Working Hours Monday - Friday 08:00-16:00
Toll Free 1800.899.900

Deri Finisaj

 

TERRA, deri tabaklama, yağlama ve apre aşamalarında kimyasal yoldan derinin niteliklerini iyileştirmek, deriye yağlı, kaygan ve yumuşak bir tutum kazandırmak, parlaklık ve renk bütünlüğü sağlayarak, derinin görünümünü iyileştirmek ve albeni kazandırmak, su ve yağ iticilik nitelikleri vermek, aşınmaya, çizilmeye ve çatlamaya karşı dayanım elde etmek, böylelikle yüksek katma değerli deri ürünleri elde etmek için silikon esaslı kimyasallardan oluşan, özel bir ürün yelpazesi sunar.

Elektrik ve Elektronikte Yalıtım

 

Elektrik ve elektronik malzemeleri üretiminde, malzemeyi su, nem, titreşim, mekanik ve atmosferik basınç, ani ısı değişimi, aşırı yüksek veya düşük ısı, alevlenme ve ark oluşumu gibi etkenlere karşı izole ederek, korumak ve böylelikle malzemenin bakım onarım süresini ve kullanım ömrünü uzatmak için TERRA, silikon esaslı kimyasallardan oluşan, özel bir ürün yelpazesi sunar.

Polyester Filament İplik ve Elyaf Üretimi

 

Polyester iplik ve elyaf tekstil ürünlerinin imalatında, elyaf yapısını güçlendirmek, mukavemet kazandırmak, esneklik vermek, yumuşak ve kaygan tutum nitelikleri sağlamak ve görünümünü iyileştirmek, elyaf lifinin su emilimini dengelemek gibi amaçlara yönelik olarak TERRA, yenilikçi, etkili ve ekonomik çözümler sunar.

Poly(dimethylsiloxane) ve hydroxy-functional silikon yağları, silikon emülsiyonları ve silan türü bağlayıcı ajanlar, Polyester elyaf tekstil ürünlerinde hedeflenen apre niteliklerini ve ideal görünüm kalitesini sağlarlar. Sürdürülebilirlik anlayışı ile geliştirilen bu çözümler, imalatta yüksek verim artışı elde edilmesine, maliyetlerin düşürülmesine, daha çevreci ve daha yüksek katma değerli imalatlar yapılmasına destek olurlar. 

Silikon Kalıplama, Kalıp İmalatı ve Dökümcülük

 

Silikon kalıplama, kalıp imalatı, dökümcülük, prototipleme ve mimari onarım gibi uygulamalar için TERRA, RTV-2 sıvı silikon kauçuk türü kalıp silikonu, silikon yağı, silika tozu, kalıp ayırıcı silikon emülsiyonu ve benzeri imalat yardımcılarından oluşan, entegre çözümler sunar.

Benzersiz bir kullanım konforu sunarak, kullanıcıların hedefledikleri imalat kalitelerini doğrudan elde etmelerine olanak veren SILASTOSIL® M Kalıp Silikonu (RTV-2) ürün yelpazesi, sarf malzemesi kullanımını ve ayrıca fire ve üretim zayiatını da azaltarak, imalat maliyetlerini ciddi oranda düşürmeye destek olur.

Cam Elyaf Güçlendirme ve Reçine Modifikasyonu

 

Cam elyafının yüzeyini iyileştirme, fiber elyaf takviyeli polimer reçine (FRP) ve kompozit malzemelerin üretimi için silan, silika tozu (silikon dioksit) ve benzeri silikon bazlı katkıları içeren, özel bir ürün yelpazesi sunuyoruz.

Sunulan bu üstün nitelikli katkılar, polimerik reçine modifikasyonunda, kompozit üretiminde ve cam elyaf takviyeli malzeme imalatında, mekanik mukavemet, aderans, kimyasal direnç, elektrik direnci ve yüksek ısı direnci bakımından hedeflenen performansların optimal maliyetlerde elde edilmesini mümkün kılarlar.

