Working Hours Monday - Friday 08:00-16:00
Toll Free 1800.899.900

Silikon Yağları

0.65cst ila 1,000,000cst aralığında çeşitli viskozite seçenekleri ile sunulan TERRAFLUID® serisi silikon yağları, su berraklığında renksiz, kokusuz, yüksek saflıkta ve nitelikli silikon yağlarıdır. 

Mekanik, kimyasal, elektriksel ve ısıl dirençler bakımından eşsiz performanslar sergileyen TERRAFLUID® serisi silikon yağları, -60ºC ila +300ºC aralığında ve en zorlu şartlar altında dahi yapısal stabilitelerini ve öz niteliklerini uzun süre korurlar.

OH Polimerler

Silanol terminated silicone fluid veya hydroxy terminated polydimethylsiloxane olarak tanımlanan TERRAFLUID® OHP serisi OH polimerler, su berraklığında şeffaf, renksiz, kokusuz ve toksik maddeler içermeyen, -60°C ila 250°C aralığında stabilitesini ve elastikiyetini koruyabilen, mekanik, kimyasal, elektriksel ve ısıl dirençler bakımından eşsiz performanslar sergileyen, yüksek saflıkta ve kaliteli OH fonksiyonel silikon yağlarıdır.

Tekstil Yumuşatıcılar

Yeni nesil TERRAFLUID® serisi fonksiyonel silikon yağları ile bu yağlardan üretilen yüksek konsantre TERRASOFT® serisi mikro ve makro silikon emülsiyonlar, tekstil yumuşatıcı apre, fiberfill finisaj ajanı ve elastomerik apre olarak kullanılan, etkili ve güvenilir çözümlerdir.

Kullanıcıların yumuşak ve kaygan tuşe talepleri ve proses şartları gözetilerek geliştirilen bu çözümler imalat verimliliğini artırmak, ürün niteliklerini geliştirmek, silikon sarfiyatını azaltmak ve maliyetleri optimize etmek için idealdirler.

Köpük Kesiciler, Köpük Gidericiler

Toz ve sıvı seçeneklerde üretilen TERRAFOAM® serisi köpük kesiciler ve köpük gidericiler ve köpük kesicilik özelliği olan TERRAFLUID® serisi silikon yağları, hammadde olarak, ürüne katılan katkı maddesi olarak veya haricen kullanılan imalata yardımcı katkı maddesi olarak, köpük oluşumunu tümden önleme veya kontrol altına alma görevi görürler.

Tekstil apreleme, tekstil haşıllama, su arıtma, petrol rafinasyonu, metal kesme sıvısı imalatı, deterjan, yumuşatıcı ve temizlik kimyasalı imalatı, boya ve mürekkep imalatı, kişisel bakım ürünü ve kozmetik imalatı, yiyecek ve içecek imalatı gibi alanlarda kullanılan bu köpük kontrol sistemleri, kullanım konforu, köpük kesme gücü, ortam şartlarına uyum, imalat verimi, çıktı performansı, maliyet optimizasyonu, çevre duyarlılığı ve yasal mevzuatlara uygunluk faktörlerinde sağladıkları avantajlardan ötürü öne çıkarlar.

Su Yalıtım ve Su Geçirimsizlik Katkıları

Sahada uygulanan emprenye sıvısı veya imalatta katkı ajanı olarak kullanılan TERRASIL® WR Water Repellant sersi su yalıtım ve  su geçirimsizlik katkıları inşaat ve mimari restorasyon işlerinde, taş, beton ve mineral yüzeylerde su yalıtımı ve kalıcı su geçirimsizlik sağlarlar. Kiremit, tuğla, hazır sıva, harç, prekast beton, saksı ve benzeri yapı malzemeleri için de su geçirimsizlik sağlayıcı katkı sıvısı olarak kullanılırlar.

Silikon Kauçuklar

Silikon kauçuk teknolojilerinde uzmanlaşan TERRA, bireysel ve endüstriyel amaçlı imalatlara yönelik olarak, RTV, LSR ve HTV türü silikon kauçuklar ile çeşitli silikon kauçuk katkılarından ve proses yardımcılarından oluşan kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

Mekanik, kimyasal, elektriksel ve ısıl dayanımlar bakımından hedeflenen neticelerin elde edilmesine olanak veren ve aynı zamanda etkin bir maliyet kontrolü sağlayan bu çözümler işinde farklılaşmak ve rekabette öne geçmek isteyen üreticiler tarafından öncelikle tercih edilirler.

