Working Hours Monday - Friday 08:00-16:00
Toll Free 1800.899.900

Silikon Yağı

 

Silikon yağları, mekanik, atmosferik, kimyasal, elektriksel ve termal dirençler ve ısı dayanımı bakımından mineral ve bitkisel yağlara kıyasla çok daha yüksek performanslar sergilerler. Aşırı ısı seviyeleri, yüksek veya alçak basınç ve elektromanyetik radyasyon gibi zorlu şatlarda dahi stabil yapılarını uzun süre koruyabilirler.

TERRA, kullanım amacına uygun, mükemmel saflıkta ve birinci sınıf kalitede silikon yağlarından oluşan, kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar. Tekstil, deri, otomotiv, kişisel bakım ürünü, kozmetik, yiyecek, içecek, medikal, kimya, elektrik, elektronik ve benzeri, hemen hemen tüm imalat dallarında kullanılan bu silikon yağları, daha verimli, daha çevreci ve daha yüksek katma değerli imalatlar yapılmasına ve aynı zamanda etkin bir maliyet kontrolü sağlanmasına olanak verirler.

OH Polimer & OH Polimer Emülsiyonu

 

TERRA, hydroxyl functional (Si-OH) silikon yağları ile bu yağlardan üretilen silikon emülsiyonlarını içeren, özel bir ürün yelpazesi sunar.

RTV silikon mastik, kinetik kum, çocuk oyun hamuru, Polyester elyaf (PES) ve PES/Cotton iplik, fiberfill ve nonwoven elyaf tekstil ürünü, kalıp ayırıcı ajan, cam yünü ve taş yünü ısı yalıtım malzemesi, boya, mürekkep ve benzeri imalatlar için ideal olan bu çözümler, parlaklık, kayganlık, sürtünme direnci, ısı dayanımı, esneme oranı, su iticilik, su, nem ve çevre koşullarına karşı dayanım, termal yalıtım ve adezyon gibi özellikler bakımından hedeflenen performanslara ulaşılmasını garanti ederler. Ayırca etkin bir maliyet kontrolü sağlanmasına da destek olurlar.

Elastomerik Apre Kimyasalları

 

TERRASOFT® OPE serisi Elastomerik Apre Kimyasalı, polyester (PES) iplik, cam elyaf kumaş, polar kumaş, boncuk elyaf, dolgu elyafı, tela, filtrasyon malzemesi, jeotekstil ürünü, cam yünü ve taş yünü izolasyon malzemeleri gibi imalatlarda ve ayrıca boya ve mürekkep gibi ürünlerin formülasyonunda kullanılan, hydroxyl (Si-OH) functional silikon yağı emülsiyonudur.

Polyester elyafta lif yapısını güçlendiren, esneklik ve kayganlık veren, parlaklık, ışık ve renk haslıklarını iyileştirerek, geliştiren ve su emilimini dengeleyen TERRASOFT® OPE, etkin bir maliyet kontrolü sağlanmasına ve Sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşılmasına da destek olur.

Tekstil Yumuşatıcı Apre Kimyasalları

 

Moda dünyası, desen, renk ve stil yönelimlerinin yanı sıra, giyim konforunu ve kullanım amacına uygun apre niteliklerini de önemser. Ütü gerektirmeyen, terletmeyen ve renkleri solmayan gömlekler, su ve leke tutmayan ceketler, form ve rengini uzun süre koruyan kazaklar, yumuşak, dolgun ve su emiciliğini kaybetmeyen havlular...

Tekstillere kimyasal yoldan yumuşak, kaygan tutum özellikleri kazandırmak, görünümlerini değiştirerek, iyileştirmek ve yüksek katma değer sağlayan özel apre nitelikleri elde etmek için silikon esaslı apre kimyasalları üreten TERRA, teknolojik yenilikleri bünyesine katan ve Sürdürülebilirlik anlayışını destekleyen, entegre çözümler sunar.

Renk Koyulaştırıcı ve Parlaklık Kazandırıcı Apre Kimyasalları

 

Boyanmış tekstil ürünlerinde çeşitli nedenlerle oluşmuş abraj, yani hatalı, dalgalı boyama, renk solgunluğu ve matlık sorunlarını gidermek, dalgalanma olmayan tek tip renk oluşumları ile dayanıklı renk haslıkları ve renk yoğunlukları elde etmek için TERRA' nın çözümlerine güvenebilirsiniz.

