Working Hours Monday - Friday 08:00-16:00
Toll Free 1800.899.900

Kalıp Alma, Prototipleme, Döküm Kalıbı

Kalıplama, kopyalama, çoğaltma, model tasarımı, prototip imalatı, mimari restorasyon ve tarihi eser onarımı, dökümcülük, heykelcilik, ayakkabı ve terlik taban kalıbı ve silikon kalıp imalatı uygulamaları için TERRA, RTV-2 kalıp silikonu, silikon yağı, katalizör, kıvamlaştırıcı tiksotropik katkı ajanı, pigment pasta, kalıp ayırıcı ve benzeri çözümleri içeren çok yönlü ve kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

Renk, akışkanlık, donma süresi ve sertlik bakımından geniş bir seçenek yeplazesi ile sunulan SILASTOSIL® M serisi RTV-2 kalıp silikonları oda sıcaklığında donan, akışkan, iki bileşenli, yüksek kaliteli RTV sıvı silikon kauçuklardır. Çok yönlü kullanıma uygun bu RTV-2 kalıp silikonları, kullanım konforu, esneklik, dayanım, uygulama alanı ve maliyet unsurları bakımından hedeflenen neticeleri sağladıklarından ötürü hem bireysel, hem de endüstriyel üreticiler tarafından öncelikle tercih edilirler.

Silikon Pres Döküm

Silikon kauçuk teknolojilerine yönelik yenilikçi çözümler üreten TERRA, pres döküm, kompresyon presleme ve katı enjeksiyon döküm uygulamaları için VMQ türü HTV silikon kauçuk hamuru, pigment pasta, katalizör, silika tozu ve kalıp ayırıcı türü çözümleri içeren, kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

FDA, ISO 10993, USP Class VI ve IEC standartlarında ve mekanik, kimyasal, elektriksel ve ısıl dirençler bakımından hedeflenen niteliklerde imalatlar yapılmasına olanak veren bu yüksek nitelikli çözümler imalat verimliliklerinin artırılmasına, ürün performanslarının iyileştirilmesine, inovatif yeni ürünler geliştirilmesine ve maliyetlerin optimize edilmesine destek olurlar.

Silikon Enjeksiyon Döküm

Silikon kauçuk alanında uzman olan TERRA, silikon enjeksiyon döküm ve çok bileşenli silikon enjeksiyon kalıplama uygulamaları için kapsamlı ve yenilikçi çözümler sunar.

Sıvı enjeksiyon döküm amaçlı LSR sıvı silikon kauçuklar, katı enjeksiyon döküm amaçlı HTV silikon kauçuk hamurları, pigment pastalar, peroksit ve platin katalizörler, silika tozları, silikon kauçuk yapıştırıcıları, kalıp ayırıcılar ve sunduğumuz diğer çözümler FDA, IEC, ISO, ISO 10993 ve USP CLASS VI düzenlemelerine uygun, yüksek standartlarda, hedeflenen niteliklerde ve rekabetçi maliyetlerde imalatlar yapılmasına olanak verirler.

Silikon Ekstrüzyon

TERRA, silikon ekstrüzyon uygulamaları için VMQ türü HTV silikon kauçuk hamuru, pigment pasta, peroksit, platin katalizör, silika tozu, pigment pasta, mikronize kalsit ve kalıp ayırıcı türü çözümleri içeren, esnek ve yenilikçi çözümler sunar. 

SILASTOSIL® HTV serisi silikon kauçuk hamurları, TERRACOLOR® serisi pigment pastalar ve sunduğumuz diğer çözümler FDA, ISO 10993, USP Class VI, IEC ve benzeri standartlarda, hedeflenen kalite ve maliyette imalatlar gerçekleştirmek iiçin idealdirler.

Tampon Baskı

Silikon baskı tamponu imalatında kullanılan SILASTOSIL® PP Pad Printing serisi tampon baskı silikonları, oda sıcaklığında kürleşerek donan, akışkan, iki bileşenli RTV-2 sıvı silikon kauçuklardır.

