Working Hours Monday - Friday 08:00-16:00
Toll Free 1800.899.900

Bebek Bakım ve Gelişim Destek Ürünleri

 

TERRA, silikon esaslı hammaddeler ve imalat yardımcıları kullanılarak, yenidoğan bakım ve bebek gelişim destek ürünleri imalatına yönelik olarak özel bir ürün yelpazesi sunar.

Sıvı ve hamur formlarında silikon kauçuklar ve silikon kauçuk boyaları, silikon yağları ve silikon yağı emülsiyonları, silika tozları, köpük kesici silikon emülsiyonları ve sunulan diğer imalat yardımcları, hijyen ve biyouyumşuluk gereklerine uygun, hedeflenen niteliklerde ve rekabetçi maliyetlerde ürünler üretilmesini garanti ederler.

Ayakkabı Taban İmalatı

 

Ayakkabı taban imalatında, silikon kalıplama ve alüminyum kalıp üretmek için, ve ayrıca enjeksiyon ve vakumlama teknikleriyle taban imalatı süreçlerinde kalıp sökümünü kolaylaştırmak için TERRA, silikon esaslı imalat yardımcılarından oluşan, kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

Silikon kalıplama ve alüminyum taban kalıp imalatı için RTV-2 sıvı silikon kauçuklar, kalıp sökümünü kolaylaştırma için su ve solvent bazlı silikon emülsiyonları ve sunulan diğer imalat yardımcıları, kullanım konforu, imalat kalitesi, sarf malzemesi tüketimi, işçilik ve enerji tasarrufu, çevresel etkiler ve maliyet bakımından tüm beklentileri eksiksiz karşılarlar.

Boya, Mürekkep ve Yüzey Örtücü Kimyasallar

 

Endüstriyel boya, dekoratif boya, cephe boyası, tekne boyası, ahşap boyası, cam boyası, yüksek ısı dayanımlı metal boyası, cila, vernik, astar, mürekkep, renkli sıva ve benzeri yüzey örtücü kimyasal üretimi için TERRA, silika tozu türü dolgu maddeleri, silan türü bağlayıcı, adezyon sağlayıcı, dayanım artırıcı ve su iticilik sağlayıcı katkılar, silikon reçine türü binderler, köpük kesiciler, silikon emülsiyonları ve benzeri kimyasallardan oluşan, yenilikçi çözümler sunar.

Cam Elyaf & Cam Yünü

 

Cam elyaf ve cam yünü ürün imalatlarında, elyaf liflerinin yüzeyini kayganlaştırma, parlatma, elastikiyet ve esneklik sağlama, liflerin mekanik ve termal dayanımlarını iyileştirme ve su iticilik kazandırma gibi amaçlara yönelik yüzey kaplama işlemleri gerçekleştirmek, bunun haricinde cam elyaf donatılı plastik, elyaf iplik, cam elyaf kumaş, cam elyaf keçe, cam elyaf donatılı karbon fiber kumaş ve benzeri ürünler üretmek için TERRA, silikon emülsiyonlardan ve silan türü bağlayıcı, adezyon (yapışma) artırıcı ve dispersiyon iyileştirici ajanlardan oluşan, kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

Dökümcülük, Kalıp İmalatı ve Silikon Kalıplama

 

Plastik, kauçuk, kompozit, polyester, poliüretan, akrilik, alüminyum, zamak, mineral agrega ve benzeri maddeler kullanarak, açık veya kapalı kalıp döküm, enjeksiyon kalıplama, vakumlama, pres döküm, ekstrüzyon ve benzeri tekniklerle ürün üreten imalatçılar için TERRA, silikon esaslı imalat yardımcılarından oluşan, kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

RTV-2, LSR ve HTV/HCR türü sıvı ve hamur formlarında silikon kauçuklar, renklendirme ve dayanım artırma amaçlı silikon kauçuk katkıları, çeşitli tür ve viskozitelerde silikon yağları, yağlayıcı, kaydırıcı ve kalıp sökümünü kolaylaştırıcı silikon emülsiyonları ve sunulan diğer çözümler, üretilen ürünlerde hem görsel kalite, hem de teknik nitelikler bakımından hedeflenen neticelere optimal maliyetlerde ulaşılmasına olanak verirler.

