Working Hours Monday - Friday 08:00-16:00
Toll Free 1800.899.900

Silikon Yağları

Sahip oldukları teknik özellikler ve gördükleri işlevler bakımından çok geniş bir seçenek yelpazesi ile sunduğumuz, kapsamlı bir silikon yağı ürün gamına sahibiz.

Tekstilden medikale, hemen hemen tüm imalat sanayilerinde kullanılan bu yüksek kaliteli silikon yağları ürünlerde fiziksel, kimyasal, termal, elektriksel ve atmosferik dirençler ve ayrıca görsel açıdan hedeflenen kalite niteliklerinin elde edilmesine olanak vermenin yanı sıra, imalatta yüksek verim artışı sağlar ve maliyetleri de kayda değer oranda düşürürler.

OH Polimerler

Hydroxyl terminated polydimethylsiloxane veya silanol terminated polydimethylsiloxane olarak da bilinen OH polymer silikon yağlarını içeren, kapsamlı bir ürün yelpazesi sunuyoruz.

Berrak şeffaf renksiz, kokusuz, non-toxic nitelikte olan bu üstün nitelikli OH polimerler, -60°C ila +250°C aralığındaki ortamlarda stabilitelerini korurlar.

Elastomerik Silikon Apreler

Yüksek konsantre makro silikon emülsiyonu olarak üretilen TERRASOFT® OPE serisi elastomerik silikon apreler ve bunlarla kombine edilerek çapraz bağlayıcı olarak kullanılan silanlar, ipliklerin ve özellikle de sentetik iplik liflerinin optik ve fiziksel niteliklerini geliştirerek, onlara doğalarında olmayan özellikler ve aynı zamanda da yumuşak tuşe efektleri kazandırırlar.

Tekstil Yumuşatıcılar

Moda ve tekstil dünyası, yalnızca sürekli bir desen ve stil akışına değil, aynı zamanda tüketici zevklerini ve giysi işlevlerini karşılamak için mükemmel şekilde uyarlanmış özelliklere ve efektlere de bağlıdır.

Ütüsüz gömlekler, su tutmayan yağmurluklar, üç boyutlu renkler ve yumuşak yünlü kazaklar yaşam kalitemiz için olmazsa olmazdır. Teni okşayan nemlilikte, yumuşak ve kabarık, su emici ve uzun süre renkleri solmayan havlular olmadan kim yaşayabilir? Boyutsal kararlılık, aşınma direnci, yıkama direnci ve alev direnci gibi diğer geliştirilmiş özellikler de tekstillerde önemli bir rol oynar.

TERRA, tekstillerde hedeflenen nitelikleri elde etmeye ve imalatçıların tüm gereksinimlerini karşılamaya yardımcı olacak, yenilikçi ürünler sunar. Çözüm üretme anlayışımız çerçevesinde - her tür kumaştan imalat tekniklerindeki ilerlemelere ve entegre sistem çözümlerine kadar - güçlü bir partneriniz olarak daima yanınızdayız.

Tekstilde Renk Derinliği ve Parlaklık Kazandırıcı Silikon Emülsiyonlar

Tekstil boya, yıkama ve apre işlemlerinde, renk koyulaştırma ve parlaklık kazandırma amaçlı yumuşak tutum apresi olarak kullanılan, inovatif çözümler üretiyoruz. 

Low VOC niteliğindeki yeni nesil fonksiyonel silikon yağlarından ve özel katkı maddelerinden üretilen TERRASOFT® PE serisi silikon emülsiyonlar, az miktarda dahi oldukça etkili olan, makro yapıda yüksek konsantre silikon emülsiyonlardır.

Tekstil Baskı Silikonları ve Pigment Pastalar

TERRA, doğal ve sentetik ipliklerden üretilen kumaş yüzeyler üzerine uygulanan tekstil baskı uygulamaları için üstün kaliteli ürünler sunar.

Platin katalizörlü, FDA onaylı sıvı silikon kauçuklar, konsantre pigment pastalar ve diğer imalat yardımcıları hem görsel, hem de fiziksel bakımdan hedeflenen kalitede ve aynı zamanda OEKO-TEX®, GOTS, INDITEX, ZDHC, Bluesign®, ISO ve IEC gereklerine uygun tekstillerin üretilmesi için idealdirler.

Köpük Kesiciler, Köpük Önleyiciler

TERRA, imalat proseslerinde ve ürünlerin kullanımı esnasında meydana gelen köpük oluşumunu önleme ve kontrol altına alma amacına yönelik olarak, etkili çözümler sunar.

