Working Hours Monday - Friday 08:00-16:00
Toll Free 1800.899.900

İşinizde farklılaşın, rekabette öne geçin 

 

Bireysel ve endüstriyel uygulamalarda imalat verimliliğini artıran, ürün kalitesini iyileştiren ve maliyet optimizasyonu sağlayan kapsamlı çözümler sunarız.

En ileri silikon elastomer teknolojilerinin ürünü olan çözümlerimiz hem bireysel imalatlarda, hem de FDA, OEKO-TEX, ISO 10993, USP CLASS VI, IEC ve benzeri standartlara uygun endüstriyel imalatlarda, hedeflenen nitelik ve maliyetlerde imalatlar gerçekleştirmek için idealdirler.

Renk, kıvam ve akışkanlık, uygulama ve donma süresi, sertlik düzeyi, mekanik direnç, kimyasal direnç, elektriksel direnç, ısıl direnç ve ısıl iletkenlik katsayısı ve uzama mukavemeti gibi özellikler bakımından çok geniş bir seçenek yelpazesi ile sunduğumuz bu yüksek nitelikli silikon kauçuklar otomotiv, beyaz eşya, mobilyacılık, aydınlatma, elektrik ve elektronik, dökümcülük, hediyelik eşya, yapı elemanı, ayakkabı ve terlik tabanı, anne bebek bakım ürünleri, ayak sağlığı malzemeleri, medikal malzemeler, mutfak gereçleri, hobi ve spor malzemeleri ve tekstil gibi pek çok imalat alanında güvenle kullanılırlar.

All in one - Tüm çözümler tek bir elden

 

Uygulama esnekliği, sabit kalite, uluslararası normlara uygunluk, rekabetçi fiyat ve tedarik sürekliliği garantisi bakımından tüm ihtiyaçları eksiksiz karşılayan kapsamlı bir ürün yelpazesi ile hizmet veriyoruz:

  

>  RTV sıvı silikon kauçuklar

>  LSR sıvı silikon kauçuklar

>  HTV silikon kauçuk hamurları

>  Pigment pastalar

>  Katalizörler

>  Astar & Yapıştırıcılar

>  Kalıp ayırıcılar

Silikon yağları

Silika tozları

 

Sahip oldukları nitelikler, sundukları yüksek kullanım konforu, sergiledikleri eşsiz imalat performansları ve maliyet düşürücü nitelikleri sayesinde sunduğumuz çözümler, bireysel ve endüstriyel amaçlı pek çok uygulama yöntemi için tüm ihtiyaçlara cevap verebilecek niteliktedirler:

 

Silikon pres döküm

Silikon enjeksiyon döküm

Silikon ekstrüzyon

Kalıp alma, prototipleme ve döküm kalıbı

Tampon baskı

Elektronik yalıtım kaplaması & Enkapsülasyon

Tekstil baskı ve kaydırmazlık

 

SILASTOSIL® M

RTV-2 Kalıp Silikonu

Orijinal bir nesneyi kopyalayarak kalıp alma ve çoğaltma amaçlı kalıp alma, prototipleme ve döküm kalıbı imalatı işlemlerinde kullanılan SILASTOSIL® M serisi RTV-2 kalıp silikonları, oda sıcaklığında kürleşerek donan, iki bileşenli RTV sıvı silikon kauçuklardır. Pasta süslemesi, çikolata, mum, sabun, kokulu taş, beton yapı elemanı, ayakkabı ve terlik tabanı, saksı, poliüretan ve polyester duvar paneli, duvar süsü, ahşap ve tahta taklidi mobilya parçası, resim ve ayna çerçevesi ve benzeri imalatlarda gereken, dökümü kolay, yağlanma yapmayan, yırtılmaya karşı dayanıklı, yüksek döküm adedi veren, uzun ömürlü ve düşük maliyetli kalıpların üretilmesi için idealdirler. Prototip imalatı ve tarihi eser onarımı gibi uygulamalar da kullanım alanları arasındadır.