TERRASOFT® serisi Renk Koyulaştırıcı ve Parlaklık Kazandırıcı Apre Kimyasalları, yeni nesil silikon yağlarından üretilen, abraj sorunlarını gidermek için geliştirilmiş, üstün nitelikli silikon emülsiyonlardır. Tekstillerin yıkama dayanımlarını ve UV dirençlerini de iyileştiren bu çok yönlü apre kimyasalları, denim gibi sert kumaşların yumuşak, kaygan tutum niteliklerini ve esneme kabiliyetlerini de geliştirirler.

Tekstil Baskı Silikonu

 

Desen vermek, kaydırmazlık sağlamak, su geçirimsizlik ve güç tutuşurluk gibi özellikler elde etmek için kumaş üzerine silikon baskı ve kaplama uygulamaları yapmak için TERRA, sıvı silikon hammaddelerden ve çeşitli katkılardan oluşan, özel bir ürün yelpazesi sunar.

TERRACOAT® serisi tekstil baskı silikonları ve sunulan diğer imalat katkıları, cilt ile uzun süreli temasa ve hijyen gereklerine uygun olup, görsel kalite ve dayanım bakımından hedeflenen baskı niteliklerinin kolayca elde edilmesini ve aynı zamanda rekabetçi maliyetlerde imalatlar yapılmasını garanti ederler.

Köpük Kesici ve Köpük Önleyici Ajanlar

 

Köpük kontrolü uzmanlık gerektirir. Temizlik maddelerinde leke sökücülük sağlamak için kontrollü bir köpük oluşumu gerekirken, meyve suyu gibi ürünlerin üretiminde karşılaşılan köpük oluşumu ciddi sorunlara sebebiyet vermesi nedeniyle tamamen önlenmesi gereken bir husustur. Keza ıslak mendil gibi kişisel bakım ürünlerinin kullanımı esnasında ciltte oluşan köpük oluşumu da kesinlikle istenmeyen bir olgudur.

Amacına uygun, etkin bir köpük kontrolü sağlamadaki ihtiyaçları iyi bilen TERRA, etkili ve güvenilir çözümler sunar. Toz ve sıvı formlardaki köpük kesici ajanlar, tekstilden boyaya, yiyecek ve içecekten kişisel bakım ürünlerine kadar çok geniş bir yelpazede kullanılırlar.

Su Yalıtım ve Su Geçirimsizlik Katkıları

 

Su yalıtımı sağlayıcı yapı kimyasalı, su geçirimsiz inşaat malzemesi, cam yünü ve taş yünü ısı yalıtım malzermesi, boya, astar, vernik, cila, mürekkep, yüzey bakım, koruma ve temizlik maddesi,  oto bakım ürünü, teknik tekstil ürünü ve benzeri imalatlar için TERRA, silikon esaslı kimyasallardan oluşan, özel bir ürün yelpazesi sunar.

Fonksiyonel silikon yağları ve reçineler kullanılarak, su bazlı ve solvent bazlı seçeneklerde üretilen TERRASIL® WR serisi su yalıtım ve su geçirimsizlik katkıları ve TERRASIL® SILANE serisi silanlar, su iticilik ve su geçirimsizlik sağlama amaçlı uygulamalarda hedeflenen performansların doğrudan elde edilmesine olanak verirler.

Silikon Kauçuk Elastomerler

 

Silikon kauçuk türü elastomerler mekanik, kimyasal, elektriksel ve ısıl dirençler bakımından oldukça dayanıklı maddeler olup, özellikle silikon kalıplama, kalıp imalatı, dökümcülük, elektriksel yalıtım, kumaş üzeri baskı ve kaydırmaz kaplama gibi uygulamalarda ve aynı zamanda silikon kauçuk esaslı malzemelerin üretiminde kullanılırlar.

Silikon esaslı kimyasal madde tedariğinde uzman olan TERRA, sıvı ve hamur formundaki silikon kauçuklar ile silikon kauçuk boyaları, silikon yağları, silika tozları, silikon reçineler ve kalıp ayırıcılar gibi diğer imalat yardımcılarını da içeren, kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

Kalıp Silikonu (RTV-2)

 

Silikon kalıplama, döküm kalıbı imalatı, prototip geliştirme ve mimari restorasyon gibi uygulamalar için TERRA, oda ısılarında kürlenerek donan, iki bileşenli, RTV-2 sıvı slikon kauçuk türü imalat yardımcılarından ve bunlarla birlikte kullanılan çeşitli katkı maddelerinden oluşan, kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

Sertlik düzeyi bakımından geniş bir seçenek yelpazesiyle sunulan SILASTOSIL® M serisi Kalıp Silikonu (RTV-2), kullanım kolaylığı, donma süresi, dayanım, çekme oranı, esneklik, söküm kolaylığı, kullanım ömrü ve döküm maliyeti bakımından kullanıcıların tüm beklentilerini eksiksiz karşılar.

