Working Hours Monday - Friday 08:00-16:00
Toll Free 1800.899.900

Anne Bebek Bakım Ürünleri

Silikon kauçuk hammaddelerin üretiminde uzman olan TERRA, emzirme, beslenme, diş gelişimi ve vücut gelişimi süreçlerine destek olan bebek bakım ürünlerinin FDA, LFGB, ISO ve BfR gereklerine uygun, hijyen, biyouyumluluk ve teknik özellik bakımından hedeflenen niteliklerde üretilebilmesi için özel ürünler sunar.

Sıvı ve hamur tipi silikon kauçuklar, silikon pigment pastalar, silika tozları, silikon reçineler, silikon yağları, yapıştırıcı ajanlar, kaydırıcı ve kalıp ayırıcı silikon emülsiyonlar ve sunduğumuz diğer imalat yardımcıları bebek bakım malzemeleri sektöründe markalaşma, küresel pazarlara açılma ve büyüme hedefi olan üreticiler için idealdirler.

Ayakkabı Taban İmalatı

Ayakkabı ve terlik tabanı imalatında, model işleme, desen tarama, silikon kalıplama, kalıp çıkarma, alçı döküm, alüminyun döküm kalıbı imalatı ve taban imalatı süreçleri için ekonomik çözümler sunuyoruz.

RTV-2 kalıp silikonları, silikon yağları, silika tozları, kalsit türü dolgu maddeleri ve silikonlu kalıp ayırıcılar ayakkabı taban imalatında, hem kullanım rahatlığı, hem üretilen tabandaki desen kalitesi ve görsel kalite, hem de maliyet bakımından sağladıkları avantajlardan ötürü ayakkabı taban üreticileri tarafından öncelikle tercih edilirler.

Boya & Mürekkep

Boya ve mürekkep üreticilerinin kimyasal madde ihtiyaçlarına yönelik olarak, verim, performansı ve maliyet odaklı çözümler sunuyoruz.

Silikon reçineler ve silikon reçine emülsiyonları, silanlar, bağlayıcı ajanlar, çapraz bağlayıcılar, silika tozları, silikon yağları, silikon emülsiyonlar, köpük kesici ve köpük giderici ajanlar, su iticilik ve geçirimsizlik sağlayıcı silikon emülsiyonlar ve sunduğumuz diğer ürünler pazarda rekabet gücü yüksek boya ve mürekkeplerin üretilmesine olanak verirler.

Cam Elyaf

Reçine modifikasyonu, cam fiber elyaf yüzey modifikasyonu, kompozit malzeme üretimi ve cam fiber takviyeli polimer (FRP) uygulamaları için dayanım artırıcı ve izolasyon sağlayıcı silanlardan, bağlayıcı ajanlardan ve elastomerik silikon emülsiyonlarından oluşan, kapsamlı bir ürün yelpazesi sunuyoruz.

Sunduğumuz performans artırıcı katkılar ve diğer imalat yardımcıları, doymamış polyester, poliüretan, poliamid, epoksi, fenolik reçine ve benzeri termoset reçine sistemlerinde kullanılmakta olup, reçine modifikasyonu, yapısal güçlendirme, bağlayıcılık sağlama, mekanik mukavemet elde etme, izole etme, ısı dayanımı sağlama ve su iticilik kazandırma işlevi görürler.

Elektrik, Elektronik ve Aydınlatma

Silikon kauçuk hammaddelerin kullanımında uzman olan TERRA, elektrik, elektronik ve aydınlatma endüstrilerinde IEC, ANSI, ISO ve TSE-EN gereklerine uygun, rekabet gücü yüksek, inovatif malzemelerin üretilmesine olanak veren çözümler sunar.

RTV ve LSR sıvı silikon kauçuklar, HTV silikon kauçuk hamurları, RTV-2 elektronik yalıtım ve enkapsülasyon silikonları, silikon yağları, silikon pigment pastalar, silika tozları, silikon reçineler, silanlar, bağlayıcı ajanlar, çapraz bağlayıcılar, katalizörler ve benzeri imalat yardımcılarını içeren çözümlerimiz, imalat verimliliği, ürün performansı ve maliyet optimizasyonu bakımından üreticilerin tüm beklentilerini eksiksiz karşılarlar.