 

SILASTOSIL® P

RTV-2 Sıvı Silikon Kauçuk, Medikal

Protez ve ortez türü medikal malzeme imalatında kullanılan SILASTOSIL® P serisi RTV sıvı silikon kauçuklar platin katalizörlü, oda sıcaklığında adisyon tipi kürleşen, iki bileşenli RTV-2 silikon kauçuklardır. Bal kıvamında akışkan, şeffaf ve kokusuzdurlar, saf silikon polimeri içeriklidirler, deri ile doğrudan ve uzun süreli temasa uygundurlar (FDA onaylıdırlar), esnek yapıdadırlar, yırtılma dayanımları çok iyidir, sürtünme, aşınma ve yaşlanma dayanımları mükemmeldir, termal stabiliteleri ve ısı dayanımları çok iyidir, asit ve tuz dirençleri oldukça yüksektir. Ortopedik tabanlık, parmak makarası, bünyon koruyucu, metatarsal ped, dizlik, dirseklik gibi sağlık malzemeleri ve yapay uzuv gibi malzemeler başlıca kullanım alanlarıdır.

 

SILASTOSIL® EP

RTV-2 Sıvı Silikon Kauçuk, Elektrik & Elektronik

Elektronik yalıtım kaplaması, mühürleme ve izolasyon amaçlı enkapsülasyon işlemleri için geliştirilen SILASTOSIL® EP serisi RTV sıvı silikon kauçuklar, oda sıcaklığında kürleşerek donan, iki bileşenli RTV-2 silikon kauçuklardır. Elektronik cihazlarda ve cihaz bileşenlerinde izolasyon, basınç dayanımı, şok ve darbe emilimi, yapıştırma, mühürleme, pim yalıtımı ve fitil dolgusu gibi görevler görürler. Elektronik modül, sensör, konektör, röle, tranzistör, izolatör, parafudr, rezistans, kondansatör, endüktör, regülatör, LED ışık şeridi, LED ampül, LCD, PV fotovoltaik solar güneş paneli, PCB, mikroçip ve benzeri imalatlar kullanım alanlarının başında gelir.

 

SILASTOSIL® PP

RTV-2 Sıvı Silikon Kauçuk, Tampon Baskı

Silikon tampon baskı uygulamalarında kullanılan silikon baskı tamponlarının üretilmesi için geliştirilen SILASTOSIL® PP serisi tampon baskı silikonları, bal kıvamında, oda sıcaklığında kürleşen, iki bileşenli RTV-2 silikon kauçuklardır. Basınca ve kimyasallara karşı oldukça dirençli olan bu silikon kauçuklar tampon baskı uygulamalarında uzun kullanım ömrünü ve mükemmel baskı kalitelerini garanti ederler. TERRAFLUID® serisi düşük viskoziteli silikon yağları katarak, silikon baskı tamponunu arzu edilen sertlik düzeyine indirgemek mümkündür.

 

SILASTOSIL® LR

LSR Sıvı Silikon Kauçuk, Genel Amaçlı Sıvı Enjeksiyon Döküm

Sıvı silikon enjeksiyon döküm (Liquid injection molding) yöntemi ile silikon kauçuktan mamul endüstriyel veya medikal malzeme üretmek için geliştirilen SILASTOSIL® LR serisi LSR sıvı silikon kauçuklar platin katalaizörlü, yüksek ısıda kürleşen, iki bileşenli LSR sıvı silikon kauçuklardır. Berrak şeffaf, kokusuz ve solvent içermeyen bu yüksek kaliteli silikon kauçuklar FDA onaylıdırlar, gıda ve medikal alanda kullanıma uygundurlar. Emzik ucu, biberon ve diş kaşıyıcı gibi bebek bakım ürünleri, mutfak gereçleri, elektrik izolatörü ve parafudr, yalıtım profili, conta fitili, palet ve şnorkel gibi silikon malzemelerin imalatı başlıca kullanım alanlarıdır.

