Working Hours Monday - Friday 08:00-16:00
Toll Free 1800.899.900

Tarım

TERRA, tarım, seracılık, zirai mücadele ve bitki yetiştiriciliği faaliyetlerinde mahsul verimini artıran, kaliteyi iyileştiren, sulama gereksinimi ile zira ilaç ve gübre kullanımını azaltan, çevreye saygılı, etkili ve güvenilir çözümler sunar.

TERRASIL® WA Wetting Agent serisi yayıcı yapıştırıcı organik silikonlar, FDA onaylı gıda ile temasa uygun TERRAFOAM® SE Antifoam & Defoamer serisi köpük kesiciler, köpük gidericiler ve diğer çözümlerimiz tarımsal alanda hem sulama ve mahsul yıkama işlemlerinde, hem de fungisit, insektisit, akarisit ve herbisit gibi zirai mücadele ilaçlarının ve sıvı bitki besinlerinin imalatında kullanılan, yenilikçi ve güvenilir çözümlerdir.

Mobilyacılık

Poliüretan ve polyester döküm işlemlerinde, ahşap ve tahta görünümlü mobilya parçası, mobilya süslemesi, duvar süsü, tavan ve duvar çıtası, çerçeve, saksı, heykel ve benzeri malzemelerin imalatında orijinalden kalıp alarak kopyalamak ve silikon döküm kalıbı üretmek için TERRA kapsamlı çözümler sunar.

Çeşitli sertlik düzeyi ve donma süresi seçenekleri ile sunulan RTV-2 kalıp silikonları, kolay kalıp sökümü sağlayan yüksek performanslı kalıp ayırıcılar ve diğer performans artırıcı katkılar ekonomik ve kaliteli neticeler veren döküm işlemleri için mükemmel niteliklere sahiptirler.

Ayakkabı & Terlik

Ayakkabı ve terlik tabanı sektöründe, desen tarama ve alüminyum kalıp imalatı için geliştirilen SILASTOSIL® M serisi RTV-2 kalıp silikonları, oda sıcaklığında kürleşerek donan, akışkan, iki bileşenli RTV sıvı silikon kauçuklardır. Kullanımı kolay, uygulama ve donma süreleri optimize edilmiş olan bu RTV-2 kalıp silikonları, tüm ayrıntıları ile taban desenini kopyalar ve genleşme ve büzüşme yapmadan donarlar.

Kauçuk, termokauçuk, poliüretan, termopoliüretan, neolit, PVC, EVA ve benzeri maddeler ile gerçekleştirilen ayakkabı ve terlik tabanı imalatında, kalıp söküm işlemi için geliştirilen TERRASIL® Mould Release Agent serisi kalıp ayırıcılar, su ve solvent bazlı seçeneklerde ve kullanıcının ihtiyacına göre üretilen, esnek ve güvenilir çözümlerdir.

Kalıplama ve Dökümcülük

Tarihi eser restorasyonu, ayakkabı ve terlik tabanı imalatı, döküm amaçlı silikon kalıp imalatı, kalıplama ve prototip üretimi, kopyalama ve çoğaltma işlemi, takı tasarımı, gıda kalıbı imalatı ve benzeri uygulamalar için TERRA kapsamlı çözümler sunar.

SILASTOSIL® M Molding & Moldmaking serisi RTV-2 kalıp silikonları, döküm ve kalıp maliyetini düşüren ve aynı zamanda mükemmel kalitede imalatlar yapılmasına olanak veren, yüksek nitelikli RTV-2 kalıp silikonlarıdır. Su ve solvent bazlı üretilen TERRASIL® Mold Release Agent serisi kalıp ayırıclar ise süratli, kolay ve zayiatsız kalıp sökümünü garanti eden, etkili ve ekonomik çözümlerdir. 

