Working Hours Monday - Friday 08:00-16:00
Toll Free 1800.899.900

Silikon Yağları

0.65cst ile 1.000.000cst aralığında viskozite seçenekleri ile sunulan TERRAFLUID® serisi silikon yağları mükemmel saflık düzeyinde olan, berrak şeffaf, renksiz, kokusuz, en ileri silikon teknolojileri ile üretilen, yüksek kaliteli silikon yağlarıdır. 

Mekanik, kimyasal, elektriksel ve ısıl dirençler ve atmosferik koşullar bakımından mükemmel niteliklere sahip olan TERRAFLUID® serisi silikon yağları, -60ºC ila +300ºC aralığında ve en zorlayıcı şartlarda dahi eşsiz performanslar sergiler, stabil yapılarını ve niteliklerini uzun süre korurlar.

OH Polimerler

Silanol terminated silicone fluid, hydroxy terminated polydimethylsiloxane ve hydroxy silicone oil olarak tanımlanan TERRAFLUID® OHP serisi OH polimerler, su berraklığında şeffaf, renksiz, kokusuz, zararlı ve toksik maddeler içermeyen, -60°C ila 250°C aralığında stabilitesini ve elastikiyetini koruyabilen, mekanik, kimyasal, elektriksel ve ısıl dirençler bakımından eşsiz performanslar sergileyen ve OH içeriği yüksek olan OH fonksiyonel silikon yağlarıdır.

Tekstil Yumuşatıcılar

Yeni nesil TERRAFLUID® serisi fonksiyonel silikon yağları ile bu yağlardan üretilen yüksek konsantre TERRASOFT® serisi mikro ve makro silikon emülsiyonlar, tekstil yumuşatıcı apre, fiberfill finisaj ajanı ve elastomerik apre olarak kullanılan, etkili ve güvenilir çözümlerdir.

Kullanıcıların yumuşak ve kaygan tuşe talepleri ve proses şartları gözetilerek geliştirilen bu çözümler imalat verimliliğini artırmak, ürün niteliklerini geliştirmek, silikon sarfiyatını azaltmak ve maliyetleri optimize etmek için idealdirler.

Köpük Kesiciler, Köpük Gidericiler

Endüstriyel imalatlarda karşılaşılan köpük oluşumunu kontrol altına almak veya tümden önlemek için TERRA, toz ve sıvı formlarda, silikonsuz (silicone-free) veya silikon esaslı seçeneklerde üretilen, kapsamlı ve güvenilir çözümler sunar.

TERRAFOAM® serisi köpük kesici ve köpük giderici ajanlar ve köpük kesici TERRAFLUID® serisi silikon yağları tekstil apreleme ve haşıllama, atık su arıtma, petrokimya, deterjan, temizlik ve yüzey bakım ürünleri, boya, mürekkep, kozmetik, yiyecek ve içecek ve metal kesme sıvısı gibi endüstriler için ideal çözümlerdir. Bu çok yönlü köpük kontrol sistemleri, kullanım konforu, köpük kesme gücü, ortam şartlarına uyum, imalat verimliliği, çıktı performansı, maliyet optimizasyonu, çevre duyarlılığı ve yasal mevzuatlara uygunluk gibi unsurlar bakımından öncelikle tercih edilirler.

Su Yalıtım ve Su Geçirimsizlik Katkıları

TERRASIL® WR Water Repellent serisi su iticiler inşaat, yapı elemanı, yapı kimyasalı, yüzey bakım kimyasalı, tekstil ve deri gibi imalatlarda, su iticilik ve su geçirimsizlik sağlama amaçlı emprenye sıvısı veya katkı maddesi olarak kullanılırlar.

Silikon Kauçuklar

Silikon kauçuk teknolojilerinde uzmanlaşan TERRA, bireysel ve endüstriyel amaçlı imalatlara yönelik olarak, RTV, LSR ve HTV türü silikon kauçuklar ile çeşitli silikon kauçuk katkılarından ve proses yardımcılarından oluşan kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

Mekanik, kimyasal, elektriksel ve ısıl dayanımlar bakımından hedeflenen neticelerin elde edilmesine olanak veren ve aynı zamanda etkin bir maliyet kontrolü sağlayan bu çözümler işinde farklılaşmak ve rekabette öne geçmek isteyen üreticiler tarafından öncelikle tercih edilirler.

