Working Hours Monday - Friday 08:00-16:00
Toll Free 1800.899.900

Silikon Yağları

TERRAFLUID® serisi sililkon yağları berrak şeffaf, kokusuz, viskozite özellikleri sapmayan, yüksek kalitede silikon yağlarıdır. Elektriksel, kimyasal ve mekanik dirençleri ve yapısal stabiliteleri mükemmeldir, -60ºC ila +300ºC aralığında yapılarını ve teknik özelliklerini uzun süre bozulmadan korurlar.

OH Polimerler

Silanol terminated silicone fluid veya hydroxy terminated polydimethylsiloxane olarak tanımlanan TERRAFLUID® OHP serisi OH polimerler su berraklığında şeffaf, kokusuz, toksik ve kanserojen madde içermeyen, -60°C ila 250°C aralığında yapısal stabilitesini ve elastikiyetini koruyabilen, fiziksel, mekanik ve elektriksel direnç unsurları bakımından mükemmel performanslar sergileyen, yüksek kalitede OH fonksiyonel silikon yağlarıdır.

Fonksiyonel Silikon Yağları

Uçucu organik madde (VOC) içerik oranı düşük, yeni nesil silikon polimerlerden olan TERRAFLUID® serisi fonksiyonel silikon yağları, tekstil yumuşatıcılık, kaydırıcılık, ısı transferi, elektriksel aktarım, yalıtım ve dielektrik dayanımı, basınç transferi ve benzeri uygulamalar için geliştirilmiş, etkili ve maliyet odaklı çözümlerdir.

Tekstil Yumuşatıcılar

Düşük oranda uçucu organik madde (VOC) içerikli, modifiye edilmiş yeni nesil silikon polimerlerden olan TERRAFLUID® serisi silikon yağları ve bu yağlardan üretilen TERRASOFT® serisi tekstil yumuşatıcı silikon emülsiyonlar, fiberfill finisaj ajanları ve elastomerik apreler, kullanıcı özelinde imalat şartlarını ve hedeflenen apre niteliklerini gözeten, yüksek performanslı, güvenilir ve maliyet odaklı çözümlerdir.

Köpük Kesiciler, Köpük Gidericiler

Toz ve sıvı alternatiflerde üretilen TERRAFOAM® serisi köpük kesiciler ve köpük gidericiler imalat prosesinde veya nihai ürünün kullanımı esnasında meydana gelen köpük oluşumu sorununu bertaraf etmek için geliştirilmiş, etkili ve güvenilir çözümlerdir. Tekstil apreleme ve haşıl işlemleri, su ve atık su arıtma işlemleri, deterjan ve benzeri temizlik kimyasalları, parlaklık verici ve koruyucu yüzey bakım ürünleri, kişisel bakım ürünleri ve kozmetikler, yiyecek ve içecekler, metal kesme sıvıları ve petro-kimya rafinaj işlemleri TERRAFOAM® serisi köpük kesici ve köpük gidericilerin başlıca kullanım alanlarıdır.

Su Yalıtım ve Su Geçirimsizlik Katkıları

Sahada uygulanan emprenye sıvısı veya imalatta katkı ajanı olarak kullanılan TERRASIL® WR Water Repellant sersi su yalıtım ve  su geçirimsizlik katkıları inşaat ve mimari restorasyon işlerinde, taş, beton ve mineral yüzeylerde su yalıtımı ve kalıcı su geçirimsizlik sağlarlar. Kiremit, tuğla, hazır sıva, harç, prekast beton, saksı ve benzeri yapı malzemeleri için de su geçirimsizlik sağlayıcı katkı sıvısı olarak kullanılırlar.

Silikon Kauçuklar

Silikon elastomer ve kauçuk teknolojileri alanında uzman bir kurum olan TERRA, endüstriyel ve bireysel kullanıcı ihtiyaçlarına yönelik olarak, RTV, LSR ve HTV türü silikon kauçuklar ile silikon kauçuk katkılarından oluşan kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

Mekanik ve kimyasal dayanımlar ve elektriksel nitelikler bakımından mükemmel performanslar sergileyen SILASTOSIL® ve SILASTOMER® serisi silikon kauçuklar, TERRACOAT® serisi tekstil baskı silikonları, TERRACOLOR® serisi pigment pastalar ve diğer çözümlerimiz imalatta verimliliği, kalitede sürekliliği ve tedarikte sorunsuz servis hizmetini garanti altına almayı hedefleyen kullanıcılar tarafından öncelikle tercih edilirler.

