Working Hours Monday - Friday 08:00-16:00
Toll Free 1800.899.900

OH Polimerler

Çeşitli viskozite seçenekleri ile sunulan TERRAFLUID® OHP serisi OH polimer silikon yağları, berrak şeffaf, renksiz, kokusuz, silanol sonlu gruplar içeren, yüksek kaliteli silikon yağlarıdır.

Özelliklerini -60°C ila 250°C ısı aralığında koruyan TERRAFLUID® OHP serisi OH polimer silikon yağları, RTV silikon mastik, silikon kauçuk, silikon emülsiyon, çocuk oyun hamuru, boya ve mürekkep gibi imalatlarda ve elektronik yalıtım gibi uygulamalarda çok geniş bir seçenek yelpazesi ile kullanılırlar.

Silikon Yağları

Farklı yapısal formlarda ve 0.65 ila 20.000.000 cst viskozite aralığında çok geniş bir seçenek yelpazesi ile sunulan TERRAFLUID® serisi silikon yağları, mükemmel düzeyde saf, su berraklığında şeffaf, renksiz, kokusuz, kalite sürekliliği garanti altına alınmış, yüksek kaliteli silikon yağlarıdır.

Özelliklerini ve stabil yapılarını -60ºC ila 300ºC aralığındaki ısılarda bozulmadan koruyabilen TERRAFLUID® serisi silikon yağları yağlayıcılık, kaydırıcılık, yumuşatıcılık, parlatıcılık, köpük kesicilik, ısı transferi, su iticilik ve su emicilik özellikleri ile, aynı zamanda mekanik, kimyasal, elektriksel, ısıl ve atmosferik dirençler bakımından olağanüstü performanslar sergilerler.

Silikon Elastomerik Apreler

Polyester iplik, fiberfill ve nonwoven polyester elyaf imalatında, elastomerik kaplama amaçlı apre işlemleri için geliştirilen TERRASOFT® OPE serisi silikon bazlı elastomerik apreler, imalat verimliliği, teknik mamul niteliği, maliyet optimizasyonu ve sürdürülebilirlik hedefleri bakımından tüm ihtiyaçları eksiksiz karşılarlar.

Parlaklık, yıkama ve ışık haslığı, kohezyon direnci, elyaf-metal sürtünme dayanımı, termal stabilite, tarak performansı, geri dönme esnekliği, sıçrama efekti, dolgunluk, yumuşaklık, kayganlık ve su iticilik bakımından hedeflenen neticelerin elde edilmesine olanak veren TERRASOFT® OPE serisi silikon bazlı elastomerik apreler, çalışan sağlığını ve çevre gereklerini de azami ölçüde gözetirler.

Tekstil Yumuşatıcılar

Tekstil boyama, terbiye ve apre işlemlerinde kullanılan TERRAFLUID® amino fonksiyonel silikon yağları ve TERRASOFT® serisi mikro ve makro silikonlu yumuşatıcılar, tekstil mamullerine yumuşak ve kaygan tuşe nitelikleri kazandıran ve ayrıca renk derinliği, parlaklık, su emicilik, su ve yağ iticilik, kırışmazlık, ütüleme ve dikim kolaylığı, aşınma ve yırtılma direnci gibi işlevsel özelliklerin de elde edilmesine olanak veren, yeni nesil silikon polimer teknolojilerine dayalı, inovatif çözümlerdir.

Kullanıcı beklentileri gözetilerek geliştirilen, yumuşak ve kaygan tuşe nitelikleri ile işlevsel özellikleri bir arada sunarak, hedeflenen apre kombinasyonlarının elde edilmesine olanak veren bu çözümler, verimliliği artırmak, sarfiyatları azaltmak, imalat süreçlerini kısaltmak ve maliyetleri optimize etmek için idealdirler.

Tekstil Baskı Silikonları & Baskı Mürekkepleri

ROHS belgeli ve REACH kayıtlı olan ve GOTS, OEKO-TEX ve ISO sertifikasyonlarının gereklerini yerine getiren TERRACOAT® tekstil baskı silikonları ve pigment pastalar giyim tekstilleri, denim kumaşlar, dantel ve elastik bantlar, ev tekstilleri ve teknik tekstiller üzerine desenli baskı uygulamaları gerçekleştirmek, kaydırmazlık sağlamak, dikişleri mühürlemek ve ayrıca su geçirimsizlik, yüksek ısı direnci, alev dayanımı ve elektriksel yalıtım gibi spesifik işlevler elde etmek için geliştirilmişlerdir.

