Working Hours Monday - Friday 08:00-16:00
Toll Free 1800.899.900

Silikon Yağları

TERRAFLUID® serisi sililkon yağları berrak şeffaf, kokusuz, viskozite özellikleri sapmayan, yüksek kalitede silikon yağlarıdır. Elektriksel, kimyasal ve mekanik dirençleri ve yapısal stabiliteleri mükemmeldir, -60ºC ila +300ºC aralığında yapılarını ve teknik özelliklerini uzun süre bozulmadan korurlar.

OH Polimerler

Silanol terminated silicone fluid veya hydroxy terminated polydimethylsiloxane olarak tanımlanan TERRAFLUID® OHP serisi OH polimerler su berraklığında şeffaf, kokusuz, toksik ve kanserojen madde içermeyen, -60°C ila 250°C aralığında yapısal stabilitesini ve elastikiyetini koruyabilen, fiziksel, mekanik ve elektriksel direnç unsurları bakımından mükemmel performanslar sergileyen, yüksek kalitede OH fonksiyonel silikon yağlarıdır.

Tekstil Yumuşatıcılar

Özel modifiyeli, yeni nesil silikon polimerlerden üretilen TERRASOFT® serisi tekstil yumuşatıcılar, fiberfill ajanları ve silikon bazlı elastomerik apreler tekstil apreleme ve silikon elastomerik kaplama uygulamaları için geliştirilmiş, kullanıcıya has proses şartlarını gözeten, etkili, güvenilir ve maliyet odaklı çözümlerdir.

Köpük Kesiciler, Köpük Gidericiler

Toz ve sıvı alternatiflerde üretilen TERRAFOAM® serisi köpük kesiciler ve köpük gidericiler imalat prosesinde veya nihai ürünün kullanımı esnasında meydana gelen köpük oluşumu sorununu bertaraf etmek için geliştirilmiş, etkili ve güvenilir çözümlerdir. Tekstil apreleme ve haşıl işlemleri, su ve atık su arıtma işlemleri, deterjan ve benzeri temizlik kimyasalları, parlaklık verici ve koruyucu yüzey bakım ürünleri, kişisel bakım ürünleri ve kozmetikler, yiyecek ve içecekler, metal kesme sıvıları ve petro-kimya rafinaj işlemleri TERRAFOAM® serisi köpük kesici ve köpük gidericilerin başlıca kullanım alanlarıdır.

Su Yalıtım ve Su Geçirimsizlik Katkıları

Sahada uygulanan emprenye sıvısı veya imalatta katkı ajanı olarak kullanılan TERRASIL® WR Water Repellant sersi su yalıtım ve  su geçirimsizlik katkıları inşaat ve mimari restorasyon işlerinde, taş, beton ve mineral yüzeylerde su yalıtımı ve kalıcı su geçirimsizlik sağlarlar. Kiremit, tuğla, hazır sıva, harç, prekast beton, saksı ve benzeri yapı malzemeleri için de su geçirimsizlik sağlayıcı katkı sıvısı olarak kullanılırlar.

Silikon Kauçuklar

Silikon kauçuk teknolojilerinde uzman olan TERRA, endüstriyel ve aynı zamanda bireysel imalatçıların ihtiyaçlarına yönelik olarak geliştirdiği RTV, LSR ve HTV/HCR türü silikon kauçuklar ile kauçuk katkılarından oluşan, yenilikçi ve kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar. Mekanik, kimyasal ve elektriksel dayanımlar bakımından mükemmel performanslar sergileyen ve yüksek kullanım konforu sunan SILASTOSIL® ve SILASTOMER® serisi silikon kauçuklar en ileri silikon elastomer teknolojilerinin ürünüdürler. TERRACOAT® serisi tekstil baskı silikonları, HOLCOSIL® ve TERRACOLOR® serisi pigment pastalar ve diğer silikon kauçuk katkıları kazandırdıkları faydalar ve maliyet düşürücü niteliklerinden ötürü profesyoneller tarafından öncelikle tercih edilirler.

