Working Hours Monday - Friday 08:00-16:00
Toll Free 1800.899.900

Tarım

TERRA, tarımda metrekare başına mahsul verimini artıran, mahsul kalitesini yükselten, sulama ve gübre kullanımını azaltan ve yasal mevzuatlara uygun şekilde daha etkin zirai mücadele olanağı sağlayan, etkili ve güvenilir özümler sunar. TERRASIL® WA serisi yayıcı yapıştırıcı organik silikonlar ve TERRAFOAM® SE serisi köpük kesiciler, hem sulamada, hem de fungisit, insektisit, akarisit ve herbisit gibi ilaçların ve sıvı bitki besinlerinin imalatında kullanılırlar.

Mobilyacılık

SILASTOSIL® M serisi sıvı RTV-2 silikon kauçuklar, poliüretan ve polyester döküm yöntemi ile ahşap taklidi mobilya süslemesi, masa ayağı, ayna ve rresim çerçevesi ve benzeri dekoratif eşya imalatında orijinalden kalıp alma, kopyalama ve silikon döküm kalıbı üretme işlemleri için geliştirilmiş, dayanıklı ve güvenilir çözümlerdir.

Ayakkabı ve Terlik Tabanı

Ayakkabı ve terlik tabanı imalat süreçlerinde, model tasarımı, desen tarama, kalıp alma ve alüminyum kalıp imalatı gibi işlemler için geliştirilen SILASTOSIL® M Molding & Moldmaking serisi RTV-2 sıvı silikon kauçuklar ve kolay kalıp sökümü için geliştirilen TERRASIL® Mould Release Agent serisi kalıp ayırıcılar her tür kauçuk, poliüretan, termoplastik, EVA ve benzeri maddeden mamul ayakkabı ve terlik tabanı imalatı için güvenilir ve ekonomik çözümlerdir.

Kalıplama ve Dökümcülük

Kalıp alma, kopyalama, çoğaltma, model ve prototip tasarımı, kalıplama, dökümcülük, tarihi eser restorasyonu, heykelcilik, takı tasarımı, ayakkabı ve terlik tabanı imalatı, çikolata ve pasta süslemeleri ve silikon kalıp imalatı gibi uygulamalar için geliştirilen SILASTOSIL® M serisi RTV sıvı silikon kauçuklar, kıvamlı akışkan, oda sıcaklığında kürleşerek donan, düşük kalıp maliyeti ile yüksek adetlerde döküm yapma olanağı sağlayan, iki bileşenli RTV-2 kalıp silikonlarıdır.

Otomotiv, Oto Bakım Ürünleri

TERRA, sürdürülebilirlik ve verimlilik temelleri üzerine kurulu otomotiv endüstrilerinin ve oto bakım ürünü üreticilerinin spesifik ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile esnek ve yenilikçi çözümlerden oluşan kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar. Kauçuk contadan oto lastiğine, hızlı ciladan deri koruyucu oto bakım ürünlerine kadar çok geniş bir yelpazede kullanılan bu çözümler pazardaki htiyaçları eksiksiz karşılarlar.

Kişisel Bakım Ürünleri, Kozmetikler

Nemlendirici losyon, anti-ageing jel krem, renkli saç boyası, saç şekillendirici, şampuan ve saç kremi, traş köpüğü, ter önleyici antiperspirant deodorant, bronzlaştırıcı yağ, güneş kremi, banyo köpüğü, duş jeli, sabun ve diş macunu gibi kişisel bakım ürünlerinin ve renkli kozmetiklerin üretilmesi için TERRA yenilikçi, güvenilir ve sürdürülebilirliği olan çözümler sunar.

Endüstriyel ve Dekoratif Boyalar, Baskı Boyaları

İç ve dış cephe boyası, yüksek ısı dayanımlı metal boyası, mobilya ve ahşap boyası, parke cilası, tekstil baskı boyası ve matbaa mürekkebi gibi su ve solvent bazlı boyaların imalatı için TERRA, silikon esaslı hammaddelerden ve katkı maddelerinden oluşan kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

Yapı Malzemeleri

İnşaatlardaki uygulamalar ve yapı malzemesi imalatı için TERRA, sahalardaki su geçirimsizlik uygulamalarından RTV silikon mastik imalatına, su geçirimsiz alçı levha üretiminden tekstürlü sıva, kuru harç ve kompozit yapı malzemesi imalatına kadar oldukça geniş bir kullanım yelpazesinde, silikon esaslı hammaddeler ile çeşitli katkı maddelerinden oluşan kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

Enerji

Petro-kimya ve doğalgaz kaynaklarının daha verimli şekilde değerlendirilmesine, rüzgar ve güneş enerjisi gibi yenilenebilir doğal kaynaklardan daha yüksek oranda ve daha düşük maliyetlerde enerji elde edilmesine ve bu enerjinin en düşük kayıplar ile nakil edilmesine yönelik olarak TERRA, yüksek teknoloji ürünü silikon polimer ve elastomer hammaddelerini içeren yenilikçi, etkin ve güvenilir çözümler sunar.

Elektrik, Elektronik & Aydınlatma

TERRA, elektrik, elektronik ve aydınlatma sistemi elemanlarının hedeflenen niteliklerde ve uluslararası standartlarda üretilmesine olanak veren, güvenilir ve kapsamlı çözümler sunar. Mekanik dayanımlar, termal stabilite, ısı iletkenliği, elektriksel direnç gibi kriterlerde mükemmel performanslar elde edilmesini sağlayan ve inovatif ürünler geliştirilmesini mümkün kılan bu çözümler, elektrik ve elektronik endüstrilerinin ihtiyaçlarını eksiksiz karşılarlar.

