları, yapıştırıcı astarlar ve katkı maddeleri ve diğer çözümlerimiz elektrik, elektronik ve optoelektronik endüstrilerinin ihtiyaç duyduğu niteliklerde ve uluslararası standartlarda imalatlar gerçekleştirilmesi için idaldirler.

Tekstil Terbiyesi, Apreleme

Moda trendleri ve tekstil teknolojilerindeki ilerlemeler daha nitelikli, daha işlevsel ve daha çevreci tekstil apre maddelerinin kullanılmasını gerekli kılar. Tuşe verici tekstil apreleri, elastomerik apreler ve silikon esaslı köpük kontrol sistemleri üzerine uzmanlaşan TERRA, doğal ve sentetik ipliklere, bu ipliklerin karışımından üretilen tekstill ürünlerine ve deri mamullerine yumuşak ve kaygan tuşe özelliği ile ayrıca elastikiyet, su emicilik, su ve yağ iticilik, aşınma direnci, yırtılma mukavemeti, yıkama dayanımı, dikilebilirlik ve kırışmazlık gibi özel nitelikler de kazandıran, kapsamlı ve yenilikçi çözümler sunar.

Linear, OH fonksiyonel ve amino fonksiyonel silikon yağları, hidrofil silikon yağları, silikon yağı emülsiyonları, silikon elastomerik apreler, fiberfill finish ajanları, köpük kesici ve köpük giderici silikon emülsiyonlar ve kompaundlar, emülgatörler ve diğer katkı maddeleri tekstil terbiyesi uygulamalarındaki tüm beklentileri eksiksiz karşılarlar.

Deri Terbiyesi, Tabaklama

Deri terbiye işlemlerinde, deriye parlaklık, yağlılık, kayganlık, yumuşak tuşe, esneme kabiliyeti, sürtünme ve çizilme direnci, su ve yağ iticilik ve yaşlanma direnci gibi nitelikler kazandırmak için TERRA, yeni nesil silikon polimerlerden üretilen, etklili ve yenilikçi çözümler sunar. Fonksiyonel silikon yağları, hidrofil silikon yağları ve bu yağlardan geliştirilen yüksek konsantre mikro ve makro silikon emülsiyonları deride hedeflenen niteliklerin sorunsuzca ve ekonomik yoldan elde edilmesi için idealdirler.

İplik Ön Terbiyesi

İplik ön terbiyesi işleminde doğal ve sentetik iplikler ile bunların karışımından mamul ipliklerde ve ayrıca fiberfill ve nonwoven polyester elyaf ürünlerinde kayganlık, parlaklık, ısı dayanımı ve termal stabilite, ısı izolasyonu, sürtünme ve aşınma direnci, kalıcı spiral kıvırcıklık gibi özel nitelikler elde etmek için TERRA, yenilikçi ve kapsamlı çözümler sunar. 

TERRAFLUID® serisi polydimethylsiloxane silikon yağları, TERRASIL® OPE serisi OH polimer emülsiyonları ve elastomerik silikon apreler küresel bilgi birikimleri ve saha tecrübeleri neticesinde geliştirilen, performansları kanıtlanmış, güvenilir ve maliyet odaklı çözümlerdir.

Polyester Elyaf Elastomerik Apre

Polyester elyaf iplik, dolgu elyafı ve nonwoven endüstrilerinde elastomerik apre ve fiberfill finish ajanı olarak kullanılan TERRASOFT® OPE serisi silikon leastomerik apreler, OH polimer emülsiyonu şeklinde üretilen, yenilikçi ve güvenilir çözümlerdir.

Parlaklık, yıkama ve ışık haslığı, kohezyon ve elyaf-metal sürtünmesi, termal stabilite, tarak performansı, geri dönme esnekliği gibi kritik önem taşıyan unsurlarda hedeflenen niteliklerin elde edilmesine olanak veren bu çözümler, sağladıkları fayda ve avantajlardan ötürü elastomerik apre uygulamalarında öncelikle tercih edilirler.

Tekstil Baskı Ve Kaydırmazlık

Uluslararası standartlarda üretilen TERRACOAT® serisi tekstil baskı silikonları ve bu silikonlar ile birlikte kullanılan katkı maddeleri, doğal ve sentetik iplilerden üretilen dokuma ve örgü kumaş giyim tekstilleri, dantel ve elastik bant türü tekstiller, ev tekstil ürünleri ve teknik tekstiller üzerine şeffaf ve renkli desen basmak ve kaydırmazlık etkisi elde etmek için geliştirilmiş, sınırsız tasarım esnekliği ve kullanım konforu sunan, yenilikçi ve güvenilir çözümlerdir.

Dikiş mühürleme, su geçirimsizlik, hava geçirimsizlik, alev dayanımı ve elektriksel yalıtım gibi işlevsel nitelikler elde etmek için de kullanılan TERRACOAT® serisi tekstil baskı silikonları uluslararası mevzuatlara uygun, yenilikçi, kaliteli ve rekabetçi maliyette imalatlar gerçekleştirmek için idealdirler.