Pigment Pastalar

Dünyanın önde gelen boyar madde üreticileri tarafından üretilen HOLCOSIL®, HOLCOLEX®, HOLCOFLEX® ve TERRACOLOR® serisi pigment pastalar akrilik, poliüretan, polisülfür, hibrit ve RTV silikon mastik ve yapıştırıcı imalatında, RTV ve LSR sıvı silikon kauçukların ve HTV silikon kauçuk hamurlarının renklendirilmesinde ve ayrıca tekstil baskı uygulamalarında kullanılırlar. Renklendiricilik ve örtücülük performansları mükemmel olan ve yüksek kullanım konforu sğlayan bu pigment pastalar FDA onaylı olup, yüksek kalitede ve uluslararası standartlarda imalatlar yapılmasına olanak verirler.

Silikon Reçineler

Toz ve sıvı alternatiflerde üretilen TERRASIL® RSN silikon reçineler, hem kuru karışımlar, hem de su bazlı ve solvent bazlı sıvı sistemlerde kullanım için geliştirilmiş, yüksek performans, verim ve maliyet odaklı çözümlerdir. Endüstriyel boya, dekoratif cephe boyası, tekstil bası boyası, mürekkep, vernik, cila, tekstürlü boya, hazır sıva, yüksek ısı dayanımlı boya (700°C) ve benzeri kimyasallar için binder olarak, elektronikte yalıtım amaçlı emprenye sıvısı olarak, su bazlı ve solvent bazlı kalıp ayırıcılarda hammadde olarak, kauçuk, kompozit ve silikon kauçuk imalatında ise katkı maddesi olarak kullanılan TERRASIL® RSN silikon reçineler spesifik uygulamalardaki kullanıcı beklentilerini en üst seviyede karşılarlar.

Silanlar, Bağlayıcı Ajanlar

Silan ve silan-siloxane karışımlarından oluşan TERRASIL® SILANE silanlar, yüksek oranda aktif madde içerikli, mamul imalatlarında bağlayıcı ajan ve çapraz bağayıcı olarak kullanılan, sıvı katkı ajanlarıdır. Mekanik, fiziksel ve kimyasal dayanımlar açısından dirençli ve dayanıklı yapılar elde edilmesine olanak veren TERRASIL® SILANE serisi silanlar, RTV silikon mastik, akrilik, poliüretan, polisülfür ve hibrit yapıştırıcı ve mastik, su geçirimsiz yapı kimyasalı, boya, mürekkep, kauçuk, kompozit, silikon kauçuk ve fiberglass endüstrilerinde geniş bir ürün yelpazesi ile kullanım alanı bulurlar.

Yüzey Astarları, Yapıştırıcılar

Yapıştırma amaçlı astar ve yapıştırıcı görevi gören TERRASIL® PRIMER serisi yüzey astarları ve yapıştırıcılar, adisyon tipi kürleşen iki bileşenli LSR ve RTV-2 sıvı silikon kauçukların ve diğer tür elastomerlerin metal, cam, ahşap, kauçuk, kompozit ve benzeri yüzeylere güçlü bir şekilde yapışmasını sağlamak için geliştirilmişlerdir. LSR sıvı silikon kauçuk enjeksiyon döküm yöntemi ile üretilen silikon kompozit izolatör ve parafudr türü elektrik malzemeleri, elektronik aletler, mutfak gereçleri ve otomobil parçaları başlıca kullanım alanlarıdır.

Kalıp Ayırıcılar

Plastik, kauçuk, kompozit, poliüretan, polyester, metal, beton, kil, kum, balmumu, reçine ve benzeri maddelerden kalıp döküm yöntemleri kullanılarak, mamul ve yarı mamul imal eden endüstrilerde kalıp ayırıcılar yoğun olarak kullanılırlar. Kendine özgün imalat şartlarını, kullanıcıların nihai üründe kalite ve maliyet beklentilerini dikkate alan TERRA, performans odaklı ve güvenilir çözümler sunar. Su ve solvent bazlı sistemler olarak üretilen TERRASIL® Mould Release Agent serisi kalıp ayırıcılar yüksek adetlerde ve düşük maliyetlerde, sorunsuz ve kaliteli imalatlar gerçekleştirmek için idealdirler.

