Working Hours Monday - Friday 08:00-16:00
Toll Free 1800.899.900

İşinizde farklılaşın, daima ilk tercih edilen olun 

 

En ileri silikon elastomer teknolojilerinin ürünü olan silikon kauçukları, imalata yardımcı katkı maddelerini ve proses yardımcılarıını içeren kapsamlı ürün yelpazemiz, işinde farklılaşarak öne geçmeyi hedefleyen bireysel ve kurumsal üreticiler için en ideal çözümleri içerir.

Kalıplama, dökümcülük, ayakkabı ve terlik tabanı, poliüretan, polyester, mobilya, kablo, elektrik ve elektronik, yüksek gerilim, otomotiv, anne bebek bakım ürünü, mutfak gereci, medikal, ortez, protez ve tekstil baskı endüstrileri başta olmak üzere, sayısız imalat alanında FDA, LFGB, OEKO-TEX, GOTS, ISO, IEC ve TSE sertifikasyonu gereklerine uygun imalatlar yapılmasını mümkün kılan kılan ürünlerimiz, mekanik, kimyasal, elektriksel, ısıl ve atmosferik dayanımlar bakımından hedeflenen niteliklerin optimal maliyetlerde elde edilmesine olanak verirler.

Klasik bir tedarikçiden öte, alanında uzman bir çözüm ortağıyız

 

Biz klasik bir tedarikçinin ötesinde, müşterilerine teknik danışmanlık ve yerinde uygulama desteği veren, silikon kauçuk teknolojileri alanında uzman bir kuruluşuz. Müşterilerimize rekabetçi fiyat ve tedarik sürekliliği olan kapsamlı bir ürün yelpazesi ile hizmet veriyoruz:

>  RTV sıvı silikon kauçuklar

>  LSR sıvı silikon kauçuklar

>  HTV silikon kauçuk hamurları

>  Pigment pastalar

>  Kürleme ajanları & Sertleştirici ajanlar, katalizörler

>  Yapıştırıcılar & Yapıştırıcı astarlar

>  Kalıp ayırıcılar

Silikon yağları

Silika tozları

Silikon reçineler

Silanlar & Bağlayıcı ajanlar

 

Sahip oldukları mekanik, kimyasal, elektriksel ve ısıl direnç nitelikleri, sundukları kullanım konforu, sağladıkları kazanımlar ve maliyet kontrolüne destek olan özellikleri sayesinde sunduğumuz çözümler, bireysel ve endüstriyel amaçlı uygulamalar için idealdirler:

Silikon pres döküm

Silikon enjeksiyon döküm

Silikon ekstrüzyon

Kalıp alma, prototipleme ve döküm kalıbı

Tampon baskı

Elektronik yalıtım kaplaması & Enkapsülasyon

Tekstil baskı ve kaydırmazlık

 

SILASTOSIL® M

RTV-2 Kalıp Silikonları

Orijinal bir nesneyi kopyalayarak kalıp alma ve çoğaltma amaçlı kalıp alma, prototipleme ve döküm kalıbı imalatı işlemlerinde kullanılan SILASTOSIL® M serisi RTV-2 kalıp silikonları, oda sıcaklığında kürleşerek donan, iki bileşenli RTV sıvı silikon kauçuklardır. Pasta süslemesi, çikolata, mum, sabun, kokulu taş, beton yapı elemanı, ayakkabı ve terlik tabanı, saksı, poliüretan ve polyester duvar paneli, duvar süsü, ahşap ve tahta taklidi mobilya parçası, resim ve ayna çerçevesi ve benzeri imalatlarda gereken, dökümü kolay, yağlanma yapmayan, yırtılmaya karşı dayanıklı, yüksek döküm adedi veren, uzun ömürlü ve düşük maliyetli kalıpların üretilmesi için idealdirler. Prototip imalatı ve tarihi eser onarımı gibi uygulamalar da kullanım alanları arasındadır.

 

SILASTOSIL® P

RTV-2 Sıvı Silikon Kauçuk, Medikal

Protez ve ortez türü medikal malzeme imalatında kullanılan SILASTOSIL® P serisi sıvı silikon kauçuklar, oda sıcaklığında adisyon tipi kürleşerek donan, iki bileşenli RTV-2 silikon kauçuklardır. Şeffaf, kokusuz, saf silikon polimeri içerikli olan bu sıvı silikon kauçuklar FDA onaylıdırlar, esnek yapıdadırlar, yırtılma dayanımları çok iyidir, sürtünme, aşınma ve yaşlanma dayanımları mükemmeldir, termal stabiliteleri ve ısı dayanımları çok iyidir, asit ve tuz dirençleri oldukça yüksektir. Ortopedik tabanlık, parmak makarası, bünyon koruyucu, metatarsal ped, dizlik, dirseklik gibi sağlık malzemeleri ve yapay uzuv gibi malzemeler başlıca kullanım alanlarıdır.

