Working Hours Monday - Friday 08:00-16:00
Toll Free 1800.899.900

Tarım

TERRA tarımsal sulama, seracılık, zirai mücadele ve bitki besini imalatı faaliyetlerine yönelik olarak, su kullanımını azaltan, tarımsal verimi artıran, mahsul kalitesini iyileştiren, zira ilaç ve gübre kullanımını azaltan, maliyetlerin optimize edilmesine destek olan ve aynı zamanda çevre gereklerini de gözeten, sürdürülebilir çözümler sunar.

Ürün yelpazemizdeki yayıcı yapıştırıcı organik silikonlar, süper ıslatıcı ve süper püskürme sağlayıcı organik silikonlar, köpük kesiciler ve köpük gidericiler, silika tozları ve diğer çözümlerimiz gıdaya uygun, FDA onaylı çözümler olup, tarımsal sulamadan zirai mücadele ilacı imalatına ve bitki besini üretilmesine kadar pek çok alanda güvenle kullanılırlar.

Mobilyacılık

Poliüretan ve polyester döküm uygulamaları ile poliüretan köpük sünger ve silikon kalıp imalatı uygulamalarına yönelik olarak TERRA, su bazlı veya solvent bazlı kalıp ayırıcılar, RTV-2 kalıp silikonları, silikon yağları, kıvam artırıcı katkılar, silika tozları ve benzeri çözümleri içeren, kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

Ahşap ve tahta taklidi mobilya parçası, sehpa ve masa ayağı, poliüretan sandalye, duvar ve tavan süsü, resim ve ayna çerçevesi, saksı, heykel, şamdan, mumluk, poliüretan sünger, tabure ve sandalye süngeri ve benzeri malzemelerin imalatında kullanılan bu çözümler hedeflenen maliyette ve kalitede mamül üretilmesine olanak verirler.

Ayakkabı & Terlik

Ayakkabı ve terlik tabanı imalatında, tasarım aşamasında desen kopyalamak ve alüminyum kalıp imalatı için geliştirilen SILASTOSIL® M serisi RTV-2 kalıp silikonları, oda sıcaklığında kürleşerek donan, akışkan, iki bileşenli RTV sıvı silikon kauçuklardır. Kullanımları rahat, uygulama ve donma süreleri optimize edilmiş olan SILASTOSIL® M serisi RTV-2 kalıp silikonları, taban desenlerini en ince ayrıntılarına kadar kopyalar, donarken genleşme ve çekme yapmayarak, taban ölçülerini orijinal hali ile korurlar.

Kalıp söküm işlemlerinde imalat performansını artırmak ve etkin maliyet kontrolü sağlamak için geliştirilen TERRASIL® Mold Release Agent serisi kalıp ayırıcılar, kauçuk, termokauçuk, poliüretan (PU), termo plastik poliüretan (TPU), neolit, PVC ve EVA türü ayakkabı ve terlik tabanı imalatı için idealdirler.

Kalıplama ve Dökümcülük

Tarihi eser restorasyonu, ayakkabı ve terlik tabanı imalatı, döküm amaçlı silikon kalıp imalatı, kalıplama ve prototip üretimi, kopyalama ve çoğaltma işlemi, takı tasarımı, gıda kalıbı imalatı ve benzeri uygulamalar için TERRA kapsamlı çözümler sunar.

SILASTOSIL® M Molding & Moldmaking serisi RTV-2 kalıp silikonları, döküm ve kalıp maliyetini düşüren ve aynı zamanda mükemmel kalitede imalatlar yapılmasına olanak veren, yüksek nitelikli RTV-2 kalıp silikonlarıdır. Su ve solvent bazlı üretilen TERRASIL® Mold Release Agent serisi kalıp ayırıclar ise süratli, kolay ve zayiatsız kalıp sökümünü garanti eden, etkili ve ekonomik çözümlerdir. 

