Working Hours Monday - Friday 08:00-16:00
Toll Free 1800.899.900

Yeniliklere açık olun, hedeflenen apre niteliklerini düşük maliyetlerle elde edin

 

Tekstil apre işlemlerinde kullanılan silikon polimerler hakkında küresel bilgi birikimine ve saha tecrübesine sahip olan TERRA, tekstil apre maddesi üreten formülatörlerin, boyahanelerin ve yıkama işletmelerinin proses şartlarını ve maliyet hedeflerini gözeten, yumuşak tuşe ve işlevsel nitelik beklentilerini mükemmel düzeyde karşılayabilen, esnek, yenilikçi ve çevreci çözümler üretir.

Tekstil yumuşatıcı aprelerin temel maddesi olan ve düşük oranda uçucu organik madde içeren (low VOC) TERRAFLUID® FINISH serisi fonksiyonel silikon yağları, bu yağlardan üretilen TERRASOFT® serisi, mikro ve makro silikon emülsiyonu türü tekstil yumuşatıcılar, TERRASOFT® OPE serisi elastomerik silikon apreler, elastomerik dolgu elyafı kaplamaları ve fiberfill finish ajanları, TERRAFOAM® serisi köpük kesiciler, köpük gidericiler ve diğer çözümlerimiz tekstil terbiye işlemlerindeki ihtiyaçları eksiksiz karşılarlar.

TERRAFLUID® FINISH

Functional Silicone Fluid

Fonksiyonel Silikon Yağı

Hydroxy functional (OH polymer), amino functional, vinyl functional ve benzeri türlerde, düşük oranda uçucu organik bileşik içeren (low VOC) yeni nesil silikon polimerlerden olan TERRAFLUID® FINISH serisi fonksyionel silikon yağları iplik, iplikten mamül kumaş ve deri mamüllerine yumuşak ve kaygan tuşe nitelikleri ile aynı zamanda elastikiyet, aşınma dayanımı ve yırtılma mukavemeti, hidrofilite, su ve yağ iticilik, kolay dikilebilirlik ve kırışmazlık gibi işlevsel nitelikler de kazandırma görevi gören tekstil aprelerin üretilmesi için idealdirler.

Fonksiyonel yapı, viskozite ve amin sayısı gibi unsurlar bakımından çok kapsamlı bir seçenek yelpazesi ile sunulan TERRAFLUID® FINISH serisi fonksyionel silikon yağları tekstil apre maddeleri üretiminde öncelikle tercih edilirler.

 

TERRASOFT® MIC, TERRASOFT® MAC

Textile Softener (Micro, Macro)

Silikon Yumuşatıcı (Mikro, Makro)

Low-VOC yeni nesil fonksiyonel silikon yağları kullanılarak, modifiyeli mikro ve makro silikon emülsiyonu şeklinde üretilen TERRASOFT® serisi tekstil yumuşatıcılar, tekstil apre maddesi üreten formülatörlerin, boyahanelerin ve apre işletmelerinin proses ihtiyaçları ve modacıların özgün tuşe beklentileri dikkate alınarak, reçetelendirilirler.

Doğal ve sentetik iplikler, bu ipliklerin karışımndan üretilen giyim ve ev tekstilleri ve deri mamülleri için kullanılan TERRASOFT® serisi tekstil apreleri, yumuşak ve kaygan tuşe niteliklerine ilave olarak, dolgunluk, nemlilik, hidrofilite (su emicilik), su ve yağ iticilik, elastikiyet gibi nitelikler bakımından da farklı kombinasyonlarda apreler elde edilmesine olanak verirler. Sıvı çözelti halinde sunulan, banyoda eşit çektirilebilen, kullanımı kolay olan, ısı ve alkali dayanımı yüksek olan, diğer kimyasallarla uyumsuzluk, pompalama esnasında parçalanma, stabilite kaybı, silindirlere çökme, sararma ve yağ lekesi oluşumu gibi sorunlar yaşatmayan, pompalanabilir ve püskürtülebilir türde ve jet stabil yapıda olan bu yenilikçi çözümler, yüksek oranda içerdikleri etken maddeler sayesinde apre işlemlerindeki sarfiyatları düşürerek, hem maliyetleri ciddi oranda azaltır, hem de çevre kirliliği ile mücadeleye katkı sağlarlar. 