 

SILASTOSIL® EP

RTV-2 Sıvı Silikon Kauçuk, Elektrik & Elektronik Yalıtım

İzolasyon ve enkapsülasyon amaçlı SILASTOSIL EP serisi elektronik yalıtım kaplaması sıvı silikon kauçuklar, iki bileşenli RTV-2 sıvı silikon kauçuklardır. Elektronik modül, sensör, konektör, röle, tranzistör, izolatör, parafudr, rezistans, kondansatör, endüktör, regülatör, LED dolgu, fotovoltaik PV solar güneş paneli, PCB, mikroçip ve benzeri imalatlar kullanım alanlarının başında gelir.

 

SILASTOSIL® PP

RTV-2 Tampon Baskı Silikonu

Tampon baskı işleminde gerekli silikon baskı tamponlarının imalatında kullanılan SILASTOSIL® PP tampon baskı silikonları, iki bileşenli RTV-2 sıvı silikon kauçuklardır. Basınç ve kimyasallara karşı oldukça dayanıklı olan bu RTV-2 tampon baskı silikonları, uzun kullanım ömrünü ve mükemmel baskı kalitesini garanti ederler. TERRAFLUID® silikon yağları ile hedeflenen sertlikte silikon tampon baskı üretmek mümkündür.

 

SILASTOSIL® LR

LSR Sıvı Silikon Kauçuk, Enjeksiyon Döküm

Sıvı silikon enjeksiyon döküm yöntemi ile silikon kauçuk mamul üretmek için geliştirilen SILASTOSIL® LR serisi sıvı silikon kauçuklar yüksek ısıda donan, iki bileşenli LSR sıvı silikon kauçuklardır. Mekanik, kimyasal, elektriksel ve ısıl dirençler bakımından mükemmel performanslar sergileyen bu yüksek kaliteli LSR sıvı silikon kauçuklar aynı zamanda FDA onaylı olup, bebek bakım ürünü, gıda ve kozmetik alanlarında da kullanılırlar. Şeffaf renksiz, kokusuz ve solvent-free olan SILASTOSIL® LR sıvı silikon kauçuklar FDA onaylı pigment pastalar ile teknik nitelikleri bozulmadan optimal maliyetlerde renklendirilebilirler.

 

SILASTOMER® LR

LSR Sıvı Silikon Kauçuk, Enjeksiyon Döküm (Medikal)

Sıvı silikon enjeksiyon döküm yöntemi ile ISO 10993 ve USP CLASS VI standartlarında medikal malzeme üretmek için geliştirilen SILASTOMER® LR sıvı silikon kauçuklar, yüksek ısıda donan, ilave bir post-cure işlemi gerektirmeyen, renksiz, kokusuz, iki bileşenli LSR sıvı silikon kauçuklardır. Mekanik, kimyasal, elektriksel ve ısıl dirençler bakımından mükemmel performanslar sergieyen bu silikon kauçuklar diyafram, ambu seti, göğüs şeldi, meme ucu koruyucu, supap, valf, şırınga tıkacı, rulman, conta ve benzerlerinin imalatı için idealdirler. Berrak şeffaf olan SILASTOSIL® LR serisi silikon kauçuklar FDA onaylı pigment pastalar ile teknik nitelikleri bozulmadan optimal maliyette renklendirilebilirler.

 

TERRACOAT®

Tekstil Baskı ve Kaydırmazlık Silikonları

İpek baskı, klişe baskı, enjeksiyon baskı, gofre baskı ve benzeri tekstil baskı ve kaydırmazlık uygulamaları için geliştirilen TERRACOAT® tekstil baskı silikonları ve cilde temasa uygun FDA onaylı pigment pastalar %100 pamuk, pamuk/polyester karışımı dokuma, örme ve nonwoven tekstiller üzerine uygulanabilen bu yüksek nitelikli tekstil baskı silikonları, sınısız tasarım ve imalat esnekliği sağlayan ve yüksek kullanım konforu sunan çözümler olup, OEKO-TEX standartlarına uygun, hedeflenen niteliklerde ve maliyetlerde tekstillerin üretilmesi için idealdirler.