Pigment Pastalar

FDA ve benzeri uluslararası düzenlemelere uygun üretilen TERRACOLOR® serisi pigment pastalar RTV, LSR ve HTV türü silikon kauçukların renklendirilmesinde, tekstil baskı uygulamalarında ve aynı zamanda RTV silikon mastik ve benzeri mastik ve yapıştırıcıların imalatında kullanılırlar. Renklendirme ve örtücülük performansları mükemmel olan ve yüksek kullanım konforu sunan bu pigment pastalar gıda ve deri ile doğrudan temas eden uygulamalar için de kullanılmakta olup, uluslararası standartlarda yüksek kaliteli imalatlar yapılmasına olanak verirler. 

Silikon Reçineler

Toz ve sıvı seçeneklerde sunulan TERRASIL® RSN serisi silikon reçineler, hem kuru karışımlarda, hem de su veya solvent bazlı sıvı sistemlerde kullanım için geliştirilmiş, performans ve verimlilik odaklı çözümlerdir.

TERRASIL® RSN serisi silikon reçineler inşaat boyaları, dekoratif boyalar, toz boyalar, deniz boyaları, yat boyaları, mürekkepler, hazır sıvalar, yüksek ısı dayanımlı boyalar (700°C) ve benzeri imalatlarda bağlayıcı binder olarak, elektronik alanında yalıtım amaçlı emprenye sıvısı olarak, kalıp ayırıcı imalatında hammadde olarak, kauçuk, kompozit ve silikon kauçuk imalatında ise performans artırıcı katkı maddesi olarak kullanılırlar.

Silanlar, Bağlayıcı Ajanlar

Bağlayıcı ajan ve çapraz bağlayıcı olarak kullanılan TERRASIL® SILANE serisi silanlar ve silane-siloxane karışımları, yüksek saflıkta, etken madde içeriği yüksek, sıvı katkı ajanlarıdır.

Mekanik, fiziksel, kimyasal ve elektriksel dirençler bakımından dayanıklı yapılar elde edilmesine olanak veren TERRASIL® SILANE serisi silanlar, silikon kauçuk, akrilik esaslı, poliüretan esaslı, polisülfür esaslı, MS polymer esaslı mastik ve yapıştırıcı, RTV silikon mastik, boya, silikonlu boya, mürekkep, cila, vernik, yüzey bakım kimyasalı, yapı kimyasalı, hazır sıva, plastik, termoplastik, kauçuk, kompozit, poliüretan, polyester, polyethylene, fiberglas ve benzeri imalatlarda çok geniş bir seçenek yelpazesi ile kullanıırlar.

Yüzey Astarları, Yapıştırıcılar

TERRASIL® PRIMER serisi yapıştırıcı yüzey astarları ve silikon kauçuk katkıları, silikon kauçuk nesneleri birbirleri ile veya ahşap, metal, cam, plastik, kauçuk, kompozit ve kumaş türü yüzeylere kalıcı olarak yapıştırmak için geliştirilmiş, yenilikçi ve güvenilir çözümlerdir.

Silikon kompozit izolatör, silikon kablo ve kablo bağlantı elemanı, silikon mutfak gereci, silikon hortum, medikal ambu seti, PCB kart, ve benzeri imalatlarda kullanılan TERRASIL® PRIMER serisi yüzey astarları ve yapıştırıcılar sağladıkları fayda ve avantajlardan ötürü silikon kauçuk malzeme imalatlarında öncelikle tercih edilirler.

Islatıcı Ajanlar

TERRA, boya, mürekkep ve tekstil yardımcı kimyasalları imalatı başta olmak üzere, içine katıldıkları sıvıların püskürme, yüzeye yayılma, yüzey içine nüfuz etme, ıslatıcılık ve örtücülük gibi kritik öneme sahip niteliklerini iyileştirmek için kullanılan etkili çözümler sunar. TERRASIL® SWA Superwetting Agent yüksek konsantrasyonda, su ve solvent bazlı sistemlerde kullanıma uygun, ıslatıcılık, yayıcılık ve derinlemesine nüfuz ettirme etkisi mükemmel bir süper ıslatıcı ajandır.