Otomotiv Mühendisliği

TERRA, verimlilik ve sürdürülebilirlik prensipleri dahilinde otomotiv endüstrilerinin pazar trendleri paralelinde gelişen ihtiyaçlarına yönelik olarak yeni nesil silikon polimer ve elastomer teknolojilerini içeren, esnek ve yenilikçi çözümler sunar.

Motor hortumu, otomobil lastiği, silindir kapak contası, cam ve kapı fitili, O-ring conta, rondela, keçe, egzost askısı, fren lastiği, poliüretan koltuk süngeri, LED far, çelik jant, RTV silikon mastik ve benzeri imalatlarda ve ayrıca model tasarımı ve prototip imalatı gibi uygulamalarda kullanılan bu yenilikçi çözümler tasarım esnekliği, kullanım konforu, imalat verimliliği, ürün performansı, maliyet, sabit kalite, tedarik sürekliliği, çalışan sağlığı ve çevre güvenliği gibi temel unsurlar bakımından sektör beklentilerini eksiksiz karşılarlar.

Oto Bakım

Hızlı cila, cilalı oto şampuanı, torpido parlatıcı, lastik parlatıcı, cam temizleyici, buğu önleyici, yağmur kaydırıcı, motor temizleyici, profil kaydırıcı, döşeme temizleyici, jant temizleyici ve benzeri oto bakım, temizlik ve koruma ürünlerinin imalatı için TERRA, performans ve maliyet odaklı çözümler sunar.

Çeşitli viskozitelerde sunulan silikon yağları, silikon reçine ve silikon vaks karışımı parlaklık verici yüksek konsantre silikon emülsiyonlar, toz ve sıvı seçeneklerde sunulan silikon reçineler, kıvam artırıcı katkı maddeleri ve diğer çözümlerimiz yenilikçi, rekabet gücü yüksek, pazarda markalaşan oto bakım ürünlerinin üretilmesi için idealdirler.

Kişisel Bakım Ürünleri, Kozmetikler

Kişisel bakım ve kozmetik ürünü pazarlarındaki trendleri ve üretici beklentilerini gözeten TERRA, uluslararası standartlara ve düzenlemelere uygun, kalite ve tedarik sürekliliği garanti altına alınmış, kapsamlı ve yenilikçi çözümler sunar.

Kişisel bakım ürünü ve kozmetik imalatına uygun monomerler ve polimerler, silikon yağları, silikon emülsiyonlar, silikon reçineler, silika tozları, köpük kesici ve köpük giderici ajanlar, sürfaktanlar, parlatıcı ve kayganlaştırıcı ajanlar, ıslatıcı ve yayılma sağlayıcı ajanlar, emülgatörler ve diğer çözümlerimiz imalat verimliliği, ürün performansı, hammadde kalite sürekliliği ve temin edilebilirlik, maliyet optimizasyonu ve yasal mevzuatlara uygunluk gibi unsurlar bakımından hem üretici, hem de tüketici beklentilerini eksiksiz karşılarlar.

Boya & Mürekkep

Endüstri boyaları, inşaat boyaları, deniz boyaları, yat boyaları, cila ve vernikler, tekstil boyaları, tekstil baskı boyaları, dijital baskı müreppleri, ve yazıcı mürekkepleri türünde su bazlı ve solvent bazlı boyaların üretilmesi için TERRA, etkili ve yenilikçi çözümler sunar.

Silikon reçine, silan, bağlayıcı ajan, silikon yağı, köpük kesici ve köpük giderici katkı, silika tozu, parlaklık ve elastikiyet kazandırıcı silikon emülsiyonu, su geçirimsizlik sağlayıcı ajan ve benzeri çözümlerden oluşan kapsamlı ürün yelpazemiz boya üreticilerinin imalat verimliliği, ürün performansı ve maliyet optimizasyonu hedeflerine ulaşmalarına destek olur.

Yapı Malzemeleri & Yapı Kimyasalları

Yapı elemanı ve yapı kimyasalı üretimi ile onarım ve mimari restorasyon gibi uygulamalara yönelik olarak TERRA, pazarın gerçek ihtiyaçlarına cevap verebilen kapsamlı çözümler sunar.

