Working Hours Monday - Friday 08:00-16:00
Toll Free 1800.899.900

Silikon Yağları

0.65cst ila 1,000,000cst aralığındaki viskozite seçenekleri ile sunulan TERRAFLUID® serisi sililkon yağları berrak renksiz ve kokusuz, yüksek kaliteli silikon yağlarıdır. 

Mekanik, kimyasal, ısısal ve elektriksel dirençler bakımından mükemmel performanslar sergileyen TERRAFLUID® serisi silikon yağları -60ºC ila +300ºC aralığında ve en zor şartlar altında dahi yapısal stabilitelerini ve niteliklerini uzun süre korurlar.

OH Polimerler

TERRAFLUID® OHP serisi OH polimerler, silanol terminated silicone fluid veya hydroxy terminated polydimethylsiloxane olarak da tanımlanan, berrak şeffaf renksiz ve kokusuz, toksik ve kanserojen madde içermeyen, -60°C ila 250°C aralığında stabilitesini ve elastikiyetini koruyabilen, mekanik, kimyasal ve elektriksel dirençler bakımından mükemmel performanslar sergileyen, yüksek kaliteli OH fonksiyonel silikon yağlarıdır.

Tekstil Yumuşatıcılar

Düşük oranda uçucu organik madde (VOC) içerikli, modifiye edilmiş yeni nesil silikon polimerlerden olan TERRAFLUID® serisi silikon yağları ve bu yağlardan üretilen TERRASOFT® serisi tekstil yumuşatıcı silikon emülsiyonlar, fiberfill finisaj ajanları ve elastomerik apreler, kullanıcı özelinde imalat şartlarını ve hedeflenen apre niteliklerini gözeten, yüksek performanslı, güvenilir ve maliyet odaklı çözümlerdir.

Köpük Kesiciler, Köpük Gidericiler

Toz, kompaund, kendiliğinden disperse olan katık ve sıvı emülsiyon türü seçeneklerde üretilen TERRAFOAM® serisi köpük kesiciler, köpük gidericiler ve köpük kesicilik etkisi gösteren TERRAFLUID® serisi silikon yağları, ürün içine katılan bir katkı maddesi olarak veya haricen kullanılan imalata yardımcı katkı maddesi olarak, köpük oluşumunu tümden önleme veya kontrol altına alma görevi gören çözümlerdir.

Tekstil apreleme, tekstil haşıllama, su arıtma, petrol rafinasyonu, deterjan ve temizlik maddesi imalatı, boya ve mürekkep imalatı, kişisel bakım ürünü ve kozmetik imalatı, yiyecek ve içecek imalatı gibi imalat sanayilerinde kullanılan bu çözümler, kullanım konforu, zorlayıcı ortam şartlarında etkinlik, imalat verimliliği, nihai ürün performansı, maliyet, çevresel duyarlılık ve yasal mevzuatlara uygunluk gibi unsurlar bakımından sağladıkları fayda ve avantajlardan ötürü pek çok endüstride öncelikle tercih edilirler. 

Su Yalıtım ve Su Geçirimsizlik Katkıları

Sahada uygulanan emprenye sıvısı veya imalatta katkı ajanı olarak kullanılan TERRASIL® WR Water Repellant sersi su yalıtım ve  su geçirimsizlik katkıları inşaat ve mimari restorasyon işlerinde, taş, beton ve mineral yüzeylerde su yalıtımı ve kalıcı su geçirimsizlik sağlarlar. Kiremit, tuğla, hazır sıva, harç, prekast beton, saksı ve benzeri yapı malzemeleri için de su geçirimsizlik sağlayıcı katkı sıvısı olarak kullanılırlar.

Silikon Kauçuklar

Silikon elastomer ve kauçuk teknolojileri alanında uzman bir kurum olan TERRA, endüstriyel ve bireysel kullanıcı ihtiyaçlarına yönelik olarak, RTV, LSR ve HTV türü silikon kauçuklar ile silikon kauçuk katkılarından oluşan kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

Mekanik ve kimyasal dayanımlar ve elektriksel nitelikler bakımından mükemmel performanslar sergileyen genel kullanım amaçlı SILASTOSIL® serisi silikon kauçuklar, medikal imalat amaçlı SILASTOMER® serisi silikon kauçuklar, tekstil baskı amaçlı TERRACOAT® serisi tekstil baskı silikonları, silikon kauçukları renklendirme amaçlı TERRACOLOR® serisi pigment pastalar ve diğer çözümlerimiz imallata yüksek verimi, üründe kalite sürekliliğini ve tedarikte sorunsuz servis hizmetini garanti altına almayı hedefleyen kullanıcılar tarafından öncelikle tercih edilirler.

