Working Hours Monday - Friday 08:00-16:00
Toll Free 1800.899.900

Deri Terbiyesi, Tabaklama

Deri terbiye işlemlerinde, deriye parlaklık, yağlılık, kayganlık, yumuşak tuşe, esneme kabiliyeti, sürtünme ve çizilme direnci, su ve yağ iticilik ve yaşlanma direnci gibi nitelikler kazandırmak için TERRA, yeni nesil silikon polimerlerden üretilen, inovatif çözümler sunar.

Fonksiyonel silikon yağları, hidrofil silikon yağları ve bu yağlardan üretilen silikonlu yumuşatıcılar, deride hedeflenen apre niteliklerinin rekabetçi maliyetlerde elde edilmesi için idealdirler.

Elektronik Yalıtım & Enkapsülasyon

TERRA, elektrikli aletlerde ve elektronik malzemelerde nem, su, ısı, ses, darbe, titreşim, basınç ve ark oluşumu gibi etkenlere karşı uzun süreli direnç ve dayanım sağlama amaçlı yalıtım ihtiyaçlarına yönelik olarak spesifik çözümler üretir.

Oda ısısında sertleşen RTV-2 sıvı silikon kauçuklar, RTV-2 Enkapsülasyon silikonları, RTV dolgu silikonları, yüksek ısıda sertleşen LSR sıvı silikon kauçuklar, silikon reçineler, silikon yağları, silika tozları, yapıştırıcılar ve yapıştırıcı astarlar ve sunduğumuz diğer çözümler elektriksel yalıtım ve dolgu uygulamalarında, ISO, IEC, EN, DIN, FDA, LFGB, USP ve TSE sertifikasyonlarının gereklerine uygun ve rekabetçi maliyetlerde imalatlar yapılmasına olanak verirler.

İplik Ön Bitim

TERRA, iplik ön bitim işlemlerinde, ipliklere yumuşak ve kaygan tutum, parlaklık, ısı dayanımı, termal stabilite, ısı izolasyonu, sürtünme ve aşınma direnci, kalıcı spiral kıvırcıklık gibi doğalarında olmayan nitelikleri kazandırma amaçlı spesifik çözümler sunar.

Silikon yağları, OH polimer emülsiyonları, mikro ve makro silikonlu yumuşatıcılar, elastomerik apreler ve sunduğumuz diğer çözümler küresel bilgi birikimleri ve saha tecrübeleri neticesinde geliştirilen, performansları kanıtlanmış, güvenilir ve maliyet odaklı çözümlerdir.

Kalıp Alma, Prototipleme, Döküm Kalıbı

Silikon kauçuk üretimi ve kullanımı üzerine uzman olan TERRA, silikon kalıplama, kalıp alma, kopyalama, hızlı prototipleme ve döküm amaçlı silikon kalıp imalatı uygulamaları için spesifik bir ürün yelpazesi sunar.

RTV sıvı silikon kauçuklar ve RTV-2 kalıp silikonları, silikon yağları, kürleme ajanları, sertleştirici ajanlar, katalizörler, kıvam artırıcı katkılar, tiksotropik ajanlar, pigment pastalar, silika tozları, kalıp ayırıcılar ve sunduğumuz diğer çözümler, yaratıcı fikirlerin rekabetçi maliyetlerde hayata geçirilmesine destek olurlar.

Kalıp Sökümü, Kalıp Ayırıcılık

TERRASIL® Mould Release Agent serisi silikonlu kalıp ayırıcılar TERRA tarafından müşteri özelinde imalat prosesi ve hedef mamul niteliği dikkate alınarak üretilen, butik çözümlerdir.