Yapı Malzemelerinde Su Yalıtımı, Su Geçirimsizlik

İnşaat sahasındaki uygulamalarda ve yapı malzemesi imalatında, dış etkenlere karşı dirençli, güçlü ve kalıcı su geçirimsizlik niteliği elde edilebilmesi için TERRA, etkili, güvenilir ve maliyet odaklı çözümler sunar. Emprenye sıvısı ve katkı maddesi olarak kullanılan TERRASIL® WR Water Repellant serisi silikon emülsiyonlar ve TERRAFLUID® MH Methyl Hydrogen Siloxane silikon yağları inşaat ve yapı endüstrilerindeki su yalıtımı ve su geçirimsizlik ihtiyaçlarını eksiksiz karşılarlar.

Köpük Kontrolü

Toz ve sıvı formlarda üretilen TERRAFOAM® serisi köpük kesiciler ve köpük gidericiler, tekstil apre süreçlerinden petrol rafinasyon işlemlerine, deterjan ve temizlik maddesi üretiminden yiyecek, içecek ve kağıt endüstrilerine kadar pek çok alanda kullanılan, köpük kesicilik etkinlikleri uluslararası pazarlarda uzun yıllar tecribe edilerek kanıtlanmış, güvenilir ve maliyet odaklı çözümlerdir.

Silikon İzolatör, Parafudr, Kablo Bağlantı Elemanı

Yüksek, orta ve düşük gerilim kompozit silikon izolatör, parafudr ve konektör gibi kablo bağlantı elemanlarının enjeksiyon döküm yöntemi ile üretilmesinde kullanılan SILASTOSIL® LR serisi sıvı LSR silikon kauçuklar, yüksek niteliklerde ve IEC standartlarında üretim yapılmasını garanti eden, kalite sürekliliği garanti altına alınmış, performans ve maliyet odaklı çözümlerdir.

Kalıp Sökümü, Kalıp Ayırıcılık

TERRA tarafından geliştirilen TERRASIL® Mould Release Agent serisi kalıp ayırıcılar, plastik, kauçuk, kompozit, poliüretan, polyester, metal, hafif alaşım metal, çimento, camyünü, taşyünü ve benzeri maddeler ile yapılan kalıplı döküm işlemlerinde kalıptan süratli, sorunsuz ve zayiatsız söküm yapabilmek için geliştirilmiş, etkili ve güvenilir çözümlerdir.

Polyester Jelkot

Doymamış polyester reçinesi ile imal edilen kompozit malzemelerin, özellikle fiberglass cam elyaf takviyeli plastiklerin en üst katmanında yer alan ve yüzey görünümünün kalitesini artırma ve buna ilave olarak malzemenin mekanik, kimyasal ve atmosferik hava koşullarına karşı dayanım performanslarını da iyileştirme amacı taşıyan jelkot işlemleri için TERRA, yüksek saflıkta, nano partikülde silika tozu türü katkı maddelerinden oluşan, kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

TERRASIL® SILICA serisi silika tozları, yüksek saflıkta, nano partiküllü silika tozlarından olup, polyester jelkot uygulamalarındaki tüm gereksinimleri eksiksiz karşılarlar.  

Poliüretan Döküm

Poliüretan döküm ayakkabı ve terlik tabanı, duvar paneli, kartonpiyer, ahşap ve tahta taklidi mobilya ayağı, mobilya süsü, payanda, çerçeve, koltuk süngeri, otomotiv parçası, filtre, tekerlek ve benzeri imalatlar için TERRA, su bazlı ve solvent bazlı kalıp ayrıcılar, RTV-2 kalıp silikonları ve benzeri çözümleri içeren, kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

Silikon reçine emülsiyonu şeklinde, su ve solvent içerikli seçeneklerde üretilen TERRASIL® MRA serisi kalıp ayırıcılar, imalat verimliliği, mamul yüzey kalitesi ve maliyet optimizasyonu hedeflerine ulaşılmasına destek olurlar. Poliüretan döküme uygun, dayanıklı ve uzun ömürlü silikon kalıp imalatı için geliştirilen SILASTOSIL® M serisi RTV-2 kalıp silikonları, kullanım konforu, kalıp söküm kolaylığı, kullanım ömrü ve döküm maliyeti bakımından üretici beklentilerini eksiksiz karşılarlar.

Polyester Döküm

SILASTOSIL® M serisi RTV-2 kalıp silikonları, polyester ve polyester reçine içerikli duvar kaplama paneli, duvar ve tavan süsü, duvar çıtası, ahşap ve tahta taklidi mobilya parçası, dekoratif süs eşyası ve benzeri imalatlarda, döküm amaçlı silikon kalıp üretmek için geliştirilmişlerdir. Oda sıcaklığında donan bu yüksek kaliteli RTV sıvı silikon kauçuklar, donma süresi ve sertlik düzeyi bakımından geniş bir seçenek yelpazesi ile sunulurlar. SILASTOSIL® M serisi RTV-2 kalıp silikonları, tasarım esnekliği, kullanım konforu ve yüksek döküm kalitesi sağlamanın yanında, döküm maliyetini de ciddi oranda düşürürler.

Polyester dökümde kalıp söküm işlemi için geliştirilen TERRASIL® MRA serisi kalıp ayırıcılar, su bazlı ve solvent bazlı seçeneklerde sunulurlar. Püskürtülerek veya fırça ile uygulanan bu güçlü kalıp ayırıcılar kalıptan zayiatsız kolay söküm olanağı sağlar, mamulün doğrudan boyanmasına olanak verir, kalıp ömrünü uzatır ve döküm maliyetini azaltırlar.

SOLUTIONS FOR PROFESSIONALS