Kalıplama ve Döküm

Plastik, kauçuk, hafif alaşım, metal, alçı, kil ve benzeri maddelerin kullanıldığı endüstriyel kalıplama ve döküm uygulamalarına yönelik çözümler üreten TERRA, imalat verimliliği, nihai ürün kalitesi ve maliyet optimizasyonu hedeflerini gözeten, kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

RTV-2 kalıp silikonları, LSR sıvı silikon kauçuklar, katkısız saf HTV silikon kauçuk hamurları, silikon pigment pastalar, kaydırıcı ve kalıp ayırıcı silikon emülsiyonlar, yüzey parlatıcı silikon emülsiyonlar, silikon yağları, silika tozları, katalizörler, kıvam artırıcı katkılar ve sunduğumuz diğer imalat yardımcıları kalıplama, döküm ve ekstrüzyon yöntemleriyle gerçekleştirilen imalatlarda tüm beklentileri eksiksiz karşılarlar.

Enerji

Enerji üretiminde ve dağıtımında kullanılan elemanların imalatına yönelik olarak TERRA, yeni nesil silikon elastomer teknolojilerine dayalı spesifik çözümler sunar.

Enjeksiyon döküm amaçlı RTV ve LSR sıvı silikon kauçuklar, pres döküm ve ekstrüzyon amaçlı HTV silikon kauçuk hamurları, yalıtım dolgusu ve enkapsülasyon amaçlı sıvı silikon kauçuklar, yüksek ısı dayanımı olan ve ısıl iletkenlik katsayısı yüksek özel silikon yağları, silikon kauçuk yapıştırıcı katkılar ve yüzey astarları ve sunbduğumuz diğer çözümler enerji sektörlerine yönelik imalatlar için ideal niteliklere sahiptirler.

Etiket ve Ambalaj

TERRA, yapışkanlık özelliğine sahip etiket, bant, kağıt, profil, ambalaj kağıdı, gıda kağıdı, karton kutu, karton bardak, zarf, kargo poşeti ve benzeri malzemelerin üretimi için özel çözümler sunar.

Yapışkanlı etiket ve bant imalatında basınca duyarlı yapıştırıcılar (PSA) ve laminasyon sıvıları, matbaa baskıda yüzey parlatıcı ve kaydırıcı silikon emülsiyonlar, silikon yağları, silikon reçineler ve reçine emülsiyonları, silanlar, bağlayıcı ajanlar, çapraz bağlayıcılar, katalizörler, silika tozları, su iticilik sağlayıcı ajanlar, köpük kesiciler ve sunduğumuz diğer ürünler etiket ve ambalaj üreticilerinin verim, nihai ürün kalitesi ve maliyet optimizasyonu bakımından hedefleri neticeleri elde etmelerine olanak verirler.

Kağıt Hamuru ve Kağıt

Kağıt hamuru, kağıt, karton, karton ambalaj, mukavva üretimi ve atık kağıt geri dönüşüm işlemleri için TERRA, etkili ve ekonomik çözümlerden oluşan, kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

Polydimethylsiloxane silikon yağları, kaydırıcı, yağlayıcı, parlatıcı ve anti statik nitelik kazandırıcı silikon emülsiyonlar, köpük kesiciler, silika tozları ve sunduğumuz diğer çözümler kağıt hamuru üretiminden kağıt geri dönüşüm işlemleri de dahil olmak üzere tüm süreçlerde imalat verimi, nihai ürün kalitesi, maliyet optimizasyonu ve çevre mevzuatı hükümleri bakımından kağıt üreticilerinin tüm beklentilerini eksiksiz karşılarlar.

Kalıp Alma ve Silikon Kalıp Döküm

Kalıp alma, kopyalama, çoğaltma, kalıp imalatı ve silikon kalıp döküm uygulamaları için kullanımı kolay, esnek ve ekonomik çözümler sunuyoruz.