0 ila 30 Shore A arası sertlikte silikon baskı tamponu üretilmesine olanak veren SILASTOSIL® PP serisi RTV-2 tampon baskı silikonları, metal, cam, plastik, kauçuk, kompozit, seramik, ahşap, kumaş ve benzeri yüzeyler üzerine mükemmel kalitede ve optimal maliyette tampon baskılar yapılmasını mümkün kılarlar.

Elektronik Yalıtım Kaplaması

Elektronik parça, elektrikli alet ve aydınlatma malzemesi gibi imalatlarda elektriksel direnç, mekanik mukavemet, ısı direnci, ısıl iletkenlik ve hacim direnci gibi unsurlarda hedeflenen nitelikleri elde etme, ısı, ses, basınç, su ve nem yalıtımı sağlama ve sert ortamlara karşı dayanım sağlama gibi ihtiyaçlara yönelik olarak TERRA kapsamlı ve güvenilir çözümler sunar.

Oda sıcaklığında ve yüksek ısı altında kürleşerek donan RTV ve LSR sıvı silikon kauçuklar, silikon reçineler, silikon yağları, yapıştırıcı astarlar ve katkı maddeleri ve diğer çözümlerimiz elektrik, elektronik ve optoelektronik endüstrilerinin ihtiyaç duyduğu niteliklerde ve uluslararası standartlarda imalatlar gerçekleştirilmesi için idaldirler.

Tekstil Terbiyesi, Apreleme

Tuşe ve işlevsellik kazandırıcı tekstil apreleri ve köpük kontrol sistemleri alanında uzmanlaşan TERRA, doğal ve sentetik iplikler ile bu ipliklerin karışımından mamul tekstillerde yumuşaklık, kayganlık, nemlilik, su emicilik, su iticilik, aşınma ve yırtılma direnci, yıkama dayanımı, kolay ütülenebilirlik ve dikilebilirlik ve kırışmazlık gibi niteliklerin hedeflenen kombinasyonlarda elde edilmesine olanak veren, esnek ve etkili çözümler sunar.

OH fonksiyonel ve aminofonksiyonel silikon yağları, hidrofil silikon yağları, mikro ve makro silikon apreler, elastomerik apreler, nonwoven ve fiberfill finish ajanları, silikonlu ve silicone-free köpük kesici ve köpük gidericiler, ıslatıcı ajanlar, emülgatörler ve sunduğumuz diğer çözümler tekstil apreleme uygulamalarındaki tüm ihtiyaçları eksiksiz karşılarlar.

Deri Terbiyesi, Tabaklama

Deri terbiye işlemlerinde, deriye parlaklık, yağlılık, kayganlık, yumuşak tuşe, esneme kabiliyeti, sürtünme ve çizilme direnci, su ve yağ iticilik ve yaşlanma direnci gibi nitelikler kazandırmak için TERRA, yeni nesil silikon polimerlerden üretilen, etklili ve yenilikçi çözümler sunar. Fonksiyonel silikon yağları, hidrofil silikon yağları ve bu yağlardan geliştirilen yüksek konsantre mikro ve makro silikon emülsiyonları deride hedeflenen niteliklerin sorunsuzca ve ekonomik yoldan elde edilmesi için idealdirler.

İplik Ön Terbiyesi

İplik ön terbiyesi işleminde doğal ve sentetik iplikler ile bunların karışımından mamul ipliklerde ve ayrıca fiberfill ve nonwoven polyester elyaf ürünlerinde kayganlık, parlaklık, ısı dayanımı ve termal stabilite, ısı izolasyonu, sürtünme ve aşınma direnci, kalıcı spiral kıvırcıklık gibi özel nitelikler elde etmek için TERRA, yenilikçi ve kapsamlı çözümler sunar. 

