Working Hours Monday - Friday 08:00-16:00
Toll Free 1800.899.900

Optimal maliyetlerde hedeflenen apreler

 

Tekstil terbiye uygulamalarına yönelik olarak, uluslararası sertifikasyonların gereklerini ve sağlık ve çevre mevzuatlarını gözeten, yeni nesil silikon polimerlerden geliştirilen, yenilikçi ve esnek çözümler üretiyoruz.

OEKO-TEX, ECO, GOTS, ZDHC, INDITEX, Bluesign® ve ISO sertifikasyonlarının gereklerine uygun, yumuşaklık, kayganlık ve teknik nitelik bakımından hedeflenen özellik ve maliyette tekstil mamullerinin üretilmesine destek olan çözümlerimiz, doğal, sentetik ve selülozik iplikler ile bunların karışımından mamul kumaşlar, polyester elyaf mamulleri ve deri mamulleri üzerinde kullanım için idealdirler.

Yenilikçi çözümlerimiz sayesinde siz de apre işinizi geliştirin 

 

Tekstil terbiye işlemleri için sunduğumuz silikon polimeri esaslı tekstil apreleri, fulard, jet, overflow, vb. sistemlerde kulanıma uygun, kullanıcının imalat şartlarını ve hedeflediği tuşe niteliklerini gözeten, performansları her alanda kanıtlanmış, etkili ve güvenilir çözümlerdir:

Lineer polidimetilsiloksan silikon yağları

Fonksiyonel silikon yağları

OH polimerler

Tekstil yumuşatıcılar

Tekstilde renk derinliği ve parlaklık kazandırıcı silikon emülsiyonlar

>  Elastomerik silikon apreler

Köpük kesiciler & Köpük gidericiler

Islatıcı ajanlar

 

TERRAFLUID®

Silikon Yağları

Lineer polydimethylsiloxane silikon yağları, amino fonksiyonel ve hidrofil türde fonksiyonel silikon yağları ve silanol-terminated OH polimerler gibi çok geniş bir seçenek yelpazesi ile sunulan TERRAFLUID® silikon yağı ürün yelpazesi, tekstil mamullerine yumuşak ve kaygan tuşe nitelikleri yanında aynı zamanda esneklik, renk derinliği ve parlaklık, dolgunluk, akıcılık, dengeli nemlilik, hedeflenen oranda su emicilik, su ve yağ iticilik, aşınma direnci, yüksek ısı dayanımı, çizilme direnci, keçeleşmezlik, ütü ve dikim kolaylığı gibi özellikler de kazandırmak için idealdirler. 

 

TERRAFLUID® OHP

OH Polimer Silikon Yağları

Berrak şeffaf renksiz, kokusuz ve non-toxic nitelikte olan TERRAFLUID® OHP serisi OH polimerler tekstil apresi, elastomerik apre, boya, mürekkep, RTV silikon mastik, kondenzasyon tipi silikon kauçuk, yapı kimyasalı, oyun hamuru ve kinetik kum gibi mamullerin imalatında ve aynı zamanda elektriksel yalıtım uygulamalarında kullanılan, silanol sonlu gruplar içeren, yüksek nitelikli silikon yağlarıdır.

 

TERRAFLUID® FINISH

Amino Fonksiyonel Silikon Yağları

Yeni nesil silikon polimerlerden olan TERRAFLUID® FINISH amino fonksyionel silikon yağları doğal ve sentetik iplikler ile bunların karışımından mamul tekstillere yumuşak ve kaygan tuşe kazandırma amaçlı tekstil aprelerin üretilmesi için idealdirler. Amin sayısı, viskozite düzeyi ve işlevsellik bakımından geniş bir seçenek yelpazesi ile sunulan bu fonksiyonel silikon yağları, hedeflenen nitelik ve maliyette tekstil aprelerin üretilmesi için idealdirler.

 

TERRASOFT® MAC Makro Silikon Yumuşatıcılar

TERRASOFT® MIC Mikro Silikon Yumuşatıcılar

Tekstil Yumuşatma Apreleri

Uluslararası sertifikasyonların gereklerine uygun fonksiyonel silikon yağları kullanılarak üretilen TERRASOFT® serisi tekstil yumuşatıcılar, mikro ve makro yapıda, yüksek konsantre silikon emülsiyonlardır.

Pamuk, yün, ipek, keten, polyester, polyamid, akrilik, viskon ve benzeri her nevi doğal, sentetik ve selülozik iplikler ile bunların karışımından mamul tekstillere yumuşak ve kaygan tuşe nitelikleri kazandıran TERRASOFT® serisi silikon emülsiyonlar nemlilik, dolgunluk, akıcılık, parlaklık, su emicilik, su ve yağ iticilik, güç tutuşurluk, buruşmazlık ve keçeleşmezlik gibi nitelikler bakımından tüm ihtiyaçları eksiksiz karşılarlar.

Çektirme ve fular yöntemi ile kullanılan bu silikon emülsiyonların ısı ve pH dayanımları çok iyidir, diğer apre kimyasalları ile uyumludurlar, jet stabil niteliktedirler, stabilite kaybı, silindirlere çökme, sararma, abraj hatası ve yağ lekesi oluşumu gibi sorunlar yaşatmazlar. Ayrıca su sarfiyatını ve apre kullanımını azaltır, imalat süreçlerini kısaltır, nihai mamul kalitesinde iyileşme sağlar, sağlık ve çevre etkilerini minimize eder ve maliyet optimizasyonu sağlarlar.