Satışa sunduğumuz kalıp alma, kopyalama ve kalıp imalatı amaçlı RTV-2 kalıp silikonları, silikon pigment pastalar, donma hızlandırıcı katalizörler, akışkanlık ve kıvam düzenleyici katkılar, silikon yağları, silika tozları ve kalıp sökümünü kolaylaştırıcı kalıp ayırıcı silikon emülsiyonlar ve diğer imalat yardımcıları poliüeratan döküm, polyester döküm, hafif alaşım döküm, alçı döküm, beton döküm, balmumu reçine döküm ve benzeri imalat alanlarında kullanılan siilkon kalıpların üretiminde ve aynı zamanda tarihi eser onarımı, mimari restorasyon ve ayakkabı taban imalatı gibi uygulamalarda öncelikle tercih edilirler.

Kauçuk

Kauçuk ve elastomer hammaddeler ile bunların karışımından mamul kompozit ürün imalatlarına yönelik olarak, başta silikon esaslı kimyasal maddeler olmak üzere, çeşitli katkı maddelerinden ve proses yardımcılarından oluşan, yenilikçi bir ürün yelpazesi sunuyoruz.

Parlaklık verici, kaydırıcı ve kalıp ayırıcı silikon emülsiyonlar, silikon reçineler, silanlar ve bağlayıcı ajanlar, silikon yağları, silika tozları, köpük önleyici ajanlar, RTV ve LSR sıvı silikon kauçuklar, HTV silikon kauçuk hamurları, pigment pastalar ve sunduğumuz diğer çözümler verimlilik, ürün kalitesi, maliyet optimizasyonu ve sürdürülebilirlik bakımından kauçuk endüstrilerinin tüm beklentilerini eksiksiz karşılarlar.

Kişisel Bakım Ürünleri, Kozmetikler

Kişisel bakım ürünü ve kozmetik imalatlarındaki gereksinimleri iyi bilen TERRA, yasal düzenlemelere, sağlık mevzuatlarına ve uluslararası sertifikasyonların gereklerine uygun, katma değeri yüksek markalı ürün üretimine olanak veren, yenilikçi çözümler sunar.

Dimethicone silikon yağı, Disiloxane silikon yağı, Cylosiloxane silikon yağı, OH Polymer silikon yağı, Polydimethyl silikon yağı, silikon emülsiyon, silikon reçine ve reçine emülsiyonu, silika, köpük kesici ajan, ıslatıcı ajan, kıvam artırıcı katkı, emülgatör ve benzeri çözümleri içeren kapsamlı ürün yelpazemiz, kullanım konforu, yenilikçilik, sabit kalite, tedarik sürekliliği, mevzuatlara uygunluk ve maliyet optimizasyonu bakımından kişisel bakım ürünü ve kozmetik üreticilerinin tüm beklentilerini eksiksiz karşılarlar.

Matbaa Baskı

Matbaa baskı endüstrilerine yönelik özgün çözümler üreten TERRA, kağıt imalatı, mürekkep imalatı ve web ofset baskı süreçlerinde akıcılık sağlayan ve baskı kalitesini iyileştiren silikon içerikli kimyasal maddelerden, performans artırıcı katkı maddelerinden ve proses yardımcılarından oluşan spesifik bir ürün yelpazesi sunar.

Parlaklık, kayganlık ve kaydırıcılık sağlayıcı silikon emülsiyonlar, yumuşak tutum, ısı dayanımı, esneklik ve anti statik nitelik kazandırıcı silikon emülsiyonlar, kir önleyici silika tozları, ıslatıcı ajanlar, köpük önleyici ajanlar ve sunduğumuz diğer çözümler Sürdürülebilirlik anlayışını destekleyerek, matbaa baskı endüstrilerinin imalat verimliliği, baskı malitesi ve maliyet optimizasyonu hedeflerine doğrudan ulaşılmalarına destek olurlar.

Metal & Hafif Alaşım

TERRA, demir, çelik, alüminyum, zamak, magnezyum, titanyum, kalay ve benzeri metallerden ve hafif alaşımlardan pres döküm, enjeksiyon döküm ve ekstrüzyon yöntemleri ile mamul üretilmesi süreçlerinde, kalıp sökümünü kolaylaştırarak süreçlerin düzgün işlemesini sağlayan, görsel ve fiziksel bakımdan dökümü yapılan mamulün kalitesini iyileştiren ve üretim maliyetlerinin düşürülmesine destek olan, spesifik bir ürün yelpazesi sunar.

