Working Hours Monday - Friday 08:00-16:00
Toll Free 1800.899.900

Kaliteli ve ekonomk imalatlar için doğru malzemeleri kullanın, kazançlı çıkın

 

TERRA, ayakkabı ve terlik tabanı imalatına yönelik olarak RTV-2 kalıp silikonu, genel amaçlı kalıp ayırıcı, poliüretan döküm amaçlı kalıp ayırıcı, üzeri boyanabilir kalıp ayırıcı ve benzeri çözümlerden oluşan kapsamlı ve yenilikçi bir ürün yelpazesi sunar.

Ayakkabı ve terlik tabanı sektöründe tasarım, desen tarama, alçı döküm ve alüminyum döküm kalıbı imalatı işlemleri için geliştirilen SILASTOSIL® M serisi RTV sıvı silikon kauçuklar, kaliteli işçiliği öne çıkaran, kullanım konforu sunan ve maliyetleri düşürmeye destek olan çözümlerdir. İki bleşenli olan ve oda sıcaklığında kürleşerek donan bu yüksek kaliteli RTV-2 kalıp silikonlarının uygulama ve donma süreleri uygulama metoduna göre optimize edilmiştir. Bal kıvamında akışkan olan SILASTOSIL® M serisi RTV-2 kalıp silikonları uygulama sırasında sakızlanarak şekil alır, hava kabarcığı oluşturmadan ve çekme-genleşme yapmadan donarlar. Kullanımda esneklik ve kolaylık sağlayan ve taban desenlerini en ince ayrıntısına kadar kopyalayan SILASTOSIL® M serisi RTV-2 kalıp silikonları, ekonomik yoldan taban kalıbı üretmek için idealdirler.

Kauçuk, termokauçuk, poliüretan, termopoliüretan, neolit, latex, PVC, EVA ve benzeri maddeler ile gerçekleştirilen ayakkabı ve terlik tabanı imalatında kalıp ayırıcı olarak kullanılan TERRASIL® MRA Mold Release Agent serisi kalıp ayırıcılar, su bazlı ve solvent bazlı seçeneklerde sunulurlar. Püskürtme, sürme veya daldırma gibi farklı yöntemler ile kullanılabilen bu yüksek performanslı kalıp ayırıcılar, kalıpta güçlü ve uzun süreli kalıp ayırıcılık etkisi gösterirler. Kalıptan sökülen mamül üzerinde yanma, sararma, yağlanma, boya tutmama, çatlak oluşumu ve soyulma gibi sorunlar yaşatmazlar. Kalıp ayırıcı sarfiyatını azaltan ve kalıp kirliliğini minimze eden TERRASIL® Mold Release Agent serisi kalıp ayırıcılar hedeflenen niteliklerde imalatlar yapılmasına olanak verdikleri gibi, ciddi oranda maliyet tasarrufu da sağlarlar.

 

UYGULAMALAR

> Ayakkabı tabanı

>  Terlik tabanı

>  Alüminyum taban kalıbı

>  Desen tarama

>  Kalıp alma

>  Silikon kalıp

>  Kalıp ayırıcılık

>  Poliüretan döküm

 

ÖNERİLEN ÇÖZÜMLER

>  RTV-2 kalıp silikonu

>  Kalıp ayırıcı, solvent bazlı

>  Kalıp ayırıcı, su bazlı

>  Poliüretan kalıp ayırıcı, su bazlı

>  Poliüretan kalıp ayırıcı, solvent bazlı

>  Üzeri boyanabilir kalıp ayırıcı, su bazlı

>  Üzeri boyanabilir kalıp ayırıcı, solvent bazlı

 

 

SOLUTIONS FOR PROFESSIONALS