 

SILASTOSIL® HTV

HTV Silikon Kauçuk Hamuru

Katı silikon enjeksiyon dökümsilikon pres döküm ve silikon ekstrüzyon uygulamalarında kullanılan SILASTOSIL® HTV serisi katı HTV silikon kauçuk hamurları, yüksek ısı altında kürleşen, renksiz,  kokusuz, dolgu içermeyen saf silikon kauçuk hamurlarıdır. Mutfak gereci, hortum, conta, fitil, profil, kek kalıbı, silikon kablo, elektrik izolatörü, bileklik, telefon kılıfı ve benzeri silikon malzeme imalatları başlıca kullanım alanlarıdır. Şeffaf bu silikon kauçuk hamurları hamur tipi pigment pastalar ile teknik nitelikleri bozulmadan renklendirilebilirler.

Silikon kauçuklar, silikon kauçuk katkıları ve diğer çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için bizi arayın. Uzman ekibimiz aradığınız özelliklere sahip doğru seçeneklere ulaşabilmeniz için size destek olmaya hazırdır.

 

ÖNERİLEN ÜRÜNLER

>  RTV-2 kalıp silikonu, genel kullanım

>  RTV-2 kalıp silikonu, gıda onaylı (FDA confirmed)

>  RTV-2 sıvı silikon kauçuk, ayakkabı ve terlik tabanı döküm amaçlı

>  RTV-2 sıvı silikon kauçuk, şeffaf, prototip imalatı

>  RTV-2 sıvı silikon kauçuk, elektronik yalıtım ve enkapsülasyon amaçlı

>  RTV-2 sıvı silikon kauçuk, tampon baskı silikonu

>  LSR sıvı silikon kauçuk, sıvı enjeksiyon döküm amaçlı

>  LSR sıvı silikon kauçuk, tekstil baskı ve kaydırmazlık amaçlı

>  HTV silikon kauçuk hamuru, katı enjeksiyon döküm

>  HTV silikon kauçuk hamuru, pres döküm

>  HTV silikon kauçuk hamuru, ekstrüzyon

>  Pigment pasta

>  Silikon yağı

>  Silikon reçine

>  Silan & Bağlayıcı ajan

>  Sertleştirici katkı maddesi, Katalizör

>  Kıvamlaştırıcı katkı maddesi, Tiksotropik ajan

>  Silika tozu

>  Kalıp ayırıcı, su bazlı

>  Kalıp ayırıcı, solvent bazlı

 

ENDÜSTRİLER VE UYGULAMALAR

>  Silikon kalıp imalatı

>  Kalıp alma & Kopyalama

>  Model tasarımı & Prototip imalatı

>  Dökümcülük

>  Poliüretan döküm

>  Polyester döküm

>  Metal döküm

>  Hafif alaşım metal döküm

>  Aluminyum döküm

>  Beton döküm

>  Alçı döküm

>  Ayakkabı & Terlik tabanı

>  Taban kalıbı imalatı

>  Hediyelik eşya & Elişi

>  Mücevher & Montür imalatı

>  Heykelcilik & Balmumu döküm

>  Mimari restorasyon

>  Tarihi eser onarımı

>  Silikon döküm kalıbı imalatı, genel kullanım amaçlı

>  Silikon döküm kalıbı imalatı, gıda onaylı

>  Enjeksiyon döküm

>  Pres döküm & Kompresyon presleme

>  Ekstrüzyon

>  Kalenderleme, Sıvama & Kaplama

>  Tampon baskı

>  Elektrik & Elektronik

>  Elektronik yalıtım & Enkapsülasyon

>  Optoelektronik & Aydınlatma

>  LED dolgu

>  Fotovoltaik (PV) solar güneş paneli modül imalatı

>  PCB yalıtım kaplaması

>  Kablo & Kablo bağlantı elemanı

>  Tekstil baskı & Kaydırmazlık

>  Teknik tekstillerde su geçirimsizlik

>  Teknik tekstillerde dikiş mühürleme

>  Protez imalatı

>  Medikal malzeme

>  Otomobil parçası

>  Anne ve bebek bakım ürünleri

>  Mutfak gereçleri

>  Yapı elemanı

>  Kompozitler

>  Spor malzemeleri

>  Hobi malzemeleri

 

SOLUTIONS FOR PROFESSIONALS