Kaydırıcı ve kalıp ayırıcı silikon emülsiyonlar, fonksiyonel silikon reçineler ve silikon yağları ve sunduğumuz diğer proses yardımcıları, imalatta verim artışı sağlamanın, ürün kalitesini iyileştirmenin ve maliyetleri düşürmenin yanı sıra, kalıp kirliliğini minimize eder, kalıp ayırıcı sarfiyatını azaltır ve daha sürdürülebilir nitelikte imalatlar yapılmasına destek olurlar. 

Mobilya

Poliüretan, polyester, kauçuk, akrilik, balmumu, metal ve hafif alaşım maddeler kullanarak, manuel döküm, pres döküm ve enjeksiyon kalıplama gibi açık ve kapalı kalıp döküm yöntemleri ile mobilya aksamı ve aksesuvar üretilmesine yönelik olarak, silikon kalıplama, kalıp alma, kopyalama, döküm kalıbı imal etme ve seri halde ürün üretme aşamalarında kullanılan imalat yardımcılarını sunuyoruz.

Oda sıcaklığında donan RTV-2 kalıp silikonları, silikon yağları, silikon reçineler, silika tozları, su bazlı ve solvent bazlı kalıp ayırıcılar ve sunduğumuz diğer imalat yardımcıları, hedeflenen nitelik ve maliyette imalatlar yapılmasına olanak verirler.

Medikal

TERRA, medikal kullanıma yönelik silikon malzemelerin ve cerrahi alet bileşenlerinin kalıplama ve ekstrüzyon yöntemleri ile temiz oda şartlarında, ISO 10993 ve USP CLASS VI sertifikasyonu gereklerine uygun şekilde üretilmesine olanak veren, medikale özel çözümler sunar.

Mutfak Gereçleri

TERRA, sıcak ve soğuk kalıp döküm, kalıplama ve ekstrüzyon gibi yöntemlerle termoplastik, kauçuk, silikon kauçuk, metal ve hafif alaşım mutfak gereci imal eden endüstriler için kapsamlı ve güvenilir çözümler sunar.

RTV-2 ve LSR sıvı silikon kauçuklar, HTV silikon kauçuk hamurları, pigment pastalar, silikon yağları, silika tozları, silikon kauçuk yapıştırıcıları ve kaydırıcı ve kalıp ayırıcı silikon emülsiyonlar imalat süreçlerinin düzgün işlemesinin ve verimlilik artışı sağlanmasının yanı sıra, üretilen üründe görsel ve fiziksel nitelik bakımından hedeflenen kalitelerin elde edilmesine ve maliyetlerin oprtimal seviyelere düşürülmesine destek olurlar. 

Oto Bakım ve Temizlik Ürünleri

TERRA, oto bakım ve temizlik ürünleri üreten imalatçılar için silikon hammaddelerden, katkı maddelerinden ve proses yardımcılarından oluşan, özel bir ürün yelpazesi sunar.

Parlaklık ve kayganlık verici silikon emülsiyonlar, silikon reçineler, buğu önleyici ve yağmur kaydırıcı ajanlar, yüksek konsantre hızlı cila emülsiyonları, silikon yağları, köpük önleyiciler, yüzey ıslatıcı ajanlar, kıvam artırıcı katkılar ve sunduğumuz diğer çözümler oto bakım ve temizlik ürünleri pazarında söz sahibi olmak ve yeni pazar fırsatları yakalamak isteyen üreticiler için idealdirler.

Otomotiv

TERRA, otomotiv yan sanayilerinin uluslararası standartlara uygun, hedefledikleri nitelik ve maliyette imalatlar yapabilmelerine olanak veren, yenilikçi çözümler sunar.

