Working Hours Monday - Friday 08:00-16:00
Toll Free 1800.899.900

Yeni nesil çözümlerimiz sayesinde sınırsız kombinasyonlarda apreler elde edin

 

Tekstil apreleme işlemlerinde kullanılan polimerler hakkında küresel bilgi birikimi ve saha tecrübesi edinmiş olan TERRA, formülatörlerin, boyahanelerin ve yıkama işletmelerinin tuşe hedeflerini, proses şartlarını ve maliyet beklentilerini gözeten, esnek ve yenilikçi çözümler üretir.

TERRAFLUID® serisi fonksiyonel silikon yağları, bu yağlardan geliştirilen TERRASOFT® serisi, mikro ve makro tekstil yumuşatıcılar, TERRASOFT® OPE serisi elastomerik apreler, dolgu elyafı, nonwoven ve fiberfill finish ajanları, TERRASIL® SWA serisi ıslatıcı ajanlar, TERRAFOAM® serisi köpük kesiciler, köpük gidericiler ve diğer çözümler imalat verimliliğini artırmak, ürün kalitesini iyileştirmek ve maliyet optimizasyonu elde etmek isteyen üreticiler için idealdirler.

TERRAFLUID® OHP

OH Polimer Silikon Yağı

Silanol-terminated silicone fluid, hydroxy silicone oil ve OH polymer olarak tanımlanan TERRAFLUID® OHP serisi OH fonksiyonel silikon yağları elastomerik aprelerin üretilmesinde kullanılırlar. İplik, elyaf ve kumaşlara ve tekstil boyalarına elastikiyet, parlaklık, aşınma direnci, yüksek ısı dayanımı, su iticilik, yumuşaklık ve kayganlık gibi çok yönlü nitelikler kazandırırlar. 

 

TERRAFLUID® FINISH

Aminofonksiyonel Silikon Yağı

Yeni nesil aminofonksiyonel silikon yağlarından olan TERRAFLUID® FINISH serisi fonksyionel silikon yağları doğal ve sentetik iplikler ile bunların karışımından mamul tekstillere yumuşak, kaygan, dolgun ve nemli tuşe nitelikleri ile aynı zamanda elastikiyet, aşınma ve yırtılma direnci, hidrofilite, su iticilik, dikim kolaylığı ve kırışmazlık gibi özellikler kazandıran tekstil aprelerin üretilmesi için geliştirilmişlerdir.

Amin sayısı ve viskozite bakımından çok geniş bir seçenek yelpazesi ile sunulan TERRAFLUID® FINISH serisi fonksyionel silikon yağları tekstil apre maddeleri üretiminde öncelikle tercih edilirler.

 

TERRASOFT®

Mikro & Makro Silikon Emülsiyonlar

Yeni nesil fonksiyonel silikon yağları kullanılarak, modifiyeli mikro ve makro silikon emülsiyonu şeklinde üretilen TERRASOFT® serisi tekstil yumuşatıcılar, formülatörlerin, boyahanelerin ve apre işletmelerinin tuşe hedefleri ve maliyet beklentileri dikkate alınarak üretilirler.

Doğal ve sentetik iplik, giyim ve ev tekstili ve deri aprelemede kullanılan TERRASOFT® serisi tekstil apreleri, yumuşak, yağlı ve kaygan tuşe niteliklerine ilave olarak, dolgunluk, nemlilik, hidrofilite (su emicilik), su iticilik, elastikiyet ve parlaklık gibi nitelikler bakımından da hedeflenen kombinasyonlarda apreler elde edilmesine olanak verirler. Sıvı çözelti halinde üretilen, banyoda eşit çektirilebilen, kullanımı kolay, ısı ve alkali dayanımı yüksek, diğer kimyasallar ile uyumlu, pompalanabilir ve jet stabil nitelikte olan bu çözümler stabilite kaybı, silindirlere çökme, sararma, boya ve yağ lekesi oluşumu gibi sorunlar yaşatmazlar. Yüksek oranda içerdikleri etken maddeler sayesinde apre işlemlerindeki sarfiyatları düşürerek, hem maliyetleri azaltır, hem de çevre kirliliği ile mücadeleye katkı sağlarlar.

 

TERRASOFT® WA

Hidrofil Mikro Silikon Yumuşatma Apresi

Yüksek konsantre, nonyonik yapıda, opak şeffaf mikro silikon emülsiyonu şeklinde üretilen TERRASOFT® WA serisi hidrofil silikon yumuşatıcılar su ile seyreltilerek kullanılırlar. Su emicilik ve nem tutuculuk bakımından hedeflenen neticelere kolayca ulaşılmasına olanak veren bu yüksek nitelikli hidrofil silikon yumuşatıcılar dokuma kumaşlara ve örgü giysilere teni okşayan ipeksi yumuşak, dolgun yapılı, kaygan, esnek ve pürüssüz tuşe nitelikleri kazandırdıkları gibi aynı zamanda yıkamaya ve kuru temizlemeye karşı da uzun süreli direnç sağlarlar. Renk tonlarını ve renk haslıklarını olumsuz yönde etkilemeyen TERRASOFT® WA serisi hidrofil tekstil yumuşatıcılar hem formülatörler, hem de tekstil apre işletmeleri tarafından öncelikle tercih edilirler.