RTV silikon mastik, organik mastik, yapıştırıcı, kuru harç, hazır harç, hazır sıva, su geçirimsizilik sağlayıcı katkı ve emprenye malzemesi, yapı kimyasalı, yeşil alçı plaka, prekast beton, GFRC beton, ısı yalıtım paneli, boya, vernik ve cila, tuğla, kiremit, poliüretan ve polyester duvar kaplama paneli, kompozit yapı elemanı, yangın söndürücü ve benzeri imalatlarda kullanılan bu çözümler tasarım esnekliği, imalat verimliliği, ürün performansı ve maliyet optimizasyonu bakımından hedeflenen neticelere ulaşılmasına destek olurlar.

Enerji

Enerji kaynaklarının çeşitlendirilmesi, verimli ve düşük maliyetli enerji elde edilmesi ve enerji kayıplarının azaltılmasına yönelik olarak TERRA, yeni nesil silikon elastomer ve polimer teknolojilerine dayanan, spesifik çözümler sunar.

Silikon malzeme imalatı amaçlı RTV ve LSR sıvı silikon kauçuklar, HTV silikon kauçuk hamurları, silikon kauçuk boyası olarak kullanılan sıvı ve hamur tipi pigment pastalar, elektronik enkapsülasyon ve koruyucu dolgu amaçlı LSR ve RTV-2 sıvı silikon kauçuklar, silikon kauçuk yapıştırıcıları, yüksek ısı dayanımlı, ısıl iletkenlik katsayısı yüksek, darbe ve tütreşim sönümlendirme gibi spesifik özellikleri olan silikon yağları ve diğer çözümlerimiz enerji endüstrileri için ideal niteliklere sahiptirler. 

Petrokimya

Petrol sondaj, gecikmeli kok (delayed coking), kükürtten arındırma (MDEA desulfurization), petrol arıtımı ve benzeri petrol rafinasyonu işlemlerinde karşılaşılan köpük oluşum sorununu bertaraf etmek için geliştirilen TERRAFOAM® Antifoam & Defoamer serisi köpük kesiciler ve köpük gidericiler, imalat verimliliğinin ve ürün performanslarının iyileştirilmesine ve maliyetlerin optimize edilmesine destek olan, etkinlikleri uluslararası pazarlarda uzun yıllar tecrübe edilerek kanıtlanmış, güvenilir çözümlerdir.

Elektrik, Elektronik & Aydınlatma

Silikon kauçuk teknolojilerinde uzmanlaşan TERRA, elektrik, elektronik ve aydınlatma alanında ISO, IEC ve TSE-EN mevzuatlarına uygun, rekabetçi ve yenilikçi malzemelerin üretilmesine olanak veren çözümler sunar.

LSR sıvı silikon kauçuklar, HTV silikon kauçuk hamurları, RTV-2 enkapsülasyon silikonları, pigment pastalar, ısıl iletkenlik katsayısı ve ısı dayanımı yüksek silikon yağları, silikon kauçuk yapıştırıcıları ve diğer çözümlerimiz hedeflenen neticelerin rekabetçi maliyetlerde elde edilebilmesi için idealdirler.

Yiyecek & İçecek

Yiyecek ve içecek endüstrilerine yönelik olarak TERRA, tarım mahsulünün yetiştirilmesinden yıkanmasına, işlenerek gıda haline getirilmesine ve ambalajlanmasına kadar olan tüm süreçler için kapsamlı çözümler sunar.

Gıdaya uygun, FDA onaylı köpük kesici ve köpük giderici silikon emülsiyonlar, su bazlı kalıp ayırıcılar ve kayganlaştırıcı sıvılar, silika tozları, yayıcı yapıştırıcı organik silikonlar, RTV-2 kalıp silikonları, RTV sıvı silikon kauçuklar, LSR sıvı silikon kauçuklar, HTV silikon kauçuk hamurları, silikon kauçuk boyası olarak kullanılan pigment pastalar, dimethicone türü (food grade) silikon yağları ve diğer çözümlerimiz ulusal ve uluslararası gıda yönetmeliklerine uygun, verimlilği yüksek, hedeflenen nitelikte ve maliyette üretimler yapılmasına olanak verirler.