Hammadde ve proses yardımcısı olarak kullanılan silikon yağları, kalıplama, döküm ve izolasyon amaçlı silikon kauçuklar, kaydırıcı ve kalıp ayırıcı silikon emülsiyonlar, parlaklık verici silikon emülsiyonlar, silikon reçineler, silanlar ve bağlayıcı ajanlar, silika tozları, köpük kesiciler sunduğumuz diğer çözümler Sürdürülebilirlik anlayışı ile otomotiv yan sanayilerinin tüm beklentilerini eksiksiz karşılarlar.

Petrokimya

Petrokimya endüstrilerinde, petrol sondaj, rafinasyon, arıtma, gecikmeli koklaşma, desülfürizasyon ve benzeri imalat süreçlerinde karşılaşılan köpük oluşum sorununu bertaraf etmek için geliştirilen silikonlu ve silicone-free köpük önleyici ajanlar, üretim performansının ve verimliliğinin iyileştirilmesine, üretilen ürün kalitesinin iyileştirilmesine ve etkin bir maliyet kontrolü sağlanmasına destek olan, performansları küresel düzeyde kanıtlanmış, güvenilir çözümlerdir.

Poliüretan

Poliüretan ve termopoliüretan döküm yöntemiyle malzeme üretimine yönelik olarak, kalıp ayırıcı formülasyonlarında kullanılan silikon hammaddelerden, kullanıma hazır kalıp ayırıcı emülsiyonlardan ve diğer imalat yardımcılarından oluşan, özel bir ürün yelpazesi sunuyoruz.

Sert ve esnek poliüretan dökümde, sıcak ve soğuk kalıp kullanımında kalıp sökümünü kolaylaştıran su bazlı ve solvent bazlı kalıp ayırıcılar, silikon yağları ve silikon reçineler, kalıplama amaçlı RTV-2 kalıp silikonları, performans artırıcı silanlar, bağlayıcı ajanlar ve silika tozları ve sunduğumuz diğer imalat yardımcıları görsel kalite ve teknik bakımından poliüretan malzemelerde hedeflenen nitelikerin elde edilmesine olanak verirler.

Bu üstün nitelikli çözümler aynı zamanda imalat süreçlerinin sorunsuz bir şekilde işleyerek, üretimde yüksek verim artışı sağlanmasına ve maliyetlerin kayda değer oranda düşürülmesine de destek olurlar.

Polyester

Polyester kullanarak ürün üreten endüstrilere ve polyester jelkot işlemlerine yönelik çözümler üreten TERRA, verimlilik artışı yanı sıra, üretilen ürünün görsel ve fiziksel niteliklerini iyileştiren ve aynı zamanda maliyetleri düşürmeye destek olan, spesifik çözümler sunar.

Su ve solvent bazlı seçeneklerde sunulan kaydırıcı ve kalıp ayırıcı silikon emülsiyonlar, silikon kalıplama ve döküm kalıbı imalatı amaçlı RTV-2 kalıp silikonları, performans artırıcı silanlar ve bağlayıcı ajanlar, çapraz bağlayıcılar, silikon yağları, silikon reçineler ve sunduğumuz diğer çözümler, polyester esaslı ürün üreten imalatlarda mükemmel performanslar sergilerler.

Tarım

Tarımsal faaliyetlerde su ve zirai mücadele ilacı kullanımını azaltan, rekolteyi yükselten, mahsul kalitesini iyileştiren, besin sürelerini düzenleyen ve maliyetlerin düşürülmesine destek olan TERRA, sürdürülebilir nitelikte tarım faaliyetleri için güvenilir çözümler sunar.

Yayıcı yapıştırıcı organik silikonlar, gıda onaylı köpük önleyiciler ve sunduğumuz diğer çözümler, tarımsal faaliyetlerde buluna ve tarıma yönelik ürün imalatı yapan üreticilerin rekolte ve üretim artışı sağlama, mahsul ve ürün kalitesini iyileştirme ve maliyetleri düşürme hedeflerine - sağlık ve çevre koruma gereklerinden ödün vermeden - ulaşmalarına destek olurlar.

Tekstil & Deri

TERRA, tekstilde iplik yağlama, kumaş apreleme, boyama ve yıkama, deri parlatma ve tekstil üzerine silikon baskı yapma uygulamalarında kullanılan tekstil yardımcı kimyasallarının üretiminde uzmanlaşmış, butik çözümler sunan bir kuruluştur.