Poliüretan, polyester, akrilik, plastik, kauçuk, kompozit, metal, hafif alaşım metal, camyünü, taşyünü, beton ve benzeri maddeler ile yapılan kalıp döküm işlemleri için uygun olan bu yüksek performanslı kalıp ayırıcılar, kullanım konforu, imalat verimliliği, mamul kalitesi, söküm adedi, kalıp ömrü, kalıp kirliliği, ısı dayanımı ve maliyet undurları bakımından sağladıkları fayda ve katma değerlerden ötürü kalıp söküm uygulamalarında öncelikle tercih edilirler.

Kauçuk Ekstrüzyon

Kaydırıcı ve parlatıcı silikon emülsiyon üretiminde uzman olan TERRA, kauçuk ekstrüzyon endüstrilerine yönelik olarak, spesifik bir ürün yelpazesi sunar.

TERRASIL® RA Release Agent serisi kaydırıcı silikon emülsiyonlar kullanıcıların beklentileri doğrultusunda, butik olarak geliştirilen çözümlerdir. EPDM kauçuk fitil, conta, profil, şerit ve benzeri kauçuk ekstrüzyon mamul imalatlarında mükemmel performanslar sergileyen bu çözümler, nihai ürün kaltesi ve maliyet optimizasyonu bakımından tüm beklentileri eksiksiz karşılarlar.

Köpük Kontrolü

Toz ve sıvı olarak, silikonlu ve silicone-free seçeneklerde sunulan TERRAFOAM® köpük kesici ve köpük giderici ajanlar ve köpük kesici etkisi olan TERRAFLUID® serisi polidimetilsiloksan silikon yağları, imalat süreçlerinde karşılaşılan köpük oluşum sorununu kontrol altına almak için geliştirilmiş, köpük kesicilik etkileri olağanüstü güçlü olan, her tür ortamda etkili, insan sağlığı ve çevre etkisi bakımından güvenilir ve aynı zamanda da maliyet düşürücü çözümlerdir.

Metal & Hafif Alaşım Metal Döküm

Metal ve hafif alaşım metal döküm imalatlar için TERRA spesifik bir ürün yelpazesi geliştirmiştir. Yüksek konsantre seçeneklerde üretilen su bazlı TERRASIL® MRA Mold Release Agent serisi silikonlu kalıp ayırıcılar, kullanım konforu yüksek, hızlı ve kolay kalıp sökümü sağlayan, mamul yüzey kalitesini pekiştiren, kalıp kirliliğini azaltan ve kalıp döküm maliyetini optimize eden, yenilikçi çözümlerdir.

Polyester Elyaf Elastomerik Apre

Polyester elyaf tekstil endüstrilerinde elastomerik apre ve fiberfill finishing işlemleri için geliştirilen TERRASOFT® OPE serisi OH polimer emülsiyonları ve sunduğumuz diğer silikonlu yumuşatıcılar, imalat verimliliği, nihai ürün niteliği ve maliyet optimizasyonu bakımından tüm beklentileri karşılayabilen, inovatif çözümlerdir.

Sunduğumuz çözümler parlaklık, yıkama ve ışık haslığı, kohezyon ve elyaf-metal sürtünmesi, termal stabilite, tarak performansı, geri dönme esnekliği, sıçrama etkisi, dolgunluk, yumuşaklık ve su iticilik bakımından hedeflenen neticelerin - çalışan sağlığını ve çevre gereklerini de gözeterek - elde edilmesine olanak verirler.

Poliüretan Döküm

TERRA, poliüretan hammaddeler kullanılarak gerçekleştirilen kalıp döküm işlemlerinde, poliüretan esaslı ayakkabı ve terlik tabanı, cephe kaplama paneli, duvar çıtası, mobilya aksamı, çerçeve, koltuk süngeri, otomobil aksamı, hava filtresi, tekerlek ve benzeri poliüretan ve poliüretan kompozit mamul imalatına yönelik olarak, RTV-2 kalıp silikonu, kalıp ayırıcı, silikon yağı, kıvam artırıcı katkı, kürleme ajanı ve benzeri çözümleri içeren, kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

Poliüretan döküme uygun nitelikte, büzüşmeyen, yırtılmayan, dayanıklı ve uzun ömürlü silikon kalıpların üretilmesine olanak veren, kalıp sökümünü kolaylaştıran ve kalıp ömrünü uzatan, kullanım konforunu artıran ve maliyet düşüşü sağlanmasına olanak veren ürünlerimiz, poliüretan döküm mamul imalatındaki tüm beklentileri eksiksiz karşılarlar.