Toz, sıvı ve kompaund türü formlarda sunulan bu üstün nitelikli köpük kontrol ajanları, imalat süreçlerinin düzgün işleyerek, üretimde verim artışı elde edilmesine, ürünlerde kalite ve performans artışı sağlanmasına ve maliyetlerin düşürülmesine destek olurlar.

Su Yalıtım ve Su Geçirimsizlik Katkıları

İnşaat ve yapı malzemeleri, boya ve mürekkep, tekstil ve ısı yalıtım endüstrileri başta olmak üzere, imalatlarda ve saha uygulamalarında su yalıtımı ve su geçirimsizlik sağlama amaçlarına yönelik olarak etkili çözümler sunuyoruz.

Fonksiyonel silikon yağları, silikon reçineler, yüksek konsantre silikon emülsiyonlar, silanlar, bağlayıcı ajanlar, silika tozları ve sunduğumuz diğer çözümler, su yalıtımında hedeflenen neticelerin optimal maliyetlerde elde edilmesi için idealdirler.

Silikon Kauçuklar

RTV, LSR ve HTV (HCR) türü silikon kauçuk hammaddeler, performans artırıcı katkılar, pigment pastalar, kalıp ayırıcılar ve diğer imalat yardımcıları tedariğinde uzman olan TERRA, kullanım esnekliği, verimlilik, nihai ürün kalitesi, tedarik sürekliliği ve maliyet bakımından üreticilerin beklentilerini karşılayan, kapsamlı çözümler sunar.

Manuel döküm, pres kalıplama, enjeksiyon kalıplama ve ekstrüzyon işlemlerine uygun sıvı ve hamur tipi silikon kauçuklar, kürleme ajanları ve katalizörler, silikon pigment pastalar, silikon yağları, mikronize nano silika tozları, performans artırıcı katkılar, yapıştırıcılar, kalıp ayırıcılar ve sunduğumuz diğer çözümler, görsel ve teknik açıdan hedeflenen kalitede imalatlar yapılmasını sağlamanın yanı sıra, imalat performanının iyileştirilmesine ve maliyet düşüşü elde edilmesine de destek olurlar.

RTV-2 Kalıp Silikonları

Silikon kalıplama, desen aktarma, hızlı prototip imalatı ve döküm kalıbı üretimi için TERRA, esnek ve ekonomik çözümlerden oluşan, kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

Sıvı formda silikon kauçuk türünde, oda ısısında donan, iki bileşenli RTV-2 kalıp silikonları, bu silikonların sertlik düzeyini ayarlama amaçlı silikon yağları, donma süresini hızlandırma amaçlı katalizörler, akışkanlık düzenleme ve kıvam artırma amaçlı tiksotropik ajanlar, silikonun dayanımını artırma amaçlı silika tozları ve silikon reçineler, kalıp sökümünü kolaylaştırma amaçlı kalıp ayırıcılar, renkli kalıp imalatı amaçlı sıvı silikon pigment pastalar ve sunduğumuz diğer imalat yardımcıları kullanım kolaylığı, döküm kalitesi, kalıp ömrü ve döküm başına maliyet gibi temel unsurlar bakımından imalatçıların tüm beklentilerini eksiksiz karşılarlar.

Elektronik Yalıtım ve Enkapsülasyon Silikonları

TERRA, elektrik ve elektronik malzeme imalatında, hem dış etkenlere karşı koruma ve yalıtım sağlamak, hem de elektriksel direnç ve iletkenlik elde etmek için sıvı silikon kauçuklar ile çeşitli katkı maddelerinden oluşan, özel bir ürün yelpazesi sunar.

Oda ısısında veya yüksek ısıda donan RTV ve LSR sıvı silikon kauçuklar, sıvı pigment pastalar, silikon yağları, silika tozları ve sunduğumuz diğer çözümler IEC, ISO, ANSI ve TSE şartnamelerine uygun, hedeflenen nitelik ve maliyette imalatlar yapılmasına olanak verirler.

RTV-2 Tampon Baskı Silikonları

Silikon baskı tamponu imalatında kullanılan oda sıcaklığında kürleşerek donan RTV-2 türü, iki bileşenli SILASTOSIL® PP Pad Printing serisi tampon baskı silikonları, mürekkep uyumu ideal olan, her tür malzeme yüzeyinde mükemmel baskı kalitesi sağlayan ve ayrıca yaşlanma dayanımı ve zorlayıcı kullanım şartları bakımından daha uzun ömürlü silikon baskı tamponlarının üretilmesine olanak veren, üstün kaliteli çözümlerdir.