Silikonlu yumuşatıcıların ve diğer tekstil aprelerin üretiminde kullanılan silikon yağları, yüksek konsantre mikro ve makro silikonlu yumuşatıcılar, elastomerik silikon apreler, nonwoven ve polyester fiberfill finishing ajanları, tekstil baskı ve kaydırmazlık silikonları, köpük giderici ajanlar ve sunduğumuz diğer çözümler, imalat süreçlerinin düzgün, sorunsuz ve akıcı bir şekilde ilerlemesini sağlamanın yanı sıra, verim artışı elde edilmesine, daha kaliteli ürünler üretilmesine ve maliyetlerin optimize edilmesine destek olurlar.

Isı Yalıtımı

TERRA' nın sunduğu su iticilik sağlayıcı silikon emülsiyonlar, mineral ısı yalıtım malzemelerinin performanslarını artırmak ve kullanım ömürlerini uzatmak için kullanılırlar.

Performansları kanıtlanmış bu çözümler, su buharı geçirgenliğini korurken kapiler su emilimini azaltan, yüzeyde kalıcı olan, hidrofobik bir silikon ağ oluşturur. Sonuç olarak termal iletkenlik uzun vadede optimize edilirken, uygulanan yalıtım malzemelerinin neme ve diğer dış etkenlere bağlı hasarlara karşı etkin bir şekilde korunması sağlanmış olur.

Yapı Malzemeleri

TERRA, yapı kimyasalı ve yapı malzemesi üreten endüstrilere yönelik olarak, monomer ve polymer türü silikon hammaddelerden, katkı maddelerinden ve proses yardımcılarından oluşan, kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

Su iticilik verici silikon emülsiyonlar, silanlar, bağlayıcı ajanlar, çapraz bağlayıcılar ve katalizörler, silika tozları, ıslatıcı ajanlar, silikon yağları, köpük kesici ve köpük önleyici ajanlar, parlaklık verici silikon emülsiyonlar, kaydırıcı ve kalıp ayırıcı silikon emülsiyonlar ve sunduğumuz diğer çözümler imalatta verim artışı sağlamanın yanı sıra, optik ve teknik açıdan hedeflenen nitelikteki imalatlar yapılmasına ve aynı zamanda maliyet düşüşü sağlanmasına olanak verirler.

Yiyecek & İçecek

Yiyecek ve içecek imalatında, mahsul yıkama, işleme, paketleme, depolama ve nakliye aşamalarında, süreçlerin düzgün ve akıcı şekilde ilerlemesi, verimliliğin artırılması, ürün kalitesinin iyileştirmesi ve maliyetlerin düşürülmesi için spesifik çözümler üretiyoruz.

FDA onaylı, gıdaya uygun silikon yağları, kaydırıcı ve kalıp ayırıcı silikon emülsiyonlar, ıslatıcı ajanlar, köpük kesici ve köpük giderici ajanlar, silika tozları ve sunduğumuz diğer çözümler, yiyecek ve içecek ürünlerinin hedeflenen kalite ve maliyette üretilmesine destek olurlar.

Yüzey Bakım Çözümleri

Koruma, parlatma ve temizlik amacı ile kullanılan yüzey bakım ürünlerinin ve temizlik maddelerinin üretilmesine yönelik olarak, silikon esaslı hammaddelerden ve performans artırıcı katkılardan oluşan, kapsamlı bir ürün yelpazesi sunuyoruz. 

Cyclopentasiloxane, polydimethylsiloxane ve fonksiyonel türde silikon yağları, yüzey parlatıcı silikon emülsiyonlar, kaydırıcı ve kalıp ayırıcı silikon emülsiyonlar, silikon reçineler ve reçine emülsiyonları, su itici ajanlar, ıslatıcı ajanlar, köpük kesici ve köpük önleyici ajanlar, kıvamlaştırıcı ajanlar ve sunduğumuz diğer çözümler, daha kaliteli ve daha rekabetçi ürünlerin üretilmesine ve yeni pazar fırsatları yakalanmasına destek olurlar.

SOLUTIONS FOR PROFESSIONALS