Working Hours Monday - Friday 08:00-16:00
Toll Free 1800.899.900

Çözümlerimiz sayesinde siz de işinizde mükemmelleşin, rakiplerinizin önüne geçin

 

SILASTOSI®L ve SILASTOMER® serisi silikon kauçuklar sıvı akışkan ve hamur tipi seçeneklerde sunulan, silikon pres döküm ve kompresyon presleme, silikon enjeksiyon döküm, silikon ekstrüzyon, kalıp alma, prototipleme ve döküm kalıbı, tampon baskı, elektronik yalıtım kaplaması ve benzeri imalatlar için geliştirilmiş, yüksek nitelikli silikon kauçuklardır. Yeni nesil silikon polimer teknolojileri ile üretilen bu çözümler otomotivden elektroniğe, bebek bakımı ve ayak sağlığından protez ve medikale kadar pek çok imalat alanında güvenle kullanılırlar.

TERRACOAT® serisi tekstil baskı silikonları ve pigment pastalar ipek baskı, gofre baskı, enjeksiyon baskı ve benzeri tekstil baskı ve kaydırmazlık uygulamaları için geliştirilmişlerdir. Her nevi doğal ve sentetik iplik karışımı kumaş ile elastik bant, dantel türü tekstiller ile airbag bezi türü teknik tekstillerde kullanılan bu tekstil baskı silikonları, tasarım ve imalat esnekliği sağlayan, kullanım konforu sunan çözümler olup, hedeflenen kalitelerde ve maliyetlerde, dayanıklı ve uzun ömürlü tekstil baskı uygulamaları için idealdirler.

>  RTV sıvı silikon kauçuklar

LSR sıvı silikon kauçuklar

HTV silikon kauçuk hamurları

Pigment pastalar

Yüzey astarları, yapıştırıcılar

 

SILASTOSIL® M Molding & Moldmaking

RTV-2 Kalıp Silikonu

Orijinal bir nesneyi kopyalayarak kalıp alma ve çoğaltma amaçlı kalıp alma, prototipleme ve döküm kalıbı imalatı işlemlerinde kullanılan SILASTOSIL® M serisi RTV-2 kalıp silikonları, oda sıcaklığında kürleşerek donan, iki bileşenli RTV sıvı silikon kauçuklardır. Pasta süslemesi, çikolata, mum, sabun, kokulu taş, beton yapı elemanı, ayakkabı ve terlik tabanı, saksı, poliüretan ve polyester duvar paneli, duvar süsü, ahşap ve tahta taklidi mobilya parçası, resim ve ayna çerçevesi ve benzeri imalatlarda gereken, dökümü kolay, yağlanma yapmayan, yırtılmaya karşı dayanıklı, yüksek döküm adedi veren, uzun ömürlü ve düşük maliyetli kalıpların üretilmesi için idealdirler. Prototip imalatı ve tarihi eser onarımı gibi uygulamalar da kullanım alanları arasındadır.

 

SILASTOSIL® P Prosthetics

RTV-2 Sıvı Silikon Kauçuk, Medikal

Protez ve ortez türü medikal malzeme imalatında kullanılan SILASTOSIL® P serisi RTV sıvı silikon kauçuklar platin katalizörlü, oda sıcaklığında adisyon tipi kürleşen, iki bileşenli RTV-2 silikon kauçuklardır. Bal kıvamında akışkan, şeffaf ve kokusuzdurlar, saf silikon polimeri içeriklidirler, deri ile doğrudan ve uzun süreli temasa uygundurlar (FDA onaylıdırlar), esnek yapıdadırlar, yırtılma dayanımları çok iyidir, sürtünme, aşınma ve yaşlanma dayanımları mükemmeldir, termal stabiliteleri ve ısı dayanımları çok iyidir, asit ve tuz dirençleri oldukça yüksektir. Ortopedik tabanlık, parmak makarası, bünyon koruyucu, metatarsal ped, dizlik, dirseklik gibi sağlık malzemeleri ve yapay uzuv gibi malzemeler başlıca kullanım alanlarıdır.

 

SILASTOSIL® EP Electronic Potting & Encapsulation

RTV-2 Sıvı Silikon Kauçuk, Elektrik & Elektronik

Elektronik yalıtım kaplaması, mühürleme ve izolasyon amaçlı enkapsülasyon işlemleri için geliştirilen SILASTOSIL® EP serisi RTV sıvı silikon kauçuklar, oda sıcaklığında kürleşerek donan, iki bileşenli RTV-2 silikon kauçuklardır. Elektronik cihazlarda ve cihaz bileşenlerinde izolasyon, basınç dayanımı, şok ve darbe emilimi, yapıştırma, mühürleme, pim yalıtımı ve fitil dolgusu gibi görevler görürler. Elektronik modül, sensör, konektör, röle, tranzistör, izolatör, parafudr, rezistans, kondansatör, endüktör, regülatör, LED ışık şeridi, LED ampül, LCD, PV fotovoltaik solar güneş paneli, PCB, mikroçip ve benzeri imalatlar kullanım alanlarının başında gelir.