Enerji

 

TERRA, silikon izolatör, parafudr, güneş paneli ve bağlantı kutusu, enerji hücresi, transformatör, kablo ve kablo bağlantı elamanı gibi imalatlar için, sıvı ve hamur formundaki silikon kauçuk hammaddelerden ve bunlarla birlikte kullanılan katkılardan ve proses yardımcılarından oluşan, kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

Mekanik, kimyasal, termal ve elektriksel dirençler, yaşlanma direnci, ısı iletkenliği, elektriksel iletkenlik ve yalıtkanlık gibi faktörler bakımından hedeflenen nitelikleri sağlayan bu çözümler, aynı zamanda sıkı bir maliyet kontrolü yapılmasına da katkıda bulunurlar.

Elektrik, Elektronik ve Aydınlatma

 

Elektrik, elektronik ve aydınlatma ürünleri üretimine yönelik olarak TERRA, silikon esaslı katkılardan ve çeşitli proses yardımcılarından oluşan, kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

Sıvı ve hamur tipi silikon kauçuklar, tekstil baskı silikonları, silikon kauçuk boyaları, silikon yağları, silikon reçineler, silika tozları ve sunulan diğer çözümler IEC, ISO, ANSI ve TSE-EN standartlarına uygun niteliklerde ve rekabetçi maliyetlerde imalatlar yapılmasına olanak verirler.

Etiket, Ambalaj ve İmalat Yardımcıları

 

Post-it, yapışkanlı bant, zarf, kargo poşeti, yapışkan folyo, yağlı kağıt, karton bardak ve benzeri ürünlerin üretiminde kullanılan basınca duyarlı yapıştırıcıların (PSA) imalatı için TERRA, silikon esaslı kimyasallardan oluşan çözümler sunar.

Silan türü bağlayıcı, adezyon sağlayıcı ve dayanım artırıcı ajanlar, fonksiyonel silikon yağları, silikon reçineler, silika tozları, köpük kesici ve köpük önleyici ajanlar ve sunulan diğer çözümler, yaratıcı fikirlerin rekabetçi maliyetlerle hayata geçirilmesine destek olurlar.

Kağıt Hamuru & Kağıt

 

Kağıt hamuru, kağıt, karton, mukavva ve kağıt türevi ürünler üreten ve atık kağıt geri dönüşüm işlemleri gerçekleştiren endüstriler için TERRA, silikon esaslı katkılardan ve çeşitli proses yardımcılarından oluşan, özel bir ürün yelpazesi sunar.

Silikon Kalıplama, Kalıp İmalatı ve Mimari Restorasyon

 

Silikon kalıplama, kalıp imalatı, ayakkabı ve terlik taban kalıp üretimi, mimari restorasyon ve tarihi eser onarımı gibi uygulamalar için TERRA, oda ısısında kürlenerek donan, iki bileşenli RTV-2 sıvı silikon kauçuk türü hammaddeler ile çeşitli imalat yardımcılarından oluşan, kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

SILASTOSIL® M serisi Kalıp Silikonu (RTV-2) ürün yelpazesi, kullanım konforu, tasarım özgürlüğü, imalat kalitesi ve maliyet bakımından kullanıcıların beklentilerini eksiksiz karşılar.

Plastik, Kauçuk ve Kompozit Ürün İmalatı

 

Plastik, kauçuk, poliüretan, TPU, EVA, FKM viton, polyester, akrilik, melamin ve benzeri hammaddeler kullanarak, pres kalıplama, enjeksiyon ve ekstrüzyon gibi kalıplama teknikleriyle ürün üreten üreticiler için TERRA, silikon esaslı imalat yardımcılarından ve çeşitli katkı maddelerinden oluşan, kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

Yağlayıcı, kaydırıcı ve ayırıcı silikon yağları ve silikon emülsiyonları, silikon reçineler, silika tozları, silanlar (Bağlayıcı, adezyon sağlayıcı, dayanım artırıcı ve dispersiyon kolayaştırıcı) ve sunulan diğer çözümler, hedeflenen niteliklerde ve optimal maliyetlerde imalatlar yapılmasını garanti ederler.