Olağanüstü tasarım esnekliği ve kullanım konforu sunan TERRACOAT® tekstil baskı silikonları ve pigment pastalar hedeflenen kalitede, uluslararası standartlarda ve rekabetçi maliyette tekstil mamulü üretilmesine olanak verirler.

Köpük Kesiciler, Köpük Gidericiler

İmalat sürecinde veya niha kullanım esnasında karşılaşılan köpük oluşumunu kontrol altına alabilmek için TERRA, kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar. Köpük kesici silikon yağı, konsantre silikon kompaund, silikon emülsiyon ve toz silikon türü seçeneklerde sunulan ve ayrıca silicone-free türü silikon içermeyen seçenekleri de içeren bu yüksek nitelikliş köpük kontrol sistemleri tekstil & deri, su arıtma, deterjan, boya ve mürekkep, kuru gıda, yiyecek ve içecek, kişisel bakım ürünü ve kozmetik ve kağıt endüstrileri başta olmak üzere pek çok alanda çok geniş bir yeplazede kullanılırlar.

Köpük kontrol etkinliği mükemmel olan TERRAFOAM® serisi köpük kesiciler ve TERRAFLUID® serisi silikon yağları kullanım konforu, ortam şartlarına uyum, imalat verimliliği, ürün kalitesi, sağlık ve çevre mevzuatlarına uygunluk ve maliyet kontrolü bakımından öncelikle tercih edilirler.

Su Yalıtım ve Su Geçirimsizlik Katkıları

TERRA, inşaat ve yapı, boya, tekstil ve izolasyon endüstrileri başta olmak üzere, su yalıtımı ve su geçirimsizlik sağlama amaçlı işlemlere ve mamul imalatlarına yönelik olarak, fonksiyonel silikon yağı, silikon yağı emülsiyonu, potasyum silikonat çözeltisi, silan-siloksan emülsiyonu, silan, bağlayıcı ajan ve benzeri çözümleri içeren, spesifik bir ürün yelpazesi sunar.

Silikon Kauçuklar

Silikon kauçuk üretiminde ve kullanım yöntemlerinde uzmanlaşan TERRA, bireysel ve kurumsal imalatlara yönelik olarak, performans ve maliyet beklentilerini gözeten kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

RTV sıvı silikon kauçuklar ve RTV-2 kalıp silikonları, enjeksiyon döküm amaçlı LSR sıvı silikon kauçuklar, pres döküm ve ekstrüzyon amaçlı HTV silikon kauçuk hamurları, pigment pastalar, silikon yağları, silika tozları, silikon reçineler, sertleştirici ve donma hızlandırıcı katalizörler, kıvam artırıcı katkılar ve tiksotropik ajanlar, su bazlı ve solvent bazlı kalıp ayırıcılar, yapıştırıcılar ve sunduğumuz diğer çözümler imalat verimlilği, mamul teknik niteliği, maliyet optimizasyonu ve uluslararası sertifikasyon gereklerine uygunluk bakımından hedeflenen neticelerin kolayca elde edilmesine olanak verirler.

RTV-2 Kalıp Silikonları

Silikon kalıplama, kopyalama, model tasarımı, hızlı prototip imalatı, döküm kalıbı imalatı, genel amaçlı silikon kalıp imalatı, gıda onaylı silikon kalıp imalatı, poliüretan ve polyester döküm kalıbı imalatı gibi uygulamalar için TERRA, kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

Bal kıvamında akışkan sıvı yapıda, 2 bileşenli, oda ısısında sertleşerek donan SILASTOSIL® M serisi RTV-2 kalıp silikonları ve bu kalıp silikonları ile gerçekleştirilen imalatlarda kullanılan sıvı pigment pastalar, silikon yağları, sertleştirici ve donma hızlandırıcı katalizörler, kıvam artırıcı katkılar, tiksotropik ajanlar, silika tozları, su bazlı ve solvent bazlı kalıp ayırıcılar ve sunduğumuz diğer çözümler, tasarım ve imalat esnekliği, verimlilik, kalıp ömrü ve maliyet kontrolü bakımından hedeflenen neticelerin kolayca elde edilmesine olanak verirler.