Formülatörlerin ve tekstil terbiye işletmelerinin imalat şartları, tuşe beklentileri ve maliyet hedefleri gözetilerek üretilen bu silikonlu yumuşatıcılar tüm beklentileri eksiksiz karşılarlar.

 

TERRASOFT® WA

Hidrofil Silikon Yumuşatma Apreleri

Yüksek konsantre, nonyonik yapıda, opak şeffaf mikro silikon emülsiyonu şeklinde üretilen TERRASOFT® WA serisi hidrofil silikon yumuşatıcılar su ile seyreltilerek kullanılırlar. Su emicilik ve nem tutuculuk bakımından hedeflenen neticelere kolayca ulaşılmasına olanak veren bu yüksek nitelikli hidrofil silikon yumuşatıcılar dokuma kumaşlara ve örgü giysilere teni okşayan ipeksi yumuşak, dolgun yapılı, kaygan, esnek ve pürüssüz tuşe nitelikleri kazandırdıkları gibi aynı zamanda yıkamaya ve kuru temizlemeye karşı da uzun süreli direnç sağlarlar.

Renk ve desen tonlarını koruyan TERRASOFT® WA serisi hidrofil tekstil yumuşatıcılar hem tekstil apre üreticileri, hem de tekstil apre işletmeleri tarafından öncelikle tercih edilirler.

 

TERRASOFT® PE

Parlaklık Kazandırıcı & Renk Derinleştirici Silikon Yumuşatma Apresi

Tekstillerdeki renk haslığı ve parlaklık sorunlarını bertaraf ederek, renklere doğal bir canlılık kazandırmak için geliştirilen TERRASOFT® PE serisi parlatıcı ve renk derinleştirici makro silikon emülsiyonları etkili, güvenilir ve maliyet düşürücü çözümlerdir. 

 

TERRASOFT® OPE

Elastomerik Silikon Apreler

Yüksek konsantre halde üretilen TERRASOFT® OPE serisi elastomerik silikon apreler, makinada yıkanabilir yün iplik, polyester iplik, polyester fiberfill, nonwoven tekstil elyafı ve mürekkep tekstil boyası imalatında, alatında, müllerine ve tekstil boyalarına elastikiyet, parlaklık, aşınma direnci, ısıl direnç, alkali direnci ve su iticilik gibi çok boyutlu nitelikler kazandırırlar. Elyaf liflerinde canlılık ve parlaklık, renk stabilitesi, yıkama ve ışık haslığı, kohezyon ve elyaf-metal sürtünmesi, termal stabilite, tarak performansı, mamul ağırlığı, ısı izolasyonu, yanma geciktiricilik, sıçrama etkisi, geri dönme esnekliği ve kıvırcıklık (spiral duruş) bakımından tüm ihtiyaçları eksiksiz karşılarlar.

 

TERRAFOAM®

Köpük Kesiciler & Köpük Gidericiler

Tekstil apreleme, tekstil haşıllama ve su arıtma işlemlerinde karşılaşılan köpük oluşumunu kontrol altına almak için, toz ve sıvı formlarda geliştirilen TERRAFOAM® serisi köpük kesiciler, köpük gidericiler kullanıcı özelinde proses şartları dikkate alınarak üretilirler. Isı ve pH düzeyi bakımından oldukça geniş bir aralıkta etkili olan bu çözümler imalat verimliliğini artırır, ürün performansını iyileştirir ve maliyet optimizasyonu sağlanmasına destek olurlar.

Tekstil apre, tekstil haşıllama ve su arıtma uygulamalarında kullanılan çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi edinmek ve teknik destek almak için bizi arayın. Uzman ekibimiz aradığınız özelliklere sahip doğru seçeneklere ulaşabilmeniz için size destek olmaya hazırdır.

 

ÖNERİLEN ÜRÜNLER

>  Polydimethylsiloxane silikon yağları

>  OH polymer silikon yağları

>  Amino fonksiyonel silikon yağları

>  Hidrofil silikon yağları

>  Mikro silikon yumuşatıcılar

>  Makro silikon yumuşatıcılar

>  Elastomerik apreler

>  Nonwoven & Fiberfill finish ajanları

>  Hidrofil silikon yumuşatıcı

>  Köpük kesici & Köpük giderici ajanlar

>  Nonyonik sürfaktanlar

>  Islatıcı ajanlar

>  Yayılım sağlayıcı ajanlar

>  Emülgatörler

 

BAŞLICA KULLANIM ALANLARI

>  Tekstil terbiye

>  Tekstil bitim

>  Kumaş apre

>  Tekstil haşıllama

>  İplik bitim

>  Laminasyon

>  Elastomerik apre

>  PES dolgu elyafı

>  Su ve yağ itici silikon yumuşatıcılar

>  Yumuşaklık apresi

>  Sert tutum apresi

>  Kayganlık apresi 

>  Dolgunluk apresi

>  Renk derinliği verici parlaklık apresi 

>  Yağ ve kir iticilik apresi 

>  Su iticilik apresi 

>  Su geçirmezlik apresi 

>  Güç tutuşurluk apresi 

>  Buruşmazlık apresi 

>  Keçeleşmezlik apresi 

>  Antistatik apre 

>  Antipilling apresi 

>  Köpük kontrolü

>  Atık su arıtma

 

SOLUTIONS FOR PROFESSIONALS