Pigment Pastalar

Uluslararası düzenlemelere uygun olarak üretilen TERRACOLOR® serisi pigment pastalar RTV, LSR ve HTV türü silikon kauçukların renklendirilmesinde, tekstil baskı uygulamalarında ve aynı zamanda RTV silikon mastik ve benzeri mastik ve yapıştırıcıların imalatında kullanılırlar. Renklendirme ve örtücülük performansları mükemmel olan ve yüksek kullanım konforu sunan bu pigment pastalar gıda ve deri ile doğrudan temas eden uygulamalar için de kullanılmakta olup, uluslararası standartlarda yüksek kaliteli imalatlar yapılmasına olanak verirler. 

Silikon Reçineler

Toz ve sıvı seçeneklerde sunulan TERRASIL® RSN serisi silikon reçineler, hem kuru karışımlarda, hem de su veya solvent bazlı sıvı sistemlerde kullanım için geliştirilmiş, performans ve verimlilik odaklı çözümlerdir. İnşaat boyaları, endüstri boyaları, toz boyalar, deniz boyaları, yat boyaları, mürekkepler, tekstürlü sıvalar, yüksek ısı dayanımlı boyalar (700°C) ve benzerleri için temel ürün bileşeni ve binder olarak, elektronikte yalıtım amaçlı emprenye sıvısı olarak, su bazlı ve solvent bazlı kalıp ayırıcılarda ana hammadde olarak, kauçuk, kompozit ve silikon kauçuklarda ise performans artırıcı olarak kullanılırlar.

Silanlar, Bağlayıcı Ajanlar

Bağlayıcı ajan ve çapraz bağlayıcı olarak kullanılan TERRASIL® SILANE serisi silanlar ve silane-siloxane karışımları, yüksek saflıkta, etkin madde oranı yüksek, sıvı katkı ajanlarıdır.

Mekanik, fiziksel ve kimyasal dayanımlar açısından dirençli ve dayanıklı yapılar oluşturulmasını sağlayan TERRASIL® SILANE serisi silanlar, RTV silikon mastik, akrilik, poliüretan, polisülfür ve hibrit yapıştırıcı ve mastik, su geçirimsiz yapı kimyasalı, boya, mürekkep, kauçuk, kompozit, silikon kauçuk ve fiberglass endüstrilerinde geniş bir ürün yelpazesi ile kullanım alanı bulurlar.

Yüzey Astarları, Yapıştırıcılar

Yapıştırma amaçlı astar ve yapıştırıcı görevi gören TERRASIL® PRIMER serisi yüzey astarları ve yapıştırıcılar, adisyon tipi kürleşen iki bileşenli LSR ve RTV-2 sıvı silikon kauçukların ve diğer tür elastomerlerin metal, cam, ahşap, kauçuk, kompozit ve benzeri yüzeylere güçlü bir şekilde yapışmasını sağlamak için geliştirilmişlerdir. LSR sıvı silikon kauçuk enjeksiyon döküm yöntemi ile üretilen silikon kompozit izolatör ve parafudr türü elektrik malzemeleri, elektronik aletler, mutfak gereçleri ve otomobil parçaları başlıca kullanım alanlarıdır.

Kalıp Ayırıcılar

Plastik, kauçuk, kompozit, poliüretan, polyester, metal, beton, kil, kum, balmumu, reçine ve benzeri maddelerden kalıp döküm yöntemleri kullanılarak, mamul ve yarı mamul imal eden endüstrilerde kalıp ayırıcılar yoğun olarak kullanılırlar. Kendine özgün imalat şartlarını, kullanıcıların nihai üründe kalite ve maliyet beklentilerini dikkate alan TERRA, performans odaklı ve güvenilir çözümler sunar. Su ve solvent bazlı sistemler olarak üretilen TERRASIL® Mould Release Agent serisi kalıp ayırıcılar yüksek adetlerde ve düşük maliyetlerde, sorunsuz ve kaliteli imalatlar gerçekleştirmek için idealdirler.