Kişisel Bakım Ürünleri & Kozmetikler

 

Kişisel bakım ve kozmetik ürünleri üretimine yönelik olarak TERRA, silikon esaslı kimyasallardan oluşan, kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

0.65 cSt ila 20,000,000 cSt arası viskozitelerde lineer (Polydimethylsiloxane, Dimethicone) ve fonksiyonel silikon yağları, film oluşturucu emülgatörler, toz ve sıvı formlarda silikon reçineler, silikon elastomerler, nano partikül silika tozları, ıslatıcılar, köpük kesici ve köpük önleyiciler ve sunulan kimyasallar, ulusal ve uluslararası yasal düzenlemelere uygun, REACH ve ECHA kayıtlı ve FDA onaylı çözümler olup, kalite ve tedarik süreklilikleri garanti altına alınmıştır.

Matbaa Baskı

 

TERRA, web ofset matbaa baskı süreçlerinde kullanılan silikon yağı emülsiyonlarından oluşan, özel ürün yelpazesi sunar.

TERRASIL® Silikon Emülsiyonu, kağıdın metal sürtünme direncini ve ısı iletimini iyileştirerek, merdane ve silindirlerden sorunsuz bir şekilde geçişini sağlamak, metal yüzeylerde korozyon oluşumunu önlemek ve antistatik etki elde etmek için idealdir.

Hafif Alaşımların Dökümü ve Kalıplanması

 

Alüminyum, magnezyum, zamak ve titanyum gibi düşük ergime noktalı demir dışı metaller ve hafif alaşımlar kullanarak, enjeksiyon, pres kalıplama ve vakumlama gibi kalıplama teknikleriyle ürün üreten endüstrilere yönelik olarak TERRA, kalıpta şekillenen ürünün kalıptan ayrılmasını kolaylaştırıcı imalat yardımcılarından oluşan, yenilikçi bir ürün yelpazesi sunar.

Mobilya & Dekoratif Eşya

 

Poliüretan, polyester, akrilik, balmumu reçine ve kompozit karışımlar kullanarak, silikon kalıplama ve kalıp döküm teknikleriyle mobilya, süs eşyası, saksı, duvar paneli, tavan göbeği ve benzeri ürünler üretmek için TERRA, RTV-2 türü, oda ısısında kürlenerek donan, iki bileşenli sıvı silikon kauçuklar ile, silikon yağı ve silika tozu gibi katkı maddelerinden ve kalıp ayırıcı gibi imalat yardımcılarından oluşan, kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

SILASTOSIL® M serisi RTV-2 Kalıp Silikonu ürün yelpazesi, hedeflenen imalat kalitesini sağlamanın yanı sıra, kalıplama ve döküm maliyetlerini de ciddi oranda düşürür.

Medikal & Sağlık Destek Ürünleri

 

Ortopedik tabanlık, nasır koruyucu parmak ayırıcı ve metatars yastığı, ambu maskesi ve ambu balonu, hortum, sonda, kaydırmaz elastik bandaj, yapay uzuv ve benzeri sağlık destek ürünlerinin ve medikal malzemelerin üretilmesine yönelik olarak TERRA, silikon kauçuk türü hammaddelerden ve çeşitli katkılardan oluşan, özel bir ürün yelpazesi sunar.

Sıvı ve hamur formlarında sunulan SILASTOSIL® serisi silikon kauçuk ürün yelpazesi, REACH kayıtlı, RoHS belgeli ve FDA onaylı çözümleri içermekte olup, hijyen ve biyouyumluluk gereklerine uygun, hedeflenen niteliklerde ve rekabetçi maliyetlerde imalatlar yapılmasını garanti eder.

Mutfak Gereçleri

 

Enjeksiyon, pres döküm, ekstrüzyon ve vakumlama gibi kalıplama teknikleriyle hamur açma matı, pişirme matı, süzgeç, spatula, tencere tava tutacağı, kek kalıbı, buz kalıbı ve benzeri silikon mutfak gereçlerinin üretimi için TERRA, kalite ve maliyet hedefleri yanında sağlık ve hijyen gereklerini de karşılayan, güvenilir çözümler sunar.

RTV-2 ve LSR türü sıvı silikon kauçuklar, HTV/HCR türü silikon kauçuk hamurları, sıvı ve hamur tipi silikon kauçuk boyaları (pigment pastalar) ve sunulan diğer silikon esaslı imalat yardımcıları, nihai ürünün dayanımı , görsel kalitesi ve üretim maliyeti bakımından mutfak gereci üreticilerinin hedefledikleri neticelere doğrudan ulaşmalarına destek olurlar.