Otomotiv Mühendisliği

TERRA, verimlilik ve sürdürülebilirlik prensipleri dahilinde otomotiv endüstrilerinin pazar trendleri paralelinde gelişen ihtiyaçlarına yönelik olarak yeni nesil silikon polimer ve elastomer teknolojilerini içeren, esnek ve yenilikçi çözümler sunar.

Motor hortumu, otomobil lastiği, silindir kapak contası, cam ve kapı fitili, O-ring conta, rondela, keçe, egzost askısı, fren lastiği, poliüretan koltuk süngeri, LED far, çelik jant, RTV silikon mastik ve benzeri imalatlarda ve ayrıca model tasarımı ve prototip imalatı gibi uygulamalarda kullanılan bu yenilikçi çözümler tasarım esnekliği, kullanım konforu, imalat verimliliği, ürün performansı, maliyet, sabit kalite, tedarik sürekliliği, çalışan sağlığı ve çevre güvenliği gibi temel unsurlar bakımından sektör beklentilerini eksiksiz karşılarlar.

Kişisel Bakım Ürünleri, Kozmetikler

Silikon polimer ve elastomer teknolojileri alanında uzmanlaşan TERRA, saç bakım ürünü, cilt bakım ürünü, güneşe karşı koruyucu krem, saç bakım ürünü ve ağız sağlığı ürünlerini içeren kişisel bakım ürünlerinin ve aynı zamanda oje, ruj, maskara, fondöten, eyeliner, pudra ve benzeri renkli kozmetik ürünlerinin imalatı için kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

Boya & Mürekkep

Endüstri boyaları, inşaat boyaları, deniz boyaları, yat boyaları, cila ve vernikler, tekstil boyaları, tekstil baskı boyaları, dijital baskı müreppleri, yazıcı mürekkepleri ve benzeri, su ve solvent bazlı boyar maddelerin imalatı için TERRA, kapsamlı çözümler sunar.

Silikon reçine, bağlayıcı ajan, çapraz bağlayıcı, silika tozu, silikon yağı, köpük kesici, köpük giderici, parlaklık verici ve elastikiyet kazandırıcı silikon emülsiyonu ve pigment pasta türü bu çözümler endüstrilerin ihtiyaç ve beklentilerini eksiksiz karşılarlar.

Yapı Malzemeleri & Yapı Kimyasalları

Yapı elemanı ve yapı kimyasalı üretimi ile onarım ve mimari restorasyon gibi uygulamalara yönelik olarak TERRA, pazarın gerçek ihtiyaçlarına cevap verebilen kapsamlı çözümler sunar.

RTV silikon mastik, organik mastik ve yapıştırıcı, alçı levha, beton plaka, ısı yalıtım paneli, dekoratif boya, cila, dekoratif sıva, tuğla, kiremit, poliüretan veya polyester esaslı duvar kaplama paneli, kompozit yapı elemanı, yangın söndürücü ve benzeri imalatlarda ve aynı zamanda su geçirimsizlik uygulamalarında kullanılan bu çözümler tasarım ve imalat esnekliği, kullanım konforu, mekanik mukavemet, kimyasal direnç, ısıl direnç, kullanım ömrü ve maliyet gibi unsurlarda hedeflenen neticelere kolayca ulaşılmasına olanak verirler.

Enerji

Enerji kaynaklarının çeşitlendirilmesi, daha verimli ve daha ekonomik enerji elde edilmesi ve enerji kayıplarının mnimize edilmesi için ihtiyaç duyulan yeni nesil elektrik ve elektronik sistem bileşenlerinin üretilmesine destek veren TERRA, silikon polimer ve silikon elastomer türü çözümleri içeren, çok yönlü ve kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

Siilkon enjeksiyon döküm imalatlar için LSR sıvı silikon kauçuklar, silikon kauçuk pres döküm imalatlar için HTV silikon kauçuk hamurları, silikon kauçukları renklendirme amaçlı sıvı ve hamur tipi pigment pastalar, koruyucu yalıtım dolgusu ve mühürleme amaçlı RTV ve LSR sıvı silikon kauçuklar, silikon kauçuklar için yapıştırıcılar, yüksek ısı dayanımlı silikon yağları ve diğer çözümlerimiz elektrik ve elektronik sistem bileşenlerinin imalatı için ideal niteliklere sahiptirler. 