RTV-2 Elektronik Yalıtım & Enkapsülasyon Silikonları

TERRA, elektrikli alet ve elektronik malzeme imalatında, malzemeyi nem, su, ısı, ses, darbe, titreşim, basınç, ark oluşumu ve alev gibi etkenlere karşı koruma sağlama amaçlı yalıtım ve dolgu uygulamalarına yönelik olarak spesifik bir ürün yelpazesi sunar.

SILASTOSIL® EP serisi RTV-2 elektronik yalıtım ve enkapsülasyon silikonları, dolgu amaçlı SILASTOSIL® M serisi RTV-2 sıvı silikon kauçuklar, sıvı pigment pastalar, silikon yağları ve sunduğumuz diğer çözümler, teknik açıdan ISO, IEC ve TSE sertifikasyonlarının gereklerine uygun, hedeflenen nitelik ve maliyette imalatlar yapılmasına olanak verirler.

RTV-2 Tampon Baskı Silikonları

Silikon baskı tamponu imalatı için geliştirilen SILASTOSIL® PP serisi RTV-2 tampon baskı silikonları, oda ısısında donan, iki bileşenli RTV sıvı silikon kauçuklardır.

Donduktan sonra 0 ila 30 Shore arası sertlikte düzeylerinde, mürekkep uyumu mükemmel olan, esnek ve uzun ömürlü baskı tamponları üretilmesine olanak veren SILASTOSIL® PP serisi RTV-2 tampon baskı silikonları, metal, cam, plastik, kauçuk, kompozit, seramik, ahşap, kumaş ve benzeri yüzeyler üzerine hedeflenen kalitede ve rekabetçi maliyette baskılar yapılmasını mümkün kılarlar.

LSR Enjeksiyon Döküm Sıvı Silikon Kauçuklar

Silikon kauçuk ve elastomer hammaddelerinde küresel bilgi birikimine ve uygulama tecrübesine sahip olan TERRA, sıvı silikon kauçuk enjeksiyon döküm mamul imalatına yönelik olarak spesifik çözümler sunar.

Sıvı enjeksiyon döküm işlemleri için geliştirilen LSR sıvı silikon kauçuklar, sıvı pigment pastalar, yapıştırıcılar, kalıp ayırıcılar ve sunduğumuz diğer çözümler FDA, LFGB, USP, ISO, IEC ve TSE sertifikasyonlarının gereklerine uygun, hedeflenen nitelik ve maliyette silikon mamul üretilmesine olanak verirler.

HTV Pres Döküm Silikon Kauçuk Hamurları

Silikon kauçuk pres döküm uygulamalarında uzman olan TERRA, VMQ türü baz HTV silikon kauçuk hamuru, hamur tipi pigment pasta, peroksit, platin katalizör, silika tozu, yapıştırıcı, kalıp ayırıcı ve benzeri çözümleri içeren, kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

ISO, IEC, FDA, LFGB, USP ve TSE sertifikasyonlarının gereklerine uygun, mekanik, kimyasal, elektriksel, ısıl ve atmosferik dirençler bakımından hedeflenen nitelik ve maliyette pres döküm imalatlar yapılmasına olanak veren çözümlerimiz, imalat verimliliğini artırma, ürün geliştirme, maliyetleri düşürme ve yeni pazarlara açılma hedefi olan üreticiler için idealdirler.

HTV Ekstrüzyon Silikon Kauçuk Hamurları

Ekstrüzyon yöntemiyle silikon mamul imalatlarına yönelik olarak TERRA, VMQ türü baz HTV silikon kauçuk hamurları ile bu uygulamalarda kullanılan hamur tipi pigment pasta, peroksit, platin katalizör, silika tozu, kalıp ayırıcı ve benzeri çözümleri içeren, kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

ISO, IEC, FDA, LFGB ve TSE sertifikasyonu gereklerine uygun, uluslararası standartlarda, hedeflenen nitelik ve maliyette imalatlar gerçekleştirilmesine olanak veren SILASTOSIL® HTV serisi HTV silikon kauçuk hamurları ve sunduğumuz diğer çözümler, kullanım konforu, imalat esnekliği, verimlilik, mamul teknik özellikleri, maliyet optimizasyonu ve hammadde kalite sürekliliği bakımından sağladıkları fayda ve kazanımlardan ötürü ekstrüzyon uygulamalarında öncelikle tercih edilirler.