 

SILASTOSIL® PP Pad printing

RTV-2 Sıvı Silikon Kauçuk, Tampon Baskı

Silikon tampon baskı uygulamalarında kullanılan silikon baskı tamponlarının üretilmesi için geliştirilen SILASTOSIL® PP serisi tampon baskı silikonları, bal kıvamında, oda sıcaklığında kürleşen, iki bileşenli RTV-2 silikon kauçuklardır. Basınca ve kimyasallara karşı oldukça dirençli olan bu silikon kauçuklar tampon baskı uygulamalarında uzun kullanım ömrünü ve mükemmel baskı kalitelerini garanti ederler. TERRAFLUID® serisi düşük viskoziteli silikon yağları katarak, silikon baskı tamponunu arzu edilen sertlik düzeyine indirgemek mümkündür.

 

SILASTOSIL® LR

LSR Sıvı Silikon Kauçuk, Enjeksiyon Döküm

Sıvı silikon enjeksiyon döküm (Liquid injection molding) yöntemi ile silikon kauçuktan mamul endüstriyel veya medikal malzeme üretmek için geliştirilen SILASTOSIL® LR serisi LSR sıvı silikon kauçuklar platin katalaizörlü, yüksek ısıda kürleşen, iki bileşenli LSR sıvı silikon kauçuklardır. Berrak şeffaf, kokusuz ve solvent içermeyen bu yüksek kaliteli silikon kauçuklar FDA onaylıdırlar, gıda ve medikal alanda kullanıma uygundurlar. Emzik ucu, biberon ve diş kaşıyıcı gibi bebek bakım ürünleri, mutfak gereçleri, elektrik izolatörü ve parafudr, yalıtım profili, conta fitili, palet ve şnorkel gibi silikon malzemelerin imalatı başlıca kullanım alanlarıdır.

 

SILASTOMER® LR

LSR Sıvı Silikon Kauçuk, Medikal Enjeksiyon Döküm

Sıvı silikon enjeksiyon döküm yöntemi ile ISO 10993 ve USP Class standartlarında deri altı ile temasa uygun silikon kauçuktan mamul medikal malzeme üretmek için geliştirilen SILASTOMER® LR serisi LSR sıvı silikon kauçuklar, platin katalizörlü, yüksek ısıda kürleşen, post-cure gerektirmeyen, iki bileşenli LSR sıvı silikon kauçuklardır. Berrak şeffaf, kokusuz, mekanik ve kimyasal dayanımları yüksek, sararma sorunu yaşatmayan bu yüksek kaliteli silikon kauçuklar cerrahi ve tibbi alet, şırınga, ambu seti, göğüs şeldi, meme ucu koruyucu, supap, valf, şırınga tıkacı, medikal rulman, medikal conta ve benzeri yüksek hassasiyetteki medikal nesnelerin imalatı için idealdirler.

 

TERRACOAT® LR

LSR Sıvı Silikon Kauçuk, Tekstil Baskı ve Kaydırmazlık

Kumaş, dantel ve elastik bant türü tekstil mamulleri üzerine uygulanan tekstil baskı ve kaydırmazlık işlemleri için geliştirilen TERRACOAT® serisi tekstil baskı silikonları, yüksek ısıda fikse edilerek kürleşen, bal kıvamında akışkan sıvı silikon kauçuklardır. Şeffaf ve kokusuzdurlar, solvent ve benzeri toksik ve kanserojen maddeler içermezler, hava kabarcığı oluşturmadan donarlar, yüzeylere çok güçlü bir şekilde yapışırlar, oldukça elastik yapıdadırlar, çatlama ve kopma sorunu yaşatmazlar, ayrıca yoğun yıkamaya, asitlere ve yüksek ısıya karşı dirençlidirler, sürtünme ve yaşlanma dayanımları mükemmeldir. Doğal ve sentetik polyester (PES) iplik ile bunların karışımından mamül her nevi kumaş, denim, dantel ve elastik bant tekstil mamulleri üzerine uygulanabilen TERRACOAT® serisi tekstil baskı silikonları ipek baskı, klişe baskı, emprime baskı, enjeksiyon baskı ve gofre baskı gibi uygulamalarda sorunsuzca kullanılırlar. Sıvı pigment pastalar ile kolayca renklendirilebilen ve tekstile aynı zamanda yumuşak tuşe niteliği de veren TERRACOAT® serisi tekstil baskı silikonları çorap altı kaydırmazlık ve renkli desen baskı uygulamaları başta olmak üzere, her tür giyim, spor giyim ve ev tekstilinin imalatında kalitede sürekliliği önemseyen kullanıcılar tarafından öncelikle tercih edilirler.