Polyester Döküm

Polyester reçine hammaddeler kullanılarak gerçekleştirilen döküm işlemlerinde, cephe kaplama paneli, duvar çıtası, mobilya aksamı ve benzeri kalıp döküm mamul imalatlarına yönelik olarak, kalıp ayırıcı, RTV-2 kalıp silikonu ve benzeri çözümleri içeren, kapsamlı bir ürün yelpazesine sahibiz.

Polyester döküme uygun nitelikte, büzüşmeyen, yırtılmayan, dayanıklı ve uzun ömürlü silikon kalıpların üretilmesine olanak veren, kalıp sökümünü kolaylaştıran ve kalıp ömrünü uzatan, kullanım konforunu artıran ve maliyet düşüşü sağlanmasına olanak veren ürünlerimiz, polyester döküm uygulamalarındaki tüm beklentileri eksiksiz karşılarlar.

Polyester Jelkot

Doymamış polyester reçinesi ile imal edilen kompozitlerde ve fiber elyaf takviyeli plastik malzemelerde, malzemenin mekanik, kimyasal, elektriksel, ısıl ve atmosferik direnç niteliklerini güçlendirme ve ayrıca üst katmanının yüzey kalitesini iyileştirme amacıyla gerçekleştirilen polyester jelkot işlemleri için spesifik çözümler sunuyoruz.

Nano partikül yapıda olan ve çok geniş bir seçenek yelpazesi ile sunulan TERRASIL® SILICA serisi silika tozları, performans artırıcı dolgu maddesi olarak polyester jelkot uygulamalarındaki tüm gereksinimleri eksiksiz karşılarlar.

Pres Döküm

Alüminyum, çinko, bronz, bakır, magnezyum, zamak ve benzeri metallerin yüksek basınçla kalıba dökülmesi suretiyle gerçekleştirilen pres döküm uygulamalarına yönelik olarak TERRA, etkili kalıp sökümünü garanti eden, kalıp ayırıcı amaçlı özel bir ürün yelpazesi geliştirmiştir.

Silikon içerikli, su bazlı ve yüksek konsantre alternatiflerde üretilen TERRASIL® MRA Mold Release Agent serisi kalıp ayırıcılar, kullanım konforu sunan, kolay ve zayiatsız kalıp sökümünü garanti eden, mamulde hedeflenen yüzey kalitesini sağlayan, kalıp kirliliğini azaltan, kalıp ömrünü uzatan ve döküm maliyetini optimize eden, yenilikçi çözümlerdir.

Silikon Enjeksiyon Döküm

Silikon kauçuk teknolojilerinde uzman olan TERRA, enjeksiyon döküm ve çok bileşenli enjeksiyon kalıplama uygulamaları için esnek ve yenilikçi çözümler sunar.

LSR sıvı silikon kauçuklar, HTV silikon kauçuk hamurları, pigment pastalar, kürleme ajanları, sertleştirici ajanlar, katalizörler, silika tozları, silikon kauçuk yapıştırıcıları ve benzerlerini içeren kapsamlı çözümlerimiz ISO, USP, LFGB, FDA, IEC ve TSE sertifikasyonlarının gerektirdiği standartlara uygun olarak, hedeflenen nitelik ve maliyette imalatlar yapılmasına olanak verirler.