Kalıp Dökümde Kalıp Ayırıcılık

 

Termoplastik, kauçuk, poliüretan, polyester, polyamid, EVA, faylon, akrilik, melamin, balmumu reçine, alüminyum ve benzeri hammaddeler kullanarak, kalıp döküm yöntemi ile malzeme üreten üreticiler için TERRA, kalıp sökümünü kolaylaştırıcı imalat yardımcılarından oluşan, kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

Silikon esaslı bu kalıp ayırıcı imalat yardımcıları kalıp sökümünü kolaylaştırrken, üretilen malzemede optik ve teknik bakımdan hedeflenen kaliteyi temin ederler. Buna ilave olarak, imalat sürecini hızlandırır, sarf malzemesi tüketimini ve üretim zayiatını azaltır, kalıp kirliliğini minimize eder, kalıp ömrünü uzatır ve neticede kayda değer oranda maliyet düşüşü sağlarlar.

Kauçuk Ekstrüzyon

 

Kauçuk ekstrüzyon işlemiyle EPDM kauçuk fitil, profil, conta, şerit conta, oto silecek lastiği, hortum, konveyör bant ve benzeri ürünler üreten endüstriler için TERRA, silikon içerikli imalat yardımcılarından oluşan, özel bir ürün yelpazesi sunar.

Yağlayıcı, kayganlaştırıcı ve aynı zamanda parlatıcı etkileri olan TERRASIL® RA Silikon Emülsiyonu, üretilen malzemelerde hedeflenen yüzey kalitelerini vermenin yanı sıra, mekanik, kimyasal, ısıl ve radyasyon dirençlerinde de kayda değer ölçüde iyileşme sağlar.

Köpük Kontrolü

 

Köpük kontrolü profesyonel yaklaşım gerektirir. Temizlik maddelerinde leke sökücülük için kontrollü bir köpük oluşumu istenirken, meyve suyu gibi içeceklerin üretiminde karşılaşılan köpük ise ciddi bir sorun teşkil ettiğinden ötürü tamamen önlenmelidir. Islak mendil gibi kişisel bakım ürünlerinde de, kullanım sırasında ciltte köpük oluşması kesinlikle istenmeyen bir gelişmedir.

TERRA, köpük oluşumunu amacına uygun, hedeflenen düzeyde kontrol altına almaya yönelik, etkili ve güvenilir çözümler sunar. Toz, emülsiyon ve yağ formlarında sunulan köpük kesici ve köpük önleyici ajanlar, tekstilden boyaya, yiyecek içecekten kişisel bakım ürünlerine kadar pek çok imalat alanında kullanılırlar. Hedeflenen köpük kesicilik etkinliğini kolayca sağlayan bu çözümler, sıkı bir maliyet kontrolü de sağlarlar.

Metal ve Hafif Alaşımların Dökümü

 

Açık ve kapalı kalıp döküm işlemleriyle metaller ve hafif alaşımlar kullanarak malzeme üreten üreticiler için TERRA, kayganlaştırıcı ve kalıp sökümünü kolaylaştırıcı imalat yardımcılarını içeren, yenilikçi bir ürün yelpazesi sunar.

Hedeflenen imalat kalitesini sağlamanın yanı sıra, imalat sürecini hızlandıran, sarf malzemesi tüketimini azaltan ve ayrıca üretim zayiatını ve fire oranını düşüren bu kalıp ayırıcı imalat yardımcıları, üreticilerin kalite ve maliyetten ödün vermeden Sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarına da destek olurlar.

Polyester Elyaf Elastomerik Apre

 

Polyester elyaf iplik, dolgu elyafı, nonwoven ve fiberfill tekstil malzemeleri üreten üreticiler için, elyaf liflerinin yapısını güçlendirmek, elyafa fiziksel bakımndan özel nitelikler kazandırmak için, buna ilave olarak parlaklık, yıkama ve ışık haslığı bakımından da ürünün optik kalitesini iyileştirmek için, modifiye silikon yağı emülsiyonlarından oluşan, yenilikçi çözümler sunuyoruz.