TERRAFLUID® serisi polydimethylsiloxane silikon yağları, TERRASIL® OPE serisi OH polimer emülsiyonları ve elastomerik silikon apreler küresel bilgi birikimleri ve saha tecrübeleri neticesinde geliştirilen, performansları kanıtlanmış, güvenilir ve maliyet odaklı çözümlerdir.

Polyester Elyaf Elastomerik Apre

Polyester elyaf iplik, dolgu elyafı ve nonwoven endüstrilerinde elastomerik apre ve fiberfill finish ajanı olarak kullanılan TERRASOFT® OPE serisi silikon leastomerik apreler, OH polimer emülsiyonu şeklinde üretilen, yenilikçi ve güvenilir çözümlerdir.

Parlaklık, yıkama ve ışık haslığı, kohezyon ve elyaf-metal sürtünmesi, termal stabilite, tarak performansı, geri dönme esnekliği gibi kritik önem taşıyan unsurlarda hedeflenen niteliklerin elde edilmesine olanak veren bu çözümler, sağladıkları fayda ve avantajlardan ötürü elastomerik apre uygulamalarında öncelikle tercih edilirler.

Tekstil Baskı Ve Kaydırmazlık

Uluslararası standartlarda üretilen TERRACOAT® serisi tekstil baskı silikonları ve bu silikonlar ile birlikte kullanılan katkı maddeleri, doğal ve sentetik iplilerden üretilen dokuma ve örgü kumaş giyim tekstilleri, dantel ve elastik bant türü tekstiller, ev tekstil ürünleri ve teknik tekstiller üzerine şeffaf ve renkli desen basmak ve kaydırmazlık etkisi elde etmek için geliştirilmiş, sınırsız tasarım esnekliği ve kullanım konforu sunan, yenilikçi ve güvenilir çözümlerdir.

Dikiş mühürleme, su geçirimsizlik, hava geçirimsizlik, alev dayanımı ve elektriksel yalıtım gibi işlevsel nitelikler elde etmek için de kullanılan TERRACOAT® serisi tekstil baskı silikonları uluslararası mevzuatlara uygun, yenilikçi, kaliteli ve rekabetçi maliyette imalatlar gerçekleştirmek için idealdirler.

Yapı Malzemelerinde Su Yalıtımı, Su Geçirimsizlik

İnşaat sahasındaki uygulamalarda ve yapı malzemesi imalatında, dış etkenlere karşı dirençli, güçlü ve kalıcı su geçirimsizlik niteliği elde edilebilmesi için TERRA, etkili, güvenilir ve maliyet odaklı çözümler sunar. Emprenye sıvısı ve katkı maddesi olarak kullanılan TERRASIL® WR Water Repellant serisi silikon emülsiyonlar ve TERRAFLUID® MH Methyl Hydrogen Siloxane silikon yağları inşaat ve yapı endüstrilerindeki su yalıtımı ve su geçirimsizlik ihtiyaçlarını eksiksiz karşılarlar.

Köpük Kontrolü

Toz ve sıvı formlarda üretilen TERRAFOAM® serisi köpük kesiciler ve köpük gidericiler, tekstil apre süreçlerinden petrol rafinasyon işlemlerine, deterjan ve temizlik maddesi üretiminden yiyecek, içecek ve kağıt endüstrilerine kadar pek çok alanda kullanılan, köpük kesicilik etkinlikleri uluslararası pazarlarda uzun yıllar tecribe edilerek kanıtlanmış, güvenilir ve maliyet odaklı çözümlerdir.

Silikon İzolatör, Parafudr, Kablo Bağlantı Elemanı

Yüksek, orta ve düşük gerilim kompozit silikon izolatör, parafudr ve konektör gibi kablo bağlantı elemanlarının enjeksiyon döküm yöntemi ile üretilmesinde kullanılan SILASTOSIL® LR serisi sıvı LSR silikon kauçuklar, yüksek niteliklerde ve IEC standartlarında üretim yapılmasını garanti eden, kalite sürekliliği garanti altına alınmış, performans ve maliyet odaklı çözümlerdir.