 

TERRASOFT® PE

Parlaklık Kazandırıcı Silikon Yumuşatma Apresi

Solgun, renk sorunu olan boyalı kumaşlara ilave bir apre işlemi ile canlı ve parlak renkler kazandırmak için geliştirilen makro silikon yumuşatıcı türü TERRASOFT® PE serisi parlatıcı silikon emülsiyonlar, tekstil apreleme işlemlerinde etkili, güvenilir ve maliyet düşürücü çözümlerdir. 

 

TERRASOFT® OPE

Elastomerik Apre & Fiberfill Finish Ajanı

Polyester elyaf filament fiberfill ve nonwoven endüstrilerinin ihtiyaçları dikkate alınarak geliştirilen TERRASOFT® OPE modifiye OH polimer emülsiyonları, silikon bazlı elastomerik apre ve fiberfill ajanı olarak kullanılırlar. Renk canlılığı ve parlaklık, renk stabilitesi, yıkama ve ışık haslığı, kohezyon ve elyaf-metal sürtünmesi, termal stabilite, tarak performansı, mamul ağırlığı, ısı izolasyonu, yanma geciktiricilik, sıçrama etkisi, geri dönme esnekliği ve kıvırcıklık (spiral) unsurları bakımından hedeflenen tüm gereksinimleri eksiksiz karşılarlar.

 

TERRAFOAM®

Köpük Kesici ve Köpük Giderici

Tekstil apreleme, tekstil haşıllama ve su arıtma işlemlerinde karşılaşılan köpük oluşumunu kontrol altına almak için, toz ve sıvı formlarda geliştirilen TERRAFOAM® serisi köpük kesiciler, köpük gidericiler kullanıcı özelinde proses şartları dikkate alınarak üretilirler. Isı ve pH düzeyi bakımından oldukça geniş bir aralıkta etkili olan bu çözümler imalat verimliliğini artırır, ürün performansını iyileştirir ve maliyet optimizasyonu sağlanmasına destek olurlar.

Tekstil apreleme, tekstil haşıllama ve su arıtma uygulamalarında kullanılan köpük kesici ve köpük önleyici çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi edinmek için bizi arayın. Uzman ekibimiz aradığınız özelliklere sahip doğru seçeneklere ulaşabilmeniz için size destek olmaya hazırdır.

 

UYGULAMALAR

>  Tekstil & Deri

>  Textile finishing

>  Softeners & Hydrophilic softeners

>  Tekstil terbiyesi

>  Tekstil apreleme

>  Tekstil haşıllama

>  Hidrofil apre

>  Kumaş apreleme

>  Fabric finishing

>  İplik ön bitim

>  Fiber finishing

>  Su geçirimsizlik

>  Deri tabaklama

>  Leather tannery

>  Deride su iticilik

>  Leather wet-end

>  Elastomerik silikon apre

>  Nonwoven & Fiberfill finish

>  Köpük kontrolü

>  Su arıtma

>  Atıksu arıtma

 

ÖNERİLEN ÇÖZÜMLER

>  OH polimer

>  Hydroxy terminated silicone oil

>  OH functional silicone oil

>  Silanol-terminated silicone fluid

>  Aminofonksiyonel silikon yağı

>  Amino-functional silicone fluid

>  Polyether-amino-functional silicone fluid

>  Hidrofil silikon yağı

>  Hydrophil silicone fluid

>  OH polimer emülsiyonu

>  Elastomerik apre

>  Fiberfill finish ajanı

>  Mikro silikon emülsiyonu

>  Makro silikon emülsiyonu

>  Hidrofil silikon yağı

>  Hidrofil silikon apre

>  Parlaklık verici silikon emülsiyon (makro)

>  Polishing emulsions (macro)

>  Köpük kesici & Köpük giderici, toz

>  Köpük kesici & Köpük giderici, sıvı silikon

>  Köpük kesici & Köpük giderici, silikon kompaund

>  Köpük kesici & Köpük giderici, silikonsuz (silicone-free)

>  Antifoams & Defoamers

>  Silicone antifoam emulsion

>  Silicone antifoam compound

>  Polyether modified antifoam & defoamer

>  Islatıcı ajanlar

>  Wetting agents

>  Emülgatörler

>  Emulsifiers

>  Surfactants

 

 

SOLUTIONS FOR PROFESSIONALS