Elektrik, Elektronik & Aydınlatma

Silikon teknolojileri üzerine uzmanlaşan TERRA, elektrik, elektronik ve aydınlatma sektörlerinde uluslararası standartlarda inovatif malzemelerin üretilebilmesi için güvenilir ve kapsamlı çözümler sunar.

SILASTOSIL® EP Electronic Potting & Encapsulation serisi elektronik dolgu ve yalıtım silikonları, SILASTOSIL® serisi sıvı silikon kauçuklar ve silikon kauçuk hamurları, TERRASIL® RSN serisi silikon reçineler, TERRASIL® PRIMER serisi silikon yapıştırıcı astar ve katkı maddeleri ve sunduğumuz diğer çözümler mekanik, kimyasal, elektriksel ve ısıl dirençler gibi unsurlarda hedeflenenen neticelerin elde edilmesine ve aynı zamanda etkin bir maliyet kontrolü sağlanmasına olanak verirler.

Yiyecek & İçecek

TERRA, yiyecek ve içecek endüstrilerinin ihtiyaçlarına yönelik olarak, tarım ürünlerinin yetiştirilmesinden yıkanmasına, işlenmesine, ambalajlanmasına ve nakliyesine kadar geçen süreçlerde kullanıma yönelik olarak kapsamlı ve güvenilir çözümler sunar.

Gıda onaylı köpük kesiciler ve köpük gidericiler, gıda onaylı silikon kalıp ayırıcılar, gıdada kullanıma uygun silika tozları, %100 organik silikon yayıcı yapıştırıcılar, yiyecek ve içecek üretiminde ve tüketiminde kullanılan malzemelerin imalatına uygun RTV-2 kalıp silikonları, LSR sıvı silikon kauçuklar, HTV silikon kauçuk hamurları, silikon yağları ve diğer çözümlerimiz yasal düzenlemelere uygun, hedeflenen niteliklerde ve maliyetlerde üretim yapılmasına olanak verirler.

Medikal

Yapay uzuv, stent, medikal hortum, silikon sonda, silikon maske, ambu seti, kateter, ortopedik tabanlık, epin topukluk, parmak arası makara, nasır koruyucu, silikon çim, silikon egzersiz topu ve benzeri silikon tıbbi malzeme ve cerrahi alet imalatı için TERRA, sınırsız tasarım özgürlüğü, kullanım konforu ve üretim esnekliği sağlayan ve ayrıca mekanik, kimyasal, elektriksel ve ısıl dirençler ile hijyen ve biyouyumluluk gibi temel unsurlar bakımından mamulde hedeflenen niteliklerin elde edilmesine olanak veren çözümler sunar.

Medikal malzeme imalatına uygun RTV ve LSR sıvı silikon kauçuklar, HTV silikon kauçuk hamurları, silikon kauçuk boyaları, silikon yağları, performans artırıcı silikon kauçuk katkıları ve sunduğumuz diğer çözümler ISO 10993, USP Class VI ve FDA gereklerine uygun, hedeflenen niteliklerde ve rekabetçi maliyetlerde silikon medikal malzemelerin üretilmesi için idealdirler.

Yüzey Temizlik & Bakım Kimyasalları

Endüstriyel ve evsel kullanım amaçlı yüzey temizlik ve akım kimyasallarının üretilmesi için TERRA, hem imalatçı, hem de kullanıcı beklentilerini dikkate alan, etkili, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunar.