 

SILASTOMER® LR

LSR Sıvı Silikon Kauçuk, Medikal Amaçlı Sıvı Enjeksiyon Döküm

Sıvı silikon enjeksiyon döküm yöntemi ile ISO 10993 ve USP Class standartlarında deri altı ile temasa uygun silikon kauçuktan mamul medikal malzeme üretmek için geliştirilen SILASTOMER® LR serisi LSR sıvı silikon kauçuklar, platin katalizörlü, yüksek ısıda kürleşen, post-cure gerektirmeyen, iki bileşenli LSR sıvı silikon kauçuklardır. Berrak şeffaf, kokusuz, mekanik ve kimyasal dayanımları yüksek, sararma sorunu yaşatmayan bu yüksek kaliteli silikon kauçuklar cerrahi ve tibbi alet, şırınga, ambu seti, göğüs şeldi, meme ucu koruyucu, supap, valf, şırınga tıkacı, medikal rulman, medikal conta ve benzeri yüksek hassasiyetteki medikal nesnelerin imalatı için idealdirler.

 

TERRACOAT®

Tekstil Baskı ve Kaydırmazlık Silikonları

Tasarım, desen baskı, su geçirimsizlik ve kaydırmazlık amaçlı tekstil baskı ve kaydırmazlık uygulamaları için geliştirilen TERRACOAT® serisi tekstil baskı silikonları ve pigment pastalar ipek baskı, gofre baskı, enjeksiyon baskı, klişe baskı, transfer baskı ve benzeri yöntemler ile kullanılırlar. Doğal ve sentetik elyaf iplikten mamul kumaş, elastik bant, dantel, çorap, yelken bezi ve benzeri tekstiller üzerine uygulanabilen bu yüksek nitelikli tekstil baskı silikonları, sınısız tasarım ve imalat esnekliği sağlayan ve yüksek kullanım konforu sunan çözümler olup, OEKO-TEX standartlarına uygun, hedeflenen niteliklerde ve maliyetlerde tekstillerin üretilmesi için idealdirler.

 

SILASTOSIL® HTV

HTV Silikon Kauçuk Hamuru

Katı silikon enjeksiyon dökümsilikon pres döküm ve silikon ekstrüzyon uygulamalarında kullanılan SILASTOSIL® HTV serisi katı HTV silikon kauçuk hamurları, yüksek ısı altında kürleşen, renksiz,  kokusuz, dolgu içermeyen saf silikon kauçuk hamurlarıdır. Mutfak gereci, hortum, conta, fitil, profil, kek kalıbı, silikon kablo, elektrik izolatörü, bileklik, telefon kılıfı ve benzeri silikon malzeme imalatları başlıca kullanım alanlarıdır. Renksiz olan bu silikon kauçuk hamurları hamur tipi pigment pastalar ile kolayca renklendirilebilirler.

 

TERRASIL® PRIMER Adhesive

Yapıştırıcı Astar

Kürleşme esnasında veya kürleşmiş olan RTV-2 ve LSR türü sıvı silikon kauçukları metal, cam, ahşap, kauçuk ve benzeri yüzeylere yapıştırmak için kullanılan TERRASIL® PRIMER serisi yüzey astarları ve yapıştırıcılar, etkili, güvenilir ve yüksek performanslı çözümlerdir.

 

Silikon kauçuklar ve silikon kauçuk katkıları hakkında daha detaylı bilgi almak için bizi arayın. Uzman ekibimiz aradığınız özelliklere sahip doğru seçeneklere ulaşabilmeniz için size destek olmaya hazırdır.

 