Oto Bakım Temizlik ve Koruma Ürünleri

 

Fırçalama, durulama ve kurulama gerektirmeyen cilalı oto şampuanı, hızlı cila, koruyucu, yenileyici, çizik giderici ve onarıcı cila, torpido parlatıcı, lastik parlatıcı, yağmur kaydırıcı, buğu önleyici, oto cam suyu, antifrizli cam suyu, döşeme temizleyici, jant temizleyici, motor bloğu temizleyici, araç içi klima koku giderici ve silikon spray gibi oto yıkama temizlik ve bakım seti ürünlerinin imalatı için TERRA, silikon esaslı imalat yardımcılarından oluşan, performans ve maliyet odaklı bir ürün yelpazesi sunar.

Otomotiv

 

Plastik, kauçuk, silikon kauçuk, poliüretan, polyester, karbon fiber, kompozit, alüminyum, hafif alaşım çelik, magnezyum, titanyum, zamak ve benzeri hammaddeler kullanarak, enjeksiyon, vakumlama, pres kalıplama ve ekstrüzyon gibi kalıplama teknikleriyle otomotiv aksamları üreten endüstrilere yönelik olarak TERRA, silikon esaslı proses yardımcılarından oluşan, kapsamlı ve yenilikçi bir ürün yelpazesi sunar.

Çeşitli tür ve viskozitelerde silikon yağları, sıvı ve hamur tipi silikon kauçuklar ve silikon kauçuk katkıları, yağlayıcı, kaydırıcı, ayırıcı ve parlaklık verici silikon emülsiyonları ve sunulan diğer imalat yardımcıları, prototip tasarımından servis bakım işlemlerine kadar her aşamada kullanılırlar.

Petrokimya

 

TERRA, petrokimya endüstrilerine yönelik olarak, sondaj, yağ-gaz ayrıştırma, kuyu çimentolama, rafinasyon, gecikmiş koklaşma, sülfürden arındırma ve mineral yağ imalatı süreçlerinde karşılaşılan köpük oluşum sorununu bertaraf etmek için köpük kesici ve köpük önleyici katkılardan oluşan, özel bir ürün yelpazesi sunar.

Poliüretan

 

Poliüretan reçineler, reçine karışımları ve sert ve esnek köpük poliüretan sistemler kullanarak, enjeksiyon kalıplama, vakumlama, pres döküm ve açık kalıp döküm gibi kalıplama teknikleriyle ayakkabı taban, otomotiv, mobilya, inşaat ve yalıtım ve filtrasyon gibi endüstriyel imalatlara yönelik olarak TERRA, silika tozu ve silan türü dayanım artırıcı, bağlayıcı ve adezyon (yapışma) sağlayıcı katkılardan, RTV-2 kalıp silikonu ve yağlayıcı, kaydırıcı ve ayırıcı silikon emülsiyonu türü imalat yardımcılarından oluşan, kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

Polyester

 

Polyester hammaddeler ve polyester reçine karışımları kullanarak, enjeksiyon, vakumlama, pres döküm ve açık kalıp döküm teknikleriyle ürün imal eden ve ayrıca Polyester (PES) iplik üreten üreticiler için TERRA, silika tozu ve silan türü dayanım artırıcı, bağlayıcılık ve adezyon (yapışma) sağlayıcı katkı maddeleri ile, RTV-2 kalıp silikonu ve kalıp ayırıcı silikon emülsiyonu türü imalat yardımcılarından oluşan, kapsamlı ve entegre çözümler sunar.

Tarım

 

Tarımda su kullanımını azaltmaya, zirai mücadele ilacı ve bitki besini kullanımını düşürmeye, rekoltede ve mahsul kalitesinde artış sağlamaya, besin sürelerini düzenlemeye ve genel anlamda maliyet düşüşü sağlamaya yönelik çözümler geliştiren TERRA, Sürdürülebilirlik anlayışını destekleyen, özel bir ürün yelpazesi sunar.

TERRASIL® serisi yayıcı ve yapıştırıcı organik silikon katkılar, TERRAFOAM® serisi köpük kesici ve köpük önleyici katkılar, silika tozları ve sunulan diğer imalat yardımcıları gıda imalatına uygun, FDA onaylı çözümlerdir.