Kalıp Sökümü, Kalıp Ayırıcılık

TERRA tarafından geliştirilen TERRASIL® Mould Release Agent serisi kalıp ayırıcılar, plastik, kauçuk, kompozit, poliüretan, polyester, metal, hafif alaşım metal, çimento, camyünü, taşyünü ve benzeri maddeler ile yapılan kalıplı döküm işlemlerinde kalıptan süratli, sorunsuz ve zayiatsız söküm yapabilmek için geliştirilmiş, etkili ve güvenilir çözümlerdir.

Polyester Jelkot

Doymamış polyester reçinesi ile imal edilen kompozit malzemelerin, özellikle fiberglass cam elyaf takviyeli plastiklerin en üst katmanında yer alan ve yüzey görünümünün kalitesini artırma ve buna ilave olarak malzemenin mekanik, kimyasal ve atmosferik hava koşullarına karşı dayanım performanslarını da iyileştirme amacı taşıyan jelkot işlemleri için TERRA, yüksek saflıkta, nano partikülde silika tozu türü katkı maddelerinden oluşan, kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

TERRASIL® SILICA serisi silika tozları, yüksek saflıkta, nano partiküllü silika tozlarından olup, polyester jelkot uygulamalarındaki tüm gereksinimleri eksiksiz karşılarlar.  

Poliüretan Döküm

Poliüretan döküm ayakkabı ve terlik tabanı, duvar paneli, kartonpiyer, ahşap ve tahta taklidi mobilya ayağı, mobilya süsü, payanda, çerçeve, koltuk süngeri, otomotiv parçası, filtre, tekerlek ve benzeri imalatlar için TERRA, su bazlı ve solvent bazlı kalıp ayrıcılar, RTV-2 kalıp silikonları ve benzeri çözümleri içeren, kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

Silikon reçine emülsiyonu şeklinde, su ve solvent içerikli seçeneklerde üretilen TERRASIL® MRA serisi kalıp ayırıcılar, imalat verimliliği, mamul yüzey kalitesi ve maliyet optimizasyonu hedeflerine ulaşılmasına destek olurlar. Poliüretan döküme uygun, dayanıklı ve uzun ömürlü silikon kalıp imalatı için geliştirilen SILASTOSIL® M serisi RTV-2 kalıp silikonları, kullanım konforu, kalıp söküm kolaylığı, kullanım ömrü ve döküm maliyeti bakımından üretici beklentilerini eksiksiz karşılarlar.

Polyester Döküm

SILASTOSIL® M serisi RTV-2 kalıp silikonları, polyester ve polyester reçine içerikli duvar kaplama paneli, duvar ve tavan süsü, duvar çıtası, ahşap ve tahta taklidi mobilya parçası, dekoratif süs eşyası ve benzeri imalatlarda, döküm amaçlı silikon kalıp üretmek için geliştirilmişlerdir. Oda sıcaklığında donan bu yüksek kaliteli RTV sıvı silikon kauçuklar, donma süresi ve sertlik düzeyi bakımından geniş bir seçenek yelpazesi ile sunulurlar. SILASTOSIL® M serisi RTV-2 kalıp silikonları, tasarım esnekliği, kullanım konforu ve yüksek döküm kalitesi sağlamanın yanında, döküm maliyetini de ciddi oranda düşürürler.

Polyester dökümde kalıp söküm işlemi için geliştirilen TERRASIL® MRA serisi kalıp ayırıcılar, su bazlı ve solvent bazlı seçeneklerde sunulurlar. Püskürtülerek veya fırça ile uygulanan bu güçlü kalıp ayırıcılar kalıptan zayiatsız kolay söküm olanağı sağlar, mamulün doğrudan boyanmasına olanak verir, kalıp ömrünü uzatır ve döküm maliyetini azaltırlar.

SOLUTIONS FOR PROFESSIONALS