Yiyecek & İçecek

TERRA, gıda sektöründe faaliyette olan yiyecek ve içecek endüstrilerinin ihtiyaçlarına yönelik olarak, mahsülün yetiştirilmesinden işlenerek, yiyecek ve içecek ürünü haline getirilmesine, dolum ve paketleme yapılmasına ve nakliyesine kadar geçen tüm süreçlerde kullanılan kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar. Gıda ile temas eden tüm alanlarda proses yardımcısı olarak kullanılabildikleri gibi gıda içine katılabilen bir katkı maddesi olarak da kullanılabilen bu çözümler REACH kayıtlı, ROHS belgeli olup, FDA, BfR ve Koshar düzenlemelerine de uygundurlar.

Medikal

Silikondan mamül ortez, protez, şeffaf hortum, vana, diyafram, göğüs pompası, ambu seti ve anestezi maskesi gibi medikal malzeme imalatına yönelik olarak TERRA, üreticilere tasarımda sınırsız esneklik, imalatta yüksek kullanım konforu ve nihai üründe mükemmel fiiziksel ve kimyasal dayanımlar sağlayan çözümler sunar. SILASTOSIL® ve SILASTOMER® serisi silikon kauçuklar, HOLCOSIL® ve TERRACOLOR® serisi pigment pastalar ve TERRAFLUID® DM serisi dimethicone silikon yağları, manuel döküm, enjeksiyon döküm, pres döküm ve ekstrüzyon yöntemleri ile yüksek kalitede ve uluslararası standartlarda imalatlar gerçekleştiren üreticiler için idealdirler.

Yüzey Temizlik & Bakım Kimyasalları

Genel temizlik ve yüzey bakım kimyasallarının imalatı için TERRA, hem imalatçıların, hem de nihai kullanıcıların ihtiyaçlarını gözeten, etkili, güvenilir ve maliyet odaklı çözümler sunar. Cila, vaks, deterjan, yumuşatıcı, oto şampuanı, hızlı cila, deri ve kumaş döşeme koruyucu, buğu önleyici, yağmur kaydırıcı, lastik parlatıcı ve torpido parlatıcısı gibi kimyasalların üretiminde kullanılan bu çözümler rekabet gücü yüksek ürünlerin üretilmesine olanak verirler.

 

Kauçuk

Yapı malzemesi, otomotiv, beyaz eşya ve benzeri endüstrilerde mandren, ekstrüzyon ve kalıplama yöntemleri ile kauçuk menşeili malzeme imalatına yönelik olarak TERRA, yeni nesil silikon polimer ve elastomer teknolojilerine dayalı hammaddelerden, proses yardımcılarından ve katkı maddelerinden oluşan kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

Dökümcülük

Metal, plastik, kauçuk, kompozit, poliüretan, polyester, balmumu, reçine, kum, kil, beton ve benzeri hammaddeler kullanılarak gerçekleştirilen kalıp alma ve döküm uygulamaları için TERRA, yüksek nitelikli RTV, LSR ve HTV türü silikon kauçuklardan, performans artırıcı silikon kauçuk katkılarından ve kalıp ayrıcı türü proses yardımcılarından oluşan kapsamlı çözümler sunar.

Kopyalama, çoğaltma, kalıp tasarımı, prototip imalatı, döküm kalıbı imalatı ve silikon kauçuk menşeili mamül imalatı gibi işlemlere yönelik olarak çok geniş bir seçenek yelpazesi ile sunulan bu çözümler kullanıcıların performans ve maliyet bakımından tüm beklentilerini eksiksiz karşılarlar.

Poliüretan

NDI, MDI, MDI/TDI ve TDI bazlı esnek, rigid ve semi rigid poliüretan sünger, integral cilt, RIM, R-RIM, S-RIM ve dökme elastomer poliüretan bazlı imalatlar gerçekleştiren otomotiv yan sanayii, filtre sanayii, mobilya sanayii ve ayakkabı ve terlik sanayii gibi endüstriler için TERRA, su bazlı ve solvent bazlı kalıp ayırıcılar başta olmak üzere, kullanım konforu sunan, performans ve maliyet odaklı çözümler sunar.

Matbaacılık

Modifiyeli silikon yağlarından üretilen TERRASIL® RA Release Agent serisi matbaa emülsiyonları heatset web offset baskı sistemleri için geliştirilmiş, baskıda verimliliği artırıcı ve baskı kalitesini  iyileştirme görevi gören, su bazlı silikon emülsiyonu türü proses yardımcılarıdır.

TERRASIL® SILICA serisi silika tozları, matbaa mürekkebi imalatında kullanılan, kir birikimini ve çözülmeyi azaltma görevi görürler. 

Etiket Ve Ambalaj

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut ultricies magna est, eu congue diam semper ut. Duis eget ante et est semper porta vel eget turpis. Etiam ultricies placerat nisi, at congue orci euismod non. Vivamus tincidunt, nisi eu ultricies faucibus, velit justo maximus enim, sed rutrum sem felis nec sapien.

Kağıt Hamuru Ve Kağıt

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut ultricies magna est, eu congue diam semper ut. Duis eget ante et est semper porta vel eget turpis. Etiam ultricies placerat nisi, at congue orci euismod non. Vivamus tincidunt, nisi eu ultricies faucibus, velit justo maximus enim, sed rutrum sem felis nec sapien.

Tekstil Ve Deri

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut ultricies magna est, eu congue diam semper ut. Duis eget ante et est semper porta vel eget turpis. Etiam ultricies placerat nisi, at congue orci euismod non. Vivamus tincidunt, nisi eu ultricies faucibus, velit justo maximus enim, sed rutrum sem felis nec sapien.

SOLUTIONS FOR PROFESSIONALS