Silikon Ekstrüzyon

Ekstrüzyon yöntemi ile silikon mamul imalatlarına yönelik olarak TERRA, VMQ türü baz HTV silikon kauçuk hamuru, hamur tipi pigment pasta, pişirici peroksit, platin katalizör, silika tozu, silikon yağı, kalıp ayırıcı ve benzeri çözümleri içeren, kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

Uluslararası sertifikasyonların gereklerine uygun, yüksek standartlarda, hedeflenen nitelik ve maliyette imalatlar gerçekleştirilmesine olanak veren SILASTOSIL® HTV serisi VMQ türü baz HTV silikon kauçuk hamurları ve sunduğumuz diğer çözümler, kullanım konforu, imalat verimliliği, nihai ürün performansı ve maliyet kontrolü bakımından sağladıkları fayda va avantajlardan ötürü ekstrüzyon uygulamalarında öncelikle tercih edilirler.

Silikon Pres Döküm

Silikon kauçuk pres döküm uygulamalarında uzman olan TERRA, baz HTV silikon kauçuk hamuru, pigment pasta, kürleme ajanı, sertleştirici ajan, katalizör, silika tozu, silikon kauçuk yapıştırıcısı, kalıp ayırıcı ve benzeri çözümleri içeren, spesifik bir ürün yelpazesi sunar.

ISO, IEC, FDA, LFGB, USP ve TSE sertifikasyonlarının gereklerine uygun, mekanik, kimyasal, elektriksel, ısıl ve atmosferik dirençler bakımından hedeflenen nitelik ve maliyette pres döküm imalatlar yapılmasına olanak veren çözümlerimiz, imalat verimliliğini artırma, ürün geliştirme, maliyetleri düşürme ve yeni pazarlara açılma hedefi olan üreticiler için idealdirler.

Silikon Kauçuk Yapıştırma

Silikon kauçuk nesneleri birbirleri ile veya diğer yüzeylere yapıştırmak için geliştirilen SILASTOSIL® RTV SILICONE SEALANT serisi silikon kauçuk yapıştırıcıları, FDA onaylı, gıda ile temasa uygun, oda sıcaklığında donan, tek bileşenli RTV silikon yapıştırıcılardır.

Plastik, kauçuk, silikon kauçuk, kompozit, cam, seramik, metal, aluminyum, ahşap ve benzeri yüzeylerde oldukça güçlü ve dış etkenlere karşı dirençli yapışma sağlayan bu yüksek kaliteli RTV silikon yapıştırıcılar, hassas, kaliteli ve uzun ömürlü silikon mamullerin imalatı için idealdirler.

Tampon Baskı

Silikon baskı tamponu imalatında kullanılan SILASTOSIL® PP Pad Printing serisi tampon baskı silikonları, oda sıcaklığında kürleşerek donan, akışkan, iki bileşenli RTV-2 sıvı silikon kauçuklardır.

0 ila 30 Shore A arası sertlikte silikon baskı tamponu üretilmesine olanak veren SILASTOSIL® PP serisi RTV-2 tampon baskı silikonları, metal, cam, plastik, kauçuk, kompozit, seramik, ahşap, kumaş ve benzeri yüzeyler üzerine mükemmel kalitede ve optimal maliyette tampon baskılar yapılmasını mümkün kılarlar.

Tekstil Baskı Ve Kaydırmazlık

Tekstil baskı ve kaydırmazlık işlemleri için geliştirilen TERRACOAT® serisi tekstil baskı silikonları, pigment pastalar ve diğer imalata yardımcı katkılar, giyim tekstili, ev tekstili, medikal tekstil ve teknik tekstil mamullerinde şeffaf ve renkli desen baskı işlemleri gerçekleştirmek, dikiş mühürlemek ve ayrıca su geçirimsizlik, geç tutuşurluk ve kaydırmazlık gibi spesifik nitelikler elde etmek için kullanılan, inovatif çözümlerdir.

Tasarım özgürlüğü, imalat esnekliği ve kullanım konforu sunan bu çözümler OEKO-TEX®, OCS-GOTS, ECOmark, ISO, IEC, FDA, USP, LFGB ve TSE sertifikasyonlarının gerektirdiği standartlarda ve rekabetçi maliyetlerde tekstil mamulü üretmek için idealdirler.