Pigment Pastalar

FDA ve benzeri uluslararası düzenlemelere uygun üretilen TERRACOLOR® serisi pigment pastalar RTV, LSR ve HTV türü silikon kauçukların renklendirilmesinde, tekstil baskı uygulamalarında ve aynı zamanda RTV silikon mastik ve benzeri mastik ve yapıştırıcıların imalatında kullanılırlar. Renklendirme ve örtücülük performansları mükemmel olan ve yüksek kullanım konforu sunan bu pigment pastalar gıda ve deri ile doğrudan temas eden uygulamalar için de kullanılmakta olup, uluslararası standartlarda yüksek kaliteli imalatlar yapılmasına olanak verirler. 

Silikon Reçineler

Toz ve sıvı seçeneklerde sunulan TERRASIL® RSN serisi silikon reçineler, hem kuru karışımlarda, hem de su veya solvent bazlı sıvı sistemlerde kullanım için geliştirilmiş, performans ve verimlilik odaklı çözümlerdir.

TERRASIL® RSN serisi silikon reçineler inşaat boyaları, dekoratif boyalar, toz boyalar, deniz boyaları, yat boyaları, mürekkepler, hazır sıvalar, yüksek ısı dayanımlı boyalar (700°C) ve benzeri imalatlarda bağlayıcı binder olarak, elektronik alanında yalıtım amaçlı emprenye sıvısı olarak, kalıp ayırıcı imalatında hammadde olarak, kauçuk, kompozit ve silikon kauçuk imalatında ise performans artırıcı katkı maddesi olarak kullanılırlar.

Silanlar, Bağlayıcı Ajanlar

Bağlayıcı ajan ve çapraz bağlayıcı olarak kullanılan TERRASIL® SILANE serisi silanlar ve silane-siloxane karışımları, yüksek saflıkta, etken madde içeriği yüksek, sıvı katkı ajanlarıdır.

Mekanik, fiziksel, kimyasal ve elektriksel dirençler bakımından dayanıklı yapılar elde edilmesine olanak veren TERRASIL® SILANE serisi silanlar, silikon kauçuk, akrilik esaslı, poliüretan esaslı, polisülfür esaslı, MS polymer esaslı mastik ve yapıştırıcı, RTV silikon mastik, boya, silikonlu boya, mürekkep, cila, vernik, yüzey bakım kimyasalı, yapı kimyasalı, hazır sıva, plastik, termoplastik, kauçuk, kompozit, poliüretan, polyester, polyethylene, fiberglas ve benzeri imalatlarda çok geniş bir seçenek yelpazesi ile kullanıırlar.

Yüzey Astarları, Yapıştırıcılar

TERRASIL® PRIMER serisi yapıştırıcı yüzey astarları ve silikon kauçuk katkıları, silikon kauçuk nesneleri birbirleri ile veya ahşap, metal, cam, plastik, kauçuk, kompozit ve kumaş türü yüzeylere kalıcı olarak yapıştırmak için geliştirilmiş, yenilikçi ve güvenilir çözümlerdir.

Silikon kompozit izolatör, silikon kablo ve kablo bağlantı elemanı, silikon mutfak gereci, silikon hortum, medikal ambu seti, PCB kart, ve benzeri imalatlarda kullanılan TERRASIL® PRIMER serisi yüzey astarları ve yapıştırıcılar sağladıkları fayda ve avantajlardan ötürü silikon kauçuk malzeme imalatlarında öncelikle tercih edilirler.

Kalıp Ayırıcılar

TERRASIL® Mold Release Agent serisi kalıp ayırıcılar, otomotiv, ayakkabı ve terlik tabanı, mobilyacılık, koltuk, yapı malzemeleri, sünger, konveyör bant ve poliüretan filtre sektörleri başta olmak üzere, plastik, kauçuk, kompozit, poliüretan, termo plastik poliüretan (TPU), polyester, EVA, hafif alaşım metal, beton ve benzeri döküm uygulamaları gerçekleştiren imalat sanayilerinde, kalıp söküm işlemleri için geliştirilmiş çözümlerdir.