Elektronik Yalıtım ve Enkapsülasyon Silikonu (RTV-2)

 

Elektrik, elektronik, aydınlatma ve endüstriyel otomasyon malzemeleri imalatında, neme, suya, darbeye, basınca, ısı aşırılıklarına, radyasyona ve Ultraviole ışınlarına, ağır hava koşullarına ve alevlenme ve ark oluşumu risklerine karşı koruma sağlama amaçlı yapılan kaplama ve dolgu uygulamaları için çözümler üreten TERRA, iki bileşenli, RTV-2 sıvı silikon kauçuk türü imalat yardımcılarından oluşan, özel bir ürün yelpazesi sunar.

SILASTOSIL® EP serisi Elektronik Yalıtım ve Enkapsülasyon Silikonu (RTV-2), elektrik ve elektronik malzemeler için belirlenmiş olan UL94, IEC ve ISO standartlarına uygun, hedeflenen niteliklerde ve rekabetçi maliyetlerde imalatlar yapılmasını garanti eder.

Tampon Baskı Silikonu (RTV-2)

 

Tampon baskı uygulamalarında kullanılan silikon tampon, mürekkep transferini sağlayan temel elemandır. Bu nedenden ötürü tamponun sertliği, şekli, yüzey kalitesi ve silikon tipi çok önemlidir. Bu alandaki ihtiyaçları iyi bilen TERRA, silikon baskı tamponu imalatına uygun, iki bileşenli, RTV-2 sıvı silikon kauçuk türü imalat yardımcılarından ve bunların içine katılan düşük viskoziteli silikon yağlarından oluşan, özel bir ürün yelpazesi sunar.

SILASTOSIL® PP Tampon Baskı Silikonu (RTV-2) ürün yelpazesi, kaliteli baskı veren, dayanıklı ve uzun ömürlü silikon baskı tamponlarının üretilmesi için geliştirilmiş, üstün nitelikli ve aynı zamanda ekonomik çözümleri içerir.

Sıvı Silikon Kauçuk (LSR)

 

Sıvı Silikon Kauçuk (LSR) hammaddeler kullanarak, enjeksiyon kalıplama tekniğiyle ürün üreten üreticiler için TERRA, yenilikçi bir ürün yelpazesi sunar.

FDA, ISO, IEC ve UL 94 standartlarına uygun LSR türü sıvı silikon kauçuklar ve silikon kauçuk boyaları (pigment pastalar) mutfak gerecinden bebek gelişim destek malzemesine, otomotiv malzemerinden elektrik ve elektronik ürünlere kadar pek çok imalat dalında kullanılırlar. Hedeflenen niteliklerde imalatlar yapılmasını garanti eden bu çözümler, sıkı bir maliyet kontrolü sağlanmasına da destek olurlar.

Silikon Kauçuk Hamuru (HTV)

 

HTV silikon kauçuk hamuru kullanarak, pres kalıplama, enjeksiyon ve ekstrüzyon gibi tekniklerle ürün üreten üreticiler için TERRA, performans ve maliyet odaklı çözümler sunar.

Uygulama tekniğine ve kullanım amacına uygun seçeneklerde sunulan SILASTOSIL® HTV serisi silikon kauçuk hamuru, imalatlarda hedeflenen niteliklere rekabetçi maliyetlerde ulaşılmasını sağlayarak, üreticilere ihtiyaç duydukları yüksek rekabet gücünü kazandırırlar.

Pigment Pasta

 

Silikon kauçuk, akrilik, poliüretan, polisülfür, MS polymer ve hibrit hanmmaddeler kullanılarak yapılan imalatlara yönelik olarak TERRA, sıvı ve hamur formundaki boya pigmentlerinden oluşan, özel bir ürün yelpazesi sunar.

Yapışma Sağlayıcı Katkı

 

Silikon kauçukları birbirleri ile veya metal, cam, seramik, porselen, plastik, kauçuk, kompozit veya ahşap türü yüzeylere yapıştırmak için özel çözümler sunmaktayız.