Pigment Pastalar

TERRACOLOR® serisi pigment pastalar RTV, LSR ve HTV türü silikon kauçukların renklendirilmesinde, tekstil baskı uygulamalarında ve aynı zamanda epoksi, poliüretan, polisülfür, MS polymer reçine ve RTV silikon esaslı mastik ve yapıştırıcı üretimi için geliştirilmiş, kapatıcılık etkileri yüksek olan boyar maddelerdir.

Toz pigmentlere kıyasla daha elverişli olan, kullanım konforu yanında içine katıldıkları maddelerin teknik niteliklerini olumsuz etkilemeyen, aksine pek çok yönden destekleyen TERRACOLOR® serisi pigment pastalar aynı zamanda gıda ve medikale yönelik imalatlara da uygun olup, yüksek standartlarda, hedeflenen nitelik ve maliyette imalatlar yapılmasına olanak verirler. 

Yapıştırıcılar & Yapıştırıcı Astarlar

TERRASIL® BOND serisi RTV silikon yapıştırıcılar ve TERRASIL® PRIMER serisi yapıştırıcı katkılar ve astarlar, silikon kauçukları birbirleri ile veya metal, cam, seramik, plastik, kauçuk, kompozit ve kumaş türü yüzeylere yapıştırmak için geliştirilmiş, etkili ve güvenilir çözümlerdir.

Silindir contası, gasket, silikon izolatör, silikon kablo, silikon mutfak gereci, silikon hortum, medikal ambu seti, PCB kart ve benzeri imalatlarda kullanılan bu etkili yapıştırıcılar birleştirme, yapıştırma ve mühürleme uygulamalarında sağladıkları fayda ve kazanımlardan ötürü öncelikle tercih edilirler.

Silikon Reçineler

TERRASIL® RSN serisi silikon reçineler, hem kuru karışımlarda, hem de su ve solvent bazlı sıvı sistemlerde kullanılan, yüksek performans ve maliyet odaklı çözümlerdir.

TERRASIL® RSN serisi silikon reçineler boya, mürekkep, yüksek ısı dayanımlı boya, vernik, ve cila gibi kimyasallarda bağlayıcı binder olarak, elektronikte yalıtım amaçlı kaplama malzemesi olarak, kalıp ayırıcı imalatında hammadde olarak, kauçuk, silikon kauçuk ve kompozit imalatında ise mukavemet artırıcı katkı maddesi olarak kullanılırlar.

Silanlar, Bağlayıcı Ajanlar

Bağlayıcı ajan ve çapraz bağlayıcı olarak kullanılan TERRASIL® SILANE serisi silan ve silane-siloxane karışımı bağlayıcılar, yüksek saflıkta, etken madde içeriği yüksek, sıvı katkı ajanlarıdır.

Mekanik, kimyasal, elektriksel ve ısıl direnç bakımından dayanıklı yapılar elde edilmesine olanak veren TERRASIL® SILANE silanlar reçine esaslı mastik ve yapıştırıcı, RTV silikon mastik, boya, mürekkep, cila, vernik, yüzey bakım kimyasalı, yapı kimyasalı, hazır sıva, plastik, termoplastik, kauçuk, kompozit, poliüretan, polyester, polyethylene, fiberglas ve benzeri imalatlarda çok geniş bir yelpazede kullanıırlar.

Parlatıcı Silikon Emülsiyonlar

Silikon emülsiyon imalatında uzman olan TERRA, kauçuk ve kauçuk ekstrüzyon, kompozit, metal, inşaat ve yapı elemanı, oto bakım, cila ve  yüzey bakım kimyasalı, iplik bitim, kumaş apre ve deri tabaklama gibi endüstrilere yönelik olarak, güçlü ve kalıcı parlatıcılık etkisi olan, su bazlı, yüksek konsantre yapıda silikon emülsiyonlarından oluşan, özel bir ürün yelpazesi sunar.