Enjeksiyon Kalıplama LSR Sıvı Silikon Kauçuklar

Silikon kauçuk ve elastomer hammaddelerde küresel bilgi birikimine ve uygulama tecrübesine sahip olan TERRA, sıvı silikon kauçuk enjeksiyon kalıplama yöntemi ile silikon mamul imalatına yönelik olarak kapsamlı çözümler sunar.

Silikon enjeksiyon kalıplama amaçlı LSR sıvı silikon kauçuklar, sıvı pigment pastalar, yapıştırıcılar, kalıp ayırıcılar ve sunduğumuz diğer çözümler FDA, LFGB, BfR, Koshar, Halal, USP, ISO, IEC, ANSI ve TSE sertifikasyonlarının gereklerine uygun, hedeflenen nitelik ve maliyette imalatlar yapılmasına olanak verirler.

Enjeksiyon Kalıplama HTV Silikon Kauçuk Hamurları

Isıyla kürlenen silikon kauçuk hamurları ile gerçekleştirilen enjeksiyon kalıplama uygulamaları için uzman bir hammadde tedarikçisi olarak TERRA, yüksek saflıkta baz silikon kauçuk hamurları (HTV), silikon kauçuk kök boyaları, peroksitler ve platin katalizörler, silika tozları, astar ve yapıştırıclar, kalıp ayırıcı ajanlar ve benzerlerinden oluşan kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

Üstün nitelikli çözümlerimiz verimlilik, nihai üründe görsel kalite ve teknik performanslar açısından ve aynı zamanda maliyet optimizasyonu bakımından tüm beklentileri eksiksiz karşılarlar.

Pres Kalıplama HTV Silikon Kauçuk Hamurları

Pres kalıplama uygulamaları için, VMQ türü HTV silikon kauçuk hamurları, hamur tipi pigment pastalar, silika tozları, performans artırıcı katkılar, kalıp ayırıcılar ve yapıştırıcılardan oluşan, kapsamlı bir ürün yelpazesine sahibiz.

20 ila 90 Shore A arası sertlik düzeyi seçenekleri ile sunduğumuz VMQ tipi HTV silikon kauçuk hamurları, peroksit ve platin katalizörler, hamur tipi pigment pastalar, silika tozları, yapıştırıcılar, kalıp ayırıcılar ve sunduğumuz diğer çözümler hem görsel kalite, hem de mekanik, kimyasal, ısıl ve elektriksel dirençler bakımından hedeflenen niteliklerde imalatlar yapılmasına olanak verirler. Aynı zamanda verim artışı sağlayan ve maliyetlerin düşürülmesine destek olan bu çözümler FDA, LFGB, BfR, Kosher, ISO 10993, IEC, ANSI ve US EPA gibi uluslararası sertifikasyon standartlarına uygun imalatlar yapılması için de idealdirler.

Ekstrüzyon HTV Silikon Kauçuk Hamurları

Ekstrüzyon yöntemiyle silikon mamul imalatlarına yönelik olarak TERRA, VMQ türü baz HTV silikon kauçuk hamurları ile bu uygulamalarda kullanılan hamur tipi pigment pasta, peroksit, platin katalizör, silika tozu, kalıp ayırıcı ve benzeri çözümleri içeren, kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

ISO, IEC, FDA, LFGB ve TSE sertifikasyonu gereklerine uygun, uluslararası standartlarda, hedeflenen nitelik ve maliyette imalatlar gerçekleştirilmesine olanak veren SILASTOSIL® HTV serisi HTV silikon kauçuk hamurları ve sunduğumuz diğer çözümler, kullanım konforu, imalat esnekliği, verimlilik, mamul teknik özellikleri, maliyet optimizasyonu ve hammadde kalite sürekliliği bakımından sağladıkları fayda ve kazanımlardan ötürü ekstrüzyon uygulamalarında öncelikle tercih edilirler.

Pigment Pastalar

Yapıştırıcı, mastik ve silikon kauçuk malzemelerin imalatında ve renkli tekstil baskı uygulamalarında kullanılan pigment pastalardan ve kök boyalarından oluşan, kapsamlı bir ürün yelpazesine sahibiz.