 

TERRASOFT® WA

Hydrophilic Textile Softener

Hidrofil Silikon Yumuşatıcı

Yüksek konsantre, nonyonik yapıda, opak şeffaf mikro silikon emülsiyonu şeklinde üretilen TERRASOFT® WA serisi hidrofil silikon yumuşatıcılar su ile seyreltilerek kullanılırlar. Su emicilik ve nem tutuculuk bakımından hedeflenen neticelere kolayca ulaşılmasına olanak veren bu yüksek nitelikli hidrofil silikon yumuşatıcılar dokuma kumaşlara ve örgü giysilere teni okşayan ipeksi yumuşak, dolgun yapılı, kaygan, esnek ve pürüssüz tuşe nitelikleri kazandırdıkları gibi aynı zamanda yıkamaya ve kuru temizlemeye karşı da uzun süreli direnç sağlarlar. Renk tonlarını ve renk haslıklarını olumsuz yönde etkilemeyen TERRASOFT® WA serisi hidrofil tekstil yumuşatıcılar hem formülatörler, hem de tekstil apre işletmeleri tarafından öncelikle tercih edilirler.

 

TERRASOFT® PE

Polishing Emulsion

Parlaklık Verici Silikon Emülsiyon

Solgun, renk sorunu olan boyalı kumaşlara ilave bir apre işlemi ile canlı ve parlak renkler kazandırmak için geliştirilen makro silikon yumuşatıcı türü TERRASOFT® PE parlatıcı silikon emülsiyonlar, tekstil apreleme işlemlerinde etkili, güvenilir ve maliyet düşürücü çözümlerdir. 

 

TERRASOFT® OPE

Silicone Elastomeric Coating & Fiberfill Finish

Elastomerik Apre

Polyester elyaf filament fiberfill ve nonwoven endüstrilerinin ihtiyaçları dikkate alınarak geliştirilen TERRASOFT® OPE modifiye OH polimer emülsiyonları, silikon bazlı elastomerik apre ve fiberfill ajanı olarak kullanılırlar. Renk canlılığı ve parlaklık, renk stabilitesi, yıkama ve ışık haslığı, kohezyon ve elyaf-metal sürtünmesi, termal stabilite, tarak performansı, mamul ağırlığı, ısı izolasyonu, yanma geciktiricilik, sıçrama etkisi, geri dönme esnekliği ve kıvırcıklık (spiral) unsurları bakımından hedeflenen tüm gereksinimleri eksiksiz karşılarlar.

 

TERRASOFT®

Tekstil Yumuşatıcılar

Genel Nitelikler, Faydalar ve Avantajlar

 

+  Mikro ve makro türü seçeneklerde üretilir

+  Yüksek konsantre haldedir, su ile seyreltilerek kullanılır

+  İsteğe özel konsantrasyonlarda, nihai kullanıma hazır şekilde üretilebilir 

+  Kullanımı kolaydır

+  Sıvı çözelti halindedir

+  Stabil yapıdadır, yüksek sirkülasyona ve kesme kuvvetine karşı dirençlidir

+  Pompalanabilir, püskürtülebilir

+  Jet stabildir

+  Kimyasallara karşı dirençlidir, diğer tekstil kimyasalları ile kombine edilebilir