Çeşitli viskozitelerde silikon yağları, parlaklık verici süt görünümlü yüksek konsantre silikon emülsiyonlar, yüksek konsantre su itici hızlı cilalar, parlaklık ve su iticilik sağlayıcı katkı maddeleri, kumaş ve deri koruyucu silikon emülsiyonlar, toz ve sıvı köpük kesiciler ve köpük gidericiler, kıvam artırıcı katkılar ve diğer çözümlerimiz hedeflenen kalitelerde ve maliyetlerde yüksek performanslı oto bakım ürünlerinin, yüzey parlatıcı ve koruyucu cilaların ve temizlik kimyasallarının üretilmesine olanak verirler.

Kauçuk

Otomotiv, beyaz eşya, ayakkabı ve terlik tabanı, elektrikli el aletleri, elektrik ve elektronik, enerji, haberleşme, makina ekipman, inşaat ve yapı malzemesi, taşıyıcı konveyör bant ve benzeri alanlarda kauçuk ve kompozit mamul imalatlarına yönelik olarak TERRA kapsamlı ve yenilikçi çözümler sunar.

Kauçuktan üretilen malzemelere parlaklık, kayganlık, elastikiyet ve dış etkenlere karşı dayanım gibi nitelikler kazandıran silikon emülsiyonlar, su bazlı ve solvent bazlı kalıp ayırıcılar, silika tozu ve silan türü performans artırıcı kauçuk katkıları, bağlayıcı ajanlar, katalizörler, silikon polimerler ve sunduğumuz diğer çözümler kauçuk endüstrilerindeki gereksinimleri eksiksiz karşılarlar.

Endüstriyel Döküm

Silikon, kauçuk, plastik, kompozit, poliüretan, polyester, akrilik, balmumu, kuvars, kum, kil, beton, metal, hafif alaşım metal ve benzeri maddeler ile gerçekleştirilen kalıp döküm uygulamaları için TERRA performans ve maliyet odaklı çözümler sunar.

Sertlik düzeyi, akışkanlık ve teknik nitelikler bakımından çok geniş bir seçenek yelpazesi ile sunulan RTV sıvı silikon kauçuklar, LSR sıvı silikon kauçuklar, HTV silikon kauçuk hamurları, sıvı ve hamur tipi pigment pastalar, silika tozları, silikon yağları, kalıp ayırıcılar ve diğer çözümlerimiz kalıplama, hızlı prototipleme, manuel kalıp döküm, pres döküm, enjeksiyon döküm ve ekstrüzyon yöntemi ile silikon malzeme üretimindeki tüm ihtiyaçları eksiksiz karşılarlar.

Poliüretan

NDI, MDI, MDI/TDI ve TDI bazlı esnek, rigid ve semi rigid poliüretan sünger, integral cilt, RIM, R-RIM, S-RIM ve dökme elastomer poliüretan malzeme imalatı ile ayrıca poliüretan döküm amaçlı silikon kalıp imalatı için TERRA, su bazlı ve solvent bazlı kalıp ayırıcılar, RTV-2 kalıp silikonları, silanlar, bağlayıcı ajanlar, pigment pastalar ve benzeri imalat yardımcılarını ve katkı maddelerini içeren kapsamlı bir ürün gamı sunar.

Otomotiv, ayakkabı ve terlik, mobilya, koltuk, yatak, sünger, havalandırma, filtre, inşaat ve yapı, yalıtım ve izolasyon ve makina endüstrileri başta olmak üzere pek çok alanda kullanılan bu çözümler poliüretanda görsel nitelik, yüzey kalitesi, imalatta ise kullanım konforu, performans, verimlilik, maliyet ve yasal düzenlemelere uygunluk gibi unsurlar bakımından sağladıkları fayda ve avantajlardan ötürü poliüretan köpük döküm işlemlerinde özellikle tercih edilirler.

Matbaacılık

Modifiye silikon yağlarından üretilen TERRASIL® RA Release Agent serisi matbaa emülsiyonları heatset web offset baskı sistemleri için geliştirilmiş, baskıda verimliliği artırıcı ve baskı kalitesini  iyileştirme görevi gören, su bazlı silikon emülsiyonu türü proses yardımcılarıdır.