Medikal

Yapay uzuv, stent, medikal hortum, silikon sonda, ambu maskesi, kateter, ortopedik tabanlık ve benzeri medikal malzeme imalatına yönelik olarak TERRA, ISO 10993 ve USP Class VI standartlarına uygun, cleanroom şartlarında medikal malzeme imalatına yönelik olarak, FDA onaylı RTV, LSR ve HTV silikon kauçuklardan, dimethicone silikon yağlarından, pigment pastalardan, silikon kauçuk yapıştırıcılardan ve silikon kauçuk katkılarından oluşan kapsamlı çözümler sunar.

Üreticilerin kullanım konforu, imalat verimliliği, nihai ürün kalitesi ve maliyet optimizasyonu bakımından tüm beklentileri karşılayabilen bu çözümler hedeflenen niteliklerde ve rekabetçi maliyetlerde medikal malzeme üretilmesine olanak verirler.

Yüzey Temizlik & Bakım Kimyasalları

Endüstriyel ve bireysel kulanıma uygun yüzey temizlik ve bakım kimyasallarının üretilmesine yönelik olarak TERRA, hem üretici, hem de kullanıcı ihtiyaçlarını gözeten, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunar.

0.65 cst ila 1,000,000 cst aralığındaki viskozitelerde silikon yağları, parlaklık verici yüksek konsantre silikon emülsiyonlar, parlaklık ve su iticilik verici yüksek konsantre hızlı cilalar, silikon reçineler, silikon vakslar, kumaş ve deri koruyucu silikon emülsiyonlar, köpük kesici ve köpük gidericiler, kıvam artırıcı katkılar ve diğer çözümlerimiz oto bakım ürünü, cila ve yüzey parlatıcı ve koruyucu temizlik kimyasalı imalatında hedeflenen performans ve maliyette ürünlerin üretilmesine olanak verirler.

Kauçuk

Otomotiv parçası, otomobil lastiği, beyaz eşya, ayakkabı ve terlik tabanı, elektrik ve elektronik, kapı ve pencere, konveyör bant ve benzeri alanlarda kauçuk ve kompozit mamul imalatlarına yönelik olarak TERRA kapsamlı çözümler sunar.

Kauçuk mamullere parlaklık, kayganlık, elastikiyet, UV dienci, ısı aşırılıklarına karşı direnç, basınç mukavemeti ve benzeri nitelikler kazandırma amaçlı silikon reçine emülsiyonları, PDMS silikon yağı emülsiyonları, silanlar, silika tozları, katalizörler, su bazlı ve solvent bazlı kalıp ayırıcılar ve diğer çözümlerimiz kauçuk endüstrilerinin imalat verimliliğini artırma, ürün kalitesini iyileştirme ve maliyetleri optimize etme hedeflerine destek olurlar.

Poliüretan

Poliüretan döküm malzeme imalatı ile döküm amaçlı silikon kalıp imalatına yönelik olarak TERRA, kalıp ayırıcılar, RTV-2 kalıp silikonları, silanlar, bağlayıcı ajanlar ve benzeri çözümlerden oluşan kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

Otomotiv, ayakkabı ve terlik, mobilya, koltuk, yatak, sünger, havalandırma, filtre, inşaat ve yapı, yalıtım ve izolasyon ve makina endüstrileri başta olmak üzere pek çok alanda kullanılan bu çözümler, kalıp sökümünde sergiledikleri eşsiz performanslar yanında, mamulde görsel nitelik, yüzey kalitesi, kalıcı parlaklık ve su iticilik, imalatta ise kullanım konforu, kalıp ayırıcılık performansı, verim, maliyet ve çevre gözetimi gibi unsurlar bakımından poliüretan köpük döküm işlemlerinde özellikle tercih edilirler.