Tekstil & Deri

 

Tekstillere kimyasal yoldan yumuşak, kaygan tutum nitelikleri ve kullanım amacına uygun apre özellikleri kazandırmak, görünümlerini iyileştirmek, geliştirmek ve ayrıca dikiş mühürleme ve kaydırmazlık, güç tutuşurluk, alev dayanımı ve su geçirimsizlik sağlama gibi amaçlara yönelik olarak tekstil üzeri silikon baskı uygulamaları gerçekleştirmek için TERRA, silikon esaslı yeni nesil imalat yardımcılarından oluşan, özel bir ürün yelpazesi sunar.

Isı Yalıtım Malzemeleri

 

Cam yünü ve taş yünü ısı izolasyon paneli ve poliüretan köpük türü ısı yalıtım malzemelerinin imalatına yönelik olarak TERRA spesifik bir ürün yelpazesi sunar.

TERRASOFT® OPE serisi silikon emülsiyonu nem, su, ısı aşırılıkları ve ağır hava koşulları kaynaklı etkilere karşı dayanım sağlayarak, ürünlerin ısı yalıtım performansını iyileştiren ve kullanım ömrünü uzatan bir elastomerik apredir. Sürdürülebilir Enerji Belgeli ve Yeşil Enerji Sertifikalı inşaatlar için gereken ürünlerin üretilmesi için ideal olan TERRASOFT® OPE, aynı zamanda ekonomiktir.

İnşaat Malzemeleri & Yapı Kimyasalları

 

RTV silikon, akrilik, poliüretan, MS polymer esaslı mastik, yapıştırıcı, cam yünü ve taş yünü ısı izolasyon malzemesi, su yalıtım kimyasalı, suya dayanıklı yeşil alçıpan, cephe boyası, yüksek ısı dayanımlı metal boyası ve kompozit ürün imalatı için TERRA, silikon esaslı hammaddelerden ve imalat yardımcılarından oluşan, kapsamlı bir ürün yelpzesi sunar.

Çeşitli tür ve viskozitelerde silikon yağları, silikon reçineler ve silikon emülsiyonları, silika tozları, silan türü bağlayıcı, adezyon artırıcı, dayanım artırıcı ve su iticilik sağlayıcı ajanlar, sıvı ve toz formlarda köpük kesiciler ve sunulan diğer çözümler, hedeflenen nitelikte ve optimal maliyette imalatlar yapılmasını garanti ederler.

Yiyecek & İçecek

 

TERRA, içme suyu ve atık su arıtma, yiyecek ve içecek imalatı ve tarım ürünlerinin topraktan arındırılarak temizlenmesi ve işlenmesi gibi süreçlerde kullanıma yönelik olarak çeşitli proses yardımcılarından ve katkı maddelerinden oluşan, özel bir ürün yelpazesi sunar.

Silikon bazlı köpük kesici ve köpük önleyici ajanlar, yayıcı yapıştırıcı organik silikonlar, sürfaktanlar, gıda onaylı silikon yağları, kayganlık sağlayıcı silikon emülsiyonları, silika tozları ve sunulan diğer çözümler, hijyen ve biyouyumluluk gereklerine uygun, endokrin bozucu kimyasallar içermeyen, ROHS ve REACH kayıtlı, FDA onaylı, güvenilir ve Sürdürülebilir nitelikte çözümlerdir.

Yüzey Bakım, Koruma ve Temizlik Ürünleri

 

Doğal ve suni taş, seramik, beton, alüminyum, krom, nikel, cam, pleksi, doğal ve suni ahşap, plastik, kauçuk ve kompozit türü yüzeylerde kullanılan bakım, koruma ve temizlik amaçlı ürünlerin imalatına yönelik çözümler geliştiren TERRA, silikon esaslı hammaddelerden ve çeşitli katkı maddelerinden oluşan, kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar.

Yapıştırıcı & Mastik

 

TERRA, RTV Silikon, akrilik, poliüretan, polisülfür, MS polymer ve hibrit esaslı mastik ve yapıştırıcı imalatına yönelik olarak, OH Polymer (Hydroxy functional), Polydimethylsiloxane ve Vinyl türü silikon yağları, silika tozları, silan türü bağlayıcılık, adezyon (yapışma), dayanım ve kürlenme sağlayıcı ajanlar, sıvı pigment pastalar (yağ bazlı ve su bazlı), kaplanmış kalsit tozu ve benzeri ürün reçetesi bileşenlerini içeren, tam kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar. 

SOLUTIONS FOR PROFESSIONALS