TERRASOFT® OPE Elastomerik Apre Kimyasalları, polyester elyaf tekstil ürünlerinin üretiminde, yumuşaklık, kayganlık, esneme oranı, hacimsel dolgunluk, mekanik mukavemet, ısı dayanımı, elektriklenme, sıçrama, geri dönme ve kıvırcıklanma etkisi, tarak performansı, parlaklık, yıkama ve ışık haslığı ve su emilimi gibi kriterlede tüm beklentileri eksiksiz karşılarlar.

Poliüretan Köpük Enjeksiyon Kalıplama

 

MDI, MDI/TDI ve TDI tipi, sert, yarı sert ve esnek poliüretan (PU) köpük hammaddeler kullanarak, enjeksiyon kalıplama ve vakumlama gibi tekniklerle ürün üreten endüstriler için TERRA, kalıp ayırıcı görevi gören silikon esaslı imalat yardımcılarından oluşan, özel bir ürün yelpazesi sunar.

Otomotiv, ayakkabı taban, mobilya, yapı, izolasyon, ısıtma ve soğutma, filtre, uçak sanayisi, savunma sanayisi ve ambalaj sektörleri başta olmak üzere, pek çok imalat dalında kullanılan bu kalıp ayırıcı proses yardımcıları, performans ve maliyet odaklı çözümler olup, üreticilerin Sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarında da destek olurlar.

Poliüretan Döküm Amaçlı Kalıp İmalatı

 

Poliüretan hammaddeler kullanarak, açık veya kapalı kalıp döküm teknikleriyle ürün üreten üreticiler için, kalıplama yapmak, döküm kalıbı elde etmek ve ayrıca kalıpta şekilenen ürünün kalıptan ayrılmasını kolaylaştırmak için silikon içerikli malat yardımcılarını içeren, özel bir ürün yepazesi sunuyoruz.

Polyester Döküm Amaçlı Kalıp İmalatı

 

Polyester hammaddeler kullanarak, açık veya kapalı kalıp döküm teknikleriyle ürün üreten üreticiler için, kalıplama yapmak, döküm kalıbı elde etmek ve ayrıca kalıpta şekilenen ürünün kalıptan ayrılmasını kolaylaştırmak için silikon içerikli malat yardımcılarını içeren, özel bir ürün yepazesi sunuyoruz.

Polyester Jelkot

 

Polyester jelkot işlemlerinde ve ayrıca doymamış polyester reçine (UPR) ve fiber elyaf içerikli kompozit ürün imalatlarında, çekme gerilmesi, uzama katsayısı, aşınma mukavemeti, hidrokarbon direnci, asit ve alkalin direnci, ısı dayanımı, Ultraviole direnci ve Ozon direnci bakımından ürünün niteliklerini güçlendirmek ve imalat kalitesini iyileştirmek için, silika tozu (Silikon dioksit) türü performans artırıcı katkıları içeren, kapsamlı bir ürün yelpazesi sunuyoruz.

Pres Döküm & Pres Kalıplama

 

Termoplastik, kauçuk, poliüretan, polyester, alüminyum, zamak ve benzeri termal döküm elastomerler ve hafif alaşımlar kullanarak, pres döküm, kalıplama ve basınçlı döküm teknikleriyle ürün üreten endüstriler için TERRA, kalıpta şekillenen ürünün kalıptan ayrılmasını kolaylaştırıcı imalat yardımcılarını içeren, özel bir ürün yelpazesi sunar.

Silikon yağı ve silikon reçine türü hammaddeler kullanılarak, su ve solvent bazlı seçeneklerde üretilen TERRASIL® RA silikon emülsiyonları, kullanım konforu, kalıp ayırıcılık etkinliği, imalat kalitesi, kalıp kirliliği, maliyet kontrolü ve Sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmak bakımından pres döküm işlemlerindeki tüm ihtiyaçları eksiksiz karşılarlar.