Tekstil Terbiyesi & Apreleme

Tekstil apre işlemlerinde kullanılan silikon polimerlerin üretiminde uzman olan TERRA, iplik ve tekstil mamullerine doğalarında olmayan yumuşak ve kaygan tutum, yani tuşe niteliği ile birlikte su emicilik, su ve yağ iticilik, su geçirimsizlik, ısı direnci, aşınma direnci, yıkama dayanımı, güç tutuşurluk, buruşmazlık ve parlaklık gibi nitelikler bakımından sınırsız kombinasyonda tekstil apreleri elde etmeye olanak veren, yenilikçi bir ürün yelpazesi sunar.

Lineer ve fonksiyonel silikon yağları, mikro ve makro silikonlu yumuşatıcılar, silikon elastomerik apreler, silikonlu ve silicone-free köpük giderici ve köpük önleyiciler, nonyonik ıslatıcı ajanlar ve surfaktanlar, polyester elyaf dolgu ve fiberfil finishing ajanları, parlaklık verici ve renk derinleştirici silikonlu yumuşatıcılar ve sunduğumuz diğer çözümler, hedeflenen nitelik ve maliyette apre işlemleri gerçekleştirmek için biçilmiş kaftandırlar.

Web Ofset Baskı

Silikon emülsiyon imalatında uzman olan TERRA, web ofset matbaa baskı işlemlerine yönelik olarak, baskı sürecini hızlandırma, kağıdın niteliklerini ve baskı kalitesini iyileştirme, korozyonu önleme, köpük oluşumunu engelleme ve maliyet kontrolü sağlama görevi gören, spesifik bir ürün yelpazesi sunar.

Kaydırıcılık, parlaklık, ısı dayanımı, sürtünme direnci, esneklik, yumuşak tuşe, anti statik etki ve dengeli mürekkep emilimi nitelikleri veren silikon emülsiyonlar, ıslatıcı ajanlar, silika tozları, köpük giderici ve köpük önleyiciler ve sunduğumuz diğer çözümler, baskı verimliliği, kağıt niteliği, baskı kalitesi ve maliyet optimizasyonu bakımından sağladıkları kazanımlardan ötürü web ofset baskı endüstrilerinde öncelikle tercih edilirler.

Yapılarda Su Yalıtımı, Su Geçirimsizlik

Yapı endüstrileri için kalıcı  özümler üreten TERRA, inşaatlardaki saha uygulamalarında ve yapı malzemesi imalatında su geçirimsizlk elde etme amaçlarına yönelik olarak kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

Emprenye ve katkı maddesi olarak kullanılan bu çözümler, yüzeylerde su, tuz, klor ve alkalilerin sebep olduğu yıpranmaya ve yüzeylerdeki çiçeklenme oluşumuna karşı etkin bir bariyer oluşturur, bu sayede suyun sebep olduğu zararlara ve donma-çözünme döngüsü hasarlarına karşı uzun süreli koruma sağlarlar.

Yüksek Gerilim Elemanları

Silikon kauçuk hammaddelerin kullanımında uzman olan TERRA, ISO, IEC ve TSE sertifikasyonlarının gereklerine uygun yüksek gerilim elemanı imalatı için spesifik çözümler sunar.

LSR sıvı silikon kauçuklar, HTV silikon kauçuk hamurları, RTV-2 Elektronik Yalıtım ve Enkapsülasyon silikonları, sıvı ve hamur tipi pigment pastalar, kürleme ajanları, sertleştirici ajanlar ve katalizörler, silika tozları, yapıştırıcılar ve yapıştırıcı astarlar, kalıp ayırıcılar ve sunduğumuz diğer çözümler, hedeflenen nitelik ve maliyette imalatlar yapılmasına olanak verirler.

SOLUTIONS FOR PROFESSIONALS