Working Hours Monday - Friday 08:00-16:00
Toll Free 1800.899.900

Daha düşük kalıp maliyeti ile daha kaliteli üretim yapın

 

Orijinal bir nesneyi kopyalamak, kalıbını çıkarmak, silikon döküm kalıbı imal etmek ve döküm yapmak gibi çok amaçlı kalıplama ve dökümcülük uygulamaları için geliştirilen SILASTOSIL® M serisi RTV-2 kalıp silikonları, bal kıvamında akışkan, oda sıcaklığında kürleşerek donan, iki bileşenli RTV sıvı silikon kauçuklar olup, poliüretan, polyester, kompozit, alçı, kil, kuvars, kum, beton, hafif alaşım metal ve benzeri maddeler ile gerçekleştirilen imalatlar için idealdirler.

SILASTOSIL® M serisi RTV-2 kalıp silikonları, zorlayıcı imalat şartlarına ve yoğun kullanıma karşı dayanıklı ve uzun ömürlü silikon kalıpların üretilmesine olanak verirler. Yüksek kullanım konforu sunan bu RTV-2 kalıp silikonlarının uygulama ve donma süreleri kullanım amacına göre optimize edilmiştir, hava kabarcığı oluşturmadan dondukları için vakumlama gerektirmezler, genleşme, büzüşme, şekil bozukluğu ve yağlanma gibi sorunlar yaşatmazlar, çekme ve yırtılma dirençleri mükemmeldir, tek kalıpla yüksek adette döküm olanağı sağlarlar, kalıp döküm maliyetini düşürürler, raf ömürleri ise oldukça uzundur.

Süratli, kolav ve zayiatsız kalıp sökümü için kullanılan TERRASIL® MRA ve TERRASIL® PRA serisi su ve solvent bazlı kalıp ayırıcılar, yüksek konsantre veya kullanıma hazır halde üretilirler. Kullanıcıya özel imalat şartları ve performans hedefleri doğrultusunda da reçetelendirilebilenb bu kalıp ayırıcılar elle veya hava tabancası ile kalıp yüzeyine püskürtülerek veya fırça ile sürülerek kullanılırlar. Hedeflenen kalitede ve maliyette imalat yapılmasına olanak veren bu çözümler kalıp ömrünü de kayda değer ölçüde uzatırlar.   

Kalıplama ve dökümcülük uygulamalarında kullanılan SILASTOSIL® M serisi RTV sıvı silikon kauçuklar ve bu silikonlar ile birlikte kullanılan pigment pastalarkalıp ayırıcılarsilikon yağları, katalizörler, kıvamlaştırıcılar, tiksotropik ajanlar, silika tozları ve diğer çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi edinmek için bizi arayın. Uzman ekibimiz aradaığınız niteliklere sahip çözümlere ulaşabilmeniz için size destek olmaya hazırdır.

 

UYGULAMALAR

>  Kalıplama

>  Kopyalama

>  Silikon kalıplama

>  Prototip üretimi

>  Silikon kalıp imalatı

>  Dökümcülük

>  Hafif alaşım jant imalatı

>  Otomobil lastiği imalatı

>  Çikolata kalıbı, gıda uyumlu

>  Şeker kalıbı, gıda uyumlu

>  Pasta hamuru kalıbı, gıda uyumlu

>  Poliüretan döküm

>  Polyester döküm

>  Ayakkabı ve terlik tabanı kalıp imalatı

>  Metal döküm

>  Hafif alaşım metal döküm

>  Hediyelik eşya, el sanatları

>  Mineral esaslı yapı elemanı döküm

>  Heykelcilik

>  Beton döküm

>  Saksı kalıbı

>  Mum kalıbı

>  Sabun kalıbı

>  Kokulu taş Kalıbı

>  Tarihi eser restorasyonu

>  Mimari süsleme ve onarım

>  Takı tasarımı

 

ÖNERİLEN ÇÖZÜMLER

>  RTV-2 kalıp silikonu, gıda uyumlu

>  RTV-2 kalıp silikonu, poliüretan döküm

>  RTV-2 kalıp silikonu, polyester döküm

>  RTV-2 kalıp silikonu, beton döküm

>  Silikon yağı, 50cst

>  Silikon yağı, 100cst

>  Kıvamlaştırıcı katkı maddesi

>  Tiksotropik ajan

>  Pigment pasta

>  Kalıp ayırıcı, solvent bazlı

>  Kalıp ayırıcı, su bazlı

>  Silika tozu

 

 

SOLUTIONS FOR PROFESSIONALS