Polyester

Polyester dökümcülüğü, polyester ve polyester reçineli dekoratif eşya, cephe kaplama paneli, kompozit yapı malzemesi ve benzeri imalatlara ve polyester jelkot uygulamalarına yönelik olarak TERRA, imalat performansını artıran, mamul kalitesini iyileştiren ve maliyetleri optimize eden, kapsamlı çözümler sunar.

Polyester döküm amaçlı SILASTOSIL® M serisi iki bileşenli RTV-2 kalıp silikonları, su bazlı ve solvent bazlı seçeneklerde sunulan TERRASIL® PRA serisi kalıp ayırıcılar, polyester jelkot uygulamaları için silika tozları, polyesterde performans artırıcı silanlar, bağlayıcı ajanlar ve diğer çözümlerimiz polyester reçine içerikli imalatlar ve polyester döküm uygulamaları için ideal niteliklere sahiptirler.

Matbaacılık

Heatset web offset printing ve benzeri matbaa sistemlerinde ve baskı mürekkeplerinin imalatında kullanım için TERRA, imalata yardımcı maddelerden ve performans artırıcı katkılardan oluşan spesifik bir ürün yelpazesi sunar.

Matbaa baskıda süreç hızlandırıcı ve baskı kalitesini iyileştirici TERRASIL® RA Release Agent serisi silikon emülsiyonlar, mürekkep imalatı için parlaklık, elastikiyet ve dayanım sağlayıcı TERRASOFT® OPE OH polymer Emulsion serisi silikon emülsiyonlar, mürekkepte yayılım ve ıslatıcılık sağlayıcı TERRASIL® SWA Superwetting Agent serisi katkı maddeleri, mürekkepte püskürme kolaylaştırıcı, kir birikimini ve pigment çözülmesini azaltıcı TERRASIL® SILICA serisi silika tozları, TERRAFLUID® serisi silikon yağları ve diğer çözümlerimiz matbaa baskı ve mürekkep endüstrilerinin beklentilerini eksiksiz karşılarlar.

Etiket & Ambalaj

Yapışkanlı etiket, yapışkan bant, zarf, yapışkanlı kağıt, yapışkanlı profil, ambalaj kağıdı, yağlı kağıt, karton paket, karton kutu, karton bardak ve benzeri malzemelerin imalatı için TERRA spesifik çözümler sunar.

Basınca duyarlı yapıştırıcılar (PSA) ve laminasyon sıvıları, parlatıcılık ve kaydırıcılık verici silikon emülsiyonlar, silikon yağları, köpük kesici ve köpük giderici katkılar, toz ve sıvı silikon reçineler, silanlar ve bağlayıcı ajanlar, silika tozları ve diğer çözümlerimiz, sürdürülebilirlik prensibi dahilinde imalat verimliliğini artırmaya, ürün performanslarını iyileştirmeye ve maliyetleri optimize etmeye destek olurlar.

Kağıt Hamuru & Kağıt

Kağıt endüstrilerine yönelik olarak TERRA, kağıt hamuru, kağıt ve kağıt türevi malzeme imalatı, atık kağıt geridönüşüm ve su arıtma süreçlerinde verimliliğin yükseltilmesi, maliyetlerin düşürülmesi, mamul kalitelerinin iyileştirilmesi ve inovatif ürünler geliştirilebilmesi için spesifik çözümler sunar.

Toz ve sıvı seçeneklerde sunulan köpük kesiciler ve köpük gidericiler, parlaklık verici ve kaydırıcılık sağlayıcı silikon emülsiyonlar, performans artırıcı silika tozları, silikon esaslı yapıştırıcılar, hassas basınca duyarlı yapıştırıcılar (PSA), su iticilik sağlayıcı katkı maddeleri ve kaydırmazlık sağlayıcı şeffaf yüzey kaplamaları hedeflenen kalitede ve maliyette imalatlar gerçekleştirilmesine ve yenilikçi malzemelerin geliştirilmesine vedestek olurlar.

