Working Hours Monday - Friday 08:00-16:00
Toll Free 1800.899.900

Çözümlerimiz sayesinde siz de iş kalitenizi mükemmelleştirin, rekabette öne geçin

 

TERRA tarafından patenti alınarak tescillenmiş SILASTOSIL®, SILASTOMER® ve TERRACOAT® serisi silikon kauçuklar, kalıp alma, kopyalama, model tasarımı ve prototipleme, dökümcülük, elektronik yalıtım kaplaması, tekstil baskı ve kaydırmazlık uygulamaları ile silikon kalıp, baskı tamponu, ortez ve protez ve medikal hortum silikon malzemelerin üretilmesi için geliştirilmiş, kullanıcı ihtiyaçlarına eksiksiz cevap verebilen çözümlerdir:

 

>  RTV sıvı silikon kauçuklar

LSR sıvı silikon kauçuklar

HTV silikon kauçuk hamurları

 

 

Mekanik, kimyasal ve elektriksel dayanımlar bakımından eşsiz performanslar sergileyen ve yüksek kullanım konforu sunan SILASTOSIL® ve SILASTOMER® serisi silikon kauçuklar en ileri silikon elastomer teknolojilerinin ürünüdürler. TERRACOAT® serisi tekstil baskı ve kaydırmazlık silikonları, TERRACOLOR® serisi pigment pastalar ve diğer silikon kauçuk katkıları, sağladıkları fayda ve avantajlardan ötürü profesyoneller tarafından öncelikle tercih edilirler.

 

SILASTOSIL® M Molding & Moldmaking

RTV-2 sıvı silikon kauçuk, kalıp silikonu

Oirijinalden kalıp alma, prototipleme ve döküm kalıbı imalatı işlemlerinde kullanılan SILASTOSIL® M serisi kalıp silikonları, katalizör katılmak sureti ile oda sıcaklığında kürleşen, iki bileşenli RTV-2 silikon kauçuklardır. Hamur pasta süslemesi, çikolata, mum, sabun, kokulu taş, beton saksı, poliüretan çerçeve, polyester cephe kaplaması, polyester çerçeve, metal alaşım, çimento ve mineral esaslı yapı elemeanı gibi malzemelerin üretiminde gerekli silikon döküm kalıplarının imalatı başlıca kullanım alanlarıdır. Ayakkabı ve terlik tabanı desen kopyalama ve alüminyum döküm kalıbı imalatı, orijinalden kalıp alma, kopyalama, çoğaltma, hızlı prototipleme ve mimari restorasyon işlemleri ise diğer kullanım alanları arasındadır.

 

SILASTOSIL® P Prosthetics

RTV-2 sıvı silikon kauçuk, medikal protez ve ortez

Ortez ve protez türü medikal malzeme imalatında kullanılan SILASTOSIL® P serisi RTV sıvı silikon kauçuklar platin katalizörlü, oda sıcaklığında adisyon tipi kürleşen, iki bileşenli RTV-2 silikon kauçuklardır. Bal kıvamında akışkan, şeffaf ve kokusuzdurlar, saf silikon polimeri içeriklidirler, deri ile doğrudan ve uzun süreli temasa uygundurlar (FDA onaylıdırlar), esnek yapıdadırlar, yırtılma dayanımları çok iyidir, sürtünme, aşınma ve yaşlanma dayanımları mükemmeldir, termal stabiliteleri ve ısı dayanımları çok iyidir, asit ve tuz dirençleri oldukça yüksektir. Ortopedik tabanlık, parmak makarası, bünyon koruyucu, metatarsal ped, dizlik, dirseklik gibi sağlık malzemeleri ve yapay uzuv gibi malzemeler başlıca kullanım alanlarıdır.