Islatıcı Ajanlar

TERRA, boya, mürekkep ve tekstil yardımcı kimyasalları imalatı başta olmak üzere, içine katıldıkları sıvıların püskürme, yüzeye yayılma, yüzey içine nüfuz etme, ıslatıcılık ve örtücülük gibi kritik öneme sahip niteliklerini iyileştirmek için kullanılan etkili çözümler sunar. TERRASIL® SWA Superwetting Agent yüksek konsantrasyonda, su ve solvent bazlı sistemlerde kullanıma uygun, ıslatıcılık, yayıcılık ve derinlemesine nüfuz ettirme etkisi mükemmel bir süper ıslatıcı ajandır.

Parlatıcı Silikon Emülsiyonlar

Plartik, kauçuk, kompozit, metal, ahşap, cam, doğal taş, kumaş, deri ve benzeri yüzeylere parlaklık, canlılık ve renk derinliği gibi özellikler kazandırmak için TERRA, silikon wax, silikon reçine ve modifiyeli silikon yağı karışımlarından geliştirilmiş parlatıcı silikon emülsiyonlar ile bu emülsiyonların içine katmaya uygun kıvamlaştırıcı ajanlardan oluşan kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar. Aynı zamanda boya ve mürekkep imalatında da, boyaya elastikiyet, su iticilik, örtücülük ve parlaklık gibi nitelikler kazandırmak için de kullanılan bu çözümler, yüksek oranda silikon polimeri içerikli, emülsiyon stabilitesi mükemmel, etkili ve ekonomik çözümlerdir.

Yayıcı Yapıştırıcı Organik Silikon

Tarım ve ziraat alanındaki uygulamalar için geliştirilen TERRASIL® WA Superspreading & Superwetting serisi yayıcı yapıştırıcı organik silikonlar tarımsal sulama, ilaçlama ve gübreleme işlemlerinde ve aynı zamanda tarım ilacı, sıvı bitki besini gibi kimyasalların imalatında kullanılırlar. TERRASIL® WA serisi yayıcı yapıştırıcı organik silikonlar, sıvıların püskürme, yayılma, ıslatıcılık ve nüfuz etme kabiliyetlerini kayda değer ölçüde iyileştirir, aynı zamanda dolum ve kullanım esnasında karşılaşılan istenmeyen köpük oluşumunu da azaltırlar.

Fonksiyonel Silikon Yağları

Uçucu organik madde (VOC) içerik oranı düşük, yeni nesil silikon polimerlerden olan TERRAFLUID® FINISH serisi fonksiyonel silikon yağları, doğal ve sentetik iplikler ile bunlardan mamul dokuma ve örme kumaşlara yumuşak ve kaygan tutum (tuşe) nitelikleri ile aynı zamanda hidrofilik (su emici) veya hidrofobik (su itici) özellikler kazandırmak için kullanılan mikro ve makro emülsiyon türü tekstil aprelerin üretilmesi için geliştirilmişlerdir.

Basınca Duyarlı Silikon Yapıştırıcılar (PSA)

TERRACOAT® RC Release Coating serisi hassas basınca duyarlı (PSA) sıvı silikon yapıştırıcılar ve yüzey kaplama silikonları, özellikle yapışkan bant, etiket, zarf, not kağıdı ve ambalaj gibi malzemelerin imalatında kullanılan, silikon polimer içerikli, inovatif ve esnek çözümlerdir.

Kayganlaştırıcı Silikon Emülsiyonlar

Kauçuk ve plastik menşeili mamul imalatında, mamule parlak ve kaygan bir yüzey ile dış etkenlere karşı yüksek direnç ve elastik bir yapı kazandırmak için geliştirilen TERRASIL® RA Release Agent serisi kayganlaştırıcı silikon emülsiyonlar, su bazlı sistemler olarak üretilen, yüksek performanslı, güvenilir ve ekonomik çözümlerdir.

SOLUTIONS FOR PROFESSIONALS