Mürekkep imalatında kullanılan TERRASIL® SILICA serisi nano partiküldeki silika tozları, baskı sistemlerinde hem püskürmeyi kolaylaştırma, hem de kir birikimini ve pigment çözülmesini azaltma görevi gören katkı maddeleridirler. TERRASOFT® OPE serisi OH polimer silikon emülsiyonları ise baskı mürekkeplerine parlaklık ve elastikiyet kazandıran katkılardır. 

Etiket & Ambalaj

Yapışkanlı etiket, bant, zarf, yapışkanlı kağıt, yapışkanlı profil, ambalaj kağıdı, karton paket, karton kutu, karton bardak ve benzeri malzemelerin imalatı için TERRA, silikon esaslı laminasyon sıvıları, hassas basınca duyarlı yapıştırıcılar (PSA), silikon yağları, parlaklık verici silikon emülsiyonlar, kaydırıcılık verici silikon emülsiyonlar, köpük kesiciler ve köpük gidericiler, slikon reçineler, silanlar, bağlayıcı ajanlar, silika tozları ve benzeri hammaddeleri ve proses yardımcılarını içeren spesifik bir ürün yelpazesi sunar.

Kağıt Hamuru & Kağıt

Kağıt endüstrilerine yönelik olarak TERRA, kağıt hamuru, kağıt ve kağıt türevi malzeme imalatı, atık kağıt geridönüşüm ve su arıtma süreçlerinde verimliliğin yükseltilmesi, maliyetlerin düşürülmesi, mamul kalitelerinin iyileştirilmesi ve inovatif ürünler geliştirilebilmesi için spesifik çözümler sunar.

Toz ve sıvı seçeneklerde sunulan köpük kesiciler ve köpük gidericiler, parlaklık verici ve kaydırıcılık sağlayıcı silikon emülsiyonlar, performans artırıcı silika tozları, silikon esaslı yapıştırıcılar, hassas basınca duyarlı yapıştırıcılar (PSA), su iticilik sağlayıcı katkı maddeleri ve kaydırmazlık sağlayıcı şeffaf yüzey kaplamaları hedeflenen kalitede ve maliyette imalatlar gerçekleştirilmesine ve yenilikçi malzemelerin geliştirilmesine vedestek olurlar.

Tekstil & Deri

Tekstil ön terbiye ve bitim işlemlerinde kullanılan TERRAFLUID® serisi linear ve fonksiyonel silikon yağları ve bu yağlardan üretilen TERRASOFT® serisi yüksek konsantre mikro ve makro silikon emülsiyonlar, tekstil ve deri mamüllerine yumuşak ve kaygan tuşe nitelikleri ile su emicilik, su iticilik, elastikiyet, sürtünme ve yırtılma direnci ve yüksek ısı direnci gibi özellikler kazandırmak için idealdirler. TERRAFOAM® serisi köpük kesiciler, köpük gidericiler ise tekstil bitim ve haşıllama proseslerinde karşılaşılan istenmeyen köpük oluşumunu kontrol almak için geliştirilmiş, etkili ve güvenilir çözümlerdir.

Tekstil baskı ve kaydırmazlık uygulamaları için geliştirilen TERRACOAT® serisi tekstil baskı silikonları ve pigment pastalar yüksek kullanım konforu sunmanın yanında, aynı zamanda maliyet düşürücü niteliktedirler.

Petrokimya

Petrol rafinasyonu işlemlerinde ve petrokimya ürünlerinin nakliyesi esnasında karşılaşılan köpük sorununu bertaraf etmek için geliştirilen TERRAFOAM® serisi köpük kesiciler ve köpük gidericiler, yüksek etkin madde içerikli, su vaya solvent ile seyreltilerek kullanılabilen, performansları uluslararası alanda kanıtlanmış, köpük gidericilik etkileri süratli ve uzun süreli olan, güvenilir çözümlerdir.