 

SILASTOSIL® EP Electronic Potting & Encapsulation

RTV-2 sıvı silikon kauçuk, elektronik yalıtım kaplaması

Elektronik yalıtım kaplaması, koruyucu dolgu ve mühürleme amaçlı işlemler için geliştirilen SILASTOSIL® EP serisi RTV-2 sıvı silikon kauçuklar, oda sıcaklığında kürleşerek donan, iki bileşenli RTV-2 silikon kauçuklardır. Elektronik cihazlarda ve cihaz bileşenlerinde izolasyon, basınç dayanımı, şok ve darbe emilimi, yapıştırma, mühürleme, pim yalıtımı ve fitil dolgusu gibi görevler görürler. Elektronik modül, sensör, konektör, röle, tranzistör, izolatör, parafudr, rezistans, kondansatör, endüktör, regülatör, LED ışık şeridi, LED ampül, LCD, fotovoltaik güneş paneli, PCB, mikroçip ve benzeri imalatlar kullanım alanlarının başında gelir.

 

SILASTOSIL® PP Pad printing

RTV-2 sıvı silikon kauçuk, silikon tampon baskı

Silikon tampon baskı uygulamalarında kullanılan silikon baskı tamponlarının üretilmesi için geliştirilen SILASTOSIL® PP serisi tampon baskı silikonları, bal kıvamında, oda sıcaklığında kürleşen, iki bileşenli RTV-2 silikon kauçuklardır. Basınca ve kimyasallara karşı oldukça dirençli olan bu silikon kauçuklar tampon baskı uygulamalarında uzun kullanım ömrünü ve mükemmel baskı kalitelerini garanti ederler. TERRAFLUID® serisi düşük viskoziteli silikon yağları katarak, silikon baskı tamponunu arzu edilen sertlik düzeyine indirgemek mümkündür.

 

SILASTOSIL® LR

LSR sıvı silikon kauçuk, enjeksiyon döküm

Sıvı silikon enjeksiyon döküm (Liquid injection molding) yöntemi ile silikon kauçuktan mamul endüstriyel veya medikal malzeme üretmek için geliştirilen SILASTOSIL® LR serisi LSR sıvı silikon kauçuklar platin katalaizörlü, yüksek ısıda kürleşen, iki bileşenli LSR sıvı silikon kauçuklardır. Berrak şeffaf, kokusuz ve solvent içermeyen bu yüksek kaliteli silikon kauçuklar FDA onaylıdırlar, gıda ve medikal alanda kullanıma uygundurlar. Emzik ucu, biberon ve diş kaşıyıcı gibi bebek bakım ürünleri, mutfak gereçleri, elektrik izolatörü ve parafudr, yalıtım profili, conta fitili, palet ve şnorkel gibi silikon malzemelerin imalatı başlıca kullanım alanlarıdır.

 

SILASTOMER® LR

LSR sıvı silikon kauçuk, medikal enjeksiyon döküm

Sıvı silikon enjeksiyon döküm yöntemi ile ISO 10993 ve USP Class standartlarında deri altı ile temasa uygun silikon kauçuktan mamul medikal malzeme üretmek için geliştirilen SILASTOMER® LR serisi LSR sıvı silikon kauçuklar, platin katalizörlü, yüksek ısıda kürleşen, post-cure gerektirmeyen, iki bileşenli LSR sıvı silikon kauçuklardır. Berrak şeffaf, kokusuz, mekanik ve kimyasal dayanımları yüksek, sararma sorunu yaşatmayan bu yüksek kaliteli silikon kauçuklar cerrahi ve tibbi alet, şırınga, ambu seti, göğüs şeldi, meme ucu koruyucu, supap, valf, şırınga tıkacı, medikal rulman, medikal conta ve benzeri yüksek hassasiyetteki medikal nesnelerin imalatı için idealdirler.