Su bazlı ve solvent bazlı seçeneklerde üretilen TERRASIL® MRA serisi kalıp ayırıcılar, imalat verimliliğinin artırılmasına, hedeflenen mamul kalitesinin elde edilmesine ve maliyet optimizasyonu sağlanmasına destek olurlar.

Islatıcı Ajanlar

TERRA, boya, mürekkep ve tekstil yardımcı kimyasalları imalatı başta olmak üzere, içine katıldıkları sıvıların püskürme, yüzeye yayılma, yüzey içine nüfuz etme, ıslatıcılık ve örtücülük gibi kritik öneme sahip niteliklerini iyileştirmek için kullanılan etkili çözümler sunar. TERRASIL® SWA Superwetting Agent yüksek konsantrasyonda, su ve solvent bazlı sistemlerde kullanıma uygun, ıslatıcılık, yayıcılık ve derinlemesine nüfuz ettirme etkisi mükemmel bir süper ıslatıcı ajandır.

Parlatıcı Silikon Emülsiyonlar

Kauçuk, vinyl, metal, cam, ahşap, doğal taş, iplik, kumaş ve deri yüzeylere renk derinliği, parlaklık ve su iticilik gibi özellikler kazandırmak için TERRA, silikon wax, silikon reçine ve modifiye silikon yağı karışımlarından üretilen parlatıcı silikon emülsiyonlar ile bu emülsiyonların içine katılan kıvamlaştırıcı katkı maddelerinden oluşan kapsamlı çözümler sunar. Aynı zamanda her tür boya ve mürekkep imalatında da kullanılan bu yenilikçi çözümler boyaya parlaklık, elastikiyet, su iticilik, örtücülük, kimyasallara ve asitlere karşı direnç, UV dayanımı ve dış etkenlere karşı dayanım gibi çok yönlü nitelikler kazandırmak için idealdirler.

Kayganlaştırıcı Silikon Emülsiyonlar

Kauçuk ve plastik mamul imalatı, kağıt ve kağıt türevi mamul imalatı, matbaa baskı işlemleri ve benzeri alanlarda kullanım için geliştirilen TERRASIL® RA Release Agent serisi silikon emülsiyonlar, su bazlı, kokusuz, solvent içermeyen, silikon wax emülsiyonu, silikon reçine emülsiyonu ve modifiye silikon yağı emülsiyonu şeklinde üretilen, etken madde içeriği yüksek, konsantre sıvılardır.

Yayıcı Yapıştırıcı Organik Silikon

Tarım ve ziraat alanındaki uygulamalar için geliştirilen TERRASIL® WA Superspreading & Superwetting serisi yayıcı yapıştırıcı organik silikonlar tarımsal sulama, ilaçlama ve gübreleme işlemlerinde ve aynı zamanda tarım ilacı, sıvı bitki besini gibi kimyasalların imalatında kullanılırlar. TERRASIL® WA serisi yayıcı yapıştırıcı organik silikonlar, sıvıların püskürme, yayılma, ıslatıcılık ve nüfuz etme kabiliyetlerini kayda değer ölçüde iyileştirir, aynı zamanda dolum ve kullanım esnasında karşılaşılan istenmeyen köpük oluşumunu da azaltırlar.

Basınca Duyarlı Yapıştırıcılar (PSA)

TERRA, yapışkan bant, basınca duyarlı yapışkanlı etiket, zarf, yara bandı ve benzeri malzemelerin imalatına yönelik olarak, Pressure Sensitive Adhesive (PSA) olarak adlandırılan basınca duyarlı yapıştırıcıların ve yapışkanlık verici laminasyon sıvılarından oluşan, spesifik bir ürün yelpazesi sunar.

Silika Tozları

TERRASIL® SILICA serisi silika tozları, mükemmel saflıkta, olağanüstü hafif, nano boyuttaki mikronize partiküllerden oluşan, beyazımsı renkte silikon dioksit (SiO2) tozlarıdır. Ürün reçetelerinde mekanik, elektriksel, fiziksel ve reolojik özellikler bakımından hedeflenen değerlere ulaşılmasını sağlayan bu yüksek kaliteli silika tozları, kimyasal bakımndan inert yapıda olmalarından ötürü elektrik ve ısı iletimi de yapmazlar.

Katalizörler

TERRA, silikon kauçuk, poliüretan ve polyester imalatlarına yönelik olarak, katalizör türü kürleştirici katkı maddelerinden oluşan kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

SOLUTIONS FOR PROFESSIONALS