Kaydırıcı Silikon Emülsiyonlar

TERRA tarafından üretilen TERRASIL® RA Release Agent serisi kaydırıcı silikon emülsiyonlar, plastik, kauçuk, kompozit, polyester, poliüretan, EVA, PET, kağıt, konveyör bant, web ofset baskı, otomotiv ve benzeri endüstriler için geliştirilmiş, kaydırıcılık etkisi yüksek, parlatıcılık etkisi de olan ve mamulün mekanik mukavemetini güçlendiren, su bazlı, makro yapıda, yüksek konsantre silikon emülsiyonlardır.

Kalıp Ayırıcılar

Su bazlı ve solvent bazlı seçeneklerde üretilen TERRASIL® Mold Release Agent serisi kalıp ayırıcılar, otomotiv, ayakkabı ve terlik, mobilyacılık, endüstriyel kanepe ve koltuk, poliüretan sünger, filtre ve konveyör gibi endüstriler başta olmak üzere, plastik, kauçuk ve kompozit, poliüretan (PU) ve termo plastik poliüretan (TPU), polyester, EVA, kompozit, metal, hafif alaşım metal, aluminyum ve benzeri döküm uygulamalarında sorunsuz kalıp söküm işlemleri için geliştirilmiş, etkili ve güvenilir çözümlerdir.

Proses odaklı üretilen TERRASIL® MRA serisi kalıp ayırıcılar, imalat verimliliğinin iyileştirilmesine, hedeflenen mamul kalitesinin elde edilmesine ve maliyet optimizasyonu sağlanmasına olanak verirler.

Islatıcı Ajanlar

TERRA, boya, mürekkep ve tekstil yardımcı kimyasalları imalatı başta olmak üzere, içine katıldıkları sıvıların püskürme, yüzeye yayılma, yüzey içine nüfuz etme, ıslatıcılık ve örtücülük gibi kritik öneme sahip niteliklerini iyileştirmek için kullanılan etkili çözümler sunar. TERRASIL® SWA Superwetting Agent serisi ıslatıcılar, nonyonik yapıda, su ve solvent bazlı sistemlerde kullanıma uygun, ıslatıcılık, yayıcılık ve nüfuz edicilik etkisi olağanüstü olan, yüksek konsantre ajanlardır.

Yayıcı Yapıştırıcı Organik Silikon

Tarımsal sulamada, gübrelemede ve aynı zamanda zirai ilaç ve sıvı betki besini imalatında kullanılan TERRASIL® WA Yayıcı Yapıştırıcı katkılar %100 organik silikonlardır.

TERRASIL® WA Yayıcı Yapıştırıcı organik silikonlar, içine katıldıkları sıvıların püskürme, yayılma, ıslatıcılık ve yüzeye nüfuz etme performanslarını artırır, aynı zamanda imalat veya kullanım sürecinde karşılaşılan köpük oluşumu sorununu da bertaraf ederler.

Basınca Duyarlı Yapıştırıcılar (PSA)

TERRA, yapışkan bant, not kağıdı, etiket, basınca duyarlı yapışkanlı etiket, zarf, kargo paketi, yapışkanlı ambalaj ve benzeri imalatlara yönelik olarak, Basınca Duyarlı Yapıştırıcılar (PSA), yapışkanlık verici laminasyon sıvıları, katalizörler, çapraz bağlayıcılar ve benzeri çözümlerden oluşan spesifik bir ürün yelpazesi sunar.

Silika Tozları

TERRASIL® SILICA serisi silika tozları, mükemmel saflıkta, olağanüstü hafif, nano boyuttaki mikronize partiküllerden oluşan, beyazımsı renkte silikon dioksit (SiO2) tozlarıdır. Ürün reçetelerinde mekanik, elektriksel, fiziksel ve reolojik özellikler bakımından hedeflenen değerlere ulaşılmasını sağlayan bu yüksek kaliteli silika tozları, kimyasal bakımndan inert yapıda olmalarından ötürü elektrik ve ısı iletimi de yapmazlar.

Kürleme Ajanları & Sertleştirici Ajanlar, Katalizörler

TERRASIL® CATALYST serisi katalizörler, kürleme ajanları ve sertleştirici katkı maddeleri, RTV, LSR ve HTV silikon kauçuk, RTV-1 silikon mastik, akrilik mastik, poliüretan reçine, poliüretan köpük ve polyester reçine esaslı imalatlarda kullanılan, etkili ve maliyet odaklı çözümlerdir.

SOLUTIONS FOR PROFESSIONALS