 

TERRACOAT® LR Textile Coating

Sıvı silikon kauçuk, tekstil baskı ve kaydırmazlık silikonu

Kumaş, dantel ve elastik bant türü tekstil mamulleri üzerine uygulanan tekstil baskı ve kaydırmazlık işlemleri için geliştirilen TERRACOAT® serisi tekstil baskı silikonları, yüksek ısıda fikse edilerek kürleşen, bal kıvamında akışkan sıvı silikon kauçuklardır. Şeffaf ve kokusuzdurlar, solvent ve benzeri toksik ve kanserojen maddeler içermezler, hava kabarcığı oluşturmadan donarlar, yüzeylere çok güçlü bir şekilde yapışırlar, oldukça elastik yapıdadırlar, çatlama ve kopma sorunu yaşatmazlar, ayrıca yoğun yıkamaya, asitlere ve yüksek ısıya karşı dirençlidirler, sürtünme ve yaşlanma dayanımları mükemmeldir. Doğal ve sentetik polyester (PES) iplik ile bunların karışımından mamül her nevi kumaş, denim, dantel ve elastik bant tekstil mamulleri üzerine uygulanabilen TERRACOAT® serisi tekstil baskı silikonları ipek baskı, klişe baskı, emprime baskı, enjeksiyon baskı ve gofre baskı gibi uygulamalarda sorunsuzca kullanılırlar. Sıvı pigment pastalar ile kolayca renklendirilebilen ve tekstile aynı zamanda yumuşak tuşe niteliği de veren TERRACOAT® serisi tekstil baskı silikonları çorap altı kaydırmazlık ve renkli desen baskı uygulamaları başta olmak üzere, her tür giyim, spor giyim ve ev tekstilinin imalatında kalitede sürekliliği önemseyen kullanıcılar tarafından öncelikle tercih edilirler.

 

SILASTOSIL® HTV

HTV silikon kauçuk hamuru, pres döküm ve ekstrüzyon

Katı silikon pres döküm ve silikon ekstrüzyon uygulamalarında kullanılan SILASTOSIL® HTV serisi katı HTV silikon kauçuk hamurları, yüksek ısı altında kürleşen, renksiz,  kokusuz, dolgu içermeyen saf silikon kauçuk hamurlarıdır. Mutfak gereci, hortum, conta, fitil, profil, kek kalıbı, silikon kablo, elektrik izolatörü, bileklik, telefon kılıfı ve benzeri silikon malzeme imalatları başlıca kullanım alanlarıdır. Renksiz olan bu silikon kauçuk hamurları hamur tipi pigment pastalar ile kolayca renklendirilebilirler.

 

TERRASIL® PRIMER Adhesive

Yapıştırıcı yüzey astarı

Kürleşme esnasında veya kürleşmiş olan RTV-2 ve LSR türü sıvı silikon kauçukları metal, cam, ahşap, kauçuk ve benzeri yüzeylere yapıştırmak için kullanılan TERRASIL® PRIMER serisi yüzey astarları ve yapıştırıcılar, etkili, güvenilir ve yüksek performanslı çözümlerdir. 

 

Silikon kauçuklar ve silikon kauçuk katkıları hakkında daha detaylı bilgi almak için bizi arayın. Uzman ekibimiz aradığınız özelliklere sahip doğru seçeneklere ulaşabilmeniz için size destek olmaya hazırdır.

 

UYGULAMALAR

>  Kalıp alma, model tasarımı ve prototipleme

>  Silikon döküm kalıbı

>  Silikon enjeksiyon döküm

>  Silikon pres döküm

>  Silikon ekstrüzyon

>  Silikon tampon baskı

>  Elektronik yalıtım kaplaması

>  LED aydınlatma, fotovoltaik güneş paneli koruyucu kaplama

>  Tekstil baskı ve kaydırmazlık

 

ÖNERİLEN ÇÖZÜMLER

>  RTV-2 sıvı silikon kauçuklar

>  LSR sıvı silikon kauçuklar

>  HTV silikon kauçuk hamurları

>  Pigment pastalar

>  Silikon yağları

>  Silikon reçineler

>  Silanlar, bağlayıcı ajanlar

>  Katalizörler

>  Kürleşme hızlandırıcılar

>  Kıvam verici tiksotropik ajanlar

>  Silika tozları

>  Kalıp ayırıcılar

SOLUTIONS FOR PROFESSIONALS