+  Isıya karşı dayanıklıdır, su buharıyla buharlaşmaz

+  Sararma yapmaz

+  Renk haslıklarını etkilemez, renk tonunu değiştirmez

+  Yağ lekesi oluşum sorunu yaşatmaz

+  Köpürmez

+  Silindirlere çökmez

+  Banyoda tamamen eşit çektirilebilir

Reçine aprelerinde kullanıma uygundur

+  Elektrolit dayanıklılığı çok iyidir

+  Geniş pH aralıklarında kullanılabilir

+  Narin yıkamaya karşı dayanıklıdır

+  İstenen tuşe niteliklerini kolayca kazandırır

+  Hidrofilite kazandırır

+  Sentetik elyafa doğal elyaf tuşesi verir

+  Antistatik etki kazandırır

+  Nem yönetimi sağlar

+  Renkleri koyulaştırır, parlaklık verir

+  Elastikiyet verir, sürtünme ve yırtılma direncini iyileştirir

+  Aşınma dayanımı sağlar, yırtılma mukavemetini artırır

+  Dikilebilirlik niteliğini iyileştirir

+  Ütü kolaylığı sağlar

+  Zehirli, yakıcı, korozif değildir

+  Deriyi tahriş etmez

+  Biyolojik olarak parçalanabilir

+  Kolay taşınabilir ve depolanabilir (yanıcı ve parlayıcı değildir)

+  Maliyet düşürücü niteliktedir

+  Raf ömrü uzundur

 

TERRAFOAM®

Antifoam & Defaomer

Köpük Kesici ve Köpük Giderici

Tekstil apreleme ve atık su arıtımı işlemlerinde oluşan köpük sorununu bertaraf etmek için geliştirilen TERRAFOAM® serisi köpük kesiciler, köpük gidericiler kullanıcı beklentilerini karşılacak şekilde reçetelendirilen, çevre ve insan sağlığı mevzuatlarını gözeten, yüksek pH ortamında da etkili, sıcak ve soğuk ortamlarda ve geniş pH aralıklarında da etkili, stabil yapıda, etkili, güvenilir ve ekonomik çözümlerdir.

TERRASOFT® serisi tekstil yumuşatıcılar ve TERRAFOAM® serisi köpük kontrol sistemleri, tekstil apre maddesi üreten formülatörlerin, boyahanelerin ve apre işletmelerinin ihtiyaçları ve tekstil üreticilerinin tuşe beklentileri dikkate alınarak reçetelendirilirler.

Tekstil terbiyesi, apreleme uygulamalarında kullanılan çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi edinmek için bizi arayın. Uzman ekibimiz aradığınız özelliklere sahip doğru seçeneklere ulaşabilmeniz için size destek olmaya hazırdır.

 

UYGULAMALAR

>  Tekstil terbiyesi, apreleme

>  Tekstilde hidrofil apre

>  Tekstilde su geçirimsizlik

>  Deri tabaklama

>  Deride su iticilik / wet-end

>  Nonwoven & Fiberfill finish

>  Elastomerik silikon apre

>  Tekstil haşıllama

>  İplik ön terbiyesi

 

ÖNERİLEN ÇÖZÜMLER

>  Hydroxy terminated silicone fluid

>  Silanol-terminated silicone fluid

>  OH polymer

>  Polydimethylsiloxane silicone fluid

>  Methyl phenyl silicone fluid

>  OH polimer emülsiyonu

>  Elastomerik apre

>  Fiberfill finish ajanı

>  Polydimethylsiloxane silicone fluid

>  Aminofunctional silicone fluid

>  Hidrophil (su emicilik verici) functional silicone fluid

>  Mikro silikon emülsiyonu

>  Makro silikon makro emülsiyonu

>  Hidrofil silikon yağı

>  Hidrofil silikon yumuşatıcı

>  Parlaklık verici makro silikon emülsiyonu

>  Köpük kesici, köpük giderici, toz

>  Köpül kesici, köpük giderici, sıvı kompaund

>  Tekstil haşıllama köpük kesici, köpük giderici

 

 

SOLUTIONS FOR PROFESSIONALS