Pigment Pastalar

Uluslararası düzenlemelere uygun olarak üretilen TERRACOLOR® serisi pigment pastalar RTV, LSR ve HTV türü silikon kauçukların renklendirilmesinde, tekstil baskı uygulamalarında ve aynı zamanda RTV silikon mastik ve benzeri mastik ve yapıştırıcıların imalatında kullanılırlar. Renklendirme ve örtücülük performansları mükemmel olan ve yüksek kullanım konforu sunan bu pigment pastalar gıda ve deri ile doğrudan temas eden uygulamalar için de kullanılmakta olup, uluslararası standartlarda yüksek kaliteli imalatlar yapılmasına olanak verirler. 

Silikon Reçineler

Toz ve sıvı alternatiflerde üretilen TERRASIL® RSN silikon reçineler, hem kuru karışımlar, hem de su bazlı ve solvent bazlı sıvı sistemlerde kullanım için geliştirilmiş, yüksek performans, verim ve maliyet odaklı çözümlerdir. Endüstriyel boya, dekoratif cephe boyası, tekstil bası boyası, mürekkep, vernik, cila, tekstürlü boya, hazır sıva, yüksek ısı dayanımlı boya (700°C) ve benzeri kimyasallar için binder olarak, elektronikte yalıtım amaçlı emprenye sıvısı olarak, su bazlı ve solvent bazlı kalıp ayırıcılarda hammadde olarak, kauçuk, kompozit ve silikon kauçuk imalatında ise katkı maddesi olarak kullanılan TERRASIL® RSN silikon reçineler spesifik uygulamalardaki kullanıcı beklentilerini en üst seviyede karşılarlar.

Silanlar, Bağlayıcı Ajanlar

Silan ve silan-siloxane karışımlarından oluşan TERRASIL® SILANE silanlar, yüksek oranda aktif madde içerikli, mamul imalatlarında bağlayıcı ajan ve çapraz bağayıcı olarak kullanılan, sıvı katkı ajanlarıdır. Mekanik, fiziksel ve kimyasal dayanımlar açısından dirençli ve dayanıklı yapılar elde edilmesine olanak veren TERRASIL® SILANE serisi silanlar, RTV silikon mastik, akrilik, poliüretan, polisülfür ve hibrit yapıştırıcı ve mastik, su geçirimsiz yapı kimyasalı, boya, mürekkep, kauçuk, kompozit, silikon kauçuk ve fiberglass endüstrilerinde geniş bir ürün yelpazesi ile kullanım alanı bulurlar.

Yüzey Astarları, Yapıştırıcılar

Yapıştırma amaçlı astar ve yapıştırıcı görevi gören TERRASIL® PRIMER serisi yüzey astarları ve yapıştırıcılar, adisyon tipi kürleşen iki bileşenli LSR ve RTV-2 sıvı silikon kauçukların ve diğer tür elastomerlerin metal, cam, ahşap, kauçuk, kompozit ve benzeri yüzeylere güçlü bir şekilde yapışmasını sağlamak için geliştirilmişlerdir. LSR sıvı silikon kauçuk enjeksiyon döküm yöntemi ile üretilen silikon kompozit izolatör ve parafudr türü elektrik malzemeleri, elektronik aletler, mutfak gereçleri ve otomobil parçaları başlıca kullanım alanlarıdır.

