Working Hours Monday - Friday 08:00-16:00
Toll Free 1800.899.900

Dökümcülükte rekabetçilik için

 

Bir nesnenin kalıbını çıkarma, model tasarlama, prototipini üretme, döküm kalıbı imal etme ve kalıp döküm yöntemiyle üretim gerçekleştirme işlemleri için güvenilir ve maliyet odaklı çözümler sunuyoruz:

RTV sıvı silikon kauçuklar

Pigment pastalar

Silikon yağları

Kalıp ayırıcılar

Silika tozları

Kürleme ajanları & Sertleştirici ajanlar, katalizorler

SILASTOSIL® M serisi RTV-2 Kalıp Silikonları ile döküm işinizi kurumsallaştırın

 

Orijinal bir nesneyi kopyalamak, kalıbını çıkarmak, silikon döküm kalıbı imal etmek ve döküm yapmak gibi çok amaçlı kalıplama ve dökümcülük uygulamaları için geliştirilen SILASTOSIL® M serisi RTV-2 kalıp silikonları, bal kıvamında akışkan, oda sıcaklığında kürleşerek donan, iki bileşenli RTV sıvı silikon kauçuklar olup, çikolata, şeker, kokulu taş, mum, sabun, poliüretan, polyester, kompozit, alçı, kil, kuvars, kum, beton, metal ve benzeri maddeler ile gerçekleştirilen imalatlar için idealdirler.

SILASTOSIL® M serisi RTV-2 kalıp silikonları, zorlayıcı imalat şartlarına ve yoğun kullanıma karşı dayanıklı ve uzun ömürlü silikon kalıpların üretilmesine olanak verirler. Yüksek kullanım konforu sunan bu RTV-2 kalıp silikonlarının uygulama ve donma süreleri kullanım amacına göre optimize edilmiştir, hava kabarcığı oluşturmadan dondukları için vakumlama gerektirmezler, genleşme, büzüşme, şekil bozukluğu ve yağlanma gibi sorunlar yaşatmazlar, çekme ve yırtılma dirençleri mükemmeldir, tek kalıpla yüksek adette döküm olanağı sağlarlar, kalıp döküm maliyetini düşürürler, raf ömürleri ise oldukça uzundur.

 

Kolay kalıp sökümü, uzun kalıp ömrü ve mükemmel döküm kalitesi

 

Su bazlı ve solvent bazlı seçeneklerde sunulan TERRASIL® Mould Release Agent serisi kalıp ayırıcılar kullanım alanı özelinde üretilirler. Hava tabancası veya fırça ile kalıp yüzeyine uygulanan bu yüksek performanslı kalıp ayırıcılar kalıp yüzeyinde kalıp ayırıcı nitelikte görünmez ultra ince şeffaf bir tabaka oluşturur, art arda deflarca döküm yapma olanağı sağlar, bu şekilde kalıp kirliliğini azaltır ve maliyetleri kayda değer ölçüde azaltırlar.   

Kalıplama ve dökümcülük uygulamalarında kullanılan RTV sıvı silikon kauçuklar, sıvı pigment pastalarkalıp ayırıcılarsilikon yağları, kürleme ajanları, sertleştirici ajanlar, katalizorler, kıvamlaştırıcı katkılar ve tiksotropik ajanlar, silika tozları ve diğer çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi edinmek için bizi arayın. Uzman ekibimiz aradaığınız niteliklere sahip çözümlere ulaşabilmeniz için size destek olmaya hazırdır.

 

ÖNERİLEN ÜRÜNLER

>  RTV-2 kalıp silikonu, gıda onaylı

>  RTV-2 kalıp silikonu, poliüretan döküm için

>  RTV-2 kalıp silikonu, polyester döküm için

>  RTV-2 kalıp silikonu, beton döküm için

>  Silikon yağı

>  Kıvam artırıcı katkı maddesi, Tiksotropik ajan

>  Pigment pasta, sıvı

>  Kalıp ayırıcı, solvent bazlı

>  Kalıp ayırıcı, su bazlı

>  Silika tozu

>  Kürleme ajanları, sertleştirici ajanlar, katalizorler

 

BAŞLICA KULLANIM ALANLARI

>  Dökümcülük

>  Kopyalama

>  Silikon kalıplama

>  Model tasarımı & Prototip imalatı

>  Silikon kalıp imalatı, genel kullanım amaçlı

>  Silikon kalıp imalatı, gıda onaylı

>  Metal döküm

>  Poliüretan döküm

>  Polyester döküm

>  Alçı döküm

>  Beton döküm

>  Kompozit döküm

>  Ayakkabı ve terlik tabanı kalıp imalatı

>  Hediyelik eşya, el sanatları

>  Yapı & Dekorasyon malzemesi

>  Heykelcilik

>  Mum kalıbı

>  Sabun kalıbı

>  Kokulu taş Kalıbı

>  Tarihi eser restorasyonu

>  Mimari süsleme ve onarım

>  Takı tasarımı

 

SOLUTIONS FOR PROFESSIONALS