Islatıcı Ajanlar

TERRA, boya, mürekkep ve tekstil yardımcı kimyasalları imalatı başta olmak üzere, içine katıldıkları sıvıların püskürme, yüzeye yayılma, yüzey içine nüfuz etme, ıslatıcılık ve örtücülük gibi kritik öneme sahip niteliklerini iyileştirmek için kullanılan etkili çözümler sunar. TERRASIL® SWA Superwetting Agent yüksek konsantrasyonda, su ve solvent bazlı sistemlerde kullanıma uygun, ıslatıcılık, yayıcılık ve derinlemesine nüfuz ettirme etkisi mükemmel bir süper ıslatıcı ajandır.

Parlatıcı Silikon Emülsiyonlar

Kauçuk, vinyl, metal, cam, ahşap, doğal taş, iplik, kumaş ve deri yüzeylere renk derinliği, parlaklık ve su iticilik gibi özellikler kazandırmak için TERRA, silikon wax, silikon reçine ve modifiye silikon yağı karışımlarından üretilen parlatıcı silikon emülsiyonlar ile bu emülsiyonların içine katılan kıvamlaştırıcı katkı maddelerinden oluşan kapsamlı çözümler sunar. Aynı zamanda her tür boya ve mürekkep imalatında da kullanılan bu yenilikçi çözümler boyaya parlaklık, elastikiyet, su iticilik, örtücülük, kimyasallara ve asitlere karşı direnç, UV dayanımı ve dış etkenlere karşı dayanım gibi çok yönlü nitelikler kazandırmak için idealdirler.

Kayganlaştırıcı Silikon Emülsiyonlar

Kauçuk ve plastik mamul imalatı, kağıt ve kağıt türevi mamul imalatı, matbaa baskı işlemleri ve benzeri alanlarda kullanım için geliştirilen TERRASIL® RA Release Agent serisi silikon emülsiyonlar, su bazlı, kokusuz, solvent içermeyen, silikon wax emülsiyonu, silikon reçine emülsiyonu ve modifiye silikon yağı emülsiyonu şeklinde üretilen, etken madde içeriği yüksek, konsantre sıvılardır.

Yayıcı Yapıştırıcı Organik Silikon

Tarım ve ziraat alanındaki uygulamalar için geliştirilen TERRASIL® WA Superspreading & Superwetting serisi yayıcı yapıştırıcı organik silikonlar tarımsal sulama, ilaçlama ve gübreleme işlemlerinde ve aynı zamanda tarım ilacı, sıvı bitki besini gibi kimyasalların imalatında kullanılırlar. TERRASIL® WA serisi yayıcı yapıştırıcı organik silikonlar, sıvıların püskürme, yayılma, ıslatıcılık ve nüfuz etme kabiliyetlerini kayda değer ölçüde iyileştirir, aynı zamanda dolum ve kullanım esnasında karşılaşılan istenmeyen köpük oluşumunu da azaltırlar.

Hassas Basınca Duyarlı Yapıştırıcılar, Yalıtım Kaplamaları

TERRACOAT® RC Release Coating serisi hassas basınca duyarlı (PSA) sıvı silikon yapıştırıcılar ve yüzey kaplama silikonları, özellikle yapışkan bant, etiket, zarf, not kağıdı ve ambalaj gibi malzemelerin imalatında kullanılan, silikon polimer içerikli, inovatif ve esnek çözümlerdir.

Silika Tozları

TERRASIL® SILICA serisi silika tozları, mükemmel saflıkta, olağanüstü hafif, nano boyuttaki mikronize partiküllerden oluşan, beyazımsı renkte silikon dioksit (SiO2) tozlarıdır. Ürün reçetelerinde mekanik, elektriksel, fiziksel ve reolojik özellikler bakımından hedeflenen değerlere ulaşılmasını sağlayan bu yüksek kaliteli silika tozları, kimyasal bakımndan inert yapıda olmalarından ötürü elektrik ve ısı iletimi de yapmazlar.

SOLUTIONS FOR PROFESSIONALS