 

SILASTOSIL® HTV

HTV Silikon Kauçuk Hamuru

Katı silikon pres döküm ve silikon ekstrüzyon uygulamalarında kullanılan SILASTOSIL® HTV serisi katı HTV silikon kauçuk hamurları, yüksek ısı altında kürleşen, renksiz,  kokusuz, dolgu içermeyen saf silikon kauçuk hamurlarıdır. Mutfak gereci, hortum, conta, fitil, profil, kek kalıbı, silikon kablo, elektrik izolatörü, bileklik, telefon kılıfı ve benzeri silikon malzeme imalatları başlıca kullanım alanlarıdır. Renksiz olan bu silikon kauçuk hamurları hamur tipi pigment pastalar ile kolayca renklendirilebilirler.

 

TERRASIL® PRIMER Adhesive

Yapıştırıcı Astar

Kürleşme esnasında veya kürleşmiş olan RTV-2 ve LSR türü sıvı silikon kauçukları metal, cam, ahşap, kauçuk ve benzeri yüzeylere yapıştırmak için kullanılan TERRASIL® PRIMER serisi yüzey astarları ve yapıştırıcılar, etkili, güvenilir ve yüksek performanslı çözümlerdir.

Silikon kauçuklar ve silikon kauçuk katkıları hakkında daha detaylı bilgi almak için bizi arayın. Uzman ekibimiz aradığınız özelliklere sahip doğru seçeneklere ulaşabilmeniz için size destek olmaya hazırdır.

 

UYGULAMALAR

>  Kalıp alma, model tasarımı ve prototipleme

>  Silikon döküm kalıbı

>  Silikon enjeksiyon döküm

>  Silikon pres döküm

>  Silikon ekstrüzyon

>  Silikon tampon baskı

>  Elektronik yalıtım kaplaması

>  LCD, LED panel

>  Optoelektronik

>  Aydınlatma

>  LED ampul

>  Fotovoltaik (PV) solar güneş paneli modül koruyucu dolgu

>  PCB yalıtım kaplaması

>  Tekstil baskı ve kaydırmazlık

>  Teknik tekstiller

 

ÖNERİLEN ÇÖZÜMLER

>  RTV-2 kalıp silikonu, poliüretan döküm

>  RTV-2 kalıp silikonu, polyester döküm

>  RTV-2 kalıp silikonu, hafif alaşım metal döküm

>  RTV-2 kalıp silikonu, beton döküm

>  RTV-2 kalıp silikonu, mum döküm

>  RTV-2 kalıp silikonu, kokulu taş döküm

>  RTV-2 kalıp silikonu, sabun döküm

>  RTV-2 kalıp silikonu, gıda onaylı

>  RTV-2 sıvı silikon kauçuk, beyaz

>  RTV-2 sıvı silikon kauçuk, şeffaf

>  RTV-2 sıvı silikon kauçuk, prototip imalatı

>  RTV-2 sıvı silikon kauçuk, elektronik potting ve enkapsülasyon

>  RTV-2 sıvı silikon kauçuk, tampon baskı

>  LSR sıvı silikon kauçuk, sıvı enjeksiyon döküm

>  LSR sıvı silikon kauçuk, tekstil baskı silikonu

>  HTV silikon kauçuk hamuru, pres döküm (kompresyon baskı)

>  HTV silikon kauçuk hamuru, ekstrüzyon

>  Pigment pasta, sıvı

>  Pigment pasta, hamur

>  PDMS silikon yağı

>  OH polymer silikon yağı

>  Silikon reçine, sıvı

>  Silikon reçine, toz

>  MQ reçine

>  Silan

>  Bağlayıcı ajan

>  Dibutyltin diacetate

>  Dibutyltin dilaurate

>  Dibutyltin dioctanoate

>  Platin katalizör, RTV-2 sıvı silikon kauçuk için

>  Platin katalizör, LSR sıvı silikon kauçuk için

>  Kürleşme hızlandırıcı katkı maddesi, RTV-2 sıvı silikon kauçuk için

>  Kıvamlaştırıcı katkı maddesi

>  Tiksotropik ajan

>  Silika tozu, fumed

>  Silika tozu, precipitated

>  Kalıp ayırıcı, su bazlı

>  Kalıp ayırıcı, solvent bazlı

 

 

 

SOLUTIONS FOR PROFESSIONALS