Working Hours Monday - Friday 08:00-16:00
Toll Free 1800.899.900

Trendleri herkesten önce yakalayın, iş kalitenizi mükemmelleştirin, maliyetleri azaltın

 

TERRAFLUID® serisi linear ve fonksiyonel silikon yağları ve bu yağlardan üretilen yüksek konsantre mikro ve makro silikon emülsiyonu türü TERRASOFT® serisi tekstil yumuşatıcılar pamuk, polyester, naylon, lyocell, keten, yün ve bunların karışımlarından üretilen iplik, örgü, triko ve dokuma kumaşlara çok yumuşak, kaygan ve ipeksi tuşe nitelikleri ile aynı zamanda su emicilk gibi çeşitli işlevsel nitelikler kazandırmak için kullanılırlar.

Toz ve sıvı seçeneklerde üretilen TERRAFOAM® serisi köpük kesiciler, köpük gidericiler tekstil bitim ve tekstil haşıllama proseslerinde hasıl olan istenmeyen köpük oluşumunu kontrol altına almak için idealdirler. En zorlu proses şartlarında dahi güvenle kullanılan bu yüksek nitelikli köpük kontrol sistemleri kumaşta yağlanma, sararma ve renk solgunluğu gibi sorunlar yaşatmadıkları gibi, proses maliyetlerini de ciddi oranda azaltırlar.

Tekstil baskı ve kaydırmazlık işlemleri için geliştirilen TERRACOAT® serisi silikon kauçuklar, iki bileşenli, oda sıcaklığında veya yüksek ısı altında fikse edilerek donan, ipek baskı, klişe baskı, gofre baskı gibi yöntemler ile kullanılan, RTV-2 ve LSR türü sıvı silikon kauçuklardır. Berrak şeffaf renksiz ve kokusuz olan bu tekstil baskı silikonlarını pigment pastalar ile ekonomik olarak renklendirmek mümkündür.

Kullanıcıya özgü proses şartlarını ve nihai üründe hedeflenen nitelikleri gözeterek geliştirilen bu çözümler, tekstilde ön terbiye, bitim, haşıllama, tekstil baskı ve kaydırmazlık uygulamalarında verimliliği ve iş kalitesini artırarak, maliyetleri makul düzeye çekmeyi ve nihayetinde pazardaki rekabet gücünü artırmayı hedefleyen imalatçılar tarafından öncelikle tercih edilirler.

 

UYGULAMALAR

>  Tekstil terbiyesi, apreleme

>  Tekstil bitim

>  İplik ön terbiye

>  Tekstil haşıllama

>  Deri tabaklama

>  Deri wet-end

>  Nonwoven & Fiberfill finishing

>  Elyaf terbiye

>  Tekstil baskı ve kaydırmazlık

>  Köpük kontrolü

>  Tekstil haşıllamada köpük kontrolü

 

ÖNERİLEN ÇÖZÜMLER

>  Linear silikon yağları

>  Fonksiyonel silikon yağları

>  Amino fonksiyonel silikon yağları

>  Hidrofil silikon yağları

>  Mikro silikon emülsiyonları

>  Makro silikon emülsiyonları

>  Silikon reçine emülsiyonları

>  OH polimer emülsiyonları

>  Emülgatörler

>  Köpük kesiciler, köpük gidericiler

>  RTV-2 tekstil baskı silikonları

>  LSR tekstil baskı silikonları

>  Tekstil baskı boyaları

 

 

SOLUTIONS FOR PROFESSIONALS