Working Hours Monday - Friday 08:00-16:00
Toll Free 1800.899.900

Mükemmel kombinasyonda özgün apreler, sorunsuz imalat prosesleri

 

Tekstil apre işlemlerinde, tekstil mamullerine yumuşak ve kaygan tutum özelliği ile ayrıca işlevsel nitelikler de kazandırma amacına yönelik kullanılan silikon polimerler ve tekstil yardımcı kimyasalları üzerine küresel bilgi birikimine ve derin saha tecrübesine sahibiz. Standart olarak ürettiğimiz veya kullanıcıya özel geliştirdiğimiz butik çözümler OEKO-TEX, ECO, OCS-GOTS, ISO ve FDA sertifikasyonu gereklerine uygun tekstil mamullerinin üretilmesine destek olurlar.

Yumuşak ve kaygan tuşe niteliklerini fonksiyonel nitelikler ile sınırsız kombinasyonda bir araya getirebilen tekstil aprelerin kolayca elde edilmesine ve üretim süreçlerinde karşılaşılan köpük oluşumu sorununun etkin bir şekilde kontrol altına alınmasına olanak veren çözümlerimiz, tekstil apre işlemlerindeki tüm beklentileri eksiksiz karşılarlar.

Apre uygulamalarınızda çözümlerimizi kullanın, daima tercih edilen olun 

 

Yumuşak tutum ve işlevsel özellikleri birleştirerek, hedeflenen niteliklerde ve rekabetçi maliyetlerde tekstil apre işlemlerinin gerçekleştirilmesine olanak veren ürün yelpazemiz, apre işlemlerindeki proses şartlarını ve aynı zamanda moda endüstrisindeki trendleri gözeten, esnek ve inovatif çözümlerden oluşur:

Lineer silikon yağları

Fonksiyonel silikon yağları

OH polimerler

Tekstil yumuşatıcılar, Mikro & Makro silikonlu yumuşatıcılar

Parlatıcı silikon emülsiyonlar & Renk derinleştiriciler

Köpük kesiciler & Köpük gidericiler

Islatıcı ajanlar

Silikon elastomerik apreler

 

TERRAFLUID®

Silikon Yağları

Lineer silikon yağları, fonksiyonel silikon yağları ve OH polimer silikon yağları gibi çok geniş bir seçenek yelpazesi ile sunulan TERRAFLUID® silikon yağları, tekstil ve deri mamullerine yumuşak ve kaygan turum nitelikleri ile aynı zamanda parlaklık, yağlılık, ısı dayanımı, elastikiyet, aşınma ve çizilme direnci, keçeleşmezlik ve su iticilik gibi çok boyutlu nitelikler kazandırmak için idealdirler. 

 

TERRAFLUID® OHP

OH Polimer Silikon Yağları

Yüksek OH içeriği ile öne çıkan TERRAFLUID® OHP serisi OH polimer silikon yağları, silanol gruplar içeren, berrak şeffaf, kokusuz, yüksek kaliteli OH polimerler olup, tekstil ve deri apresi, silikon bazlı elastomerik apre, elektrik ve elektronik yalıtım, boya ve mürekkep, RTV silikon mastik, silikon kauçuk, yapı kimyasalı ve oyun hamuru gibi mamullerin imalatında temel hammadde olarak kullanılırlar.

 

TERRAFLUID® FINISH

Amino Fonksiyonel Silikon Yağları

İnsan sağlığı ve çevre uyumu gereklerini gözeten yeni nesil silikon polimerlerden olan TERRAFLUID® FINISH serisi amino fonksyionel silikon yağları doğal ve sentetik iplikler ile bunların karışımından mamul tekstillere sınırsız kombinasyonda yumuşak tutum ve işlevsel nitelikler kazandıran tekstil aprelerin üretilmesi için idealdirler. Amin sayısı ve viskozite bakımından geniş bir seçenek yelpazesi ile sunulan bu silikon yağları, hedeflenen nitelik ve maliyette tekstil aprelerin üretilmesi için idealdirler.

 

TERRASOFT®

Mikro & Makro Silikonlu Yumuşatıcılar

İnsan sağlığı ve çevre duyarlılığı gereklerine uygun, yeni nesil fonksiyonel silikon yağları ile üretilen TERRASOFT® serisi mikro ve makro silikonlu tekstil yumuşatıcılar, formülatörlerin ve apre işletmelerinin proses şartları, maliyet beklentileri ve tuşe kombinasyonu hedefleri dikkate alınarak üretilirler. Her nevi doğal ve sentetik iplik ile bunların karışımından mamul tekstillere yumuşak ve kaygan tutum ile dolgunluk, parlaklık, su emicilik, su ve yağ iticilik, güç tutuşurluk, buruşmazlık ve keçeleşmezlik gibi işlevsel nitelikler bakımından sınırsız kombinasyonlarda apreler üretilmesine olanak veren bu çözümler, banyoda eşit çektirilebilirler, ısı ve alkali dayanımları çok iyidir, diğer apre kimyasalları ile uyumludurlar, jet stabil niteliktedirler ve stabilite kaybı, silindirlere çökme, sararma, desen kayması ve yağ lekesi oluşumu gibi sorunlar da yaşatmazlar. TERRASOFT® serisi mikro ve makro silikonlu yumuşatıcılar, apre kullanım sarhiyatını azaltır, prosesleri kısaltır, olumsuz çevre etkilerini minimize eder ve ciddi oranda maliyet düşüşü sağlarlar.