Parlatıcı Silikon Emülsiyonlar

Kauçuk, metal, cam, ahşap, taş, beton, iplik, kumaş, deri ve benzeri yüzeylerde parlaklık, su iticilik, elastikiyet  ve benzeözellikler kazandırmak için TERRA, silikon wax, silikon reçine ve silikon yağı emülsiyonu türü parlatıcı silikon emülsiyonlar ile bu emülsiyonlarda kullanılan kıvam artırıcı ve bakteri koruyucu katkılardan oluşan kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

Kauçuk, plastik, kompozit, vinyl, metal, cam, ahşap, taş, beton, iplik, kumaş, deri ve benzeri yüzeylere parlaklık kazandırmak için kullanılan bu çözümler ayrıca boya, mürekkep ve kauçuk imalatlarında da mekanik mukavemet, homojen yüzey yayılımı, kapatıcılık ve örtücülük, su iticilik, asit direnci, UV dayanımı ve elastikiyet gibi nitelikler elde etmek için idealdirler.

Kayganlaştırıcı Silikon Emülsiyonlar

Plastik, kauçuk, kompozit, poliüretan, polyester, kağıt ve benzeri mamullerin imal edilmesi ve ayrıca heatset web offset printing matbaa baskı uygulamaları için geliştirilen TERRASIL® RA Release Agent serisi silikon emülsiyonlar, su bazlı, kokusuz, solvent içermeyen, etken madde içeriği yüksek olan konsantre sıvılardır.

Kalıp Ayırıcılar

TERRASIL® Mold Release Agent serisi kalıp ayırıcılar, otomotiv, ayakkabı ve terlik tabanı, mobilyacılık, koltuk, yapı malzemeleri, sünger, konveyör bant ve poliüretan filtre sektörleri başta olmak üzere, plastik, kauçuk, kompozit, poliüretan, termo plastik poliüretan (TPU), polyester, EVA, hafif alaşım metal, beton ve benzeri döküm uygulamaları gerçekleştiren imalat sanayilerinde, kalıp söküm işlemleri için geliştirilmiş çözümlerdir.

Su bazlı ve solvent bazlı seçeneklerde üretilen TERRASIL® MRA serisi kalıp ayırıcılar, imalat verimliliğinin artırılmasına, hedeflenen mamul kalitesinin elde edilmesine ve maliyet optimizasyonu sağlanmasına destek olurlar.

Yayıcı Yapıştırıcı Organik Silikon

Tarım ve ziraat alanındaki uygulamalar için geliştirilen TERRASIL® WA Superspreading & Superwetting serisi yayıcı yapıştırıcı organik silikonlar tarımsal sulama, ilaçlama ve gübreleme işlemlerinde ve aynı zamanda tarım ilacı, sıvı bitki besini gibi kimyasalların imalatında kullanılırlar. TERRASIL® WA serisi yayıcı yapıştırıcı organik silikonlar, sıvıların püskürme, yayılma, ıslatıcılık ve nüfuz etme kabiliyetlerini kayda değer ölçüde iyileştirir, aynı zamanda dolum ve kullanım esnasında karşılaşılan istenmeyen köpük oluşumunu da azaltırlar.

Basınca Duyarlı Yapıştırıcılar (PSA)

TERRA, yapışkan bant, basınca duyarlı yapışkanlı etiket, zarf, yara bandı ve benzeri malzemelerin imalatına yönelik olarak, Pressure Sensitive Adhesive (PSA) olarak adlandırılan basınca duyarlı yapıştırıcıların ve yapışkanlık verici laminasyon sıvılarından oluşan, spesifik bir ürün yelpazesi sunar.

Silika Tozları

TERRASIL® SILICA serisi silika tozları, mükemmel saflıkta, olağanüstü hafif, nano boyuttaki mikronize partiküllerden oluşan, beyazımsı renkte silikon dioksit (SiO2) tozlarıdır. Ürün reçetelerinde mekanik, elektriksel, fiziksel ve reolojik özellikler bakımından hedeflenen değerlere ulaşılmasını sağlayan bu yüksek kaliteli silika tozları, kimyasal bakımndan inert yapıda olmalarından ötürü elektrik ve ısı iletimi de yapmazlar.

Katalizörler

TERRA, silikon kauçuk, poliüretan ve polyester imalatlarına yönelik olarak, katalizör türü kürleştirici katkı maddelerinden oluşan kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

SOLUTIONS FOR PROFESSIONALS