Tekstil & Deri

TERRA, tekstil ve deri endüstrilerine yönelik olarak, hem tekstil terbiye uygulamaları için, hem de tekstil baskı ve kaydırmazlık uygulamaları için yenilikçi ve kapsamlı çözümler sunar.

Fonksiyonel ve hidrofil silikon yağları, mikro ve makro silikon emülsiyonlar, elastomerik silikon apreler, tekstil baskı silikonları, tekstil baskı boyaları, köpük kesici ve köpük giderici ajanlar ve diğer çözümlerimiz, trendleri yakalamayı, imalat performansını yükseltmeyi, işçilik kalitesini iyileştirmeyi ve maliyetleri düşürmeyi hedefleyen imalatçılar için idealdirler.

Mutfak Gereçleri

Silikon kauçuk pres döküm ve kompresyon presleme yöntemi ile spatula, kaşık, kaşık altlığı, kepçe, çırpıcı, fırça, huni, streç kapak, tencere bonesi, hamur açma matı, hamur yoğurma torbası, pişirme matı, bulaşık kurutma matı tepsisi, mutfak altlığı, merdane, huni, şişe tıpası, buz kalıbı, kek kalıbı ve benzeri mutfak gereçlerinin üretilmesi için TERRA kapsamlı çözümler sunar.

SILASTOSIL® HTV serisi HTV silikon kauçuk hamurları, TERRACOLOR® HTV serisi hamur tipi pigment pastalar, peroksit ve platin katalizörler, performans artırıcı silika tozları, yüzeyde pudralanma önleyici katkılar, silikon kauçuk yapıştırıcıları ve diğer çözümlerimiz silikon mutfak gereci imalatındaki tüm beklentileri eksiksiz karşılarlar.

Anne Bebek Bakım Ürünleri

Emzirme, beslenme ve diş ve vücut gelişimine destek olma gibi amaçlar için kullanılan anne ve bebek bakım ürünlerinin imalatına yönelik olarak TERRA, hijyen, biyouyumluluk, kullanım konforu ve FDA standartlarına uygunluk bakımından tüm gereksinimleri sürdürülebilirlik anlayışı ile karşılayan ve aynı zamanda maliyet optimizasyonu sağlayan çözümler sunar. 

Enjeksiyon döküm uygulamaları için LSR sıvı silikon kauçuklar, pres döküm uygulamaları için HTV silikon kauçuk hamurları, renkli imalatlar için sıvı ve hamur tipi pigment pastalar, peroksit ve platin katalizörler, silika tozu ve mikronize kalsit türü dolgu maddeleri, gıda uyumlu su bazlı kalıp ayırıcılar, silikon kauçuk yapıştırıcıları ve diğer imalata yardımcı katkılar, anne ve bebek bakım ürünü üreten, anne ve bebek bakım ürünü pazarında markalaşmış veya markalaşmayı hedefleyen kurumsal üreticiler tarafından öncelikle tercih edilirler.

Endüstriyel Döküm

Plastik, kauçuk, EVA, kompozit, silikon, poliüretan, polyester, epoksi, akrilik, metal, hafif alaşım metal, beton ve benzeri döküm uygulamalarına yönelik olarak TERRA, imalat verimliliği, nihai ürün performansı, standartlara uygunluk ve maliyet optimizasyonu faktörlerini gözeten, yenilikçi ve kapsamlı çözümler sunar.

Sertlik, akışkanlık, mekanik ve elektriksel nitelikler bakımından geniş bir seçenek yelpazesi ile sunulan RTV ve LSR sıvı silikon kauçuklar, HTV silikon kauçuk hamurları, pigment pastalar, katalizörler, silikon reçineler, silika tozları, silikon yağları, silikon kauçuk yapıştırıcıları, kalıp ayırıcı türü proses yardımcıları ve diğer çözümlerimiz pres döküm, sıvı enjeksiyon döküm, katı enjeksiyon döküm, ekstrüzyon ve manuel döküm yöntemleri ile gerçekleştirilen imalatlarda hedeflenen neticelerin elde edilmesine olanak verirler.

SOLUTIONS FOR PROFESSIONALS