 

TERRASOFT® WA

Hidrofil Mikro Silikon Yumuşatma Apresi

Yüksek konsantre, nonyonik yapıda, opak şeffaf mikro silikon emülsiyonu şeklinde üretilen TERRASOFT® WA serisi hidrofil silikon yumuşatıcılar su ile seyreltilerek kullanılırlar. Su emicilik ve nem tutuculuk bakımından hedeflenen neticelere kolayca ulaşılmasına olanak veren bu yüksek nitelikli hidrofil silikon yumuşatıcılar dokuma kumaşlara ve örgü giysilere teni okşayan ipeksi yumuşak, dolgun yapılı, kaygan, esnek ve pürüssüz tuşe nitelikleri kazandırdıkları gibi aynı zamanda yıkamaya ve kuru temizlemeye karşı da uzun süreli direnç sağlarlar. Renk tonlarını ve renk haslıklarını olumsuz yönde etkilemeyen TERRASOFT® WA serisi hidrofil tekstil yumuşatıcılar hem formülatörler, hem de tekstil apre işletmeleri tarafından öncelikle tercih edilirler.

 

TERRASOFT® PE

Parlaklık Kazandırıcı & Renk Derinleştirici Silikon Yumuşatma Apresi

Solgun, renk sorunu olan boyalı kumaşlara ilave bir apre işlemi ile canlı ve parlak renkler kazandırmak için geliştirilen makro silikon yumuşatıcı türü TERRASOFT® PE serisi parlatıcı ve renk derinleştirici makro silikon emülsiyonları, tekstil apreleme işlemlerinde etkili, güvenilir ve maliyet düşürücü çözümlerdir. 

 

TERRASOFT® OPE

Silikon Bazlı Elastomerik Apre

Yüksek konsantre makro silikon emülsiyonu şeklinde üretilen TERRASOFT® OPE serisi silikon bazlı elastomerik apreler, makinada yıkanabilir yün iplik, polyester iplik, polyester fiberfill, nonwoven tekstil elyafı ve mürekkep tekstil boyası imalatında, alatında, müllerine ve tekstil boyalarına elastikiyet, parlaklık, aşınma direnci, ısıl direnç, alkali direnci ve su iticilik gibi çok boyutlu nitelikler kazandırırlar. Elyaf liflerinde canlılık ve parlaklık, renk stabilitesi, yıkama ve ışık haslığı, kohezyon ve elyaf-metal sürtünmesi, termal stabilite, tarak performansı, mamul ağırlığı, ısı izolasyonu, yanma geciktiricilik, sıçrama etkisi, geri dönme esnekliği ve kıvırcıklık (spiral duruş) bakımından tüm ihtiyaçları eksiksiz karşılarlar.

 

TERRAFOAM®

Köpük Kesiciler & Köpük Gidericiler

Tekstil apreleme, tekstil haşıllama ve su arıtma işlemlerinde karşılaşılan köpük oluşumunu kontrol altına almak için, toz ve sıvı formlarda geliştirilen TERRAFOAM® serisi köpük kesiciler, köpük gidericiler kullanıcı özelinde proses şartları dikkate alınarak üretilirler. Isı ve pH düzeyi bakımından oldukça geniş bir aralıkta etkili olan bu çözümler imalat verimliliğini artırır, ürün performansını iyileştirir ve maliyet optimizasyonu sağlanmasına destek olurlar.

Tekstil apre, tekstil haşıllama ve su arıtma uygulamalarında kullanılan çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi edinmek ve teknik destek almak için bizi arayın. Uzman ekibimiz aradığınız özelliklere sahip doğru seçeneklere ulaşabilmeniz için size destek olmaya hazırdır.

 

ÖNERİLEN ÜRÜNLER

>  Polidimetilsiloksan silikon yağları

>  OH fonksiyonel silikon yağları

>  Amino fonksiyonel silikon yağları

>  Hidrofil silikon yağı

>  Mikro silikon yumuşatıcılar

>  Makro silikon yumuşatıcılar

>  Elastomerik apreler

>  Fiberfill finish ajanları

>  Hidrofil silikon apre

>  Köpük kesici & Köpük giderici ajanlar

>  Sürfaktanlar

>  Islatıcı ajanlar

>  Yayılım sağlayıcı ajanlar

>  Emülgatörler

 

BAŞLICA KULLANIM ALANLARI

>  Tekstil & Deri

>  Fiberfill finishing

>  Nonwoven

>  Tekstil terbiyesi

>  Apre işlemleri

>  Tekstil haşıllama

>  Yumuşaklık apresi

>  Sert Tutum Apresi

>  Kayganlık Apresi 

>  Dolgunluk Apresi

>  Parlaklık Apresi 

>  Yağ ve kir İticilik Apresi 

>  Su İticilik Apresi 

>  Su Geçirmezlik Apresi 

>  Güç Tutuşurluk Apresi 

>  Buruşmazlık Apresi 

>  Keçeleşmezlik Apresi 

>  Antistatik Apre 

>  Antipilling Apresi 

>  Elastomerik apre

>  Köpük kontrolü

>  Su arıtma

 

SOLUTIONS FOR PROFESSIONALS