Polyester

Polyester dökümcülüğü, polyester ve polyester reçineli kompozit malzeme imalatı, polyester jelkot işlemi ve benzeri uygulamalara yönelik olarak TERRA kapsamlı çözümler sunar.

Çeşitli sertlik düzeyi seçenekleri ile sunulan SILASTOSIL® M serisi iki bileşenli RTV-2 kalıp silikonları, TERRASIL® PRA serisi su bazlı ve solvent bazlı kalıp ayırıcılar, polyester jelkot uygulamaları için silika tozları, polyesterde performans artırıcı silanlar, bağlayıcı ajanlar ve diğer çözümlerimiz polyester uygulamalarındaki ihtiyaçları eksiksiz karşılarlar.

Oto Bakım

Hızlı cila, cilalı oto şampuanı, torpido parlatıcı, lastik parlatıcı, cam parlatıcı, buğu önleyici, yağmur kaydırıcı, motor blok temizleyici, cam kaydırıcı, kumaş ve deri döşemede su iticilik sağlayıcı temizlik sıvısı ve benzeri oto bakım ürünlerinin imalatı için TERRA kapsamlı ve yenilikçi çözümler sunar.

TERRAFLUID® serisi silikon yağları, TERRASIL® PE Polishing Emulsion serisi silikon emülsiyonlar (süt görünümlü), TERRASIL® RSN serisi silikon reçineler, silikon wakslar ve reçine vaks karışımı yüksek konsantre silikon emülsiyonlar, TERRAFOAM® SE serisi köpük kesici ve köpük gidericiler, kıvam artırıcı katkı maddeleri ve diğer çözümlerimiz oto bakım ürünü pazarında rekabet gücü yüksek yenilikçi ürünlerin hedeflenen performans ve maliyetlerde üretilmesine olanak verirler.

Mutfak Gereçleri

Silikon kauçuk pres döküm ve kompresyon presleme yöntemi ile spatula, kaşık, kaşık altlığı, kepçe, çırpıcı, fırça, huni, streç kapak, tencere bonesi, hamur açma matı, hamur yoğurma torbası, pişirme matı, bulaşık kurutma matı tepsisi, mutfak altlığı, merdane, huni, şişe tıpası, buz kalıbı, kek kalıbı ve benzeri mutfak gereçlerinin üretilmesi için TERRA kapsamlı çözümler sunar.

SILASTOSIL® HTV serisi HTV silikon kauçuk hamurları, TERRACOLOR® HTV serisi hamur tipi pigment pastalar, peroksit ve platin katalizörler, performans artırıcı silika tozları, yüzeyde pudralanma önleyici katkılar, silikon kauçuk yapıştırıcıları ve diğer çözümlerimiz silikon mutfak gereci imalatındaki tüm beklentileri eksiksiz karşılarlar.

Anne Bebek Ürünleri

TERRA, bebek emzirme, besleme, diş gelişimine destek olma gibi amaçlar ile kullanılan anne bebek bakım ürünlerinin ve oyuncakların imalatına yönelik olarak hijyen, biyouyumluluk, kullanım konforu ve benzeri unsurlar bakımından uluslararası standartların gereklerini eksiksiz yerine getiren, gıda ile temasa uygun, FDA onaylı, antibakteriyel silikon malzemelerin üretilmesine olanak veren hammaddeler sunar. 

Enjeksiyon döküm amaçlı SILASTOSIL® LR serisi LSR sıvı silikon kauçuklar, pres döküm amaçlı SILASTOSIL® HTV serisi HTV silikon kauçuk hamurları, sıvı ve hamur türü pigment pastalar olan TERRACOLOR® serisi silikon kauçuk boyaları, peroksit ve platin katalizörler, silika tozları ve benzeri dolgu maddeleri, kalıp ayırıcılar, silikon kauçuk yapıştırıcıları ve diğer çözümlerimiz hedeflenen nitelik ve maliyetlerde anne bebek ürünlerinin üretilmesi için idealdirler.

SOLUTIONS FOR PROFESSIONALS