HTV Silikon Kauçuk Pres Kalıplama

 

Silikon kauçuk hamuru (HTV) kullanarak, pres kalıplama tekniğiyle malzeme üreten üreticiler için TERRA, kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

SILASTOSIL® HTV serisi dolgusuz, şeffaf renksiz, saf silikon kauçuk hamurları (HTV), hamur şeklinde silikon kauçuk boyaları, kürleme ajanı olarak kullanılan pasta formunda peroksitler, mukavemet artırıcı silika tozları, kalıp sökümünü kolaylaştırma amaçlı kalıp ayrıcı ajanlar ve sunulan diğer imalat yardımcıları, hedeflenen imalat kalitelerinin optimal maliyetlerde elde edilmesini garanti ederler.

HTV Silikon Kauçuk Ekstrüzyon

 

Silikon kauçuk hamuru (HTV) kullanarak, ekstrüzyon tekniğiyle malzeme üreten üreticiler için TERRA, kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

SILASTOSIL® HTV serisi dolgusuz, şeffaf renksiz, saf silikon kauçuk hamurları (HTV), hamur şeklinde silikon kauçuk boyaları, kürleme ajanı olarak kullanılan pasta formunda peroksitler, mukavemet artırıcı silika tozları, kalıp sökümünü kolaylaştırma amaçlı kalıp ayrıcı ajanlar ve sunulan diğer imalat yardımcıları, hedeflenen imalat kalitelerinin optimal maliyetlerde elde edilmesini garanti ederler.

LSR Sıvı Silikon Kauçuk Enjeksiyon Kalıplama

 

Sıvı enjeksiyon kalıplama teknikleriyle malzeme üreten üreticiler için TERRA, LSR türü sıvı silikon kauçuk hammaddeleri ve çeşitli katkı maddelerini kapsayan, performans ve maliyet odaklı çözümler sunar.

Sertlik, akışkanlık ve teknik özellikler bakımından geniş bir yelpazeyle sunulan SILASTOSIL® LR serisi Sıvı Silikon Kauçuk (LSR) hammaddeler, sıvı formdaki silikon kauçuk boyaları (Pigment pastalar) ve sunduğumuz diğer imalat yardımcıları, otomotivden medikale kadar pek çok imalat dalında kullanılırlar. FDA, ISO, IEC ve UL 94 standartlarının gereklerine uygun, yüksek adette ve hedeflenen nitelikte imalatlar yapılmasına olanak veren bu çözümler, yüsek adetli ve maliyet odaklı imalatlar için idealdirler.

Silikon Kauçuk Yapıştırma

 

TERRA, silikon kauçukları cam, metal, hafif alaşım, plastik, kauçuk, kompozit, ahşap ve kumaş gibi yüzeylere yapıştırma görevi gören çözümleri içeren, yenilikçi bir ürün yelpazesi sunar.

Silikon Baskı Tamponu Üretimi

 

Tampon baskıda kullanılan silikon tampon, mürekkep transferini sağlayan temel elemandır. Bu nedenden ötürü tamponun şekli, sertliği, yüzey kalitesi ve silikon tipi çok önemlidir. Bu alandaki ihtiyaçları gözeten TERRA, tampon baskı silikonu imalatı için RTV-2 Sıvı Silikon Kauçuk türü hammaddelerden ve düşük viskoziteli silikon yağlarından oluşan, özel bir ürün yelpazesi sunar.

İki farklı sertlik seçeneğiyle sunulan SILASTOSIL® PP Tampon Baskı Silikonu (RTV-2) ve içine katılan düşük viskoziteli silikon yağları, plastik, kauçuk, metal, hafif alaşım, cam, pleksiglas, seramik, ahşap, kumaş ve deri yüzeylere mükemmel uyum sağlayan silikon baskı tamponlarının hedeflenen nitelik ve maliyetlerde üretilmesini garanti ederler.