Sıvı ve hamur tipi seçeneklerde üretilen bu üstün nitelikli boyalar, üretilen mamulün teknik niteliklerini ve görsel kalitesini iyileştirmenin yanı sıra, imalat verimliliğini de artmasına ve ve maliyet düşüşü sağlanmasına destek olurlar. FDA, LFGB, BfR, Kosher, ISO 10993, USP, IEC ve ANSI düzenlemelerine uygun olan bu üstün nitelikli pigment pastalar, başta silikon kauçuk malzeme imalatı ve renkli tekstil baskı olmak üzere pek çok alanda sınırsız bir renk seçeneği yelpazesi ile kullanılırlar.

Yapıştırıcılar & Yapıştırıcı Astarlar

Başta RTV, LSR ve HTV türü silikon kauçuklar olmak üzere, çeşitli materyalleri birbirleri ile yapıştırmak amacı ile TERRA, silane ve siloxane türü kimyasallardan oluşan spesifik çözümler sunar.

Metal, cam, seramik, porselen, plastik, kauçuk, kompozit ve ahşap materyalleri yapıştırmak, birleştirmek, mühürlemek ve yalıtmak için ideal niteliklere sahip olan bu yapıştırıcılar ve yüzey astarları silikon izolatör, kablo, yalıtım contası, motor silindir contası, fitil, mutfak aleti ve benzeri malzemelerin üretiminde, hedeflenen kalitede ve optimal maliyette imalatlar yapılmasına destek olurlar.

Silikon Reçineler

TERRA' nın ürün gamında yer alan silikon reçineler ve reçine emülsiyonları, kuru ve sıvı karışımlarda, su bazlı ve solvent bazlı ortamlarda kullanıma uygun, üstün niteliklere sahip, performans ve maliyet odaklı çözümlerdir.

İç ve dış cephe boyası, yüksek ısı dayanımlı boya, metal boyası, mürekkep, baskı boyası, vernik, cila, kişisel bakım ürünü ve kozmetik reçetelerinde bağlayıcı ve adreans sağlayıcı görevi gören bu yüksek nitelikli silikon reçineler ve reçine emülsiyonları, kauçuk, silikon kauçuk ve kompozitlerde mukavemet iyileştirme amaçlı kullanılmanın yanı sıra, kaydırıcı ve kalıp ayırıcı silikon emülsiyonu imalatı ve yalıtımlı elektronik malzeme imalatı gibi uygulamalar için de ideal niteliklere sahiptirler.

Silanlar, Bağlayıcı Ajanlar

Bağlayıcı, dayanım verici, yapışma sağlayıcı ve kürlenme hızlandırıcı gibi işlevler gören monomerlerden, silanlardan ve silane-siloxane karışımlarından oluşan, kapsamlı bir ürün yelpazesi sunuyoruz.

Yapıştırıcı, mastik, RTV silikon mastik, silikon kauçuk, boya, mürekkep, inşaat ve yapı elemanı, yapı kimyasalı, plastik, kauçuk ve kompozit malzeme, kablo, silikon yağı ve benzeri imalatlarda ürün bileşeni olarak kullanılan silanlar, ürünlerin mekanik, kimyasal, ısıl ve elektriksel dayanımlarını da güçlendirirler.

Yüzey Parlatıcı Silikon Emülsiyonlar

Parlatıcılık, yağlayıcılık ve kaydırıcılık özelliği olan silikon emülsiyon üretiminde uzman olan TERRA, kauçuk elastomer, kompozit, poliüretan, hafif alaşım, metal, cam, ahşap, kağıt, deri ve sentetik kumaş yüzeylerde kullanıma uygun, performans ve maliyet odaklı çözümler sunar.

Kaydırıcı ve Kalıp Ayırıcı Silikon Emülsiyonlar

Üstün nitelikli silikon yağlarından ve silikon reçinelerden üretilen kaydırıcı ve kalıp ayırıcı silikon emülsiyonlar, endüstrilerin imalat şartlarını, imal edilen malzemede hedeflenen teknik nitelikleri ve üretim maliyetlerini gözeten, yenilikçi ve maliyet odaklı çözümlerdir.

Su bazlı ve solvent bazlı seçeneklerde sunulan bu yüksek performanslı kaydırıcı ve kalıp ayırıcı silikon emülsiyonlar plastik, kauçuk, kompozit, polüretan, polyester, çelik, alüminyum, kağıt, mukavva ve benzeri malzemelerin üretiminde, kalıplama ve döküm işlemlerinde, kağıt üretiminde ve matbaa baskı süreçlerinde hedeflenen imalat performanslarının ve ürün kalitelerinin optimal maliyetlerde elde edilmesine olanak verirler.