Silikon kauçukların içine katılabildikleri gibi, yüzey astarı olarak da kullanılabilen bu polimer esaslı yapıştııcılar, iç ve dış etkenlere karşı oldukça dirençli ve güçlü bir yapışma sağlarlar.

Silikon Reçine

 

Silikon reçineler boya, cila ve benzeri yüzey kaplama kimyasallarında temel bağlayıcı olarak, seramik gibi organik dolgu maddeleri içeren ürünlerde kaynaştırıcı olarak, sentetik kumaş ve teknik tekstil ürünlerinde dayanım artırıcı olarak, elektrik sargılarında koruyucu kaplama olarak, cephe koruma ürünlerinde su iticilik sağlayıcı olarak, alkid, epoksi, polyester ve akrilik reçineli boyalarda mukavemet artırıcı katkı olarak, plastik, kauçuk ve benzeri alanlarda ise kalıp ayırıcı ajanların formülasyonunda temel hammadde olarak kullanılırlar.

Sektörel bazda kullanım yerine ve uygulama yöntemine göre esnek çözümler üreten TERRA, MQ reçine türü toz formda veya sıvı formda silikon reçinelerden oluşan, kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

Silan & Bağlayıcı Ajan

 

Güçlü bir bağlayıcı olan silanlar, organik ve inorganik yapılar arasında güçlü bağlar kurarlar. Neticede yüksek mukavemetlerde ve adezyon kabiliyetinde artış sağlanabilir. Mastik ve yapıştırıcı imalatında silanlar, kalay katalizör kullanmaksızın kürlenme sağlar, aynı zamanda adezyonu iyileştirirler. Plastik ve kauçukta mukavemet sağlar, silikon kauçukta ayrıca kürlenmeyi de tetikler. Boya ve yapı kimyasalı üretiminde ise silanlar ürünün dış etkenlere karşı direncini iyileştirdiği gibi su iticilik de sağlar. Reçine modifikasyonu, monomer sentezlemesi ve karbon fiber (FRP) malzeme imalatı da silanların kullanım alanları arasındadır.

Silikon esaslı hammadde tedarğinde uzman olan TERRA, silan ve bağlayıcı ajan türü katkı maddelerini kapsayan, özel bir ürün yelpazesi sunar.

Parlaklık Verici Silikon Emülsiyonu

 

Fonksiyonel polydimethylsiloxane silikon yağlarından ve silikon reçinelerden üretilen TERRASIL® PE Silikon Emülsiyonu, kauçuk, plastik, vinyl, metal, hafif alaşım, beton, taş, ahşap, kağıt, kumaş ve deri yüzeylere parlaklık ve tutarlı bir renk görünümü kazandırmak için geliştirilmiş, üstün nitelikli bir imalat yardımcısıdır.

Oto bakım ürünü, yüzey bakım koruma ve temizlik maddesi, cila, boya, mürekkep, kumaş, deri, kauçuk fitil, conta, düğme ve benzeri ürünlerin imalatında kullanılan TERRASIL® PE Silikon Emülsiyonu, parlaklık ve renk bütünlüğü sağlamanın yanı sıra, suya, ısı aşırılıklarına, tuz, asit ve alkalinlere, zorlu dış etkenlere ve ağır hava koşullarına karşı yüzeylerin dayanımını güçlendirir, antikorozif ve antistatik etki gibi özel nitelikler kazandırır.

Yağlayıcı, Kayganlaştırıcı ve Kalıp Ayırıcı Silikon Emülsiyonu

 

Termoplastikler, kauçuklar, elastomerler ve hafif alaşımlar kullanarak, pres döküm, vakumlama, enjeksiyon baskı ve kalıplama gibi tekniklerle yapılan imalatlar için TERRA, yağlayıcı, kaydırıcı ve kalıp sökümünü kolaylaştırıcı proses yardımcılarından oluşan, özel bir ürün yelpazesi sunar.

Su ve solvent bazlı seçeneklerde üretilen TERRASIL® RA Silikon Emülsiyonu, imalat kalitesinde gözle görülür düzeyde iyileşme sağladığı gibi, verimliliği artırır, üretim zayiatını, fire oranını ve sarf malzemesi tüketimini düşürür, sıkı bir maliyet kontrolü sağlar ve aynı zamanda imalat sürecinin çevresel etkilerinin azaltılmasına destek olur.