ENDÜSTRİLER VE UYGULAMALAR

>  Kalıp alma

>  Kopyalama ve çoğaltma

>  Reprodüksiyon

>  Desen tarama

>  Model tasarımı

>  Prototip imalatı

>  Dökümcülük

>  Ayakkabı ve terlik tabanı

>  Taban kalıbı

>  Hediyelik eşya

>  Heykelcilik

>  Mimari restorasyon

>  Tarihi eser onarımı

>  Silikon döküm kalıbı

>  Silikon enjeksiyon döküm

>  Silikon pres döküm

>  Silikon ekstrüzyon

>  Silikon tampon baskı

>  Elektronik yalıtım kaplaması

>  LCD, LED panel

>  Optoelektronik

>  Aydınlatma

>  LED ampul

>  LED ışık şeridi

>  Fotovoltaik (PV) solar güneş paneli modül koruyucu dolgu

>  PCB yalıtım kaplaması

>  Tekstil baskı ve kaydırmazlık

>  Teknik tekstiller

>  Dikiş mühürleme

>  Protez

>  Ortez

>  Medikal malzeme

>  Otomotiv mühendisliği

>  Anne ve bebek bakım ürünleri

>  Mutfak gereçleri

>  Beyaz eşya

>  Elektrik & Elektronik

>  Kablo & Kablo bağlantı elemanları

>  Yüksek gerilim kablo bağlantı elemanları

>  İzolatör

>  Parafudr

>  Yüksek gerilim mesnet izolatörleri

>  Haberleşme & İletişim teknolojileri

>  Havacılık & Uzay sanayileri

>  Savunma sanayii

>  Yapı elemanları

>  Kompozitler

>  Spor malzemeleri

>  Hobi malzemeleri

 

ÖNERİLEN ÇÖZÜMLER

>  RTV-2 kalıp silikonu, poliüretan döküm amaçlı

>  RTV-2 kalıp silikonu, polyester döküm amaçlı

>  RTV-2 kalıp silikonu, hafif alaşım metal döküm amaçlı

>  RTV-2 kalıp silikonu, beton döküm amaçlı

>  RTV-2 kalıp silikonu, mum döküm amaçlı

>  RTV-2 kalıp silikonu, kokulu taş döküm amaçlı

>  RTV-2 kalıp silikonu, sabun döküm amaçlı

>  RTV-2 kalıp silikonu, gıda onaylı silikon kalıp imalatı amaçlı

>  RTV-2 kalıp silikonu, ayakkabı ve terlik tabanı döküm kalıbı imalatı amaçlı

>  RTV-2 sıvı silikon kauçuk, beyaz

>  RTV-2 sıvı silikon kauçuk, şeffaf

>  RTV-2 sıvı silikon kauçuk, süper şeffaf (su berraklığında)

>  RTV-2 sıvı silikon kauçuk, prototip imalatı

>  RTV-2 sıvı silikon kauçuk, elektronik enkapsülasyon ve yalıtım için

>  RTV-2 sıvı silikon kauçuk, tampon baskı silikonu için

>  LSR sıvı silikon kauçuk, sıvı enjeksiyon döküm için

>  LSR sıvı silikon kauçuk, tekstil baskı silikonu

>  HTV silikon kauçuk hamuru, katı enjeksiyon döküm için

>  HTV silikon kauçuk hamuru, pres döküm (kompresyon baskı) için

>  HTV silikon kauçuk hamuru, ekstrüzyon için

>  Pigment pasta, sıvı

>  Pigment pasta, hamur

>  Silikon yağı

>  Polydimethylsiloxane silicone fluid

>  Silicone oil

>  OH polymer silikon yağı

>  Silikon reçine, sıvı

>  Silikon reçine, toz

>  Silicone resin

>  MQ reçine

>  Silan

>  Bağlayıcı ajan

>  Coupling agent

>  Katalizör

>  Catalyst

>  Dibutyltin diacetate

>  Dibutyltin dilaurate

>  Dibutyltin dioctanoate

>  Platin katalizör, gıda ve medikal olanylı RTV-2 sıvı silikon kauçuk için

>  Platin katalizör, gıda ve medikal onaylı LSR sıvı silikon kauçuk için

>  Donma hızlandırıcı katkı maddesi, RTV-2 sıvı silikon kauçuk için

>  Kıvamlaştırıcı katkı, RTV-2 sıvı silikon kauçuk için

>  Tiksotropik katkı

>  Thixotropic agent

>  Silika tozu

>  Kalıp ayırıcı, su bazlı

>  Kalıp ayırıcı, solvent bazlı

 

 

 

SOLUTIONS FOR PROFESSIONALS