Kalıp Ayırıcılar

Kalıplama, döküm ve ekstrüzyon uygulamalarında gerçekleştirilen kalıp söküm işlemini kolaylaştıran imalat yardımcılarını içeren, kapsamlı çözümler sunuyoruz.

Kullanıma hazır yağlayıcı, kaydırıcı ve kalıp ayırıcı ajanlar ve bunların imalatında kullanılan silikon hammaddelerden oluşan çözümlerimiz, kalıp döküm imalat süreçlerinin sorunsuz, akıcı ve düzgün bir şekilde ilerlemesinin yanı sınra, üretilen malzemede görsel ve fiziksel açıdan hedeflenen kalite niteliklerinin optimal maliyetlerde elde edilmesine olanak verirler.

Islatıcı Ajanlar

TERRASIL® SWA serisi ıslatıcı ajanlar, yüzey bakım ve temizlik kimyasalları, boyalar, mürekkepler ve tekstil yardımcı kimyasalları gibi sıvı ürünlerin formülasyonlarında, sıvının püskürme, yayılma kabiliyeti, yüzeye nüfuz etme, ıslatıcılık ve örtücülük gibi niteliklerini iyileştirmek için geliştirilmişlerdir.

Yayıcılık, ıslatıcılık, örtücülük ve nüfuz edicilik etkisi olağanüstü güçlü olan bu ıslatıcı ajanlar, su ve solvent bazlı sıvılarda kullanıma uygun, nonyonik yapıda yüksek konsantre sürfaktanlardır.

Basınca Duyarlı Yapıştırıcılar (PSA)

TERRA, yapışkan bant, not kağıdı, etiket, basınca duyarlı yapışkanlı etiket, zarf, kargo paketi, yapışkanlı ambalaj ve benzeri imalatlara yönelik olarak, basınca duyarlı yapıştırıcı (PSA), yüzey parlatıcı ve kaydırıcı silikon emülsiyon, laminasyon silikonu, silan, bağlayıcı ajan, katalizör, çapraz bağlayıcı ve benzeri çözümleri içeren özel bir ürün yelpazesi sunar.

Yayıcı Yapıştırıcı Organik Silikonlar

Tarımsal sulama, sıvı bitki besini ve zirai ilaç imalatı gibi alanlarda kullanılan TERRASIL® WA serisi yayıcı yapıştırıcı organik silikonlar %100 etken madde içerikli, şeffaf renksiz, kokusuz, toksik ve kanserojen maddeler içermeyen, FDA onaylı organik silikonlardır.

Ulusal ve uluslararası tarım ve gıda yönetmeliklerine uygun olan TERRASIL® WA serisi yayıcı yapıştırıcı organik silikonlar sıvıların püskürme, yayılma, ıslatıcılık ve nüfuz etme performanslarını artırır, aynı zamanda üretim sürecinde veya kullanım esnasında karşılaşılan köpük oluşum sorununu da önlerler.

Silika Tozları

Olağanüstü hafif, nano yapıdaki silikon dioksit türü silika tozlarından oluşan, kapsamlı bir ürün yelpazesi sunuyoruz.

İnorganik yapıda olan bu silika tozları, ürün imalatlarında hedeflenen akışkanlık ve kıvam düzeylerini elde etmenin yanı sıra, mekanik, kimyasal, termal, elektriksel ve atmosferik dirençler bakımından ürün kalitelerinin iyileştirilmesine de destek olurlar.

Kürleme Ajanları, Sertleştirici Ajanlar ve Katalizörler

TERRA, silikon kauçuklarda ve diğer elastomerlerde kürlenme sağlayıcı ajan olarak kullanılan katalizörleri içeren, kapsamlı çözümler sunar.

Katalizör katılarak vulkanize olan RTV, LSR ve HTV silikon kauçukların kullanıldığı imalatlarda, RTV-1 silikon mastik imalatında, akrilik mastik ve yapıştırıcı imalatında ve ayrıca poliüretan reçine, poliüretan köpük ve polyester reçine esaslı malzeme imalatlarında kullanılan bu katalizörler, kalite sürekliliği olan, üstün nitelikli ve ekonomik çözümlerdir.

SOLUTIONS FOR PROFESSIONALS