Tekstil Terbiye

 

Moda dünyasında renk ve stil akımlarının yanı sıra, giyim konforu ve işlevsellik bakımından tüketici beklentilerini karşılayan apre nitelikleri de talepleri yönlendirici faktörlerdir.

Yeni nesil silikon polimerlerden üretilen TERRASOFT® serisi Tekstil Yumuşatıcı Apre Kimyasalları, iplik ve kumaşlara yumuşak, kaygan tutum (tuşe) nitelikleri kazandırır, canlılık ve parlaklık verir, yıkama ve renk haslıklarını iyileştirir, ve bunlara ilave olarak kullanım amacına uygun işlevsel özellikler kazandırırlar.

Tekstil Baskı Ve Kaydırmazlık

 

İpek baskı, serigrafi baskı, klişe baskı, kabartma gofre baskı, enjeksiyon baskı, sıvama, laminasyon ve kalenderleme teknikleriyle tekstillerin üzerine yapılan baskı işlemleri için TERRA, yüksek kullanım konforu da sunan, performans ve maliyet odaklı çözümler sunar.

TERRACOAT® tekstil baskı silikonları ve baskı boyaları baskı detayı, kaydırmazlık etkisi, su geçirimsizlik, güç tutuşurluk, aşınma mukavemeti, asit ve alkalin dayanımı, UV direnci, ozon direnci, ütüleme ve yıkama dayanımı, parlaklık ve yumuşaklık gibi unsurlar bakımından gerekleri eksiksiz karşılarlar. Fire oranını ve sarf malzemesi tüketimini azaltan ve sıkı bir maliyet kontrolü sağlayan bu çözümler, biyouyumluluk ve hijyen gereklerine uygun olup, bebek çocuk tekstil ürünlerinin ve medikal tekstillerin üretiminde de güvenle kullanılırlar.

Web Ofset Baskı

 

Heatset web ofset baskı süreçlerinde, kağıdın mürekkep emilimini dengelemek, silindirlerden geçişini kolaylaştırmak, metal sürtünme katsayısını düşürerek, kağıttaki ısı oluşumunu ve yırtılma riskini azaltmak, ve ayrıca silindirlerde korozyon oluşumunu önlemek için TERRA, silikon yağı emülsiyonu türü proses yardımcılarını içeren, özel bir ürün yelpazesi sunar.

İnşaatlarda ve Yapı Malzemelerinde Su Yalıtımı, Su Geçirimsizlik

 

TERRA, yapılarda, mevcut yüzeyleri su geçirimsiz hale getirmek, ayrıca su iticilik sağlayan yapı kimyasalı veya su geçirimsiz yapı malzemesi üretmek için silan, siloksan ve silikon esaslı kimyasallardan oluşan, özel bir ürün yelpazesi sunar.

Su, tuz, klor ve alkali kaynaklı yıpranmalara karşı etkili ve kalıcı bir koruma kalkanı oluşturan bu su iticilik sağlayıcı kimyasallar, su ve nemin sebep olduğu olumsuz etkilere, donma-çözünme döngüsü kaynaklı hasarlara ve korozyona karşı etkili bir koruma sağlarlar.

Elektriksel İletkenlik ve Yalıtkanlık

 

TERRA, elektrikli ve elektronik malzemelerde elektriksel özdirenç, iletkenlik ve yalıtkanlık bakımından hedeflenen değerlerin elde edilmesini sağlayan silikon polimerlerden, silikon elastomerlerden ve çeşitli katkı maddelerinden oluşan, özel bir ürün yelpazesi sunar.

UL 94, IEC, ANSI ve ISO gerekleri dahilinde imalatlar yapılmasını temin eden bu yenilikçi çözümler aynı zamanda sıkı bir maliyet kontrolü de sağlarlar.

SOLUTIONS FOR PROFESSIONALS