Kalıp Ayırıcılar

Plastik, kauçuk, kompozit, poliüretan, polyester, metal, beton, kil, kum, balmumu, reçine ve benzeri maddelerden kalıp döküm yöntemleri kullanılarak, mamul ve yarı mamul imal eden endüstrilerde kalıp ayırıcılar yoğun olarak kullanılırlar. Kendine özgün imalat şartlarını, kullanıcıların nihai üründe kalite ve maliyet beklentilerini dikkate alan TERRA, performans odaklı ve güvenilir çözümler sunar. Su ve solvent bazlı sistemler olarak üretilen TERRASIL® Mould Release Agent serisi kalıp ayırıcılar yüksek adetlerde ve düşük maliyetlerde, sorunsuz ve kaliteli imalatlar gerçekleştirmek için idealdirler.

Islatıcı Ajanlar

TERRA, boya, mürekkep ve tekstil yardımcı kimyasalları imalatı başta olmak üzere, içine katıldıkları sıvıların püskürme, yüzeye yayılma, yüzey içine nüfuz etme, ıslatıcılık ve örtücülük gibi kritik öneme sahip niteliklerini iyileştirmek için kullanılan etkili çözümler sunar. TERRASIL® SWA Superwetting Agent yüksek konsantrasyonda, su ve solvent bazlı sistemlerde kullanıma uygun, ıslatıcılık, yayıcılık ve derinlemesine nüfuz ettirme etkisi mükemmel bir süper ıslatıcı ajandır.

Parlatıcı Silikon Emülsiyonlar

Plartik, kauçuk, kompozit, metal, ahşap, cam, doğal taş, kumaş, deri ve benzeri yüzeylere parlaklık, canlılık ve renk derinliği gibi özellikler kazandırmak için TERRA, silikon wax, silikon reçine ve modifiyeli silikon yağı karışımlarından geliştirilmiş parlatıcı silikon emülsiyonlar ile bu emülsiyonların içine katmaya uygun kıvamlaştırıcı ajanlardan oluşan kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar. Aynı zamanda boya ve mürekkep imalatında da, boyaya elastikiyet, su iticilik, örtücülük ve parlaklık gibi nitelikler kazandırmak için de kullanılan bu çözümler, yüksek oranda silikon polimeri içerikli, emülsiyon stabilitesi mükemmel, etkili ve ekonomik çözümlerdir.

Kayganlaştırıcı Silikon Emülsiyonlar

Kauçuk ve plastik menşeili mamul imalatında, mamule parlak ve kaygan bir yüzey ile dış etkenlere karşı yüksek direnç ve elastik bir yapı kazandırmak için geliştirilen TERRASIL® RA Release Agent serisi kayganlaştırıcı silikon emülsiyonlar, su bazlı sistemler olarak üretilen, yüksek performanslı, güvenilir ve ekonomik çözümlerdir.

Yayıcı Yapıştırıcı Organik Silikon

Tarım ve ziraat alanındaki uygulamalar için geliştirilen TERRASIL® WA Superspreading & Superwetting serisi yayıcı yapıştırıcı organik silikonlar tarımsal sulama, ilaçlama ve gübreleme işlemlerinde ve aynı zamanda tarım ilacı, sıvı bitki besini gibi kimyasalların imalatında kullanılırlar. TERRASIL® WA serisi yayıcı yapıştırıcı organik silikonlar, sıvıların püskürme, yayılma, ıslatıcılık ve nüfuz etme kabiliyetlerini kayda değer ölçüde iyileştirir, aynı zamanda dolum ve kullanım esnasında karşılaşılan istenmeyen köpük oluşumunu da azaltırlar.

Basınca Duyarlı Silikon Yapıştırıcılar (PSA)

TERRACOAT® RC Release Coating serisi hassas basınca duyarlı (PSA) sıvı silikon yapıştırıcılar ve yüzey kaplama silikonları, özellikle yapışkan bant, etiket, zarf, not kağıdı ve ambalaj gibi malzemelerin imalatında kullanılan, silikon polimer içerikli, inovatif ve esnek çözümlerdir.

Silika Tozları

TERRASIL® SILICA serisi silika katkıları, hafif, nano boyuttaki partiküllerden oluşan, kırık beyaz renkte tozlardır. Mükemmel saflıkta olan bu yüksek kaliteli silika tozları kimyasal bakımndan inert yapıda olmalarından ötürü elektrik ve ısı iletimi yapmazlar.

SOLUTIONS FOR PROFESSIONALS