Kalıp Ayırıcı Ajan

 

Kalıp ayırıcı ajan, sıcak ve soğuk kalıp döküm, pres döküm, enjeksiyon, vakumlama ve ekstrüzyon gibi tekniklerle yapılan imalatlarda kalıp yüzeyine uygulanarak, yüzeyde kaygan bir film tabakası oluşturarak, ürünün kalıptan ayrılmasını ve geçişini kolaylaştırmak için kullanılan bir imalat yardımcısıdır.

Akışkanlık, içeriğindeki etken madde türü ve oranı, reaksiyon hızı, kuruma ve etkinlik süresi, kalıp ayırıcı ajanın etkinliğini ve sarf miktarını belirleyen temel unsurlardır. Kalıp döküm şartları, dökülen malzemenin teknik nitelikleri, uygulama yöntemi, hedeflenen imalat performansı, kalıp kirliliği, kalıp ömrü, döküm maliyeti ve çevresel etkiler gibi imalatlardaki ana unsurları da gözeten TERRA, silikon reçine, silikon yağı ve silikon emülsiyonu şeklindeki imalat yardımcılarını içeren, kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

Islatıcı Ajan

 

Islatıcı ajan, içine katıldığı sıvının püskürme, yayılma ve yüzeye nüfuz etme performansını iyileştiren bir katkıdır. TERRASIL® SWA Islatıcı Ajan, %100 konsantre yapıda bir süper ıslatıcı olup, sıcak veya soğuk suda ve solvent içerikli karışımlar içinde kolayca çözünür.

Boya ve mürekkepler, yüzey parlatıcı, koruyucu ve temizleyici ürünler, tekstil apre kimyasalları, parlaklık verici, yağlayıcı, kaydırıcı ve kalıp ayırıcı silikon emülsiyonlar, sıvı gübreler, fungisit, herbisit ve pestisit gibi zirai amaçlı ürün imalatlarında kullanılan TERRASIL® SWA Islatıcı Ajan, üreticilerin performans ve maliyet beklentilerini eksiksiz karşılar.

Basınca Duyarlı Yapıştırıcı (PSA)

 

Yapışkan bant, not kağıdı, etiket, basınca duyarlı yapışkanlı etiket, zarf, kargo paketi, yapışkanlı ambalaj ve benzeri imalatlarda parlatlık, kaydırıcılık sağlayıcı silikon esaslı basınca duyarlı yapıştırıcı (PSA) polimer kimyasallar kullanılır. TERRA, bu alanda özel bir ürün yelpazesi sunar.

Yayıcı Yapıştırıcı Organik Silikon

 

Tarımsal sulamada ve ayrıca sıvı bitki besini, pestisit, herbisit ve fungisit gibi imalatlarda kullanılan TERRASIL® WA Yayıcı Yapıştırıcı Organik Silikon, %100 konsantre, berrak şeffaf renksiz, kokusuz, tatsız, zehirli ve kanserojen maddeler içermeyen, REACH kayıtlı ve Amerikan FDA onaylı bir organik silikon katkıdır.

Tarım ve gıda ile ilgili düzenlemelere uygun olan TERRASIL® WA Yayıcı Yapıştırıcı Organik Silikon, içine katıldığı sıvının püskürme, yayılma, ıslatıcılık ve emilim niteliklerini ciddi ölçüde iyileştirir.

Silika Tozu

 

WACKER, EVONIK ve benzeri küresel hammadde üreticileri ile ticari işbirlikler geliştiren TERRA, olağanüstü saf ve hafif, nano partikül yapıda silikon dioksit (SiO2) türü silika tozlarını kapsayan, özel bir ürün yelpazesi sunar.

Kürleme Ajanı & Katalizör

 

Silikon kauçuk, RTV silikon mastik, poliüretan ve doymamış polyester reçine gibi kimyasal maddeler ile gerçekleştirilen imalatlarda kürlenme sağlamak veya kürlenme sürecini hızlandırmak, bu maddelerden üretilen malzemelerde dayanım elde etmek, mukavemet artırmak gibi amaçlar için TERRA, katalizör, kürleme ajanı ve çapraz bağlayıcı görevi gören silan, kalay, platin, peroksit ve benzeri kimyasal katkıları kapsayan, özel bir ürün yelpazesi sunar.

SOLUTIONS FOR PROFESSIONALS